» »

domoljubje in nacionalizem

domoljubje in nacionalizem

«
1
2 3

mulc007 ::

Te dni po tv svarijo pred porastom nacionalizma in da bi morali biti domoljubni ne pa nacionalistični.

Ve kdo kakšna je razlika med enim in drugim?
Ali je športno navijanje za Štuhčevo, domena nacionalizma ali domoljublja?

xx23 ::

mulc007 je izjavil:

Ali je športno navijanje za Štuhčevo, domena nacionalizma ali domoljublja?


Bolj nacionalizma, saj navijaš zanjo samo zato, ker se je rodila na istem koščku zemlje kot ti. Samo to ti daje idejo, da je bolj vredna tvojega navijanja kot kaka Avstrijka ali Švedinja.

hamez66 ::

Ja, šport bi blo treba prepovedat, predvsem vse reprezentančne tekme. Ukinit bi blo treba vse statistike držav glede osvojenih medalj, ker je to samo razpihovanje nacionalizma, od tu pa ni več daleč do nacizma.

Poldi112 ::

SSKJ:

domoljúbje -a s (u?) knjiž. ljubezen do doma, domovine
nacionalízem -zma m (i?) 1. prepričanje o večvrednosti lastnega naroda in prizadevanje za uveljavitev njegovih koristi ne glede na pravice drugih narodov
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

kuall ::

tako kot je vsak posameznik zmotno prepričan o večvrednosti samega sebe je normalno, da je tudi prepričan o večvrednosti skupine, kateri pripada. od tu pride nacionalizem. zdej če se ne čutiš pripadnega svoji državi (torej si neke vrste izdajalec) potem ne boš nacionalist ampak boš nek skrajni levičar, ko boš še vedno lčutil, da je tvoja skupina več vredna kot skupine, katerim ne pripadaš. edina razlika je, da se gre za druge skupine (ideologija, stranka namesto države), drugo je pa vse isto sranje.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Buggy ()

vostok_1 ::

Pa je druga definicija vedno napačna in nemoralna?

Nacija, ki spoštuje človekove pravice je po večini etičnih meril več vredna kot nacija kjer se grejo brutalnega kanibalizma.

Jasno...definirat treba "narod". A so to zgolj blond arijci, ali so to lahko pripadniki, ki so asimilirali določene vrednote neke družbe?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

solatko ::

Oboje je orodje, s katerim politiki vzdržujejo navidezno zadovoljstvo s situacijo v posamezni državi.
Spomnite se obdobja Miloševiča v Srbiji - tako svetne, kot posvetne (cerkev), so se prav trudile, katera bo bolj razpihovala nacionalizem v imenu domoljubja.

Rezultate tega poznate vsi!

Če državi ne gre, je treba ljudem pihat na dušo, da se obdržiš na oblasti, pa čeprav nimaš nobenih drugi rešitev za izboljšanje.
Delo krepa človeka

vostok_1 ::

Že že. Ampak tu se nekako bolj pogovarjamo o semantiki.
Jz "narod" smatram kot pripadnike določene kulture in ne kot nekaj gensko pogojenega.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

mulc007 ::

vostok_1 je izjavil:


Nacija, ki spoštuje človekove pravice je po večini etičnih meril več vredna kot nacija kjer se grejo brutalnega kanibalizma.


Tu sem se spomnil na kršenje človekovih pravic, ki jih Sloveniji očita Evropa.
Ali kdo ve na katerem mestu je naša država (nacija) po kršenju človekovih pravic?

kuall ::

semantika besede je vedno večplastna je odvisna od konteksta. z drugimi besedami: vsak stavek ima več pomenov. tvoja izbira je, kako ga boš razumel. ponavadi ko nek pomen stavka skombiniraš z drugimi pomeni drugih stavkov zraven njega dobiš samo eno smiselno izbiro. ni pa vedno tako. velikokrat se pač odločiš sam, kako boš razumel nekoga. so pa tudi psihoti, ki te bodo nalašač narobe razumeli, da te prikažejo v slabi luči. to je res cela znanost, da se da isto stvar razumeti na več različnih načinov.

Zgodovina sprememb…

  • predlagala izbris: aerie ()

Vanquish ::

xx23 je izjavil:

mulc007 je izjavil:

Ali je športno navijanje za Štuhčevo, domena nacionalizma ali domoljublja?


