» »

domoljubje in nacionalizem

domoljubje in nacionalizem

1
2
3

krneki0001 ::

GreenT je izjavil:

Bosanci so nas Slovenčke pretepal, ker so s tem dokazovali dominanco nad nami. Med sabo se niso maltretiral.


Ker ste pićke, pa ste se pustili tepst. Kaj sploh jokaš, zakaj pa nisi nazaj udaril?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

MostWanted ::

krneki0001 je izjavil:

Če slovenec teži, ga pač dvakrat okol kepe in imaš mir. Če pa tujca, ki ti teži, okol kepe počiš, si pa nacist. Levičarski fašizem se temu reče.


pa tujci so potem prišli nadte z svojimi 5-6 kolegi. jaka muda

Samael ::

GreenT je izjavil:

Srce,....pri 120kg nisi nujno debel. :)

Seveda ne, ampak ti govoriš o sebi.

Genetic ::

mulc007 je izjavil:

Te dni po tv svarijo pred porastom nacionalizma in da bi morali biti domoljubni ne pa nacionalistični.

Ve kdo kakšna je razlika med enim in drugim?
Ali je športno navijanje za Štuhčevo, domena nacionalizma ali domoljublja?


Patriotism is when love of your own people comes first; nationalism, when hate for people other than your own comes first. Charles de Gaulle

krneki0001 ::

MostWanted je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Če slovenec teži, ga pač dvakrat okol kepe in imaš mir. Če pa tujca, ki ti teži, okol kepe počiš, si pa nacist. Levičarski fašizem se temu reče.


pa tujci so potem prišli nadte z svojimi 5-6 kolegi. jaka muda


Ne jokat, če se pustite pretepat.

Genetic je izjavil:

mulc007 je izjavil:

Te dni po tv svarijo pred porastom nacionalizma in da bi morali biti domoljubni ne pa nacionalistični.

Ve kdo kakšna je razlika med enim in drugim?
Ali je športno navijanje za Štuhčevo, domena nacionalizma ali domoljublja?


Patriotism is when love of your own people comes first; nationalism, when hate for people other than your own comes first. Charles de Gaulle


Na žalost tega ne razumejo ne levičarski fašisti in ne desničarski nacisti.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

ProGo ::

MostWanted je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Če slovenec teži, ga pač dvakrat okol kepe in imaš mir. Če pa tujca, ki ti teži, okol kepe počiš, si pa nacist. Levičarski fašizem se temu reče.


pa tujci so potem prišli nadte z svojimi 5-6 kolegi. jaka muda

https://www.zurnal24.si/slovenija/celje...

V naši liberalni Sloveniji prepolni svobode govora tudi ne morem nikjer objaviti moje izkušnje iz osnovne šole, ko sta 2 cigana (2 leti starejša od vseh), kung fu style prebrcala enega sošolca, krvav po celem obrazu, seveda se je šlo za denar.
Prič je bilo več deset, smo čakali na avtobus pred šolo, ampak očitno je v današnjem novoreku to hate speech.
V novem mestu na avtobusni postaji se tudi ve, kako cigani čakajo na hodeče bankomate - dijake.

Rtvslo - brisano takoj, sloteh - izbris v 5, 4, 3, 2, ...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()

zmaugy ::

Ampak tukaj v glavnem šimfate Afričane. A so te Afričani maltretirali?

krneki0001 ::

Hmm, kdo v tej temi šimfa Afričane? Oziroma, kje so Afričani sploh omenjeni v tej temi?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

zmaugy ::

So bili omenjeni, sicer resda bolj prikrito, pa vendar. Sicer pa je tega na ST presenetljivo veliko.

zavajon ::

ADIJOOO1 je izjavil:

Domoljub je tisti, ki ima rad svoj dom državo Slovenijo

Kaj pa, ko se ta država zamenja? Moraš ostati zvest prejšnji ali začeti ljubiti novo?
Rad bi vedel, ker je moj ded za časa življenja zamenjal tri države, moj oče prav tako, jaz pa do zdaj le dve ;)

krneki0001 ::

zmaugy je izjavil:

So bili omenjeni, sicer resda bolj prikrito, pa vendar. Sicer pa je tega na ST presenetljivo veliko.


