» »

Tretji monitor, problem s priklopom

Tretji monitor, problem s priklopom

urosrht ::

Pozdravljeni,
v firmi imamo na vsak stacionarni računalnik priklopljena po dva monitorja. Po večini so izhodi na PC 2x po HDMI ali en HDMI in en DVI, tretjega pa izhoda ni. Za potrebe dela smo se odločili, da dokupimo še tretji monitor, oblike pivot-kateri se obrne za 90 stopinj.
Problem sedaj nastane pri tem, ker pri vseh računalnikih fali po en video izhod.
Kolikor sem se že pozanimal, se problem z kakšnim HDMI razdelilcem ne reši, saj se nam gre da bo vsak monitor deloval kot samostojni.
Probal sem ze z USB->Hdmi pretvornikom LINK:LINK kateri se ni obnesel. Večkrat tedensko je bilo potrebno reinstalirati driverje, samo od sebe je spreminjalo ločljivost ...

V tem primeru me zanima najugodnejša in najučinkovitejša rešitev za naš problem.

Za pomoč se že vnaprej zahvaljujem.

Vuli ::

ja, nič, grafično z več izhodi kupi.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Pimoz ::

Grafična z več izhodi. Novejša opcija, če monitorji in grafična to podpirajo je tudi 'daisy-chain' DisplayPorta.

videc ::

Poglej, če imaš grafično tudi na plošči in izhod VGA.
Če ne pa grafična z več izhodi.

urosrht ::

Katero grafično pa priporočate. Kolikor gledam na mimovrstah imajo po večini vse isto po 1 hdmi in en DVI izhod. Niker ne najdem npr 2 hdmi 1 dvi ali mogoce 3 hdmi...?

pegasus ::

Radeon Pro imajo npr. po 4 izhode ... In one tamale tja do 5100 so zelo luštne za male poslovne desktope z več monitorji.

urosrht ::

To nam cenovno nikakor ne pride v poštev, glede na to da so računalniki stari po 3-4 leta. Zanima me, če je ta ok :

Se lahko potem naprimer uporabljata oba HDMI izhoda od integrirane in od te dodatne grafične, bo oba monitorja zaznavalo kot ločena ali bo slika na obeh ista?

Zimonem ::

Koliko bi pa sploh dal? Da zožamo prostor rešitev.

urosrht ::

Glede na to da so racunalniki ze razmeroma kar stari 3-4 lete, imam v mislih nekaj takega:
LINK

Ekran pa tole
Link

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urosrht ()

Taip4n ::

Ne jajcaj se z HDMI. Vzami DVI oz. miniDP. Še vedno, ko sem želel dobiti kakšno višjo resolucijo na monitorjih preko HDMI je bil jajc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Taip4n ()

chort ::

urosrht, po mojih izkušnjah lahko imaš dva monitorja priključena na integrirano grafično, enega pa na zunanjo (in obratno), je pa tudi od matične plošče odvisno, če ne bo slučajno ugasnila integrirane grafike ko zazna zunanjo, morda je pametno preverit s točnim modelom.
HDMI bo čisto ok poganjal FHD resolucijo, je pa DP (ne miniDP, tisti konektorji so po mojih izkušnjah precej občutljivi) res lahko malenkost boljša kvaliteta.

Taip4n ::

Mogoče še to. Predno kupuješ preveri napajalnik in prostor za GPU. Ne vem kakšne mašine imaš ampak pri nas v firmi smo želeli podporo trem monitorjem 2560x1440. Šli smo v varianto 1xDVI + 2x miniDP (ne DP, miniDP) in smo ugotovili, da je napajalnik prešvoh.
Posledično je sledila še menjava napajalnika itd.

showsover ::

