» »

Tinder

Tinder

Temo vidijo: vsi
««
23 / 26
»»

FormerUser ::

TheBlueOne je izjavil:



Kaj pa pocnete danes feministi? @Hipatija casti? :D

Pišeš kot da ne bi bil Slovenec. Danes se finiširajo zadnji popravki okoli groba, jutri pa modna revija v pelc mantlih, v Esterajhu pa zgleda običajen delovni dan.

TheBlueOne je izjavil:

@xmetallic, vazno je, da se ponuja. :)

Lol, the irony!

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

FormerUser je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:



Kaj pa pocnete danes feministi? @Hipatija casti? :D

Pišeš kot da ne bi bil Slovenec. Danes se finiširajo zadnji popravki okoli groba, jutri pa modna revija v pelc mantlih, v Esterajhu pa zgleda običajen delovni dan.

TheBlueOne je izjavil:

@xmetallic, vazno je, da se ponuja. :)

Lol, the irony!


Res je, drugace sem samo povzel kaj pozitivnega za nas obicajne soviniste. Ko reces, da je povprasevanje vecje kot ponudba, si tezko predstavljam, da ni ponudbe. Nisem apeliral, da si lahka, samo da si del ponudbe. :)

FormerUser ::

tikitoki je izjavil:

FormerUser je izjavil:

FiReFTW je izjavil:


Haha itak, glede na to kake kvasis tu dvomim da bi ti kak razgledan pameten moski dal 2 uri casa, razn p*trebnezi ki hocejo samo eno stvar.

Je pa tak bolse da z vecino noces imet opravka ker bogi tisti ki bi dobil tako zensko lol.


The ugly truth je, da se večina tipov, vključno s tistimi razgledanimi in pametnimi, obnaša kot poceni k***e, jaz pa ne izgledam ravno slabo, tako da boš kar moral verjeti, da povpraševanje presega ponudbo.


Zal imajo moski biolosko danost, da so manj izbircni. Zato imate tudi srot babe ponudbo. Se sreca zate.

Oh, sooo jealous, da ima "šrot baba" več ponudbe kot self-described idealen tip.

tikitoki ::

Ne skrbi, v poznejsih letih se stvar obrne in se ti bo se kolcalo po casu, k se ti je sploh kdo se zelel:).

FormerUser ::

TheBlueOne je izjavil:


Res je, drugace sem samo povzel kaj pozitivnega za nas obicajne soviniste. Ko reces, da je povprasevanje vecje kot ponudba, si tezko predstavljam, da ni ponudbe. Nisem apeliral, da si lahka, samo da si del ponudbe. :)

To je pa tako vsak, ki živi na tem planetu, ampak ti si uporabil aktivno obliko "se ponuja", tako da malo želiš provocirat, knede.

TheBlueOne ::

FormerUser je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:


Res je, drugace sem samo povzel kaj pozitivnega za nas obicajne soviniste. Ko reces, da je povprasevanje vecje kot ponudba, si tezko predstavljam, da ni ponudbe. Nisem apeliral, da si lahka, samo da si del ponudbe. :)

To je pa tako vsak, ki živi na tem planetu, ampak ti si uporabil aktivno obliko "se ponuja", tako da malo želiš provocirat, knede.


Hehe. :D Malo. Drugace jaz nisem del ponudbe.

FormerUser ::

Mato989 je izjavil:

Seveda obstajajo, saj sem ti enega sama omenila, Trump in Melanija, kjer ima on v pogodbi napisano koliko in kako lahko "vara", po moje imajo vse sponzoruše takšen deal, pri razmerjih, kjer je glavno vezivo koristoljubje, to ni tak problem, problem je tam kjer so prisotna pristna čustva, ki jih normalen človek pač ne more kar tako vklapljati in izklapljati.


Veza je v osnovi bila mišljena kot ekonomski interes obeh strani... ker je pač statistično gledano lažje živet če sta 2 skupaj in delita stroške... to in pa dedovanje...

Še bolje, če se stroški delijo na 3 ali 4, torej res ne vem kaj čakaš in se ne vseliš v stanovanje skupaj še s tremi kameradi.

Mato989 je izjavil:

Niso veze nastale prvotno zaradi čustev in monogamija tudi ne... ampak iz PRAKTIČNIH in KORISTOLJUBNIH odnosov...

