» »

Tablica za nezahtevno uporabo

Tablica za nezahtevno uporabo

«
1
2

kuglvinkl ::

Okol 8 palcev, Android 7 ali vec, moznost sc carda in dobavljivo ta teden.

Je kdo kupoval kaj podobnega?

Tnx.
Your focus determines your reallity

sandmat ::

če 10 palcev ni preveč - lenovo tab10 4

nekaj pod 200€, good enough za večino opravil.

Imajo v big bangu.

MeGreat ::

kuglvinkl ::

8 palcev...
Your focus determines your reallity

Han ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

rusalex12 ::

Han je izjavil:

Samsung Galaxy A 8.0 (letnik 2015) ali MediaPad M5 8.4 (2560×1600) ali MediaPad T3 8 (1280×800).

Še review za MediaPad M5 8.4...


Kje kupiti Mediapad M5 8.4? Na slovenskem tržišču ga uradno nimamo, ponujajo zgolj večji model M5 10.8.

Zgodovina sprememb…

MH0 ::

Das zurzeit beste von uns geprüfte Tablet heißt Samsung Galaxy Tab S4 LTE. Fast so gut, aber nur halb so teuer ist das Samsung Galaxy Tab A 10.5 WiFi. Als echten Preistipp empfehlen wir das ebenfalls gute Lenovo Tab 4 10.

Han ::

rusalex12 je izjavil:

Kje kupiti Mediapad M5 8.4? Na slovenskem tržišču ga uradno nimamo, ponujajo zgolj večji model M5 10.8.
V eni od nemških trgovin, najbolje prek Amazona, kjer dobiš tudi kvaliteten etui zanj...

kuglvinkl ::

Han, kul, sam to je 300 evrov.

Sicer pa, teh Galaxyev 10.1 A (ja, 10 palcev), je kot listja in trave za okol 150 evrov... Ima kdo?
Your focus determines your reallity

kanarin ::

Neke blazne izbire dobrih in hkrati cenovno ugodnih 8 inčnih tablic pri nas niti ni. Vsekakor sam dandanes ne bi kupoval tablice, ki nima vsah FHD zaslona (kar ima danes praktično že vsak telefon). Vsekakor če pogledaš v kitajske spletne trgovine je izbira relativno poceni in hkrati dokaj solidnih tablic precej večja (Chuwi, Xiaomi, Teclast,..). Če pa res nisi posebej zahteven in ti resolucija ekrana ni tako pomembna potem bo verjetnu tudi poceni Samsung povsem v redu.

kuglvinkl ::

OK, tnx, poročam.
Your focus determines your reallity

Han ::

kuglvinkl je izjavil:

Han, kul, sam to je 300 evrov.
Imaš zgoraj povezavo do polovico cenejšega MediaPada T3 s polovico nižjo ločljivostjo ekrana...

kuglvinkl ::

Skratka, ta Galaxy za 160 e, je Zlo decent zadeva, odzivna, dost velika. Natancneje, to t580 model.

Hvala :)
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Hoden ::

Pozdravljeni,

za očeta kupujem tablico (nezahtevni uporabnik). Gledam nekako do 200€, fajn pa je da je 10 inčna.

https://www.mimovrste.com/tablice/samsu...

Je to ok ponudba?

Ali bi raje to:

https://edigital.si/wifi-tablice/lenovo...

Mavrik ::

Obe imata premalo RAMa za gladko delovanje (pri 10" hočeš imeti vsaj 3GB, raje 4), tadruga pa ima grozen 1280x800 zaslon, ki bo grozljivo zrnat. 16GB tudi ni dovolj prostora za moderne aplikacije in bo ga hitro zmanjkalo tudi pri osnovni uporabi.

A se res ne bi raje mal bolj stegnil in dal očetu tablico z dovolj RAMa da ne bo nalaganje spletnih strani štekalo?
The truth is rarely pure and never simple.

zmaugy ::

kuglvinkl je izjavil:

Skratka, ta Galaxy za 160 e, je Zlo decent zadeva, odzivna, dost velika. Natancneje, to t580 model.

