» »

Reparacije za temnopolte Američane

Reparacije za temnopolte Američane

«
1
2

lynxslo5 ::



Kandidati za predsednika ZDA iz Demokratske stranke, še posebej Kamala Harris, hočejo uvesti reparacije za temnopolte Američane, zaradi suženjstva pred 200 leti. Sprašujem vas, ali vi to podpirate? Meni se zdi to ceneno nabiranje političnih točk pri temnopoltih volilcih, v praksi pa težko izvedljivo. Kako bi tak ukrep sploh izgledal v praksi? Kdo bi sploh dobil denar iz naslova reparacij? Ali nekdo, ki je recimo napol temnopolt spada v kategorijo upravičencev? Ali so migranti, ki so šele pred kratkim v ZDA migrirali z Jamajke in Haitija, tudi upravičenci, samo za to ker so temnopolti. Kamala Harris je napol Jamajčanka in napol Indijka, ali bo tudi ona dobila reparacijo, samo zato ker je malo temnejše polti. Kaj bo z bogataši kot sta Oprah in LeBron James, ali se tudi njima v ZDA godi krivica, ker sta potomca sužnjev, in morata dobiti reparacijo? In zakaj bi današnje generacije Američanov, ki z zadevami pred 200 leti nimajo nič, morale to plačevati.

Smešno pa je to, da ravno predsedniški kandidati, ki prihajajo iz Demokratske stranke, sedaj hočejo vsem Američanom napriti krivico. Če bi že kdo moral plačati reparacijo, naj to plača Demokratska stranka, ki je v ZDA uvedla suženjstvo in se je borila v državljanski vojni, da bi se še naprej ohranilo, po vojni pa je ustvarila KKK, kar je zgodovinsko dejstvo.
  • spremenil: lynxslo5 ()

vostok_1 ::

Rasizem, plain and simple.

Sicer pa, you know who *owned* slaves. :))
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Vazelin ::

Sicer se mi ne da gledati videa ali je res ali je samo video troll ampak, če se s tem ukvarja demokratska stranka bo imo epsko izgubila volitve drugo leto.

Čisto iz pragmatičnega vidika: niso temnopolti like 80-90% volivci demokratov? Prepričujejo prepričane? Ali je prišlo pri temnopoltih zasuk na republikansko stran v zadnjih letih in so v skrbeh - ne spremljam in ne vem?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zheegec ::

še posebej Kamala Harris

Ki ne omenja, kaj s tem misli. Njena kampanija je rekla nekaj v smislu, da bi univerzalne programe lahko razumeli kot reparacije (ker bolj pomagajo ne-belcem, ker so ne-belci v povprečju bolj revni), kar je seveda neumnost. Nabira politične točke s popularno frazo "reparacije", hrakti pa misli, da lahko "reparacije" definira kot kar koli.

Drugače pa ja, reparacije črncem in indijancem, in pa vse ameriške predsednike ki so vojni zločinci poslati v zapor (Carter, Clinton, Bush, Obama in Trump).

Če bi že kdo moral plačati reparacijo, naj to plača Demokratska stranka, ki je v ZDA uvedla suženjstvo in se je borila v državljanski vojno, da bi se še ohranilo, po vojni pa je usstvarila KKK, kar je zgodovinsko dejstvo.


Se ti ne zdi, da je stranka (Demokratska ali pa Republikanska) samo klub in da se je članstvo v teh klubih dosti spremenilo od obdobja, ki ga ti omenjaš?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Wrop ::

Za kakršnekoli reparacije je že zavnaj prepozno.

Leif ::

Jaz bi naprtil reparacije Mongolom, ker so prinesli kugo v Evropo, ki je pobila pol celine.

MonoPattern ::

Sužnjelastniki so bili zelo majhen procent prebivalstva. Ne zdi se mi prav, da se kaznuje vse ljudi za 'zločin' male večine. Sploh pa naj za reparacije prosijo afriške sorodnike, ki so jih zasužnjili. Belci so samo pristali z ladjo in naložili 'blago' ter ga uporabili. Če že, bi morali reparacije zahtevati za segregacijo, ki so jo doživljali. To pa je lahko nek dodatek tistim ljudem, ki so temnopolti in so v tistem času dejansko živeli v Ameriki.

dice7 ::

Bo ze mehika placala

Shegevara ::

Ampak ne razumete
S tem bi "pomagali" diskriminirancem, ki se vsakodnevno borijo s krutim rasizmom, ki jih drži v hudi revščini napram belcem.