Bolj nacionalizma, saj navijaš zanjo samo zato, ker se je rodila na istem koščku zemlje kot ti. Samo to ti daje idejo, da je bolj vredna tvojega navijanja kot kaka Avstrijka ali Švedinja.


patriotizma

jype ::

Dejstvo je, da je gospa Štuhec brutalno garala, da zdaj dosega vrhunske rezultate. Nikakor ne verjamem, da njo moti, da se mnogi okoli nje veselijo njenega uspeha, vzgoja, s katero že otroke učimo, da je treba biti ponosen in navijati "za naše", se mi pa kljub vsemu zdi problematična: Velika večina nas nima praktično nobenih zaslug za to, da je nek športnik dal vse od sebe, razen v kontekstu tega, da plačujemo davke, iz katerih se napajajo nacionalni programi spodbujanja športnega udejstvovanja, zaradi katerih morda sem in tja kdo doseže nivo, ki ga brez teh programov ne bi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

solatko ::

Nič se ne počutim drugače, kadar kdo od "mojih, naših" zmaga, osvoji medaljo, je evropski ali svetovni prvak ali, če tega ne dobi. Šport spremljam zaradi lepote samega dogajanja, ker pa gre vedno bolj v gladiatorstvo, me tudi šport zanima vedno manj, se pa namesto gledanja drugih, sam malo več rekreiram.
Delo krepa človeka

ADIJOOO1 ::

Domoljub je tisti, ki ima rad svoj dom državo Slovenijo
Nacionalist je tisti, ki ima rad ljudi Slovence

Torej tisti, ki navija za Ilko je nacionalist. Kdor je proti nacionalistom je proti Ilki

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()

nevone ::

ADIJOOO1 je izjavil:

Domoljub je tisti, ki ima rad svoj dom državo Slovenijo
Nacionalist je tisti, ki ima rad ljudi Slovence

Torej tisti, ki navija za Ilko je nacionalist. Kdor je proti nacionalistom je proti Ilki


Upam, da je to sarkazem.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Poldi112 ::

Traparija. Ne moreš imet rad države brez državljanov. Plus da si lahko zgolj domoljub in navijaš za Ilko (ali pa tudi ne). Nacionalist si, če misliš, da so Hrvati manjvredni.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

The Player ::

Biti domoljub je tako kot biti v resni zvezi.

Nekoga imaš rad in ti ni vseeno za to osebo. Za njo skrbiš in neguješ odnose. Ob prvem prepiru se ne ustrašiš in ne daš repa med noge in spakiraš šila in kopita. Si z njo v dobrem in slabem.

Biti domoljub ni slabo, kot nas hočejo nekateri prepričati. Močni ali uspešni narodi so domoljubi, ker spoštujejo drug drugega in držijo skupaj neglede na vse. Imajo občutek za skupnost in niso posamezniki.

Nacionalizem pa je to, kar se sedaj dogaja v sosednji italiji, kjer se znašajo nad slovensko manjšino zaradi apetitov po slovenskem ozemlju.

In ne, navijanje za naše športnike ni nacionalizem, zakaj bi bil? Zakaj bi navijal za nekega tujca, ki nimam nič skupnega z njim?

#000000 ::

Domoljubje je ko navijaš za rodno zemljo sedaj, v aktualnem času, nacionalizem pa ko navijaš za nekaj kar je že dolgo preživeto.

Po mojem mnenju domoljub je nekdo ki je za Slovenijo od 1991 dalje (kakršna koli že bila)

Nacionalist pa kdor je za Slovenijo in jo vidi v letih 1941-1945

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

vostok_1 ::

Npr Victor Orban je pravi domoljub in nacionalist.

Pravi, da Madžarska ne rabi priseljencev ampak večjo rodnost in družinam z dvema otrokoma bo država pomagala pri stanovanju avtu družini z 4 otroki pa ne bo potrebno plačevati davkov.

