» »

V ZDA se širijo zahteve po možnosti gotovinskega plačevanja

1
2
3

jype ::

Poldi112 je izjavil:

Kaj je tako naivnega pri plačevanju z gotovino?
Da ni anonimno.

Poldi112 ::

Na kaj konretno ciljaš? Se pa verjetno strinjaš, da je gotovina v primerjavi z elektronskimi plačilnimi metodami neprimerno bližje anonimnosti?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

jype ::

Ne, ravno obratno je: Gotovinskim plačilom je precej lažje slediti, kot burner kreditnim karticam in telefonom.

Vsekakor drži, da večina kartic, google pay, alipay, wepay, paypal in mnoga druga elektronska plačilna sredstva niso anonimna, a sledenje gotovini je v praksi že dolgo časa resnično, poleg tega da je uporaba gotovine vedno težja, kljub "ukrepom za zaščito svobode" (s katerimi se sicer strinjam, ker gre očitno za izključevanje tistih, ki si ne morejo privoščiti kreditnih kartic).

BlaY0 ::

vahid je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

vahid je izjavil:

N26, definitivno prodaja podatke komitentov...

Hmm, ali domnevaš ali zagotovo veš? A lahko pripopaš kakšen link, ki dejansko potrjuje tvoje navedbe o prodajanju?


Sem ga ze dal. Aha, ti bi takega, s 3 vrsticami teksta.;(( Ali pa se bolje, da ti jaz obnovo napisem.

Nisi. Dal si link na njihov privacy policy. Tam notri nič ne piše o kakršnikoli prodaji. Piše pa seveda s kom si določene podatke delijo in zakaj.

zmaugy ::

BlaY0 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Če ne zaračunavajo vodenja računa etc. kot druge banke, potem pač morajo iskati zaslužek na druge načine in zadnje čase je v drugih dejavnostih - še posebej informacijskih - postalo kar pravilo, da se zelo veliko prihodkov ustvari s trženjem osebnih podatkov, zato je moje vprašanje povsem legitimno.

OK, evo primerjavo NLB (samo banka v SLO) vs N26:

komitenti: ~700.000 vs ~2.000.000
zaposleni: ~3.000 vs ~400 (do konca leta naj bi zaposlili dodatnih 100 inženirjev)
poslovalnice: ~110 vs 0

...to bi rekel je kar vidna razlika. Se pravi, če NLB od vsakega komitenta pobere povprečno ~5 EUR, s tem dobi samo približno povprečno plačo za 2.600 zaposlenih, kolikor jih ima NLB več od N26. Teh 2.600 zaposlenih pa mora narediti toliko dodane vrednosti, da se pokrijejo plače 400-glavega managementa, ki itak nič ne dela. S primarno dejavnostjo, to je obračanjem denarja (večinoma na roke) pa recimo da pokrijejo ostale operativne stroške in na koncu jim ostane še 150 mio EUR dobička letno, ki ga pa ne razdelijo nazaj med "vlagatelje", medtem ko N26 še vedno dela par 10 mio EUR neto izgube ;)


Bančništvo ni posel kot prodajanje bureka ali paradajza, obstajajo zelo specifična pravila in nadzor nad tem, kaj banke počnejo, zato pač nihče ne bo v nedogled gledal banke, ki dela izgubo.
Eden od sovlagateljev v banko N26 je Allianz.

vahid ::

jype je izjavil:

Ne, ravno obratno je: Gotovinskim plačilom je precej lažje slediti, kot burner kreditnim karticam in telefonom.

Vsekakor drži, da večina kartic, google pay, alipay, wepay, paypal in mnoga druga elektronska plačilna sredstva niso anonimna, a sledenje gotovini je v praksi že dolgo časa resnično, poleg tega da je uporaba gotovine vedno težja, kljub "ukrepom za zaščito svobode" (s katerimi se sicer strinjam, ker gre očitno za izključevanje tistih, ki si ne morejo privoščiti kreditnih kartic).


Eee... ok, s prvim delom se strinjam, burner kreditnim karticam je za en korak tezje slediti. Ampak samo to. Telefonom? Si mislil prepaid SIMe?