Pokaži kje so bili omenjeni? Nisem videl nobenega posta z omembo Afričanov.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

Poldi112 ::

GreenT je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

GreenT je izjavil:


Srce nisi razumel. Dons mam 120kg. Čefurčki niso več glavo večji od mene. Nisem prestrašen in ne trpim. Trpiš ti, ker te je strah resnice. Ker te je strah, da ti je mama lagala.


A zato ne upaš ven? Koga bi pa volil, če bi te slovenci pretepli? Stranko za eliminacijo slovencev?


Bosanci so nas Slovenčke pretepal, ker so s tem dokazovali dominanco nad nami. Med sabo se niso maltretiral.


Nisi odgovoril na vprašanje. Kolega so pretepli kleni slovenci. On ni zaradi tega začel sovražiti mene samo zato, ker sem iste narodnosti kot oni debili, ki so ga pretepli. Torej, kaj bi naredil, če bi te slovenci pretepli? Katero stranko bi potem volil?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

zavajon ::

GreenT je izjavil:

Seveda je nacionalizem v porastu. Prejšn teden sem šel peš čez Kranj, pa slovenščine sploh ne slišiš več. Povsod samo skupinice po ene par 2x zapačenih, ki tm sred dneva neki stojijo in te nevarno gledajo...na vsaki drugi ograji pa naslonjen kakšen jugos, k že cel lajf živi od socialne. Na občini je blo pa itak kot v Kabulu. Črno od folka, ki so čakal na razne migrantske vize. Ko greš peš čez Kranj, se počutiš tujca, nezaželjenga, počutiš se ogroženga,... in občutek je neprijeten do te mere, da tega ne mislim več počet, sploh pa ne ob večernih urah.

Najbolje bo, da se zakleneš domov, pa kabel izpuli iz routerja :))

krneki0001 ::

Poldi112 je izjavil:

Kolega so pretepli kleni slovenci.


Jih je vsaj nazaj? Enega po enega. Sej ne rabiš vseh naenkrat.
Poizveš kje živijo, potem pa enega po enega nalomiš, pa še fotra zraven, če kaj pametuje. In te naslednjič, ko greš mimo njih, lepo pozdravijo in noben več ne upa težit.

Samo psihopat moraš biti večji, kot so oni, pa imaš mir.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

zmaugy ::

krneki0001 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

So bili omenjeni, sicer resda bolj prikrito, pa vendar. Sicer pa je tega na ST presenetljivo veliko.


Pokaži kje so bili omenjeni? Nisem videl nobenega posta z omembo Afričanov.


Na tisto, kar je ostalo, ne bom s prstom kazal. Sicer je pa nekdo napisal, da “na kaj pa naj bi bili Afričani ponosni - a na izumljeno vejo” - nekaj v tem stilu.
Kot kaže tega posta ni več.
Dežurni rasisti pa itak cel cajt trajbajo neke Afričane tukaj po ST, kot da se vsak dan zaletavajo v njih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

zmaugy ::

GreenT je izjavil:

Aja,...pa pred kakimi 5 imi leti so me kulturni priseljenci sred Kranja kr orenk stolkli. Šel sm sam čez Kranj, zvečer. Nobenmu nič. Hodil naravnost, gledal v tla, brigal se zase. Dva tipa zalaufata za mano in me od zadej podreta na tla. Zadrogirana, pjana,..sta me začela brcat na tleh, ko sm za kake pol minute zgubu zavest. Ko sm pršu k seb sm začel laufat stran, da sem jima ušel.

Te zanima še? V osnovni šoli smo dobil pol razreda bosancev notr, ki so bli zarad svoje retardiranosti cca 3 leta starejši od nas. Celo osnovno šolo so nas tepl, maltretiral, pobiral vse kar si mel in kradel dnar. Osnovna šola je bla zarad integriranih priseljencev za nas pekel. Zakaj jim noben ni nič naredu? Ker so bli uglavnem sinovi raznih JLA oficirjev in podobnih žvin in je blo prfoksov strah, da jih bodo obtožil nacionalizima.