In na srečo smo se sedaj tega zastarelega patriarhalnega konstrukta bolj ali manj znebili, čeprav bi ga pri zadnjih vratih eni radi nazaj prinesli.

Cruz ::

mikhail je izjavil:

Zakaj ne bi bila to dobra alternativa v določenih primerih? Prav gotovo bi za otroka bilo boljše od ločitve in če bi oba partnerja bila zadovoljna z izidom, toliko boljše.

Več partnerjev prinese zraven tudi določeno mero razpršene pozornosti. Vsak se mora ob tem vprašat, koliko bi lahko bil posvečen otroku (ali dvema, mogoče celo trem, ali več), če imaš še službo, ljubico in platonsko razmerje s svojo napol bivšo ženo v isti hiši.
To je res. Saj se da in to seveda ne bi bilo vsakodnevno. Srečevanje z dodatnimi partnerji bi verjetno bilo 1x na teden, 1x na mesec ali pa 1x na dva meseca. Vsaj jaz si tako predstavljam neko funkcionalno odprto razmerje.

FormerUser je izjavil:

Cruz je izjavil:

Ampak jaz sem mnenja in zagovarjam to, da obstajajo tudi dobri, funkcionalni primeri odprtih zvez in ne, da je odprta zveza sama po sebi dobra ali funkcionalna (za večino). Ne vem, če sva že zašla s te poti ali še vedno debatirava okoli tega?

Seveda obstajajo, saj sem ti enega sama omenila, Trump in Melanija, kjer ima on v pogodbi napisano koliko in kako lahko "vara", po moje imajo vse sponzoruše takšen deal, pri razmerjih, kjer je glavno vezivo koristoljubje, to ni tak problem, problem je tam kjer so prisotna pristna čustva, ki jih normalen človek pač ne more kar tako vklapljati in izklapljati.
To sem bral ja, da bi naj v swinger klubih bilo kar nekaj takšnih parov. :)) Jaz še vedno zagovarjam, da lahko zadeva funkcionira v zvezi, kjer so prisotna pristna čustva, ampak izgleda, da ne bova prišla do skupne točke.

FormerUser je izjavil:

Cruz je izjavil:

Recimo, ko si že omenila otroke. V monogamistični zvezi ob, vzamimo za primer neskladanje/neizpolnjevanje želja, pride ločitev. Da otroci trpijo med in po tej proceduri, je splošno znano dejstvo. Recimo: Partnerja si še vedno zaupata in spoštujeta, ampak ne počutita se izpopolnjeno, nekaj manjka, bodisi enemu, drugemu ali obema. Nočeta škoditi otrokom, zato se odločita za varianto odprte zveze, kjer izpolnita neizpolnjene želje in dalje funkcionirata kot partnerja in družina. Tukaj ne premišljuj samo iz svojega vidika, če bi se ti za to odločila, ampak iz splošnega. Zakaj ne bi bila to dobra alternativa v določenih primerih? Prav gotovo bi za otroka bilo boljše od ločitve in če bi oba partnerja bila zadovoljna z izidom, toliko boljše.


Teorija je eno, praksa pa drugo. Jaz sem enkrat to omenila sošolki, pa je rekla, da bi ji bilo kot otroku stokrat ljubše, če bi se starša ločila kot pa da je morala vsakodnevno poslušati njuno kreganje. Glede želja se je pa treba sprijazniti, da jih nikoli ne boš mogel vseh izpolniti, in si pač ustvariti lestvico prioritet, če je najvišje seks, po možnosti s čim več različnimi partnerji, potem je za vse bolje, da se sploh ne podajaš v resna razmerja.
Glede kreganja bi se strinjal, ampak v tem dogovoru kreganja ne bi bilo, ker bi normalno funkcionirala. Drugače ti dam prav, ampak saj veš kako so ene ženske: mislijo, da bo v prihodnosti boljše, da se bodo spremenile ali pa se bo on. Za nekaj let pa ugotovijo, da je napoved bila napačna in se nezadovoljstvo ob tem spoznanju hitro nakopiči in udari ven. Drugače pa kolikor sem bral na forumih ženske niso vstopile v razmerje z mislimi o odprtem razmerju. Nekaj let kasneje, ko se je zveza umirila so začele razmišljati o tem. Je pa res, da sta se mogoče nehala truditi. Tudi nekateri moški se naveličajo punce. V tem parterju spol ne igra neke vloge, mogoče se ženske v povprečju več trudijo in dlje časa poskusijo ostati zveste, čeprav trpijo, ampak je spet odvisno tudi od osebe. "Honeymoon" faza vsekakor obstaja in enkrat odide, takrat pa je čas za trud in primerno komunikacijo.