Uporaba gotovine vedno tezja? A lahko elaboriras? Po pol Azije, verjetno celi Evropi (ne spomnim se vec, bi moral prav pogledati ali v kaksni drzavi se nisem bil), Balkanu in delu Afrike, sem imel tezave prej s karticami, z gotovino nikoli (razen, ce gledam iz vidika prostornine, vcasih sem dobil za 100 eurov cel cegu lokalne valute). Niti enkrat, nikjer. Kje je tezje kupovati z gotovino, na internetu? Za tam so itak burner kartice....
Morda je se nekaj ljudi, ki tole razumejo...
https://www.delo.si/mnenja/kolumne/ce-padem-me-pocakajte-154864.html

vahid ::

Mimogrede, zakaj placujem z gotovino: nekoc sem slisal enega priletnega gospoda, ko je rekel: "kdor placuje s kartico, ne spostuje denarja". In mi je dalo misliti, sem za en teden probal in je bilo prav zanimivo gledati kupcek, ki je kopnel. Za vsak euro sem pomislil, koliko denarja imam se sabo, a mi bo zneslo do konca dneva, bom moral iskati bankomat, imam kartico sano... cisto zanimivo (vcasih sem bil tako kot mularija danes, "je bOlj prirocno imeti samo kartico sabo"). V 90% sem pri sebi izkoreninil karticno poslovanje, pa ne zaradi anonimnosti, ampak ker te prisili, da razmislis ali bos za nekaj dal denar ali ne. Ja, razumem, da ce dobis na racun vsak mesec povprecno slovensko placo, razmislis, ko pa dobis nekajkratnik, to ni vec samoumevno. In priletnemu gospodu dam prav.
Morda je se nekaj ljudi, ki tole razumejo...
https://www.delo.si/mnenja/kolumne/ce-padem-me-pocakajte-154864.html

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vahid ()

Saul Goodman ::

a lahko kdo pobriše te zabite teorije našega vodnega prijatelja?

vahid ::

Saul Goodman je izjavil:

a lahko kdo pobriše te zabite teorije našega vodnega prijatelja?


Zakaj? Saj je cela kriptovalute tema polna enakih blodenj, v bistvu se nisem srecal kriptomaniaka, ki ne bi zvenel sorodno, kot, da so na LSDju.
Morda je se nekaj ljudi, ki tole razumejo...
https://www.delo.si/mnenja/kolumne/ce-padem-me-pocakajte-154864.html

Saul Goodman ::

lej, ti si na ravni valvoline in ostalih "kripto je scam" bedakov, on pa tako globo v teorijah zarote, da se ga še antivaxerji sramujejo. škoda debatirat o tem in z enim in drugim.

vahid ::

Saul Goodman je izjavil:

lej, ti si na ravni valvoline in ostalih "kripto je scam" bedakov, on pa tako globo v teorijah zarote, da se ga še antivaxerji sramujejo. škoda debatirat o tem in z enim in drugim.


Ne, sploh ne. Jaz mislim, da so spekulantje kriptovalut popolnoma inteligentni ljudje, ki jim je popolnoma jasno, da drugim prodajajo "muda za bubreg" in so pripravljeni ogoljufati tudi najblizjega za svoj zasluzek. So sociopati in maksimalen poden danasnje druzbe, ki kujejo svoj zasluzek iz goljufanja drugih - skratka, nic novega, poden druzbe pac, ki prodaja snake oil ljudem, ki ze tako nic nimajo in se oklepajo samo upanja, da bojo nekako preziveli. Verjetno bojo, ko kripto dokoncno propade, prepricevali rakave bolnike, da naj ne jejo uradnih zdravil in jim prodajali kamilice v eksoticni embalazi za mastne denarce kot cudezno zdravilo. Skratka, nic novega, nekateri ljudje so pac bolj zivali kot drugi.
Morda je se nekaj ljudi, ki tole razumejo...
https://www.delo.si/mnenja/kolumne/ce-padem-me-pocakajte-154864.html

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vahid ()

Saul Goodman ::

vidiš, o tem govorim. eni uporabljamo kriptovalute za plačevanje, bedaki kot si ti se pa obešate na špekulativne vrednosti, ki popolnoma nepomembne. razen tistim, ki so spušili denar seveda, tisti bodo vedno jokali. obnašaš se kot da si se nategnil tudi sam.

Zgodovina sprememb…

vahid ::

Saul Goodman je izjavil:

vidiš, o tem govorim. eni uporabljamo kriptovalute za plačevanje, bedaki kot si ti se pa obešate na špekulativne vrednosti, ki popolnoma nepomembne. razen tistim, ki so spušili denar seveda, tisti bodo vedno jokali. obnašaš se kot da si se nategnil tudi sam.