Hvala :)


Dobra informacija.

hojnikb ::

no, tut z 2gb rama in 800p displayom se da prezivet (ce le ni kak tn drekec) ni pa to nek presezek. Cist usable za kaksn mail prebrat pa splet pobrskat. Bistveno je sam da ni android skupi naspackan s strani brainless opic na crack cocainu in seveda, da je interni eMMC kolker tok hiter.

Mam en tak cheap tablet myself in edini grind je samo neobstojec root (mtk).
Za ceno par postenih kosil se clovk nemore pritozevat.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Hoden ::

Problem je ta, da tudi če povečam budget na 250€ nimam sploh kaj izbrati.

Potrebujem pa stvar do sobote (rojstni dan), zato sem omejen na slovenske trgovce.

Mogoče kakšna ideja?

Tomson ::

Preveri še Medion LifeTab za 199€ (FHD 10.1", Snapdragon 430, 2/32GB, 7000mAh baterija, LTE, Android 8.1). Ima dober zaslon, ni najsvetlejši a overall precej soliden, odlična avtonomija baterije (do 14h), precej nov Android, procesor je ok, ni pa nek presežek, a overall za 199€ v Slo dobra tablica ... Alternativa Samsung Galaxy Tab za 179€, tudi zelo solidna poceni tablica. Za neko nezahtevno delo oz. če ni nekega hudega multitaskinga oz. odprtih zavihkov je 2GB RAMa povsem dovolj. Sicer pa preveri še, tudi ok opcije, Huawei M3 Tab 10, Huawei MediaPAd T5 ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Han ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Hoden ::

Ta mediapad zgleda zelo zanimivo. Upam, da ima res 3gb ram, ker na drugih straneh imajo za podobno ceno verzije s 2 gb ram.

Bom preveril pri prodajalcu.

Hvala

Han ::

Moral bi imet 3 GB, ker ima tudi 2× več delovnega spomina kot 2/16 GB verzija.

Mavrik ::

Sodeč po uradnih specifikacijah sta dve verziji - 2GB RAM s 16GB flasha in 3GB RAM z 32GB flasha - https://consumer.huawei.com/en/tablets/...

Tako da vzami 3GB verzijo, zgleda dobra za to ceno.
The truth is rarely pure and never simple.

Han ::

Hoden ::

Žal mi je iz extreme digital ne morejo dobaviti pred ponedeljkom.

Mogoče kdo pozna še kakšno trgovino, ki bi imela omenjeno tablico na zalogi?

Hvala

Han ::

Pri nas žal ne, mogoče Avstrija.

https://geizhals.at/huawei-mediapad-t5-...

Hoden ::

Odlocitev je padla. Bom raje dal darilo z zamudo kot pa da kupujem nekaj na pol.

Se eno butasto vprasanje. Se da na tablici nastaviti slovenski jezik tudi ce jo kupim v tujini?

MrStein ::

Da se.

No, razen, če je kaki res čuden Android gor, potem ne. Na kakih kitajskih se to zgodi.
Ampak če kupiš v EU, potem 99,99999% ima tudi slovenščino.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Han ::

Na MediaPadu iz Avstrije lahko izbereš slovenščino, podobno kot pri večini androidnih tablic in telefonov, kupljenih v EU.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Hoden ::

Evola, sem narocil ;) ko dobim javim kako se mi zdi ;)

Hoden ::

Tablica je prišla! :) Malce sem jo stestiral in zelo lepo dela. :)

Hvala vsem za pomoč!

TheBlueOne ::

Bom recikliral temo. Kaj priporocate od tablic? Gledam iPad 8 ali pa Samsung Galaxy tab s6 lite. Malo gravitiram na Galaxy, ker ima menda Wacomov s pen.

Tnx...

feryz ::

Nič. Pri nas v kleti ene štiri ležijo, najbrž so že odmrle počasi.
Za čečkanje sem si jaz naročil e ink tablico. Mogoče jo bom celo uporabljal. Drugače bo šla pa v klet k ostalim. Bom videl.

TheBlueOne ::

Stiri katere? Galaxy s6 ali novejse lahko verjetno prodas.