FormerUser ::

tikitoki je izjavil:

Ne skrbi, v poznejsih letih se stvar obrne in se ti bo se kolcalo po casu, k se ti je sploh kdo se zelel:).

Dvomim, kolikor vidim, starejše kot so ženske, bolj jim je vseeno za tipe.

TheBlueOne je izjavil:


Hehe. :D Malo. Drugace jaz nisem del ponudbe.

Itak, da si.

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

FormerUser je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Ne skrbi, v poznejsih letih se stvar obrne in se ti bo se kolcalo po casu, k se ti je sploh kdo se zelel:).

Dvomim, kolikor vidim, starejše kot so ženske, bolj jim je vseeno za tipe.



Jasno.
Posledice ženske emancipacije že lahko občutimo, in še bolj bomo in the years to come.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Mato989 ::

FormerUser je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Seveda obstajajo, saj sem ti enega sama omenila, Trump in Melanija, kjer ima on v pogodbi napisano koliko in kako lahko "vara", po moje imajo vse sponzoruše takšen deal, pri razmerjih, kjer je glavno vezivo koristoljubje, to ni tak problem, problem je tam kjer so prisotna pristna čustva, ki jih normalen človek pač ne more kar tako vklapljati in izklapljati.


Veza je v osnovi bila mišljena kot ekonomski interes obeh strani... ker je pač statistično gledano lažje živet če sta 2 skupaj in delita stroške... to in pa dedovanje...

Še bolje, če se stroški delijo na 3 ali 4, torej res ne vem kaj čakaš in se ne vseliš v stanovanje skupaj še s tremi kameradi.

Mato989 je izjavil:

Niso veze nastale prvotno zaradi čustev in monogamija tudi ne... ampak iz PRAKTIČNIH in KORISTOLJUBNIH odnosov...

In na srečo smo se sedaj tega zastarelega patriarhalnega konstrukta bolj ali manj znebili, čeprav bi ga pri zadnjih vratih eni radi nazaj prinesli.


Ja saj, zato so pa takrat napredovali in ni bilo toliko razvez in ločitev in so potrpeli, danes pa razvajenci več ne morjo ;)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

FormerUser ::

Cruz je izjavil:

Glede kreganja bi se strinjal, ampak v tem dogovoru kreganja ne bi bilo, ker bi normalno funkcionirala. Drugače ti dam prav, ampak saj veš kako so ene ženske: mislijo, da bo v prihodnosti boljše, da se bodo spremenile ali pa se bo on. Za nekaj let pa ugotovijo, da je napoved bila napačna in se nezadovoljstvo ob tem spoznanju hitro nakopiči in udari ven. Drugače pa kolikor sem bral na forumih ženske niso vstopile v razmerje z mislimi o odprtem razmerju. Nekaj let kasneje, ko se je zveza umirila so začele razmišljati o tem. Je pa res, da sta se mogoče nehala truditi. Tudi nekateri moški se naveličajo punce. V tem parterju spol ne igra neke vloge, mogoče se ženske v povprečju več trudijo in dlje časa poskusijo ostati zveste, čeprav trpijo, ampak je spet odvisno tudi od osebe. "Honeymoon" faza vsekakor obstaja in enkrat odide, takrat pa je čas za trud in primerno komunikacijo.

V teoriji ne bi bilo kreganja in bi vse gladko teklo, realnost bi bila pa drugačna. Sicer pa res ne vem zakaj bi sploh ostal razmerju, kjer trpiš in se ne bi enostavno razšel, namesto, da se greš neke igrice in
predvsem vzdržuješ fasado za okolico.

tikitoki ::

FormerUser je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Ne skrbi, v poznejsih letih se stvar obrne in se ti bo se kolcalo po casu, k se ti je sploh kdo se zelel:).

Dvomim, kolikor vidim, starejše kot so ženske, bolj jim je vseeno za tipe.

TheBlueOne je izjavil:


Hehe. :D Malo. Drugace jaz nisem del ponudbe.