Jaz bi šel še korak dlje. Vsi belci bi bili primorani plačevati dodaten davek državi, ker so itak vsi bogati priviligiranci in bi lahko ta denar namenili socialno ogroženim temnopoltom ker se jim res neupravičeno godi krivica povsod kamor stopijo.

Zgodovina sprememb…

MasterTade ::

debilizem
Mors omnia aequat

jype ::

To je verjetno prvi korak proti temu, da ZDA priznajo jurisdikcijo ICJ.

#000000 ::

lynxslo5 je izjavil:



Kandidati za predsednika ZDA iz Demokratske stranke, še posebej Kamala Harris, hočejo uvesti reparacije za temnopolte Američane, zaradi suženjstva pred 200 leti. Sprašujem vas, ali vi to podpirate? Meni se zdi to ceneno nabiranje političnih točk pri temnopoltih volilcih, v praksi pa težko izvedljivo. Kako bi tak ukrep sploh izgledal v praksi? Kdo bi sploh dobil denar iz naslova reparacij? Ali nekdo, ki je recimo napol temnopolt spada v kategorijo upravičencev? Ali so migranti, ki so šele pred kratkim v ZDA migrirali z Jamajke in Haitija, tudi upravičenci, samo za to ker so temnopolti. Kamala Harris je napol Jamajčanka in napol Indijka, ali bo tudi ona dobila reparacijo, samo zato ker je malo temnejše polti. Kaj bo z bogataši kot sta Oprah in LeBron James, ali se tudi njima v ZDA godi krivica, ker sta potomca sužnjev, in morata dobiti reparacijo? In zakaj bi današnje generacije Američanov, ki z zadevami pred 200 leti nimajo nič, morale to plačevati.

Smešno pa je to, da ravno predsedniški kandidati, ki prihajajo iz Demokratske stranke, sedaj hočejo vsem Američanom napriti krivico. Če bi že kdo moral plačati reparacijo, naj to plača Demokratska stranka, ki je v ZDA uvedla suženjstvo in se je borila v državljanski vojni, da bi se še naprej ohranilo, po vojni pa je ustvarila KKK, kar je zgodovinsko dejstvo.



Si splih bil kdaj tam ?

Zakaj bi to moglo skrbeti nas ?

Meni izgleda vsak belek ki se bori za črne pravice samo nekdo ki bi pokoristil volilno bazo na naslednjih volitvah.

Vazelin ::

Zakaj je treba citirat celoten post original posterja?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

#000000 ::

Vazelin je izjavil:

Zakaj je treba citirat celoten post original posterja?


Pač da ni nesporazumov, in da nekatri še vedno imajo lahko vprašanje :))

dice7 ::

lynxslo5 je izjavil:

Kandidati za predsednika ZDA iz Demokratske stranke, še posebej Kamala Harris, hočejo uvesti reparacije za temnopolte Američane, zaradi suženjstva pred 200 leti.

Verjetno sem edini v tej temi, ki je dejansko poslusal intervju, tako da sem verjetno edini v tej temi z avtoriteto, da lahko povem, da je tale citat laznivo govno in nic drugega.

Je pa dober poskus trolanja, se mene si ujel


Bolj me zanima kdo ima agendo siriti te dezinformacije. Soros? Deep state? CIA?
lynxslo5, bos moral pokazati bancne izpiske......

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dice7 ()

louser ::

Mato, a slišiš?
Če boš pomagal revnim, boš pomagal celotni družbi.

On topic:
Fašisti so kup gnoja na dveh nogah. Ta tema je tudi razlog, zakaj smrdijo

Tu gle v glavnem za pomoč revnejšemu sloju.
Vmes je veliko črncev. Kdor reče NE taki politiki zgolj zaradi tega, je de facto rasist.

Mimogrede je posnetek dolg SAMO 2 minuti.
To je manj kot ga amebe porabijo za pisanje komentarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

Gagatronix ::

40 acres and a mule.

Razen ce je kdo pozabil lekcije zgodovine iz sole.

louser ::

Meni izgleda vsak belek ki se bori za črne pravice samo nekdo ki bi pokoristil volilno bazo na naslednjih volitvah.

