» »

LibreOffice Calc - "zunanji" vir podatkov

LibreOffice Calc - "zunanji" vir podatkov

poweroff ::

Imam neko napravo, ki zbira senzorske podatke in vsak dan naredi dump celotne baze v CSV datoteko. Te podatke bi rad analiziral z LibreOffice Calc.

CSV datoteko odprem in si nastavim analize (grafi,...), bi pa rad, da ko se naslednji dan ustvari nova datoteka, da mi ni treba veh grafov izrisati na novo, pač pa da bi samo "posodobil" vir podatkov... Je to možno (glede na to, da je pri risanju grafov treba izbrati območje podatkov)?
sudo poweroff

jype ::

Je, ampak vprašanje, če je libreoffice pravo orodje za tako početje. Poglej si matplotlib in poganjaj v cronu.

Highlag ::

Kakšen poseben razlog, da hočeš grafe v nekem programu namesto v brskalniku?

Drugače bi mogoče pomagalo tole:
https://help.libreoffice.org/Calc/Inser...
Never trust a computer you can't throw out a window

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Highlag ()

Invictus ::

Najprej vpisi podatke v eno bazo, če je podatkov preveč, napiši kak trigger, ki bi delal sumarizacijo, šele potem uporabi kak reporting software.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

poweroff ::

Saj podatki se zapisujejo v bazo (psql), cron mi enkrat na dan naredi export v CSV, potem se pa LO ali Excel uporabi za zrisat graf... čeprav ja, na koncu bo treba kar web reporting tool narediti...
sudo poweroff

chort ::

Mogoče si oglej Grafano. Niti pod razno nisem power user, ampak trenutno za moj (podoben) problem izgleda kot najbolj elegantna rešitev. Pa še TimeScaleDB ekstenzijo podpira, ki je za log podatke bonus.

poweroff ::

Ja, točno to sem že gledal... Hvala.
sudo poweroff

Highlag ::

Never trust a computer you can't throw out a window

fm13 ::

Jaz si za take dnevne analize naredim skripto v R. Z lahkoto se povežeš na katerikoli vir, obdelaš po po potrebi, rezultate shraniš kamorkoli... Lahko pa uporabiš markdown in si pošlješ lepo poročilo v html, pdf,... obliki.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CSV to PDF

Oddelek: Programska oprema
7800 (615) mihagr
»

SQL inner join

Oddelek: Programiranje
393247 (2502) smacker
»

Kateri jezik za cross-platform csv parser

Oddelek: Programiranje
131104 (713) Not A Number
»

Dependency Injection

Oddelek: Programiranje
71472 (1240) abyssus
»

Microsoft Access

Oddelek: Programska oprema
122249 (1694) enco11

Več podobnih tem