» »

Carina UK

Carina UK

clip ::

Pozdravljeni

Naročil bi čevlje iz UK v vrednosti 80€ in me zanima ali so že kakšne dajatve za pošiljke iz te države?
Naročil bi iz Amazon.co.uk

Hvala
Pozdrav od Clipa

Bwaze6 ::

Itak, poštnina.

Pa mislim da najprej kažejo angleški davek, ko pa naročaš, pa ti pokažejo s slovenskim DDV, ki je 2% višji.

Carine pa zaenkrat še ni.

jocoj ::

Če naročiš na amazon.co.uk ni nujno, da bo poslano iz UK, ker je gor milijon trgovcev in vsega sveta. Pred nakupom izdelka se prepričaj od kje bo dejansko poslan.

clip ::

jocoj je izjavil:

Če naročiš na amazon.co.uk ni nujno, da bo poslano iz UK, ker je gor milijon trgovcev in vsega sveta. Pred nakupom izdelka se prepričaj od kje bo dejansko poslan.


Ok hvala in kje to vidim ?
Pozdrav od Clipa

delfinus ::

Daj link do izdelka pa ti bomo povedali.

clip ::

delfinus je izjavil:

Daj link do izdelka pa ti bomo povedali.


https://www.amazon.co.uk/Merrell-Mens-P...
Pozdrav od Clipa

OldSkul ::

Dispatched from and sold by Amazon. Gift-wrap available.

Dobro bo...

rezator ::

Na Gospodarski zbornici Slovenije piše (v istem izpostavljenem okencu):

1. 2. 2020 je Združeno kraljestvo (ZK) izstopilo iz EU in je postalo tretja država (tretja država je država, ki ni država članica EU).

Od 1. 1. 2021 ZK ni več del enotnega trga in carinske unije. Zato je za blago, ki se pošilja ali prihaja iz ZK, potrebno izvesti carinske formalnosti.

Evropska Unija (EU) in Združeno kraljestvo (ZK) sta 24. 12. 2020 dosegli dogovor o prihodnjih medsebojnih odnosih in trgovini.
V trgovini med EU in ZK za blago s poreklom tudi v prihodnje ne bo carinskih dajatev in kvot.


Drugi in tretji odstavek se med sabo tepeta. Se pravi če jaz naročim iz amazon.co.uk nekaj za 50 evrov, mi bodo opalili carino ali ne? Mi lahko kdo to pretolmači?
Some people feel the rain. Others just get wet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rezator ()

McNato ::

Plačaš DDV in stroške postopka.

Ganon ::

Pripravi se na dodatne stroške, brezskrbnih nakupov iz VB je konec.

Carina
Sportdirect.com - nakup v UK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

rezator ::

Tudi jaz to tako razumem. Samo kaj potem to pomeni? Evropska Unija (EU) in Združeno kraljestvo (ZK) sta 24. 12. 2020 dosegli dogovor o prihodnjih medsebojnih odnosih in trgovini.
V trgovini med EU in ZK za blago s poreklom tudi v prihodnje ne bo carinskih dajatev in kvot. Če je nekaj Made in UK ali kaj?
Some people feel the rain. Others just get wet.

njyngs ::

Verjetno za artikle, ki so narejeni v UK. Kar čevlji skoraj zagotovo niso :)

DimmniBurek ::

Iz ostalih 3. držav (primer kitajska) se nad 150€ plačuje carino IN davek. Za UK velja samo davek. Je pa to še zmeraj postopek carinjenja (le, da ti carine ne računajo). Tako sem jaz razumel kolega, ki veliko kupuje v UK.

Po domače:
Iz UK boš plačal izdelek + poštnino, na ta skupni znesek še 22% DDV-ja in carinski postopek (okol 7€?)
There Is No Stronger Drug Than Reality

r3dkv1c4 ::

Ganon je izjavil:

Pripravi se na dodatne stroške, brezskrbnih nakupov iz VB je konec.

Carina
Sportdirect.com - nakup v UK

Od kje te traparije vlečeš?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

svetidej ::

Brez carine v UK je samo v primeru če je izdelek narejen v UK.