Oče ženske na posnetku je iz Jamajke, mati iz Indije.

Gagatronix je izjavil:

40 acres and a mule.

Razen ce je kdo pozabil lekcije zgodovine iz sole.

Obstaja štos na temo črncev:
Kako rečemo petim črncem v orgiji?
Trojček.
Google 3/5 rule

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

LeQuack ::

Zakaj se ZDA ne razdelijo na dva dela, itak so razdvojeni glih na pol, to bo še najbolj za vse.
Quack !

Kebo ::

LeQuack je izjavil:

Zakaj se ZDA ne razdelijo na dva dela, itak so razdvojeni glih na pol, to bo še najbolj za vse.

Saj so se že pa se ni lih srečno končalo.

Gagatronix ::

LeQuack je izjavil:

Zakaj se ZDA ne razdelijo na dva dela, itak so razdvojeni glih na pol, to bo še najbolj za vse.


Si ti tudi pozabil zgodovino? Konfederacija in Unija? Pa vsi vemo (no, ti ocitno ne) kako se je to koncalo.

MasterTade ::

louser je izjavil:

Mato, a slišiš?
Če boš pomagal revnim, boš pomagal celotni družbi.

On topic:
Fašisti so kup gnoja na dveh nogah. Ta tema je tudi razlog, zakaj smrdijo

Tu gle v glavnem za pomoč revnejšemu sloju.
Vmes je veliko črncev. Kdor reče NE taki politiki zgolj zaradi tega, je de facto rasist.

Mimogrede je posnetek dolg SAMO 2 minuti.
To je manj kot ga amebe porabijo za pisanje komentarja.


Hvala za smeh. In zdaj bodo to reševali z reparacijami :)), pa samo črncem a kaj. Meni dol visi kaj oni tam čez lužo naredijo, osebno bi bil proti, ker je že v osnovi bedarija, da ni večje. Tudi Poljska in Grčija v EU od Nemčije sem pa tja še vedno privlečeta reparacije na plano. Moje stališče je tudi v tem primeru enako :)
Mors omnia aequat

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

Gagatronix je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Zakaj se ZDA ne razdelijo na dva dela, itak so razdvojeni glih na pol, to bo še najbolj za vse.


Si ti tudi pozabil zgodovino? Konfederacija in Unija? Pa vsi vemo (no, ti ocitno ne) kako se je to koncalo.


Ja samo takrat se niso razdelili, samo tepli so se. Zdaj se pa pač obojestransko dogorijo, da gredo na pol in je to to.
Quack !

louser ::

MasterTade je izjavil:

louser je izjavil:

Mato, a slišiš?
Če boš pomagal revnim, boš pomagal celotni družbi.

On topic:
Fašisti so kup gnoja na dveh nogah. Ta tema je tudi razlog, zakaj smrdijo

Tu gle v glavnem za pomoč revnejšemu sloju.
Vmes je veliko črncev. Kdor reče NE taki politiki zgolj zaradi tega, je de facto rasist.

Mimogrede je posnetek dolg SAMO 2 minuti.
To je manj kot ga amebe porabijo za pisanje komentarja.


Hvala za smeh. In zdaj bodo to reševali z reparacijami :)), pa samo črncem a kaj. Meni dol visi kaj oni tam čez lužo naredijo, osebno bi bil proti, ker je že v osnovi bedarija, da ni večje. Tudi Poljska in Grčija v EU od Nemčije sem pa tja še vedno privlečeta reparacije na plano. Moje stališče je tudi v tem primeru enako :)

Dve dejstvi: Ti si nacist. Ne gre za reparacijo.

janezvalva ::

tudi judje bi zaslužili reparecije saj so bili sužnji pred 4000 leti v starem egiptu.
tudi evropejci bi zaslužili reparacije saj so otomani zasužnjevali.
itn., itn...

borisk ::

Shegevara je izjavil:

Ampak ne razumete
S tem bi "pomagali" diskriminirancem, ki se vsakodnevno borijo s krutim rasizmom, ki jih drži v hudi revščini napram belcem.