Projeciranje svojih podtlehnih gonov na druge. Ja, preprican sem, da bi se ravno ti, tocno tako obnasal, ce bi se (oz. ze vohas, da si se) nategnil na kriptovalutah. Meni se pac ni treba, jasno mi je bilo ze od zacetka, da gre za piramidno shemo. Sam si pa prevec zabit, ceprav se ti pocasi svita in isces "frizerko", da si povrnes izgubljeno na njen racun. Aquafriend pa ti gre na jetra, ker vas prikazuje taksne kot ste. Probaj z rakavimi bolniki "ne samo, da boste ozdraveli, tudi ce ne boste bo cena kamilice zrastla in obogateli boste, potem pa lahko z zasluzkom nabavite prave zdravnike".
Morda je se nekaj ljudi, ki tole razumejo...
https://www.delo.si/mnenja/kolumne/ce-padem-me-pocakajte-154864.html

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vahid ()

jest10 ::

vahid je izjavil:

verjetno celi Evropi (ne spomnim se vec, bi moral prav pogledati ali v kaksni drzavi se nisem bil), Balkanu in delu Afrike, sem imel tezave prej s karticami,

Kaj pa vem... Sedaj imaš na severu Evrope veliko večje težave z gotovino, kot s karticami.

St235 ::

vahid je izjavil:

Mimogrede, zakaj placujem z gotovino: nekoc sem slisal enega priletnega gospoda, ko je rekel: "kdor placuje s kartico, ne spostuje denarja". In mi je dalo misliti, sem za en teden probal in je bilo prav zanimivo gledati kupcek, ki je kopnel. Za vsak euro sem pomislil, koliko denarja imam se sabo, a mi bo zneslo do konca dneva, bom moral iskati bankomat, imam kartico sano... cisto zanimivo (vcasih sem bil tako kot mularija danes, "je bOlj prirocno imeti samo kartico sabo"). V 90% sem pri sebi izkoreninil karticno poslovanje, pa ne zaradi anonimnosti, ampak ker te prisili, da razmislis ali bos za nekaj dal denar ali ne. Ja, razumem, da ce dobis na racun vsak mesec povprecno slovensko placo, razmislis, ko pa dobis nekajkratnik, to ni vec samoumevno. In priletnemu gospodu dam prav.


to samo kaže na nizek nivo samokontrole in slabo upravljanje z denarjem. Poskusi še tako, da vsak dan kar denarnico pustiš doma in imaš sabo samo bankovec za 5€.

c3p0 ::

jest10 je izjavil:


Kaj pa vem... Sedaj imaš na severu Evrope veliko večje težave z gotovino, kot s karticami.


Npr. na Islandiji, edini državi, ki je vsaj začasno počistila z bančno korupcijo.

krneki0001 ::

Na Islandiji ni nobenega problema plačevati z gotovino.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

Utk ::

Jaz imam raje kartico, sploh za malo večje zneske, ker je neumno hodit na tist avtomat in nosit papir v trgovino, ampak zadnjič mi kartica v trgovini enostavno ni prijela, in sem moral na bankomat kjer je prijela, in nest denar nazaj v trgovino. Z gotovino ne moreš imet takega problema...
Ja, lahko plačuješ s kartico čim več, vseeno pa še moraš imet v žepu papir, če hočeš bit ziher.

Stari maček ::

Pri gotovini se ti ne more zgodit tista idiotska situacija, ko ti trgovka privoščljivo reče:"Gospod, kartico zavrača", čeprav veš, da imas gor nekaj jurjev.

MrStein ::

Lahko pa se zgodi:
- "nimate dovolj v denarnici"
- "ne sprejemamo tako velikih bankovcev"

pa še kaj, recimo "oh, ukradli so vam bankovce?"
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

49106 ::

MrStein je izjavil:

Lahko pa se zgodi:

- "ne sprejemamo tako velikih bankovcev"



Kje? Kolikor mi je znano, so dolžni sprejeti tudi 500 evrski bankovec.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

MrStein ::

Baje so neke izjeme. V kebabđinici sigurno ne bodo 500-taka sprejeli.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Sem na hitro poguglal: veliki bankovec lahko zavrnejo iz tehničnih razlogov, recimo da nimajo dovolj drobiža za vrniti

Podobno trgovec ne rabi sprejet več kot 50 kovancev v enem plačilu.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Poldi112 ::

Greš pač v naslednjo trgovino, ki ima drobiž.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

MrStein ::

Enako kot s kartico?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Poldi112 ::

Mal drugače kot s kartico. Ko odleti proc. center, sistem tvoje banke ali sam komunikacijski sistem v naselju ti sosednja trgovina pač ne koristi.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

MrStein ::

Enako, kot če ti zmanjka keša v denarnici.

