» »

Praktično novi LG-jevi monitorji utripajo ( nestrokovni poseg v trgovini ?)

Praktično novi LG-jevi monitorji utripajo ( nestrokovni poseg v trgovini ?)

Brane3 ::

Gre za tale stroj:

Ideja za dokaj univerzalno delovno postajco...

Problemi z monitorji ( 3 x LG 32UD59B) so v tem, da utripajo.

NA vsake toliko žmrknejo za desetinko sekunde. Stvar se dogaja mislim da na vseh treh monitorjih, res pa da ne v istem trenutku.

Poskusil sem že vse mogoče, tudi BIOS na kartici ( RX-580 sem zapekel s tistim kar sem dobil od XFX-ovega supporta / naj bi bil torej originalen/)

Potem sem opazil, da so n a mo0nitorjih sledi odpiranja - kot da smo dobili robo, ki je bila servisirana.

OK, dokler dela, se ne sekiram. A ker je nehalo delati, sem se začel.
Nato sem se lotil klasičnega pristopa, ki ga poznajo vsi an ST - pregleda elektrolitov.

Odprem monitor in opazim, da je glavni modul verjetno menjan. OK, ne bi bilo prvič. Tudi za slavni Samsung 204B sem nekoč moral po plato v Avtero, ker je bila napaka v seriji.

A zamenjana plata je čisto nova in kondiji na njej so videti OK. Za štos sem iz obupa zimproviziral iz alu folije dodatni shield, pa ni bilo nič drugače.

Nato pa odprem DP specifikacije ( monitorji so prištekani preko DP vmesnika) in vidim, da ima DisplayPort poleg 4 podatkovnih kanalov tudi 5-tega - "AUX", za prenos extra podatkov
( EDID, ukazi za preklo režima dela itd).

Pokrivim dva pina AUX parice, da nimata več konktakta in, monitor od te točke dela POVSEM normalno.

Ko že pomislim, da sem našel workaround, ugotovim, da se po resetu ne zbudi brez AUX kanala.

Pokrivim pina nazaj in monitor se zbudi, ampak "kolcanje" se nadaljuje.

Tu me je nekako zmanjkalo. Kopanje po Linux soursih ni (še) dalo neke točke vpogleda, kjer bi lahko videl, kaj se dogaja na AUX kanalu.

KOt da se prenašajo neki podatki ali ukazi, ki tja ne sodijo.

Je možno, da gre za modul za kak drugi model ( ni ravno verjetno ampak...), ki nudi neke dodatne funkcije na AUX-u, ki medejo 32UD59B ?

BTW, če sem prav razumel specse, pravijo,d a je AUX od DP-1.2 naprej dokaj solidno širok ( IIRC čez 500Mb/s) in da po njem prenašati signal kamere.

Kar bi bilo kul, ampak nikjer nisem videl LGja, ki bi imel kamero v bezelu...

mailer ::

Če imaš vse tri kable iste je mogoče problem v njih, mogoče v omrežju če se kje zaganja kakšen motor pa je na isti fazi.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Brane3 ::

Kabli so mislim da različni ( dolžine), so pa dokaj solidna roba z MF.

Poleg tega je to prej kar nekaj časa delalo, sedaj pa "kolca".

Na vseh monitorjih. Pa mislim da sem kable tudi nekaj okrog premetaval.

Dokaj verjetno niso kabli.

Nekaj se dogaja na AUX kanalu, kot je videti. če ga odklopim potem ko se monitor sinhronizira, dela brez problema...

Ahim ::

Cisto iz firbca, koliko so pa dolgi kabli in po kaksnih kriterijih si dolocil, da so "dokaj solidna roba"?

Steinkauz ::

Pri 4k resuluciji je zelo važen kabel.
Sam imam macbook pro in preko elgato adapterja priklopljen 4k monitor.

Sprobal sem 5 različnih kablov in je z vsemi žmigal. Pri nekaterih bolj pogosto pri drugih manj, ma še vedno vsaj 1x na minuto.
Potem sem kupil DP 1.2 https://www.mimovrste.com/prilkjucni-vi... in mi žrkne recimo, da 1-2x na dan.

Tko da šansa, da je kabel kriv je precej velika.

Sam bi investiral v DP 1.4 ali HDMI 2.0

Brane3 ::

Ahim je izjavil:

Cisto iz firbca, koliko so pa dolgi kabli in po kaksnih kriterijih si dolocil, da so "dokaj solidna roba"?


MindFactory ( načeloma ne prodajajo crap). Videti so OK. Različnih dolžin ( 2 x 1m in 1x 2m mislim).

Doslej so delali OK. Niso menda vsi trije nehali delati ob približno istem času na enak način ?