In tako bo Madžarska čez 100 let še vedno Madžarska z lastnimk jezikom in kulturo medtem, ko zahodna Evropa bo neki propadli eksepriment ravno danes bral, da samo 8% migrantov otrok v Nemčiji govori nemški jezik. V Sloveniji bo enako kajti imamo politike, ki niso domoljubi imamo slabe plačane službe mladi bežijo v Slvoenijo pa vsako leto pride več in več tujcev, ki se sploh ne trudijo govoriti našega jezika Levica bi pa vse po vrsti rada pa še zapisala v ustavo kot manjšine kot so npr Kosovarji, Albanci... ? Halooo

Bo treba vprašati kapital in njegove politične eksponente, torej desnico, zakaj na trgu dela ustvarjajo razmere, ki su ugodne le za poceni tujo delovno silo in neugodne za mlade in/ali izobrażene državljane RS.


To zato ker določena mera nacionalizma pozitivno vpliva na regijo/državo.

Kot rečeno...jz ne smatram za nacionalizem "gensko pogojeno članstvo" ampak zgolj ideološko.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Utk ::

Vedno se je podpiralo svoje, družino, vas, pleme, narod, kontinent. S tem ni nič narobe in to delajo vsi, tudi tisti, ki so nas hoteli učit kako deluje kapitalizem in prosti trg.
Seveda obstajajo tudi izrodki družbe, ki raje navijajo za Avstrijke kot Ilko, to so osebki, ki jih nobena družba ni nikoli marala, zdaj so pa kao nad njo in navijajo za druge. Če bi šli v Avstrijo, jih bi morda kdo potrpljal po rami, bravo, tako je prav, v resnici bi ga postavili še kakšne tri nivoje pod ostale Slovence. Ker takšnih nihče ne mara. Izdajalce streljajo vsi, ena in druga stran, ko nehajo bit koristni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Fritz ::

jype je izjavil:

Dejstvo je, da je gospa Štuhec brutalno garala, da zdaj dosega vrhunske rezultate. Nikakor ne verjamem, da njo moti, da se mnogi okoli nje veselijo njenega uspeha, vzgoja, s katero že otroke učimo, da je treba biti ponosen in navijati "za naše", se mi pa kljub vsemu zdi problematična: Velika večina nas nima praktično nobenih zaslug za to, da je nek športnik dal vse od sebe, razen v kontekstu tega, da plačujemo davke, iz katerih se napajajo nacionalni programi spodbujanja športnega udejstvovanja, zaradi katerih morda sem in tja kdo doseže nivo, ki ga brez teh programov ne bi.

Zelo dobro napisano.

Najboljši so seveda taki, ki se ob uspehu posameznikov/reprezentanc derejo:"Zmagali smo!", ob porazih pa rečejo:"Glej jih, kretene nesposobne, kako so izgubili!"

Sicer smo pa videli pri Kozmusu kako hitro je nehal biti nacionalni junak, ko je hotel rento za zasluge.

Pravi domoljub bo vedno spoštoval tudi druge, pravi nacionalist pa dejansko ne spoštuje niti lastne nacije.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

xx23 ::

jype je izjavil:

Dejstvo je, da je gospa Štuhec brutalno garala, da zdaj dosega vrhunske rezultate. Nikakor ne verjamem, da njo moti, da se mnogi okoli nje veselijo njenega uspeha


Normalno, da jo ne motijo navijači, saj zasluži tudi zaradi njih.

Športniki so domoljubi, ko jim paše. Videno že stokrat. Ko jim koristi so 100 % za Slovenijo, ko ne, pa pač ne (neigranje za reprezentanco, menjava državljanstva ...).

Ves ta koncept tekmovanja po državah od Olimpijskih iger dol je najlažje tržit in zato se tega oklepajo.

Fritz ::

Vidim, da nekatere daje precejšnja doza nepoznavanja zgodovine, ko iz pojma nacional-socializem izluščijo levico :))

A vam res ni nič nerodno?
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

jype ::

Fritz je izjavil:

A vam res ni nič nerodno?
Prebukovi so za kaj tako zapletenega.

jype ::

xx23 je izjavil:

Športniki so domoljubi, ko jim paše. Videno že stokrat. Ko jim koristi so 100 % za Slovenijo, ko ne, pa pač ne (neigranje za reprezentanco, menjava državljanstva ...).
Niso vsi takšni, ker niso vseh tako vzgajali.