A to se ti je v šoli dogajalo v socializmu? Ker v tistih časih so jih problematiki na osnovnih šolah kar lepo fasali od učiteljev.

Poldi112 ::

krneki0001 je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Kolega so pretepli kleni slovenci.


Jih je vsaj nazaj? Enega po enega. Sej ne rabiš vseh naenkrat.
Poizveš kje živijo, potem pa enega po enega nalomiš, pa še fotra zraven, če kaj pametuje. In te naslednjič, ko greš mimo njih, lepo pozdravijo in noben več ne upa težit.

Samo psihopat moraš biti večji, kot so oni, pa imaš mir.


Itak da ne, gruča neznancev je bila, plus da nismo vsi pretepači, da bi se šli tepst. Ker če se spustiš na njihov nivo nisi nič boljši od njih.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

zavajon ::

Se mi zdi, da je ta tema zrela za zaklepanje ;)

krneki0001 ::

zmaugy je izjavil:

Dežurni rasisti pa itak cel cajt trajbajo neke Afričane tukaj po ST, kot da se vsak dan zaletavajo v njih.


Laž. Noben ne trajba Afričanov sem in tja.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

zmaugy ::

krneki0001 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Dežurni rasisti pa itak cel cajt trajbajo neke Afričane tukaj po ST, kot da se vsak dan zaletavajo v njih.


Laž. Noben ne trajba Afričanov sem in tja.


Imaš nekoga, ki vsakih par dni odpre nov nick in začne nakladat o melaninu in na vsaki temi težit o tem, kako ga Afričani ogrožajo. Hočeš reči, da tega nisi opazil?
Mislim da je eden od teh nickov tudi DavidStein, preberi njegov zadnji post.

krneki0001 ::

Poldi112 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Kolega so pretepli kleni slovenci.


Jih je vsaj nazaj? Enega po enega. Sej ne rabiš vseh naenkrat.
Poizveš kje živijo, potem pa enega po enega nalomiš, pa še fotra zraven, če kaj pametuje. In te naslednjič, ko greš mimo njih, lepo pozdravijo in noben več ne upa težit.

Samo psihopat moraš biti večji, kot so oni, pa imaš mir.


Itak da ne, gruča neznancev je bila, plus da nismo vsi pretepači, da bi se šli tepst. Ker če se spustiš na njihov nivo nisi nič boljši od njih.


Zakaj bi moral biti boljši od njih?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

Aquafriend ::

Vidim, da eni ne locite niti med nacionalizmom in nacizmom. Vam bo dezuren trol jure kaj vec o tem povedal. (jype pravi, da sem naiven, ker ga jemljem resno). Torej zakaj ga sploh poslusat?

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

DavidStein Čudno da nisi potegnil gorile ven?


Samo ta gorila ima večji IQ tudi od večine slovencev. Vključno s tabo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

krneki0001 ::

Zakaj sem zdaj jaz antisemit, če imaš ti nizek IQ?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

krneki0001 ::

Ne, jaz trdim da ima višji IQ od tebe in še marsikaterega slovenca. Izraelce si pa ti zraven privlekel.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

Netrunner ::

Ste na lepi poti za zaklep teme :D
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Fritz ::

GreenT je izjavil:

Ne. Volil bom desnico in preziral folk, ki podpira uvoz te sodrge. Do tega imam pravico.

V bistvu voliš ravno ljudi, ki podpirajo uvoz poceni tuje delovne sile. Bravo.

Kako sem že enkrat temu rekel - desničarski perpetuum mobile 8-)
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

dice7 ::

GreenT je izjavil:

Zadrogirana, pjana,..sta me začela brcat na tleh, ko sm za kake pol minute zgubu zavest.

Jah, to je kar pogost pojav v slovenski kulturi, se posebaj dol na dolenskem, samo tam jim se facebook laufa zraven

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dice7 ()

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()

ProGo ::

To je pravo "domoljubje":
Novinarka ga vpraša, zakaj točno on sovraži Srbe, kar Lunga opazno šokira. "Ker se nam še vedno niso opravičili za vse, kar so nam storili."
Novinarka, nejeverno: "Vam?!"
"Nam, Hrvatom. Agresorji! Hočejo, da pozabimo zgodovino," zmajuje z glavo Lung. Novinarka ga nato vpraša, ali je nacist. "Nisem. Sovražim Kitajce. Sovražim kitajske priseljence."