Če je pa uvožen se plača tudi carina.
https://denar.svetidej.com/

Kumbaja ::

DimmniBurek je izjavil:

Iz ostalih 3. držav (primer kitajska) se nad 150€ plačuje carino IN davek. Za UK velja samo davek. Je pa to še zmeraj postopek carinjenja (le, da ti carine ne računajo). Tako sem jaz razumel kolega, ki veliko kupuje v UK.

Po domače:
Iz UK boš plačal izdelek + poštnino, na ta skupni znesek še 22% DDV-ja in carinski postopek (okol 7€?)


Enako tomačenje sem dobil jaz. Torej za idelke iz UK ni carine, se pa normalno obračuna DDV ob uvozu.

HappyPills ::

Da trenutno ddv nad 20€. Po mislim da 1.6 pa se bo ddv plačal za vse zneske.
Takrat bo tudi podražilo te pičkarije ki jih folk naroča iz kitajske.

Kumbaja ::

Takrat bo tudi podražilo te pičkarije ki jih folk naroča iz kitajske.

ja in ne, ker skupaj s to spremembo se bo hočeš nočeš moralo tudi uredit in avtomatizirat carinske postopke. Kar pomeni, da bo manj loterije s stroški carinskega postopka. Zdaj kupiš nekaj z 1 EUR in ne veš ali boš plačal 1 EUR ali 6-7 EUR, potem boš pa pač vedel da je sedaj to 1,5 EUR in je to to.

Že če so ti na vsak četrti paket pod 22 EUR vsekal stroške carinskega postopka bi bilo v bistvu ugodneje plačat DDV za vse skupaj. Pa treba je tudi upoštevat, da stroški carine kot jih sedaj poznamo potem odpadejo tudi pri zneskih nad 22 EUR. Tako, da osebno mislim, da za tiste, bo pod črto ceneje.

Tako da all in all, četudi bodo izdelki mogoče malenkost dražji, bo odpadla loterija z carinsko pošto, kad IMO odtehta tudi podražitev.


Da, trenutno ddv nad 20EUR.

22 EUR vrednosti blaga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

Kvinta ::

HappyPills je izjavil:

Da trenutno ddv nad 20€. Po mislim da 1.6 pa se bo ddv plačal za vse zneske.
Takrat bo tudi podražilo te pičkarije ki jih folk naroča iz kitajske.


Mene čudi da naša država tega že zdavnaj ni nardila....sicer pa ko bo bo še vedno zelo poceni ene 10x ceneje kot bi tukaj kupo.
A.C.A.B

svetidej ::

To velja za Irsko, kar pomeni velja tudi za Slovenijo
https://www.moneyguideireland.com/irish...

When Do You Have to Pay Duty on Orders From the UK?

No Duty on Orders under €150
First - the good news is that duty will not have to be paid on any orders coming from the UK valued at under €150. ( See further down to find out how the value is calculated).

Online Orders over €150
Customs duty might apply to some items where the product's country of origin is NOT the UK .
The rate of duty will vary according to the category of product. Many products will have a zero rate of duty. Some products such as trainers made in China for example will have a rate as high as 16.9% rate. See some more examples below.

Examples:
Example 1 - A pair of Nike trainers made in China (we think) ,selling on Amazon UK for ?271.66 including UK VAT.
If these were ordered for delivery to Ireland - the basic price would be reduced to ?226.38 (ex VAT) .
Duty of 16.9% is added and then Irish VAT on top at 21% - bringing the final price to ?320.21 .

Example 2 (On Amazon)
A Bosch food mixer (made in the EU we assume) priced at ?279.99 GBP sold by Amazon.
For delivery to Ireland - the basic price was ?233.32 (ex VAT) .
Duty of 2.2% and Irish VAT on top of 21% bringing the final price to ?288.52
https://denar.svetidej.com/

dela ::

Kumbaja je izjavil:


Že če so ti na vsak četrti paket pod 22 EUR vsekal stroške carinskega postopka bi bilo v bistvu ugodneje plačat DDV za vse skupaj..