Če bi en način bil superioren drugemu, bi ga večina uporabljala izključno. Pa ga ne.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Saul Goodman ::

vahid je izjavil:

Saul Goodman je izjavil:

vidiš, o tem govorim. eni uporabljamo kriptovalute za plačevanje, bedaki kot si ti se pa obešate na špekulativne vrednosti, ki popolnoma nepomembne. razen tistim, ki so spušili denar seveda, tisti bodo vedno jokali. obnašaš se kot da si se nategnil tudi sam.


Projeciranje svojih podtlehnih gonov na druge. Ja, preprican sem, da bi se ravno ti, tocno tako obnasal, ce bi se (oz. ze vohas, da si se) nategnil na kriptovalutah. Meni se pac ni treba, jasno mi je bilo ze od zacetka, da gre za piramidno shemo. Sam si pa prevec zabit, ceprav se ti pocasi svita in isces "frizerko", da si povrnes izgubljeno na njen racun. Aquafriend pa ti gre na jetra, ker vas prikazuje taksne kot ste. Probaj z rakavimi bolniki "ne samo, da boste ozdraveli, tudi ce ne boste bo cena kamilice zrastla in obogateli boste, potem pa lahko z zasluzkom nabavite prave zdravnike".


debiljada. jaz kriptovalute uporabljam za anonimno plačevanje storitev po celem svetu (obenem sem še zaslužil, ampak to je bil stranski efekt, predvsem zaradi špekulantov, kot si ti). verjetno te moti, da je kripto danes tukaj in deluje tako, kot je bilo mišljeno, navkljub vsem kretenom, ki so kripto zamenjali za catch the cash.

Poldi112 ::

MrStein je izjavil:

Enako, kot če ti zmanjka keša v denarnici.

Če bi en način bil superioren drugemu, bi ga večina uporabljala izključno. Pa ga ne.


Če trgovina nima za zmenjat greš s sosednjo, če pa bager pretrga stik s svetom v tvoji vasi moraš v sosednjo vas. Če je problem kasneje v verigi ti pa niti to ne pomaga.

Kar ne pomeni, da je en superioren drugemu. Samo, da je tvoj primer zanič. Pa to, da je gotovina bolj zanesljiva jasno. V zameno za to, da te sledijo ter da te lažje okradejo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

MrStein ::

Poldi112 je izjavil:

Samo, da je tvoj primer zanič.

Enako kot tvoj. Za lase privlečen.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Poldi112 ::

Moj temelji na 10+ letnih izkušnjah pri delu s procesiranjem kreditnih kartic. Pa ne da bi jih potreboval, da vem, da sem pa tja tehnika crkne, medtem ko je gotovina neprimerno bolj zanesljiva.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

MrStein ::

In vseeno ne veš, da se lahko plača s kartico tudi če ni elektrike?
Fascinantno...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Utk ::

MrStein je izjavil:

In vseeno ne veš, da se lahko plača s kartico tudi če ni elektrike?
Fascinantno...

Jaz sicer nimam nekih izkušenj, pa vseeno vem, da ne moreš. Ja, kartice so vredu, ampak rabiš keš za backup.

Gagatronix ::

MrStein je izjavil:

In vseeno ne veš, da se lahko plača s kartico tudi če ni elektrike?
Fascinantno...


Minili so casi, ko se je placilo s kartico izvedlo s tistimi samokopirnimi listici. :)

krneki0001 ::

Slipi so, mislim, da še v uporabi v nekaterih državah. Pri nas mislim da jih ni več. Tako da brez elektrike ne boš nič plačal, če posi ne delajo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

Poldi112 ::

krneki0001 je izjavil:

Slipi so, mislim, da še v uporabi v nekaterih državah. Pri nas mislim da jih ni več. Tako da brez elektrike ne boš nič plačal, če posi ne delajo.


Zakaj predlagate izbris? A mogoče ni res?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

MrStein ::

Look who's talking...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

krneki0001 ::

Poldi112, če preveriš vse moje poste v zadnjih mesecih, boš videl da na čisto vsak moj post tadva pritisneta za izbris posta. Preveč časa imata in nobenega življenja. K si bosta ženske našla, bosta pa verjetno nehala, ker ne bosta imela časa. Tako da dokler bosta to delala, veš da imata desni roki ojačani od drkanja, ker seksa zanju itak ni.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

St235 ::

Gagatronix je izjavil:

MrStein je izjavil:

In vseeno ne veš, da se lahko plača s kartico tudi če ni elektrike?
Fascinantno...