Jaz bi šel še korak dlje. Vsi belci bi bili primorani plačevati dodaten davek državi, ker so itak vsi bogati priviligiranci in bi lahko ta denar namenili socialno ogroženim temnopoltom ker se jim res neupravičeno godi krivica povsod kamor stopijo.


ja, pri nas bi pa plačevali ciganom, bosancem, pa lenuhom... v deželi sanj je biti socialni problem bolj lifestyle chose kot pa neizogibno dejstvo al kak si mislil..

gruntfürmich ::

Shegevara je izjavil:

Jaz bi šel še korak dlje. Vsi belci bi bili primorani plačevati dodaten davek državi, ker so itak vsi bogati priviligiranci in bi lahko ta denar namenili socialno ogroženim temnopoltom ker se jim res neupravičeno godi krivica povsod kamor stopijo.

Jst pa bi šel še korak dlje; uzakonil bi da VSI belci iz vseh držav sveta plačujejo davek za uboge črnce, ker smo fašisti in dokler se ne bomo sovražili samo zaradi svoje bele barve kože ne bo miru na zemlji. Kajti uboga gruda ki jo je tacala bela noga...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: zmaugy ()

c3p0 ::

So ukradli zemljo črncem ali indijancem? Slednjim ne bodo nič povrnili? Mislim, da bi jim vso ukradeno ozemlje morali plačati po tržni ceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

Smrekar1 ::

lynxslo5 je izjavil:


Kandidati za predsednika ZDA iz Demokratske stranke, še posebej Kamala Harris, hočejo uvesti reparacije za temnopolte Američane, zaradi suženjstva pred 200 leti. Sprašujem vas, ali vi to podpirate? Meni se zdi to ceneno nabiranje političnih točk pri temnopoltih volilcih, v praksi pa težko izvedljivo.


V praksi je praktično neizvedljivo in seveda gre samo za poceni politične točke pri temnopoltih volivcih.

Do reparacij bi bili upravičeni seveda samo tisti, ki lahko dokažejo, da imajo v družinskem deblu sužnja. Reparacije bi si razdelili po dednih deležih, kar zadevo naredi res kvalitetno legalno močvirje in v praksi seveda neizvedljivo. No, po državljanski vojni so govorili o 40 akrih in muli na sužnja, takrat bi morda šlo.

Zadeva seveda odpre celo kopico precendensov, o katerih raje ne bi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

jype ::

c3p0 je izjavil:

Mislim, da bi jim vso ukradeno ozemlje morali plačati po tržni ceni.

KAVINSKY ::

c3p0 je izjavil:

Mislim, da bi jim vso ukradeno ozemlje morali plačati po tržni ceni.


Ozemlja niso ukradena. Prišlo je do kulturne obogatitve. Ne biti ksenofob!

gruntfürmich ::

komu boste pa vi plačali za zemljo, priseljenski slovani, vesoljni pravičniki?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

tikitoki ::

Se ena tema, kjer se kaže podn od folka.

zmaugy ::

lynxslo5 je izjavil:



Kandidati za predsednika ZDA iz Demokratske stranke, še posebej Kamala Harris, hočejo uvesti reparacije za temnopolte Američane, zaradi suženjstva pred 200 leti. Sprašujem vas, ali vi to podpirate? Meni se zdi to ceneno nabiranje političnih točk pri temnopoltih volilcih, v praksi pa težko izvedljivo. Kako bi tak ukrep sploh izgledal v praksi? Kdo bi sploh dobil denar iz naslova reparacij? Ali nekdo, ki je recimo napol temnopolt spada v kategorijo upravičencev? Ali so migranti, ki so šele pred kratkim v ZDA migrirali z Jamajke in Haitija, tudi upravičenci, samo za to ker so temnopolti. Kamala Harris je napol Jamajčanka in napol Indijka, ali bo tudi ona dobila reparacijo, samo zato ker je malo temnejše polti. Kaj bo z bogataši kot sta Oprah in LeBron James, ali se tudi njima v ZDA godi krivica, ker sta potomca sužnjev, in morata dobiti reparacijo? In zakaj bi današnje generacije Američanov, ki z zadevami pred 200 leti nimajo nič, morale to plačevati.

Smešno pa je to, da ravno predsedniški kandidati, ki prihajajo iz Demokratske stranke, sedaj hočejo vsem Američanom napriti krivico. Če bi že kdo moral plačati reparacijo, naj to plača Demokratska stranka, ki je v ZDA uvedla suženjstvo in se je borila v državljanski vojni, da bi se še naprej ohranilo, po vojni pa je ustvarila KKK, kar je zgodovinsko dejstvo.