Je torej rasist? "Nisem. Ne sovražim ljudi glede na barvo kože ali veroizpoved. Sem desničar. To ponosno povem. Desno, desno, desno. Se to lahko reče na Hrvaškem?" vpraša Kitajec resno in pozdravi z dvignjeno roko, za kar trdi, da ni nacistični pozdrav.


https://www.rtvslo.si/zabava/zanimivost...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()

Furbo ::

V Fukušimi zaposlujejo..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Trip ::

Normalno da se je tema sprevrgla, ker so to problemi, ki bojo samo še bolj pereči z migracijami in spreminjanjem demografske slike.
Neo-liberalna politika, ki pravi da smo vsi enaki in zamenljivi in da lahko živimo kjer hočemo, se ne sklada s tem, da smo ljudje tudi plemenski in da ne cenimo vseh ljudi enako.

Domoljubje in nacionalizem je praktično eno in isto. Svoje imaš pač raje kot druge. Razlika je mogoče v niansah. Nacionalizem naj bi bil tisto, kjer se do drugih vedeš grdo, v skrajnih primerih z nasiljem, vojno...
Ampak na koncu je to stvar konteksta in dandanes je za nacionalista označen že vsak ki npr. želi omejiti priseljevanje ali ki pove na glas tisto, kar si večina ljudi misli.


Poldi112 je izjavil:

Nacionalist si, če misliš, da so Hrvati manjvredni.

Tudi če si "domoljub" tako misliš. Če navijaš za naše namesto za njihove, to počneš zato, ker so zate njihovi pač manj vredni (tvoje naklonjenosti, tvojega navijanja).
Ne moreš se izvleč iz tega in izpasti luštno, žal. Lahko se pa tolažiš s tem, da je diskriminacija drugih nekaj popolnoma normalnega in sploh ne pomeni, da se do drugih vedeš nesramno ali celo nasilno.
Nesramno ali nasilno vedenje je problem sam po sebi. Dajmo se spopasti z njim direktno, ne pa za to kriviti nacionalizem ali karkoli že je danes moderno v politiki ("sovražni govor" in podobno).

ZaphodBB ::

Nacionalizem je temelj liberalne demokracije. Kdor je proti nacionalizmu je proti liberalni demokraciji.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()

Poldi112 ::

Trip je izjavil:



Poldi112 je izjavil:

Nacionalist si, če misliš, da so Hrvati manjvredni.

Tudi če si "domoljub" tako misliš. Če navijaš za naše namesto za njihove, to počneš zato, ker so zate njihovi pač manj vredni (tvoje naklonjenosti, tvojega navijanja).
Ne moreš se izvleč iz tega in izpasti luštno, žal. Lahko se pa tolažiš s tem, da je diskriminacija drugih nekaj popolnoma normalnega in sploh ne pomeni, da se do drugih vedeš nesramno ali celo nasilno.
Nesramno ali nasilno vedenje je problem sam po sebi. Dajmo se spopasti z njim direktno, ne pa za to kriviti nacionalizem ali karkoli že je danes moderno v politiki ("sovražni govor" in podobno).


Ne navijam za športnike ker se mi zdi precej butasto, da bi se počutil večvrednega zaradi dosežkov ljudi, s katerimi nimam skupnega nič drugega kot državo rojstva. Ljudi sodim individualno in niti slučajno ne po kraju rojstva.

Tako da tudi hrvatov ne smatram za manjvredne in sem bil in sem še za arbitražo, da se že enkrat neha ta povsem nepomemben spor, ki zgolj producira nacije na obeh strahen meje.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

dice7 ::

Tudi ce navijas za dolocene sportnike to sedaj ne pomeni, da si proti ostalim. To je napacna dilema

Aquafriend ::

Vzgajanje raznih cistokrvnih pasem in izlocevanje drugih psov, mack, konjev itd je nacizem. Ukinit ali ne? Lipicance pomesat? Osel, ki se rodi v Lipici je lipicanec.

