» »

Excel bo omogočil uvoz fotografiranih tabel

Excel bo omogočil uvoz fotografiranih tabel

vir: Microsoft

Slo-Tech - Med novostmi, ki jih je Microsoft napovedal za februar (in to na zadnji dan tega meseca), je tudi vesela novica za vse, ki so doslej morali natisnjene tabele vnašati ročno. Excelova mobilna aplikacija za Android (v kratkem pa menda tudi tista za iOS ) bo namreč omogočala uvoz fotografiranih, te pa nato pretvorila v običajne tabele, z vsemi možnostmi urejanja in analiziranja. Med fotografijo in končno tabelo je menda vmešanega tudi nekaj sodelovanja umetne inteligence, ki zmore podatke prebrati celo iz tabel, napisanih z ročno pisavo.

Med drugimi omembe vrednimi novostmi iz Redmonda je še gumb "Ask threat expert" za natančnejše analiziranje varnostnih groženj naročnikov storitve Advanced Threat Protection v Windows Defenderju ter možnost posredovanja varnostnih obvestil za Microsoftov uporabniški račun na mobilne telefone prek aplikacije Microsoft Authenticator. Z njo si je po novem za svoj račun mogoče omisliti tudi dvostopenjsko preverjanje identitete.

7 komentarjev

profii ::

Kje je bilo to ko sem jaz študiral? :)

lopov ::

Kajne :)

Komaj čakam, da sprobam -- ravno prejšnji mesec sem naredil tabelo in ročno vpisal številke, nobenih črk in skeniral v upanju, da "nek" OCR program bo pa že prebral vnešeno. Kakšna zmota! OCR propadel na celi črti ... Najbolj frustriraroječe pa je, da Samsung Note prebere 100x hujše krace (rokopis) in pravilno "prevede" v zapis ...

BlaY0 ::

Uff, v službi bo zgleda še več cajta za razne kavice in urejanje FB profilov...

zhigatsey ::

Jaz sem si pomagal s tem orodjem, sicer pretvarja samo iz pdf-jev. Ne vem pa kako se obnese če je v pdf-ju slikan tekst oz. slika.

Zgodovina sprememb…

Golden eye ::

lopov je izjavil:

Kajne :)

Komaj čakam, da sprobam -- ravno prejšnji mesec sem naredil tabelo in ročno vpisal številke, nobenih črk in skeniral v upanju, da "nek" OCR program bo pa že prebral vnešeno. Kakšna zmota! OCR propadel na celi črti ... Najbolj frustriraroječe pa je, da Samsung Note prebere 100x hujše krace (rokopis) in pravilno "prevede" v zapis ...

Kaj pa Abbyy si probal?

lopov ::

Golden eye je izjavil:

lopov je izjavil:

Kajne :)

Komaj čakam, da sprobam -- ravno prejšnji mesec sem naredil tabelo in ročno vpisal številke, nobenih črk in skeniral v upanju, da "nek" OCR program bo pa že prebral vnešeno. Kakšna zmota! OCR propadel na celi črti ... Najbolj frustriraroječe pa je, da Samsung Note prebere 100x hujše krace (rokopis) in pravilno "prevede" v zapis ...

Kaj pa Abbyy si probal?


Abby 12 je bil prva izbira in ni prepoznal niti ene celice.
Tole sem skeniral: https://www.dropbox.com/s/fksnjegx97wv1...

Čakam update na telefonu :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

lopov ::

@zhigatsey -- hvala za namig, Tabula žal prebere le PDF, ki vsebuje tekstovni zapis, ne pa tudi slike.

Je pa v navodilih omenjenih nekaj drugih programov in sprobam, če se kakšen "obnese" :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako bi Microsoft ubil gesla

Oddelek: Novice / Varnost
349444 (6811) zmaugy
»

Windows 10 ukinja torek za popravke, krepi zaščito

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
1514055 (11733) M.B.
»

Kingsoft Antivirus 2012 izšel! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Informacijska varnost
12825338 (20950) alexz
»

Apple WWDC: iCloud (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6927861 (25417) Lonsarg
»

Napadi na električna omrežja v Braziliji?

Oddelek: Novice / Varnost
293683 (2661) poweroff

Več podobnih tem