» »

strežnik na dial-up???

strežnik na dial-up???

upirna ::

:D :D Ja prav ste prebral. Rad bi naredil strežnik na dial-up. Seveda bi bilo to samo za mojo uporabo.

Zanima me, kako? A je isto, kot pri ADSL, če imaš dinamični ip. Imam domeno www.neki.com in lahko nastavljam v administraciji domene (lahko nastavim primary, secondary, lahko pa še kakšnega dodam). A mi lahko kdo pove, kako to narediti?

Lith ::

ah, tuki ni nobene veze kaj je primary , secondary, ker boš preko dial-up vedno imel drugačen IP:
1. moraš potem v rač. nastavit kak program, ki bo sporočal 'tvoji' domeni, kater IP je takrat ko se poveže (al pa čez kako minuto...)
2. z nekim rač. moraš z modemom poklicat svojega 'domačega strežnika', da se bo oglasil in vzpostavil povezavo z njim, samo to pomeni, da boš trenutno v povezavi z njim in samo tistim, ki je klical na dial-up, po njem pa lahko potem brskaš če imaš nastavljeno omrežno soseščino

če pa hočeš, da se bo 'tvoj domači strežnik' sam priključil na internet in imel vzpostavljeno povezavo, pa da bo na njem tekla kakšna WWW ali podobna zadeva, pa rabiš na njega nekako nastavit da se sam poveže v internet, na njem moraš imet kakšen WWW server (IIS, Apache...) in še programček, ki bo dal tvoj IP na DNS strežnik domene (zato da se te lahko najde)

... ne vem če sem te sploh razumel....
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

upirna ::

Sem že včeraj rešil, a vseeno hvala. Šel sem na gajbo se registriral, povlekel dol en programček in nastavil. V primary in secondary pa imam nastavljeno na gajbo. :)

Brane2 ::

Mislim, da to ni res.

Vse ti inmaš lahko statičen i.p. Dinamičen I.I. ni predpogoj za dialup.

Je pa kup drugin stvari, ki jih moraš nardit. Ko ti "zazvoni telefon", moraš "dvignit slušalko" in zalaufat PPP. Ko PPP zalaufa, je to vse. Kdorkoli dostopa preko PPPja gor, ga bo poservisiral Apache, če je tako nastavljen seveda...

Opsijuem seveda rašitev za Linux. Za Winse si jo že sam našel...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

clarkconnect rabim poomoč pri inštaliranju! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Operacijski sistemi
23016406 (7945) Gapi
»

Postavitev web serverja na domači mašini z WinXP

Oddelek: Omrežja in internet
143108 (2773) Gwanaroth
»

ftp na prenosniku

Oddelek: Programska oprema
5901 (830) Senzacionale
»

DNS Strežniki

Oddelek: Omrežja in internet
181933 (1536) rihtanet
»

ADSL in vedno ONLINE

Oddelek: Omrežja in internet
251777 (1006) DavidJ

Več podobnih tem