Zgodovina sprememb…

dice7 ::

Naci pes bo umrl zaradi vnetja kolkov, LGBT pes bo pa prezivel 100 pasjih let

Aquafriend ::

A se komu zdi teorija zarote ohranjat zemljane poneumljene. Ukinit razvoj in evgeniko, ki pripelje do tega, da zemljani postanejo pametnejsi od svojih vladarjev? Lazje vladat neumnim.

Zgodovina sprememb…

dice7 ::

Ne, lazje je vladati lenim (in tehnolosko ali ideolosko zamotenim)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dice7 ()

Aquafriend ::

dice7 je izjavil:

Ne, lazje je vladati lenim (in tehnolosko ali ideolosko zamotenim)

To ni ravno res, ker lenim vladarjem nihce ne vlada. Se posebi ne tisti, ki delajo cel dan za pest riza.

TheBlueOne ::

dice7 je izjavil:

Tudi ce navijas za dolocene sportnike to sedaj ne pomeni, da si proti ostalim. To je napacna dilema


Sport je zanimivo orodje, kako lahko v ljudeh gojih te recimo "nagonske" reakcije in ob enem jih ucis brzdanja, ko pride do nasilja. Je idealen manipulacijski konstrukt za tiste, ki intelektualno ne zmorejo ali ne poskusijo iti cez custva neke pripadnosti. Je noro, kako vodljive naredi te ljudi.

Drugace pa sta domoljubje in nacionalizem prej orodji za vodenje druzbe, kot pa nekaj dejanskega. To je lahko jasno takoj, ko se vidi, kako se lahko to s casom spremeni, kjer imamo samo dober primer, ko je bila tranzicija iz Jugoslavije v Slovenijo. Pa ne bentit, kako je kdo sam izjema, ker se seveda lahko na zadeve gleda samo statisticno.

Skratka kdor z veseljem poje golaz spevov domoljubnosti s kombinacijo volilnega listica se lahko malo zamisli, ce je morda zaplankan, ce tega ne stori pa pravtako ni hudega, je se vedno v predvidljivi vecini, ki pa o nicemer ne odloca, ker je v praksi kaksne 70% ljudi na nasprotnih polih razdeljenih ca. 50:50, ki jih ni mogoce v nic prepricati in se na vsakih volitva dosti efektivno iznicijo.

Problem je samo, ce kdo postane zaradi tega nasilen, kar pa vemo, da ne tolerira nobena politicna opcija, kakor tude ne sport itn., kar pa tisti, ki jih vodijo ta custva zelo dobro vedo. No, politika zna tu in tam dati dovoljenje, ce je vojna.

Zgodovina sprememb…

dice7 ::

Aquafriend je izjavil:

dice7 je izjavil:

Ne, lazje je vladati lenim (in tehnolosko ali ideolosko zamotenim)

To ni ravno res, ker lenim vladarjem nihce ne vlada. Se posebi ne tisti, ki delajo cel dan za pest riza.

Tebi pa ni videt, da bi se osamosvojil od civilizacije, ceprav imas vse nastudirano, ergo pametne ni tako tezko vladati

GreenT ::

Čeprov kle je svojevrsten paradoks. Po eni strani ne bi mel nacij, ras, spolov in ne vem še česa. Po drugi je pa "raznolikost" glavna mantra?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

Aquafriend ::

dice7 je izjavil:

Aquafriend je izjavil:

dice7 je izjavil:

Ne, lazje je vladati lenim (in tehnolosko ali ideolosko zamotenim)

To ni ravno res, ker lenim vladarjem nihce ne vlada. Se posebi ne tisti, ki delajo cel dan za pest riza.

Tebi pa ni videt, da bi se osamosvojil od civilizacije, ceprav imas vse nastudirano, ergo pametne ni tako tezko vladati

Recimo, da sem bil 1 leto v osami, tak da nekaj napredka je.