Itak, da si.


TI se kar tolazi:).

FormerUser ::

vostok_1 je izjavil:

FormerUser je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Ne skrbi, v poznejsih letih se stvar obrne in se ti bo se kolcalo po casu, k se ti je sploh kdo se zelel:).

Dvomim, kolikor vidim, starejše kot so ženske, bolj jim je vseeno za tipe.



Jasno.
Posledice ženske emancipacije že lahko občutimo, in še bolj bomo in the years to come.

Komaj čakam.

Mato989 je izjavil:


Ja saj, zato so pa takrat napredovali in ni bilo toliko razvez in ločitev in so potrpeli, danes pa razvajenci več ne morjo ;)

Potrpet so morali predvsem tisti, ki so bile ekonomsko odvisni, beri ženske, stvari se pa k sreči popravljajo.

Zgodovina sprememb…

Cruz ::

FormerUser je izjavil:

Sicer pa res ne vem zakaj bi sploh ostal razmerju, kjer trpiš in se ne bi enostavno razšel, namesto, da se greš neke igrice in
predvsem vzdržuješ fasado za okolico.
Na to odgovora nimam. :) Verjetno je pri nekaterih vse skupaj navada, katero nočejo spremeniti, ker to pomeni veliko dela in sprememb. Nekateri pari so res zelo zdolgočaseni.

FiReFTW ::

FormerUser je izjavil:

Vostok ma pa punco, vostok ma pa punco...


Take stavke bi od 6 letnikov človek pričakoval, kakšna zrelost.

Cruz ::

FiReFTW je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Vostok ma pa punco, vostok ma pa punco...


Take stavke bi od 6 letnikov človek pričakoval, kakšna zrelost.
GiRlS jUsT wAnT tO hAvE fUn.

FormerUser ::

FiReFTW je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Vostok ma pa punco, vostok ma pa punco...


Take stavke bi od 6 letnikov človek pričakoval, kakšna zrelost.

JFC, get a life, ni ti treba igrati njegovega advokata, ker ima sam dovolj dolg gobec, da lahko pove, če mu kaj ne paše.

TheBlueOne ::

FormerUser je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Ne skrbi, v poznejsih letih se stvar obrne in se ti bo se kolcalo po casu, k se ti je sploh kdo se zelel:).

Dvomim, kolikor vidim, starejše kot so ženske, bolj jim je vseeno za tipe.

TheBlueOne je izjavil:


Hehe. :D Malo. Drugace jaz nisem del ponudbe.

Itak, da si.


Res ne, razprodan. :) Lahko me samo kdo ukrade.

FormerUser ::

Glede na vse tukaj napisano, se te bo kmalu dalo tudi izposoditi.

TheBlueOne ::

FormerUser je izjavil:

Glede na vse tukaj napisano, se te bo kmalu dalo tudi izposoditi.


Lahko si dopisujem, za ta namen se me da izposoditi. ;)

Zgodovina sprememb…

jype ::

V tej temi si se kar temeljito ponujal.

TheBlueOne ::

jype je izjavil:

V tej temi si se kar temeljito ponujal.


Res? Ti bi pa ja moral vedeti, da ce je nekdo izzivalen, to se ne pomeni da se ponuja.

jype ::

Če si, tako kot ti, usedeš v izložbo in na čelo napopaš ceno, potem se definitivno ponujaš, izzivanje gor ali dol.

TheBlueOne ::

jype je izjavil:

Če si, tako kot ti, usedeš v izložbo in na čelo napopaš ceno, potem se definitivno ponujaš, izzivanje gor ali dol.


Nic od tega se ne spomnem. Vse OK?

jype ::

TheBlueOne je izjavil:

Nic od tega se ne spomnem.
Če ti kratkoročni spomin slabo dela, imaš dve možnosti: Manj se zakajaj, ali pa treniraj.

FormerUser ::

TheBlueOne je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Glede na vse tukaj napisano, se te bo kmalu dalo tudi izposoditi.


Lahko si dopisujem, za ta namen se me da izposoditi. ;)

Ne me zdaj siliti, da grem brskati za dokazi, tvojimi citati o tem kako pričakuješ, da se bosta s partnerko v prihodnosti varala, ker ne gre drugače.

Dopisuješ si pa itak že 12 let, če gledamo samo ta forum.