Torej, toliko izhodov, kot ima grafična, na toliko prikazovalnikih dela simultano, če psu omogoča? 3DP+HDMI+DVI pomeni 5 prikazovalnikov sočasno? Ja ali ne? Ne vem, če je sploh toliko vseh naprav za prikazovat, ampak samo toliko da vem, ker mene mladina dosti naheca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Vuli ::

jej, mogoče bi šlo na kakem intel-u, da uporabiš integrirano in zunanjo grafično skupaj.
GT 1030 podpira 2 zaslona, drugače več zaslonov imajo ponavadi na gaming karticah.
za kak sistem sploh gre?
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

urosrht ::

6 je računalnikov, en je prenosnik, zadevo lahko rešim z dockom. 2 imata 3 izhode DVI/HDMI/VGA.
Trije računalniki so pa tile: Link

kolikor gledam matična PCI Express 2.0 podpira, tako da pride zgornja grafična v poštev. Napajalnik pa je 350W. Bo dovolj?

broken/link ::

če ima grafična kartica 5 izhodov še ne pomeni, da podpira 5monitorjev. isto je za manjše število izhodov oz za najbolj klasičen primer - če ima 3 izhode še ne pomeni, da podpira 3 monitorje istočasno, pomeni samo to, da imaš možnost 3 različnih priklopov.
bottom line: preverit moraš za vsako kartico posebej, koliko monitorjev podpira. in v kakšni resoluciji.

Dr_M ::

Pri DP nima veze kolikor monitorjev je proklopjenih, ce imas graficna 3 DP izhode, bodo trije monitorji delali BP, pri HDMI/DVI pa ni nujno, ponavadi delata najvec dva monitorja, sploh s kaksnini cenejsimi graficnimi.
Z D-sub se pa sploh ne zajebavat, ker bo slika katastrofalno slaba.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

urosrht ::

Lahko prosim kdo preveri ce bo zgoraj omenjena grafična in monitor ok?
Sedaj imam se problem z dockom pri prenosniku. Imam navadni asusov rog prenosnik, skoraj vsi docki na mimovrstah podpirajo samo usb c, pri meni je pa navadni 3.1 na prenosniku. Ima kdo kaksno idejo?

Fsegula62 ::

Grafična bo že OK(Supports 3 displays - connect up to 3 monitors for enhanced multitasking),
samo ne pričakuj 144Hz slike na monitorju.

Dr_M ::

Samo v vednost, se nedolgo nazaj sem imel priklopljene 3 monitorje na MSI GTX970, eden na DVI, drugi na HDMI in tretji na d-sub in ce so bili vsi trije aktivni, je slika skakala vsakih nekaj sekund na nakljucnem monitorju.
Pa na monitorju, ki je bil priklopljen na d-sub (1600x1200 60Hz) je bila slika meglena za popizdit.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Fsegula62 ::

Jaz imam na svojo GTX 1050 Ti OC, 4GB sočasno priključene 3 monitorje 1080p 75Hz in še 4K TV z HDR 24Hz in ni ni nikoli nobenih problemov.

urosrht ::

Fsegula62 je izjavil:

Grafična bo že OK(Supports 3 displays - connect up to 3 monitors for enhanced multitasking),
samo ne pričakuj 144Hz slike na monitorju.



Potem bo verjetno to prislo u postev, ker ne upprabljamo nekih zahtevnih programov. 350w napajalnik bo dovolj?
Kaj pa glede docka za prenosnik, vsi na mimovrstah so ze skoraj samo za usb-c priklop, imam pa navadni 3.1. Se stvar da rešiti z kaksnim usb 3.0->usb c pretvornikom ali?

Dr_M ::

Fsegula62: Priklopljene imas pa preko lufta?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Fsegula62 ::

Dr_M je izjavil:

Priklopljene imas pa na luft?


Nisem bil pozoren na model gre za tole GV-N105TWF2OC-4G

Dr_M ::

urosrht: ko bos zmontiral tisto graficno, sporoci kako si vesel, ko bos ugotovil, da si vrgel 50€ stran.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Fsegula62 ::

urosrht je izjavil:

Fsegula62 je izjavil:

Grafična bo že OK(Supports 3 displays - connect up to 3 monitors for enhanced multitasking),
samo ne pričakuj 144Hz slike na monitorju.