Drugace pa potrebuje moja, ki drugace nonstop gleda v telefon in bi nekaj vecjega. Za ceckanje pa je verjetno optimalna glede na sodelovanje z Wacomom. Drugace imamo tudi graficne monitorje.

feryz ::

Nah, smo prej obupali z njimi. Takoj, ko so se pojavili malo večji telefoni.
Sicer jaz te šare ne prodajam. Če že dam od sebe, potem poklonim.
S9+ mi je ležal kako leto, potem sem ga dal kolegu. Zdaj so pa vsi njegovi mulci jezni name, ker ima tastari boljši telefon od njih. Rabi ga pa, vemo, za telefoniranje in mogoče kakšen SMS.

kanarin ::

TheBlueOne je izjavil:

Bom recikliral temo. Kaj priporocate od tablic? Gledam iPad 8 ali pa Samsung Galaxy tab s6 lite. Malo gravitiram na Galaxy, ker ima menda Wacomov s pen.

Tnx...


Hmm, jaz si pod pojmom "tablica za nezahtevno rabo" predstavljam bolj budget segment (100-200€). To kar ti navajaš je rang (ali dva) višje. To kar ti omenjaš je potem bolj dilema med iOS in Android - pri tablicah je vsesplošno znano da so iPadi zakon (nedvoumni dokaz za to je večinski tržni delež na svetovni ravni) - zato pri taki izbiri težko zgrešiš. No, verjetnu tudi ta Samsung ni od muh, odvisno je od tega kaj ti je pomembno pri tablici in kakšne imaš že od prej izkušnje z obema OS-oma. Ker uporabniška izkušnja se na iOS tablici se kar občutno razlikuje od Androida, predvsem dolgoročno. iPad ti bo (tudi po lastnih izkušnjah) recimo še po 5 letih verjetno deloval brezhibno, verjetno boš še vedno dobival nadgradnje, pri Androidih pa ponavadi ne velja ne eno ne drugo. Meni osebno je pri tablici še vedno zakon ta 4:3 format zaslona, Android tablice mi (vizualno) delujejo bolj kot ogromni telefoni - ki se resda dobro odrežejo pri gledanju full screen videa in igranju kakšnih igric, za ostale zadeve pa je iPad format bistveno bolj primeren oz ergonomski. Pač moje mnenje.

kanarin ::

Če mogoče koga zanima, zadnji dan starega leta sem dobil Alldocube iPlay 20 (naročeno iz Bangood iz CZ warehouse za 120€ - dostava 6 dni). Splošni prvi vtis je, da je tablica vredna svojega denarja, ima pa (pričakovano glede na res nizko ceno) določene slabosti oz pomankljivosti.

Prednosti:

- presenetljivo dober zaslon
- solidno ohišje, nizka teža, prijetno sede v roki
- povsem solidne performanse za nezahtevno rabo
- Android 10

Slabosti:

- Steklo na zaslonu ni na nivoju dražjih naprav, tu mislim na občutek pri drsanju s prsti (enostavno ni tako gladko in tekoče)
- Zvok je žal podpovprečen (tako iz zvočnikov kot iz slušalk)
- Pozicija fizičnih gumbov je malo nenavadna (precej blizu zgornjega roba)
- Ni opcije "full screen gestures" (nenavadno oz presenetljivo, saj Android 10 to načeloma omogoča) - na voljo so izključno 3 standardne navigacijske tipke
- Drsnik za svetlost se obnaša tako..hmm ...nenavadno, svetlost se ne viša/niža linearno, recimo do cca tretjine se svetlost skoraj ne spremeni. Zgleda kot kakšen bug. V praksi ni tako velik problem oz se privadiš, vseeno pa ostane grenak priokus.

Če ne bi bilo teh slabosti bi mirno lahko rekel tole - kaj sploh še ostane "velikim" (beri: nekajkrat dražjim tablicam) ...

Gogo ::

Premišljujem o nakupu Android tablice, 10 palčnem. Najprej sem pomislil na kitajski Teclast, ker bo le za branje novic in YT zjutraj in zvečer. Potem pa sem naletel na Huawei MatePad https://www.amazon.de/MatePad-FullView-...
Vem da nima Google services. Kaj menite?
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

mtosev ::

Jaz ne bi kupil tablice brez Google services. Lahko tudi preveriš, ce ima bootloader zaklenjen ali ne, ker huawei phoni imajo zaklenjen.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Gogo ::

Na Huawei matepad ni mogoče dat Google services.:'( Tako da odpade.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

Mike_Rotch ::

Gogo je izjavil:

Premišljujem o nakupu Android tablice, 10 palčnem. Najprej sem pomislil na kitajski Teclast, ker bo le za branje novic in YT zjutraj in zvečer. Potem pa sem naletel na Huawei MatePad https://www.amazon.de/MatePad-FullView-...
Vem da nima Google services. Kaj menite?