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

Domoljublje in nacionalizem to je prava pot.

d3m1g0d ::

GreenT je izjavil:

Seveda je nacionalizem v porastu. Prejšn teden sem šel peš čez Kranj, pa slovenščine sploh ne slišiš več. Povsod samo skupinice po ene par 2x zapačenih, ki tm sred dneva neki stojijo in te nevarno gledajo...na vsaki drugi ograji pa naslonjen kakšen jugos, k že cel lajf živi od socialne. Na občini je blo pa itak kot v Kabulu. Črno od folka, ki so čakal na razne migrantske vize. Ko greš peš čez Kranj, se počutiš tujca, nezaželjenga, počutiš se ogroženga,... in občutek je neprijeten do te mere, da tega ne mislim več počet, sploh pa ne ob večernih urah.

Ti maš pa hude probleme v Kranju... A si komu kaj dolžan?8-)
Se pa strinjam, da ne slišiš več samo slovenščine, ampak če človeka ogovoriš slovensko, se tudi on s teboj pogovarja slovensko. Še nisem naletel na koga, ki tega ne bi storil.
Kar se pa pretepanja tiče, pa nisem naletel na človeka, ki bi te popadel brez provokacije, saj tako neumni tudi najbolj retardirani Bosanci niso.
Pa da ne bo pomote: nisem pristaš množičnega priseljevanja, ker to že za našo kulturno identiteto ni dobro. Kljub temu pa mislim, da je vsaj neka osnovna stopnja tolerance do malce drugačnih pač neizbežna, tudi oni ne morejo svoje kulture kar popolnoma zavreči. V kakšnem jeziku bi se pogovarjal, če bi sedel za mizo z družino v restavraciji npr. na Kitajskem ali pa v Španiji?
Gott ist tot! Gott bleibt tot! Und wir haben ihn getötet!

Poldi112 ::

Aquafriend je izjavil:

A se komu zdi teorija zarote ohranjat zemljane poneumljene. Ukinit razvoj in evgeniko, ki pripelje do tega, da zemljani postanejo pametnejsi od svojih vladarjev? Lazje vladat neumnim.


V ta namen imamo propagando. Evgenika je zgolj izgovor za rasno čistost, ki pa nima veze s kotrolo populacije za potrebe mirnega vladanja.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

ADIJOOO1 ::

Saj, ko je Fajonka spisala tale twit ga je tudi hitro pobrisala ;)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()

Master_Yoda ::

Poskus uboja v integracijski hiši
Petletno enotno zaporno kazen zaradi poskusa uboja in grožnje je 26-letnemu obtoženemu iz Eritreje predlagala mariborska tožilka. Andhom Musse je zavrnil krivdo. Beguncu z mednarodno zaščito v primeru pravnomočne obsodbe grozi večletni izgon iz Slovenije.



To mi pa ne gre v glavo: ce je obsojen poskusa uboja ga ne bodo zaprli za xx let, ampak ga caka samo izgon ? Torej lahko vsak tujec dela kar mu pase, ce ga pa pri cem dobijo pa ga samo izzenejo ? Ali to narobe razumem in je zapor in po zaporu izgon ?
Dovie'andi se tovya sagain.

ADIJOOO1 ::

Master_Yoda je izjavil:

Poskus uboja v integracijski hiši
Petletno enotno zaporno kazen zaradi poskusa uboja in grožnje je 26-letnemu obtoženemu iz Eritreje predlagala mariborska tožilka. Andhom Musse je zavrnil krivdo. Beguncu z mednarodno zaščito v primeru pravnomočne obsodbe grozi večletni izgon iz Slovenije.



To mi pa ne gre v glavo: ce je obsojen poskusa uboja ga ne bodo zaprli za xx let, ampak ga caka samo izgon ? Torej lahko vsak tujec dela kar mu pase, ce ga pa pri cem dobijo pa ga samo izzenejo ? Ali to narobe razumem in je zapor in po zaporu izgon ?


Če bo obsojen bo prvo zaprt potem pa še izganan za 3 leta čeprav bi moral dobiti življenski ban za to potezo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Len kupec & slo-štacune

Oddelek: Loža
274266 (3127) Markus386

Antifa uradno razglašena za teroristično organizacijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12326587 (25643) RedDrake
»

SLOVENIJA , politika, volitve, predsedniške volitve

Oddelek: Problemi človeštva
428254 (7076) Kamran
»

Uvedba srbščine v OŠ - jezikovno in kulturno nasilje? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12915693 (13553) w00tnes

Več podobnih tem