Minili so casi, ko se je placilo s kartico izvedlo s tistimi samokopirnimi listici. :)


V bistvu ni nikaršnih omejitev, da ne bi mogli uporabit slipov, nazadnje sem z njimi plačal pred enim letom v zda. Drugo pa je koliko trgovcev ima še aparat pod mizo.

Invictus ::

Se še najdejo sem ter tja v kakem malo bolj zahojenem hotelu ali trgovini.

Je pa slip res redkost dandanes...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Gagatronix ::

Med drugim so tudi kartice danes take, da slipov ne omogocajo ravno. :)

St235 ::

O čem ti to? Na vseh kreditnih, ki sem jih imel priliko videt so številke še vedno izbočene, tako da tukaj se ni popolnoma nič spremenilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Gagatronix ::

Za kreditne ne vem, ker jih ne uporabljam. :) Ampak moja bancna ima *natisnjene* stevilke, ne izbocenih. :)

krneki0001 ::

Z navadno bančno na slipih ne moreš plačevat. Nikoli nisi.

Ja, kreditne kartice imajo še vedno izbočene črke.

Samo si ne predstavljam, kaj naredi firma, če imaš predplačniško kartico brez imena (tako ki jo kupiš na petrolu). Gor imaš 20€, greš plačat nekam na slip 300€ in potem kartico stran vržeš. Slip pride čez nekaj dni v zbirni center, kjer pa ni denarja od te kartice in ni lastnika, ki bi ga bremenili.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

St235 ::

Gagatronix je izjavil:

Za kreditne ne vem, ker jih ne uporabljam. :) Ampak moja bancna ima *natisnjene* stevilke, ne izbocenih. :)

z debetnimi karticami se nikoli ni dalo plačevat tako, tako da ne razumem kaj točno hočeš povedat.

krneki0001 je izjavil:

Z navadno bančno na slipih ne moreš plačevat. Nikoli nisi.

Ja, kreditne kartice imajo še vedno izbočene črke.

Samo si ne predstavljam, kaj naredi firma, če imaš predplačniško kartico brez imena (tako ki jo kupiš na petrolu). Gor imaš 20€, greš plačat nekam na slip 300€ in potem kartico stran vržeš. Slip pride čez nekaj dni v zbirni center, kjer pa ni denarja od te kartice in ni lastnika, ki bi ga bremenili.


Nič, odpiše izgubo in gre dalje. Tako kot pri 1001 drugi zlorabi.

Drugače pa kje lahko na petrolu kupin predplačniško kreditno kartico brez imena? Tolk, da vidimo če se pogovarjamo o realnih scenarijih, al spet mal bluzimo v tri dni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Utk ::

Predplačniške kreditne nimajo izbočenih številk. Vsaj moje niso nikoli imele, niti visa niti mastercard. Pa imam in sem mel bančni račun na ime v ozadju, in na karticah seveda, niso bile anonimne.

St235 ::

pol gre še za en veleum ala nebivedu.

krneki0001 ::

Od leta 2013 lahko paysafe kartice kupuješ na petrolu
https://www.petrol.eu/sl/objave/2013/09...

Kartica paysafecard je virtualna predplačniška kartica, ki jo je mogoče napolniti le enkrat in na katero je mogoče naložiti 10, 25, 50 ali 100 EUR dobroimetja. Je vnaprej aktivirana in pripravljena za uporabo takoj po nalaganju. Idealna je za spletne nakupe.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

St235 ::

A pol pa s selotejpom prilepiš številke in mastercard/visa logo gor, da deluje na slip?

Drugač na petrolu lahko kupiš tudi burek, boš dlje prišel kot z paysafecard.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Utk ::

Ja, samo bi te rad videl s tem kaj plačat na slip...
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Banke se delajo norca iz nas (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6910185 (7231) Machete
»

Ukinitev gotovinskega plačevanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10523120 (20205) thramos
»

Gotovine pri Telemachu ne sprejemajo

Oddelek: Loža
469128 (7029) BlaY0
»

SKB VISA debetna kartica vs aBanka Visa Electron debetna kartica

Oddelek: Pomoč in nasveti
82920 (2636) Ribič
»

Še dva hrošča ob preskoku leta

Oddelek: Novice / Windows Mobile
63292 (2741) Thomas

Več podobnih tem