Ej, če je angleščina pretežka zate, glej rajši videe v slovenščini. Kamala Harris je povedala, da kot ukrep predlaga tax credit za družine, ki kot celota ne dosežejo 100.000,00 USD letnih prihodkov.
Zaradi narave stvari v ZDA, bi s tem zajeli zelo veliko družin afriškoameriškega porekla, ampak takšen ukrep bi pomagal tudi trailer park volilcem Trumpa, ki zmotno verjamejo, da je Donny njihov buddy in da bo on poskrbel za njih in ki so v bistvu zelo revni, čeprav mislijo, da bojo kmalu postali milijarderji.

Smrekar1 ::

c3p0 je izjavil:

So ukradli zemljo črncem ali indijancem? Slednjim ne bodo nič povrnili? Mislim, da bi jim vso ukradeno ozemlje morali plačati po tržni ceni.


To je ena izmed težav s precendensi, da.

Konkretno pri indijancih je še ta težava, da severnoameriški indijanci niso nadzirali ozemlja kot ga razumemo mi. Ocenjujejo, da jih je pred prihodom Evropejcev v celotni severni Ameriki (ZDA + Kanada) živelo približno 2 milijona. Za primerjavo, v istem času je v Angliji in Walesu živelo 3-4 milijone ljudi, v celotni Britaniji približno 5 milijonov ljudi.



Poselitev severne Amerike je bila tako redka, da je skoraj nemogoče oceniti čigavo bi bilo kaj, oziroma katera ozemlja se lahko smatrajo kot nenaseljena.

Tarzan ::

Če kaj plačajo črncem ali ne, definitivno bi morali visoke reparacije plačati indijancem. V primerjavi s črnim prebivalstvom so ga najebali še nekajkrat bolj - genocid.

Amerika bo šla na kose. Samo vprašanje časa je še po moje.

Smrekar1 ::

Tarzan je izjavil:

Če kaj plačajo črncem ali ne, definitivno bi morali visoke reparacije plačati indijancem. V primerjavi s črnim prebivalstvom so ga najebali še nekajkrat bolj - genocid.


Genocid je skupilo nekaj tisoč indijancev, v 19. stoletju, ne celotna populacija.

Amerika bo šla na kose. Samo vprašanje časa je še po moje.


To se je že zgodilo pred 150 leti.

gruntfürmich ::

kot sem že enkrat zapisal, v vsej človeški zgodovini so se odvijale borbe za ozemlja, slabša plemena umikala boljšim, bolj kruti in napredni osvajalci pobijali nazadnjaške... po vseh kontinentih, tudi ameriškem so se odvijale krute borbe za prevlado med samimi staroselci.
ampak seveda ko pa v to igro končno vstopi belec pa se za snežinkice, ki sovražijo svojo barvo kože, vse obrne na glavo...

takšno ceneno in bolano propagando je potrebno zatreti v kali!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: zmaugy ()

zmaugy ::

gruntfürmich je izjavil:

kot sem že enkrat zapisal, v vsej človeški zgodovini so se odvijale borbe za ozemlja, slabša plemena umikala boljšim, bolj kruti in napredni osvajalci pobijali nazadnjaške... po vseh kontinentih, tudi ameriškem so se odvijale krute borbe za prevlado med samimi staroselci.
ampak seveda ko pa v to igro končno vstopi belec pa se za snežinkice, ki sovražijo svojo barvo kože, vse obrne na glavo...

takšno ceneno in bolano propagando je potrebno zatreti v kali!


:))>:D

Oberyn ::

Smrekar1 je izjavil:

Do reparacij bi bili upravičeni seveda samo tisti, ki lahko dokažejo, da imajo v družinskem deblu sužnja.

Zakaj dajati odškodnine tistim, ki so imeli zasužnjene prednike? To je nesmiselno. Jaz sem za idejo, vendar samo pod pogojem, da odškodnino dobijo tisti, ki lahko dokažejo, da so bili pred letom 1861 sami zasužnjeni. To ima potem dejanski smisel. Vlečt keš na podlagi prapradedov se mi zdi mimo. Moj dedek je bil za potrebe države 4 leta v hosti in je prišel ven invalid, pa _jaz_ nimam nič keša od tega? Krivica potem.

zmaugy ::

Cela debata na osnovi ne razumljenega videa. Smešno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Stari maček ::

Ti so pa še bolj usekani kot naši, ki 22 letniku priznavajo borčevsko penzijo...seveda je pa to ista politična opcija.