Poldi112 ::

Fritz je izjavil:

Vidim, da nekatere daje precejšnja doza nepoznavanja zgodovine, ko iz pojma nacional-socializem izluščijo levico :))

A vam res ni nič nerodno?


Zahodna propaganda je pač brez konkurence.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Glugy ::

Šport je bil vedno občutljiva tema ker nas povezuje z tistim primitivnim ( ni mišljeno slabšalno ) vzgibom k utelešenju moči; zdravja. Večina gledalcev zmago osebe za katero jim ni vseeno povezuje z svojo zmago; z navijanjem dobijo občutek da so del tega in s tem zadovoljijo tisto svojo podzavest ki nas je v prazgodovini gnala k preživetju. Ko vidiš zmagovalca in vidiš da ima lastnosti katere se skladajo z tvojimi lastnimi je to lažje povezat v poosebljenost in občutka da si del te osebe. Ponos ki vznemirja je še posebej velik če zmagovalec prihaja iz iste družine kot ti; iz istega klana; plemena; v današnjem času temu služi občutek narodnostne pripadnosti. Si del družine ki je socializirala zmagovalca vsaj v širšem simboličnem pomenu.

Ljudje pri ogledu športa vedno iščejo svoj ponos ali pa jih žene tisto veselje do nostalgije. Ampak če to naredi ljudi srečne zakaj pa ne. Se pa strinjam da nima neke pametne logike da smo veseli samo ko slavi naš; da smo sploh ponosni nase ko slavi kdorkoli drug kot mi sami. Ampak tako je ; svet je poln enih takih nesmislov ki potem delujejo na nas kot da bi bili smisli. In že učinek sam potem to preimenuje v smisel. Pričakovanje samo tudi rado potem olajša da se pride do teh nesmiselnih občutkov sreče. Je pa res da je vsak na tem področju kriv. Eni pri športu drugi pa drugje.

Nacionalizem je ko daješ športnike drugih narodnosti v nič ; ko njihove uspehe ne priznaš; ko ne vrednotiš njihovega truda. Domoljublje pa je to da verjameš da si del širše družine katerega vzdušje katerega del sam si je pripeljalo do tega športnika da se je vzgojil in socializiral v tako delovno osebo kot je zdaj; da dosega tako velike športne uspehe. Mislim da domoljublje ni samo eno samo. Mene športniki ne zanimajo; rad pa se športam; rad občudujem domačo naravo; rad verjamem v srčnost preprostih ljudi; ne zanikam pa da se vse to po različnih delčkih in razmerjih da najti tudi drugje po svetu.

Domoljublje je ko se zavedaš kaj imaš ne izključuješ pa tistega kar imajo drugi iz drugih domovin. Ko se zaveš da je celoten svet na nek način del tvoje domovine.

krneki0001 ::

Ko "naš" zmaguje se vsi prilizujejo, ko pa izgublja, ga pa vsi pljuvajo. Daleč smo mi od domoljubja.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

MostWanted ::

https://www.rtvslo.si/svet-zabave/zanim...

Kitajec na Hrvaškem: Tetoviral sem si "Za dom spremni", pa me deportirajo

:O neumnost pa res ne pozna meja.

zmaugy ::

Takele bedake volijo nacionalisti:



Tip sploh ne ve kaj govori. To pove vse o nacionalistih.

GreenT ::

Seveda je nacionalizem v porastu. Prejšn teden sem šel peš čez Kranj, pa slovenščine sploh ne slišiš več. Povsod samo skupinice po ene par 2x zapačenih, ki tm sred dneva neki stojijo in te nevarno gledajo...na vsaki drugi ograji pa naslonjen kakšen jugos, k že cel lajf živi od socialne. Na občini je blo pa itak kot v Kabulu. Črno od folka, ki so čakal na razne migrantske vize. Ko greš peš čez Kranj, se počutiš tujca, nezaželjenga, počutiš se ogroženga,... in občutek je neprijeten do te mere, da tega ne mislim več počet, sploh pa ne ob večernih urah.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

Poldi112 ::

Ja? In kaj boš? Vzel sekirco in šel v akcijo?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

GreenT ::

Ne. Volil bom desnico in preziral folk, ki podpira uvoz te sodrge. Do tega imam pravico.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

Samael ::

GreenT je izjavil:

Povsod samo skupinice po ene par 2x zapačenih, ki tm sred dneva neki stojijo in te nevarno gledajo...