Za par 10 eur več dobiš iPad 8 (10.2 verzijo), ki je v skoraj vseh pogledih boljša od MatePada. Tistih par 10 eur več boš čez par let dobil nazaj pri prodaji.

Še posebej software je na drugem nivoju, Android na tablicah izgleda kot bi bil že nekaj časa pozabljen od googla. Pa pri iPadu imaš skoraj zagarantirane posodobitve naslednjih 5 let ali več (iPad OS 14 trenutno teče na iPad Air 2, ki je bil predstavljen leta 2014).

Han ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

kanarin ::

Mike_Rotch je izjavil:


Za par 10 eur več dobiš iPad 8 (10.2 verzijo)


Hmm, jaz si pod "tablico za nezahtevno rabo" (kar je tema v kateri debatiramo) predstavljam cenejše Android tablice recimo iz ranga 100-200 EUR. Vsi menda vemo, da je overall iPad najboljša tablica, ampak tu govorimo o rangu 400, 500 EUR - kar po mojem niti približno ni malo za tablico. Če cena ne predsatvlja problema se seveda tako tablico lahko priporoča vsem - tako nezahtevnim kot zahtevnim uporabnikom.

Če se vpraša mene za recimo 200 EUR rajši vzamem (prastari) iPad Air 2 kot novo Android tablico. (Bistveno) boljše HW specifikacije na papirju in (bistveno) boljši razni benchmark scori na raznih Android tablicah žal pogosto ne rezultirajo tudi v boljši uporabniški izkušnji (večinoma je ravno obratno).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

Mike_Rotch ::

Na Amazonu je iPad 8 369 eur, če naletiš na kakšno akcijo lahko še manj. 7. generacijo dobiš še ceneje, pa je prav tako solidna. Torej, max. 90 eur razlike med iPadom in Matepadom iz linka.

Ali je razlika v ceni sprejemljiva bo pa OP moral sam oceniti. IMHO se splača, ker čez par let dobiš denar nazaj, ko prodajaš.

kuglvinkl ::

150 je kar max za nexahtevno uporabo.
Your focus determines your reallity

MojoRisin ::

Mam eno uporabnejšo in brezhibno tablico, če kdo nuca, če je to sploh primerno mimo malih oglasov.
Lenovo thinkpad 10..4gb/128/lte/fullHD/Licencni Win10 180 eur.

maslo12 ::

Zdravo,
da malce obudim temo... potreboval bi tablico, za res nezahtevno uporabo.
Rabil bi le kameri na tablici in Viber, ostalo vse je odveč.
Kaj vzeti, tudi rabljeno pride v poštev. Low budget!

Kayzon ::

Kaj je sploh smisel tablic v danasnjem casu,saj imamo dandanes ze skoraj 7incnhne mobilne telefone. Za kaj vec je pa prenosnik ali namizni racunalnik?

MrStein ::

Nima vsak 7 inčni telefon. In niti noče imeti.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

WizzardOfOZ ::

Jaz bi imel 4.5" telefon z vsemi zadevami, ki jih imajo 6.3" in večji, torej wireless charging, nfc, 8 jedrnik(tudi helio P90 je zadost dober), 8gb rama, 256GB placa, 1080x2560 resolucijo in 48M fotkič, ter fingerprint reader. Ampak nihče noče nič tazga narest.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera tablica do €300

Oddelek: Kaj kupiti
354556 (3507) Han
»

Tablica - pomoč prosim :)

Oddelek: Pomoč in nasveti
333853 (2922) Han
»

Tablica 7' namesto nexus 7 (2013)

Oddelek: Kaj kupiti
71047 (749) DamijanD
»

Nova tablica

Oddelek: Pomoč in nasveti
161667 (1335) Tamutka

Več podobnih tem