TheBlueOne je izjavil:



Res? Ti bi pa ja moral vedeti, da ce je nekdo izzivalen, to se ne pomeni da se ponuja.


Razen seveda če je ženska, potem se ponuja že če obstaja.

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

FormerUser je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Glede na vse tukaj napisano, se te bo kmalu dalo tudi izposoditi.


Lahko si dopisujem, za ta namen se me da izposoditi. ;)

Ne me zdaj siliti, da grem brskati za dokazi, tvojimi citati o tem kako pričakuješ, da se bosta s partnerko v prihodnosti varala, ker ne gre drugače.

Dopisuješ si pa itak že 12 let, če gledamo samo ta forum.

TheBlueOne je izjavil:



Res? Ti bi pa ja moral vedeti, da ce je nekdo izzivalen, to se ne pomeni da se ponuja.


Razen seveda če je ženska, potem se ponuja že če obstaja.


To ne pomeni, da sem na trgu. Ce oba ugotoviva, da bi bila popestritev fina, potem tudi ne, bi bilo komplicirano. Pac to je zivljenje, vse kaj drugega kot pubertetnisko optimisticne sanje.

Kar se tice, da se zenska ponuja, ker obstaja seveda ni res. Je pa tako, da se vedno ponuja veliko zensk. Sej sem razlagal, da imam bolj eksperimentalni pristop. Mi ne pride na kraj pameti, da bi v katero silil, je prevec izbire.

jype je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Nic od tega se ne spomnem.
Če ti kratkoročni spomin slabo dela, imaš dve možnosti: Manj se zakajaj, ali pa treniraj.


Ne vem, ce mi. Ampak kako ves, ce ti spomin ne sluzi? Ne bos mi menda povedal, da sem imel kaksno avanturo, pa se ne spomnem. To pa bi bil riziko in trud zaman.

Zgodovina sprememb…

jype ::

TheBlueOne je izjavil:

To ne pomeni, da sem na trgu. Ce oba ugotoviva, da bi bila popestritev fina, potem tudi ne, bi bilo komplicirano. Pac to je zivljenje, vse kaj drugega kot pubertetnisko optimisticne sanje.
Vidiš, zdaj veš, zakaj je Hipatija proti poligamiji. Noče, da se ji ponujaš.

TheBlueOne ::

jype je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

To ne pomeni, da sem na trgu. Ce oba ugotoviva, da bi bila popestritev fina, potem tudi ne, bi bilo komplicirano. Pac to je zivljenje, vse kaj drugega kot pubertetnisko optimisticne sanje.
Vidiš, zdaj veš, zakaj je Hipatija proti poligamiji. Noče, da se ji ponujaš.


Nje se pa res ne bi ponujal, posebej ne za avanturo. To pa bi bila norost. Z njo si lahko dopisujem. :) Pa ne bom menda jaz kriv, da ne sprejme tvojih teorij okoli poligamije?

FormerUser ::

TheBlueOne je izjavil:



To ne pomeni, da sem na trgu. Ce oba ugotoviva, da bi bila popestritev fina, potem tudi ne, bi bilo komplicirano. Pac to je zivljenje, vse kaj drugega kot pubertetnisko optimisticne sanje.

Če odnose med spoloma pojmuješ kot trg, potem seveda si, če ne na primarnem, pa na trgu rabljenih produktov ali trgu za izposojo. Tisto, kar je resnično otročje, je to, če imaš izpolnjenih 100 želja, jočeš pa zaradi 101, ki je nimaš, kar je v bistvu srž "odprtih zvez", ker so ti prodali idejo, da mora biti življenje v vseh aspektih popolno, sicer ga ni vredno živeti, pač tipična potrošniška mentaliteta, ki se je razpasla tudi v medčloveških odnosih.

TheBlueOne je izjavil:

Kar se tice, da se zenska ponuja, ker obstaja seveda ni res. Je pa tako, da se vedno ponuja veliko zensk. Sej sem razlagal, da imam bolj eksperimentalni pristop. Mi ne pride na kraj pameti, da bi v katero silil, je prevec izbire.

Par postov nazaj si trdil drugače, da se ponujam, očitno zgolj zato ker sem in ker pišem v tej temi.