Pizda, dober si, da si sploh ven med ljudi upaš. Če bi mene mimoidoči tako nevarno gledali ... ne vem no ... A imaš štrleča ušesa al pa kaj takšnega, da tako zbujaš pozornost mimoidočih?

GreenT ::

Aja,...pa pred kakimi 5 imi leti so me kulturni priseljenci sred Kranja kr orenk stolkli. Šel sm sam čez Kranj, zvečer. Nobenmu nič. Hodil naravnost, gledal v tla, brigal se zase. Dva tipa zalaufata za mano in me od zadej podreta na tla. Zadrogirana, pjana,..sta me začela brcat na tleh, ko sm za kake pol minute zgubu zavest. Ko sm pršu k seb sm začel laufat stran, da sem jima ušel.

Te zanima še? V osnovni šoli smo dobil pol razreda bosancev notr, ki so bli zarad svoje retardiranosti cca 3 leta starejši od nas. Celo osnovno šolo so nas tepl, maltretiral, pobiral vse kar si mel in kradel dnar. Osnovna šola je bla zarad integriranih priseljencev za nas pekel. Zakaj jim noben ni nič naredu? Ker so bli uglavnem sinovi raznih JLA oficirjev in podobnih žvin in je blo prfoksov strah, da jih bodo obtožil nacionalizima.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

Samael ::

GreenT je izjavil:

Dva tipa zalaufata za mano in me od zadej podreta na tla. Zadrogirana, pjana,..sta me začela brcat na tleh, ko sm za kake pol minute zgubu zavest. Ko sm pršu k seb sm začel laufat stran, da sem jima ušel.

Opis ustreza Alešu Olovcu in Martinu Kovaču. Ah, tile priseljenci, aneda ...

krneki0001 ::

V Kranju osebi s takimi imeni in priimki ne živita.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

GreenT ::

Samael je izjavil:

GreenT je izjavil:

Dva tipa zalaufata za mano in me od zadej podreta na tla. Zadrogirana, pjana,..sta me začela brcat na tleh, ko sm za kake pol minute zgubu zavest. Ko sm pršu k seb sm začel laufat stran, da sem jima ušel.

Opis ustreza Alešu Olovcu in Martinu Kovaču. Ah, tile priseljenci, aneda ...


A si pogledal v levaški priročnik pod: kaj moram odgovorit, ko nekdo omeni nasilje priseljencev?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

Samael ::

GreenT je izjavil:

Samael je izjavil:

GreenT je izjavil:

Dva tipa zalaufata za mano in me od zadej podreta na tla. Zadrogirana, pjana,..sta me začela brcat na tleh, ko sm za kake pol minute zgubu zavest. Ko sm pršu k seb sm začel laufat stran, da sem jima ušel.

Opis ustreza Alešu Olovcu in Martinu Kovaču. Ah, tile priseljenci, aneda ...


A si pogledal v levaški priročnik pod: kaj moram odgovorit, ko nekdo omeni nasilje priseljencev?

Jasno. S trpečimi, pretepenimi in prestrašenimi ravnam še posebej nežno in po predpisih.
Pa si še upaš iz hiše? Ko te ljudje kar tako "nevarno gledajo" ...

GreenT ::

Na kozlanje mi gre, ko tole berem. Praktično cel otroštvo sm mel sfukan zarad priseljencev, skor vsak dan sem jih fasal v osnovni šoli in bil maltretiran...dons pa tega še povedat ne smem. Niti anonimno. Še norca se delate z mene. Ogabno. Kaj ste levaki drugačni od tistih pedofilskih duhovnikov? Pa fizično nasilje se opravičuje s tem,...da ma nekdo štreleča ušesa? WTF?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

krneki0001 ::

Sej to je problem, da so levaki kar identični pedofilskim duhovnikom, samo da se skrivajo za politično korektnostjo in fašizmom.
Če jim pa kdorkoli kaj reče, ga pa hočejo označit za nacista.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

GreenT ::

Samael je izjavil:

GreenT je izjavil:

Samael je izjavil:

GreenT je izjavil:

Dva tipa zalaufata za mano in me od zadej podreta na tla. Zadrogirana, pjana,..sta me začela brcat na tleh, ko sm za kake pol minute zgubu zavest. Ko sm pršu k seb sm začel laufat stran, da sem jima ušel.