KAVINSKY ::

Oberyn je izjavil:

Moj dedek je bil za potrebe države 4 leta v hosti in je prišel ven invalid, pa _jaz_ nimam nič keša od tega? Krivica potem.



Znajdi se dečko!

https://www.tednik.si/tednik/8447-najml...

Smrekar1 ::

Oberyn je izjavil:


Zakaj dajati odškodnine tistim, ki so imeli zasužnjene prednike? To je nesmiselno.


V principu gre tako, da plačaš odškodnino sužnjem, oziroma če nekdanji sužnji niso več živi izplačaš odškodnino zakonitim dedičem.
Če bi sužnje osvobodili leta 2009 bi bila zadeva povsem smiselna in logična, tudi tak postopek bi bil povsem racionalen, nič drugačen od podobnih postopkov za drugačne incidente, kjer se plačuje odškodnina (npr. v ZDA imajo veliko tega zaradi napak zdravnikov). Ker gre za 150 let star odškodninski zahtevek je zadeva seveda precej čudna, neizvedljiva. Brez težav tudi trdimo, da je zahtevek vmes že zastaral.

Jaz sem za idejo, vendar samo pod pogojem, da odškodnino dobijo tisti, ki lahko dokažejo, da so bili pred letom 1861 sami zasužnjeni. To ima potem dejanski smisel. Vlečt keš na podlagi prapradedov se mi zdi mimo. Moj dedek je bil za potrebe države 4 leta v hosti in je prišel ven invalid, pa _jaz_ nimam nič keša od tega? Krivica potem.


Se čisto strinjam. Kot sem rekel, odškodnine so populistični nateg temnopoltih volivcev.

KAVINSKY je izjavil:


Znajdi se dečko!

https://www.tednik.si/tednik/8447-najml...


Po tem sodeč mora biti nezmožen za delo. To se seveda da doseči, ampak bo verjetno med drugim bolelo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Invictus ::

Reparacije plačuje poraženec zmagovalcem.

Od kdaj so pa v ZDA črnci zmagali? In zmagali nad čim?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MasterTade ::

louser je izjavil:


Dve dejstvi: Ti si nacist. Ne gre za reparacijo.


Vredu, ampak še vedno je nesmisel. 100.000$ se v ZDA zelo razlikuje, ponekod je to morda malo, ponekod je to veliko. Naj raje porihtajo šolstvo in zdravstvo, bo več koristi (dejansko za vse)
Mors omnia aequat

poweroff ::

White power bi raje aretacije in ne reparacije temnopoltim. Kajne?
sudo poweroff

Gagatronix ::

Erik Rdeci je bil prvi Normanski raziskovalec, ki je dosegel vzhodno obalo ZDA. Zakaj noben Svedom in Norvezanom etc. ne tezi za reparacije? Because fuck you, that's why. The blacks got 40 acres and a mule. Ne pomeni da se strinjam z institucionaliziranim rasizmom, ki se v ZDA dogaja ze od takrat ko je bila segregacija uradno prepovedana (in dejansko se vlece od suznjelastnistva naprej, se "oce naroda" Jefferson je imel suznje, in baje celo zaplodil sina s suznjo), ampak pretiravat pa res ni treba.

Gagatronix ::

Leta 2019 si oklican za nacija ce reces karkoli na twitterju ali facebooku. Take your drama llama bullshit and shove it up your ass.

michael32 ::

Kaj bodo pa naredili s takimi osebami, kot je Barack Obama. Oče mu je bil priseljenec iz Kenije, mama pa belka. Ali bodo take osebe prejemniki ali plačniki repraracij?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Ameriški rasizem

Oddelek: Problemi človeštva
484511 (3871) Urbano#Desno

Pod Trumpom se whitetrashu meša: rasizem po ameriško (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6512212 (10884) kallia
»

Tudi Amazonovi zaposleni trkajo na vest uprave (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
5414417 (12294) xmetallic
»

Strgani z Verige - Slovenija Danes (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
628849 (7112) ZaphodBB
»

Google Loon leti na pomoč Portoriku

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
167457 (6436) thom4s

Več podobnih tem