Potem bo verjetno to prislo u postev, ker ne upprabljamo nekih zahtevnih programov. 350w napajalnik bo dovolj?
Kaj pa glede docka za prenosnik, vsi na mimovrstah so ze skoraj samo za usb-c priklop, imam pa navadni 3.1. Se stvar da rešiti z kaksnim usb 3.0->usb c pretvornikom ali?


Načeloma bi šlo skozi, če imaš na monitorjih ustrezne priključke, najprej testiraj na enem in potem uredi še za ostale.

chort ::

urosrht, za mašine z Intel HD 4600 integrirano grafiko ne bi smelo bit problemov kombinirat integriranega in zunanjega GPUja, boš pa v BIOSu najverjetneje izbrat integrirano kartico kot primary, sicer je bo izklopilo (glej prve tri poste tega threada, ni točno za HD4600).
350W napajalnik bi najverjetneje lahko vozil tvoj izbran GPU, je pa seveda znaten riziko, da ne bo (že med specifikacijami GPUja, ki ga nameravaš vzeti, je namreč 400W napajalnik...), ali pa da ne bo stabilno.

Asus ROG je cela serija prenosnikov, povej vsaj še točen model, da bi ti lahko kaj več svetovali.

urosrht ::

chort je izjavil:

urosrht, za mašine z Intel HD 4600 integrirano grafiko ne bi smelo bit problemov kombinirat integriranega in zunanjega GPUja, boš pa v BIOSu najverjetneje izbrat integrirano kartico kot primary, sicer je bo izklopilo (glej prve tri poste tega threada, ni točno za HD4600).
350W napajalnik bi najverjetneje lahko vozil tvoj izbran GPU, je pa seveda znaten riziko, da ne bo (že med specifikacijami GPUja, ki ga nameravaš vzeti, je namreč 400W napajalnik...), ali pa da ne bo stabilno.

Asus ROG je cela serija prenosnikov, povej vsaj še točen model, da bi ti lahko kaj več svetovali.


Prenosnik je tale: Link

Glede graficne za stacionarnega pa kar gre se kaksne 30€ vec od zgoraj omenjene, več pa se mi zdi nesmiselno, ker se bodo racunalniki postopoma tako menjali ko kaj konkretnega odpove.

chort ::

Ok, za prenosnik bo težka. Opcija je kaj takega, ampak bo za karkoli drugega kot statičen tekst verjetno prešvoh. Latenca bo preprosto prevelika za recimo youtobe ipd.

Najverjetneje bodo te Asus GT710 vendar delale, saj tukaj navajajo 200W priporočen PSU, verjetno je informacija o minimalno 400W PSU na mimovrste potegnjena iz riti. Kartica sama naj bi potegnila do 75W, ampak pri FHD tega zagotovo ne bo počela.

DePalmo ::

Moj predhodni laptop je bil Asus ROG G771JM, imel sem gor priklopljene tri zaslone: 1x HDMI, 1x miniDP in 1x USB (preko tega: https://plugable.com/products/uga-2khdmi ). Pred tem sem probal en kitajski adapter, isto USB to HDMI, pa ni dobro laufalo. Večino časa je, je pa rado utripalo na vsake toliko, zato sem investiral več. Odkar sem imel omenjeni adapter, je delalo kot je treba.

Sem pa na tem zaslonu ki je bil priklopljen preko tega USB adapterja poganjal vse živo razen igric, nikoli problemov z odzivnostjo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljše igre za integrirano grafo :)

Oddelek: Pomoč in nasveti
404324 (3383) D3m
»

Top prenosnik za top ceno 899€

Oddelek: Kaj kupiti
283086 (1974) Magic1
»

Zunanji monitor ne deluje priklopljen na HDMI izhod.

Oddelek: Pomoč in nasveti
132743 (2485) shadeX
»

Poceni PC

Oddelek: Kaj kupiti
8933 (688) Aston_11
»

PC vs. Prenosnik vs. Tablica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
957799 (5938) opeter

Več podobnih tem