Opis ustreza Alešu Olovcu in Martinu Kovaču. Ah, tile priseljenci, aneda ...


A si pogledal v levaški priročnik pod: kaj moram odgovorit, ko nekdo omeni nasilje priseljencev?

Jasno. S trpečimi, pretepenimi in prestrašenimi ravnam še posebej nežno in po predpisih.
Pa si še upaš iz hiše? Ko te ljudje kar tako "nevarno gledajo" ...


Srce nisi razumel. Dons mam 120kg. Čefurčki niso več glavo večji od mene. Nisem prestrašen in ne trpim. Trpiš ti, ker te je strah resnice. Ker te je strah, da ti je mama lagala.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

Samael ::

GreenT je izjavil:

...da ma nekdo štreleča ušesa? WTF?

Ej, ej ... ne podtikaj mi! Nikoli nisem rekel, da si zaradi štrlečih ušes slaba oseba ali pa kaj takšnega! Obratno - to je bil izraz simpatije in poskus razumevanja, s čim tako prekleto zbujaš pozornost, da te mimoidoči kar grdo gledajo (kar meni osebno ni poznano).

veduvedu ::

Poldi112 ::

GreenT je izjavil:


Srce nisi razumel. Dons mam 120kg. Čefurčki niso več glavo večji od mene. Nisem prestrašen in ne trpim. Trpiš ti, ker te je strah resnice. Ker te je strah, da ti je mama lagala.


A zato ne upaš ven? Koga bi pa volil, če bi te slovenci pretepli? Stranko za eliminacijo slovencev?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

krneki0001 ::

Če slovenec teži, ga pač dvakrat okol kepe in imaš mir. Če pa tujca, ki ti teži, okol kepe počiš, si pa nacist. Levičarski fašizem se temu reče.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

GreenT ::

Poldi112 je izjavil:

GreenT je izjavil:


Srce nisi razumel. Dons mam 120kg. Čefurčki niso več glavo večji od mene. Nisem prestrašen in ne trpim. Trpiš ti, ker te je strah resnice. Ker te je strah, da ti je mama lagala.


A zato ne upaš ven? Koga bi pa volil, če bi te slovenci pretepli? Stranko za eliminacijo slovencev?


Bosanci so nas Slovenčke pretepal, ker so s tem dokazovali dominanco nad nami. Med sabo se niso maltretiral.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

Samael ::

GreenT je izjavil:

Srce nisi razumel. Dons mam 120kg. Čefurčki niso več glavo večji od mene. Nisem prestrašen in ne trpim. Trpiš ti, ker te je strah resnice. Ker te je strah, da ti je mama lagala.

Aahh... to je torej razlog, da te ljudje grdo gledajo, ne pa štrleča ušesa? Jaz osebno nimam nobenega problema z debelimi ljudmi, ampak če se v tej koži slabo počutiš, imaš občutek, da ljudje zijajo vate itd ... bi mogoče poskusil s kakšno dieto, športom? Pa ne zgolj zaradi mimoidočih, oz. to še najmanj ampak samega sebe. Poglej, kako zagrenjen si. Iz slehernega stavka, ki ga zapišeš, zevajo jeza do sočloveka, zagrenjenost in resignacija ...

Netrunner ::

Saj poznate definicijo nacionalizma kaj ne?

Nacionalizem nas uči da sovražimo ljudi katerih sploh ne poznamo in se hvalimo za dosežke katerih nismo bili deležni.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

GreenT ::

Srce,....pri 120kg nisi nujno debel. :)

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Len kupec & slo-štacune

Oddelek: Loža
274295 (3156) Markus386

Antifa uradno razglašena za teroristično organizacijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12326854 (25910) RedDrake
»

SLOVENIJA , politika, volitve, predsedniške volitve

Oddelek: Problemi človeštva
428322 (7144) Kamran
»

Uvedba srbščine v OŠ - jezikovno in kulturno nasilje? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12915856 (13716) w00tnes

Več podobnih tem