Brane3 ::

Steinkauz je izjavil:


Tko da šansa, da je kabel kriv je precej velika.

Sam bi investiral v DP 1.4 ali HDMI 2.0


Ah. Delock Displayport 1.2. so. Cheap, but OK.

Do sedaj so vsi delali BP. Sedaj pa že nekaj časa noben ne dela OK.

To ni videti, da je kabel.

Sem ravnokar reinštaliral sistem.
Videti je zaenkrat O.K...

Ahim ::

Brane3 je izjavil:

Ahim je izjavil:

Cisto iz firbca, koliko so pa dolgi kabli in po kaksnih kriterijih si dolocil, da so "dokaj solidna roba"?


MindFactory ( načeloma ne prodajajo crap). Videti so OK. Različnih dolžin ( 2 x 1m in 1x 2m mislim).

Doslej so delali OK. Niso menda vsi trije nehali delati ob približno istem času na enak način ?

Offtopic: prodajajo tisto, na cemer lahko zasluzijo svojo marzo. Ce izberes crap, dobis crap.

Ontopic: prej nisi omenil, da je dolgo casa (mesece?) delovalo normalno, sele nato pa zacelo zafrkavati. Po prvotnih podatkih bi jaz najprej okrivil kable, ampak da bi se trije hkrati pokvarili (ceprav si "pemetaval" najbrz vse tri in ne samo enega) se res slisi manj verjetno. Pa kak driver update za graficno je bil vmes od casa, ko je se vse delovalo normalno?

Brane3 ::

Drajverje sem že zamenjal ( pa še kaj, recimo cel X11 sistem), BIOS na kartici tudi ( zaflešal gor tega, ki sem ga dobil od supporta za to kartico ipd) - pa je še vedno blinkalo.

rdecaluc ::

@Brane3: Ali lahko poskusiš če ti trza slika če imaš samo en monitor priklopljen. Vem da je na rx480 bil nekaj časa problem z gonilniki, da je pri več monitorjih se lahko nekaj podobnega zgodilo.
Est modus in rebus. ,typos

Ahim ::

Brane3 je izjavil:

Drajverje sem že zamenjal ( pa še kaj, recimo cel X11 sistem), BIOS na kartici tudi ( zaflešal gor tega, ki sem ga dobil od supporta za to kartico ipd) - pa je še vedno blinkalo.

Od X11 je edina stvar, ki govori s hardverom, X server. Vse ostalo nima absolutno nobene zveze (je hardware-agnostic in lahko tece tudi na sistemih, ki sploh nimajo nobene graficne).

Ko reces da si "zamenjal" driverje, to pomeni nazaj na tisto verzijo, ki je pred casom delovala brez tezav, zdaj pa so kljub tej zamenjavi se vedno bile tezave z utripanjem?

tomazic89 ::

mailer je izjavil:

Če imaš vse tri kable iste je mogoče problem v njih, mogoče v omrežju če se kje zaganja kakšen motor pa je na isti fazi.

Jaz bi preveril monitorje v drugi elektro instalaciji (druga faza). Meni je v Sluzbi blinkal monitor, ko se je prizgal kompresoe watercooler-ja. Bil je starejsi 24" monitor, ki smo ga nadomestili z novejsim. Z novejsim na isti fazi nimam tezav.

krho ::

Ne to je neka fora DPja.. Jest mam na šiht enega Dell-a!! priklopljenega preko DP, drugega preko DVI.. pasem monitorja zamenjal, pa vseeno tisti, ki je na DP občasno za 1s postane temen.
Ali pa ima Intel za en k implementacijo DPja v procesorjih
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

Ahim ::

krho je izjavil:

Ne to je neka fora DPja.. Jest mam na šiht enega Dell-a!! priklopljenega preko DP, drugega preko DVI.. pasem monitorja zamenjal, pa vseeno tisti, ki je na DP občasno za 1s postane temen.
Ali pa ima Intel za en k implementacijo DPja v procesorjih

S tem si samo omejil tezave ali na implementacijo DP v monitorju, v graficni ali na DP kabel. Se pravi - ne prav mnogo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Display Port v Sloveniji ?

Oddelek: Kaj kupiti
345808 (3911) Heisenberg
»

Ideja za dokaj univerzalno delovno postajco...

Oddelek: Kaj kupiti
485733 (3659) Brane3
»

Laptop brez display porta

Oddelek: Pomoč in nasveti
101588 (1100) lovro535v2
»

blinkanje monitorja po spanju

Oddelek: Zvok in slika
112092 (1783) MacGyver141
»

Displayport - utripanje zaslona

Oddelek: Strojna oprema
9695 (553) matonson

Več podobnih tem