Pa verjetno niso niti približno. Jaz sem prejel ene 100 pošiljk iz Kitajske pod 22 eur, pa mi nobene ni carina ustavila. Ustavila mi je eno iz Koreje, ki je imela tracking. Pa tudi tu ni bilo stroškov postopka, ker je bila prava vrednost napisana gor, so spustili naprej, ko so prejeli dokazila.

Res pa tudi jaz upam, da bodo dobro uredili to avtomatsko zaračunavanje DDV in da bodo kitajski prodajalci sodelovali. Ker z veseljem plačam 22 % DDV na drobnarijo, 200 % za carinski postopek pri drobnarijah pa ne bi.

Slopek ::

Meni so samo enkrat china paket odpirali. Je gor pisalo 20eur, dejansko je bil račun 21€, plačal pa skoraj 30.

Iz UK, pa sem tudi naročal. Vape tekočine, arome, nikotin, obutev, oblačila. Sem imel par dni nazaj na vapable strani že 50? v košarici, pa sem se potem premislil in nisem naročil.

HappyPills ::

svetidej je izjavil:

To velja za Irsko, kar pomeni velja tudi za Slovenijo
https://www.moneyguideireland.com/irish...

When Do You Have to Pay Duty on Orders From the UK?

No Duty on Orders under €150
First - the good news is that duty will not have to be paid on any orders coming from the UK valued at under €150. ( See further down to find out how the value is calculated).

Online Orders over €150
Customs duty might apply to some items where the product's country of origin is NOT the UK .
The rate of duty will vary according to the category of product. Many products will have a zero rate of duty. Some products such as trainers made in China for example will have a rate as high as 16.9% rate. See some more examples below.

Examples:
Example 1 - A pair of Nike trainers made in China (we think) ,selling on Amazon UK for ?271.66 including UK VAT.
If these were ordered for delivery to Ireland - the basic price would be reduced to ?226.38 (ex VAT) .
Duty of 16.9% is added and then Irish VAT on top at 21% - bringing the final price to ?320.21 .

Example 2 (On Amazon)
A Bosch food mixer (made in the EU we assume) priced at ?279.99 GBP sold by Amazon.
For delivery to Ireland - the basic price was ?233.32 (ex VAT) .
Duty of 2.2% and Irish VAT on top of 21% bringing the final price to ?288.52


Se pravi, če je manj kot 150€ potem je samo davek?

UganiKdo ::

Saj ddv je praviloma najvecji del stroska. In ja, 150 eur je meja za carino ob uvozu iz tretjih drzav, 22 eur pa meja za ddv (zaenkrat).

HappyPills ::

Ampak a ti v UK morajo odbit njihov davek?

UganiKdo ::

Načeloma ja.

gruntfürmich ::

jst sem učiraj plačal 2/2 del zadeve, ki sem jo že pred meseci naročil iz anglije, in so mi sedaj računali brez davka. poleti sem dobil račun oz izračun z davkom. ne vem če ga bom moral še doplačati PRI NJIH ali ne.

bom pa se boril pri naših, da davka in carine ne bom plačal, ker je to zadeva ki je že bila pred 2021 dogovorjena v nakup in izdelavo (to so tudi nekakšne izjeme po zakonu o brexitu; čeprav se je v tem zakonu omenjalo bolj pošiljanje v 2020 letu in dobava v 2021), pošiljanje pa se bo izvedlo v prihodnjih tednih.

bomo videli kako se bo razpletlo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

mtosev ::

Jaz sem opazil, da izdelek, ki sem ga poleti kupil zdaj pa za isti izdelek pri istem sellerju na ebayu je sedaj potrebno placati še stroške carine 40 pound. Hehe. Gre se pa za win 10 pro box.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

LeQuack ::

Tudi Amazon UK po novem v košarici doda še dodatne stroške carinjenja. Tako da se ne splača več, razen če res nujno rabiš točno ta izdelek iz UK.
Quack !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sportdirect.com - nakup v UK

Oddelek: Loža
263319 (2656) Samael
»

Carina poškodovala paket

Oddelek: Loža
476599 (4827) St235
»

Avtorji želijo obiti založnike

Oddelek: Novice / Ostale najave
388065 (7038) driver_x

Več podobnih tem