Zgodovina sprememb…

mikhail ::

FormerUser je izjavil:


Če odnose med spoloma pojmuješ kot trg, potem seveda si, če ne na primarnem, pa na trgu rabljenih produktov ali trgu za izposojo. Tisto, kar je resnično otročje, je to, če imaš izpolnjenih 100 želja, jočeš pa zaradi 101, ki je nimaš, kar je v bistvu srž "odprtih zvez", ker so ti prodali idejo, da mora biti življenje v vseh aspektih popolno, sicer ga ni vredno živeti, pač tipična potrošniška mentaliteta, ki se je razpasla tudi v medčloveških odnosih.

Uf, tole je zelo dobro. Sem prišel sem, da napišem nekaj podobnega, a vam bom prihranil. Žal je ljudi, ki s takšno potrošniško mentaliteto kontaminira odnose med ljudmi, zelo, zelo veliko. Zato je obstoj Tinderja sploh mogoč in moralno nevprašljiv. V življenju sem spoznal le max. 5 ljudi, ki se grejo "odprte veze", a za vsakega bi lahko rekel, da prikrito ali odkrito kažejo narcisoidne lastnosti. Samo pri eni bi postavil narcisoidno tezo na dvom, saj je bila nesposobna splesti globok in pomenljiv odnos z ljudmi zaradi zlorab iz otroštva.

Cruz ::

mikhail je izjavil:

FormerUser je izjavil:


Če odnose med spoloma pojmuješ kot trg, potem seveda si, če ne na primarnem, pa na trgu rabljenih produktov ali trgu za izposojo. Tisto, kar je resnično otročje, je to, če imaš izpolnjenih 100 želja, jočeš pa zaradi 101, ki je nimaš, kar je v bistvu srž "odprtih zvez", ker so ti prodali idejo, da mora biti življenje v vseh aspektih popolno, sicer ga ni vredno živeti, pač tipična potrošniška mentaliteta, ki se je razpasla tudi v medčloveških odnosih.

Uf, tole je zelo dobro. Sem prišel sem, da napišem nekaj podobnega, a vam bom prihranil. Žal je ljudi, ki s takšno potrošniško mentaliteto kontaminira odnose med ljudmi, zelo, zelo veliko. Zato je obstoj Tinderja sploh mogoč in moralno nevprašljiv. V življenju sem spoznal le max. 5 ljudi, ki se grejo "odprte veze", a za vsakega bi lahko rekel, da prikrito ali odkrito kažejo narcisoidne lastnosti. Samo pri eni bi postavil narcisoidno tezo na dvom, saj je bila nesposobna splesti globok in pomenljiv odnos z ljudmi zaradi zlorab iz otroštva.
Zdaj si ji pa lepo na dušo spihal. :)

No, saj neka resnice je v tem, hedonizem se oglašuje pri obeh spolih. Tukaj je glavno vprašanje, če funkcionira pri tistih osebah, ki jih poznaš?

jype ::

Kdo pa pravi, da je poligamija hedonizem?

Cruz ::

jype je izjavil:

Kdo pa pravi, da je poligamija hedonizem?
Onadva si jo tako predstavljata in seveda je lahko. Veliko bližje je hedonizmu od monogamizma.

mikhail ::

Cruz je izjavil:

Zdaj si ji pa lepo na dušo spihal. :)

No, saj neka resnice je v tem, hedonizem se oglašuje pri obeh spolih. Tukaj je glavno vprašanje, če funkcionira pri tistih osebah, ki jih poznaš?

Ni bil moj namen pihat na dušo nikomur, le strinjal sem se z napisanim, ker se sklada z mojimi izkušnjami, itd. Vlada neka čudna mentaliteta tu na S-T, saj se mnenja krešejo zaradi egotripanja, namesto konstruktivne debate (češ, kdo bo veljal za najbolj pametnega in modrega).

Nikjer nisem omenjal hedonizma, govoril sem o narcisoidnosti v povezavi z odprtimi zvezami. Zato ne vem kam točno je merjeno tvoje vprašanje, ali funkcionira pri osebah, ki jih poznam. Moj vtis je, da gre predvsem za širino izkušnje kot nasprotje globini izkušnje, če je to lahko razumljiva analogija. Skupno pa jim je to, da vedno in skoraj izključno dajejo sebe pred druge, v smislu, da neke globlje povezanosti niti ne iščejo. Mogoče je še najgloblja povezava z 'originalnim' partnerjem, ki pa je spet bolj podobno nekem skupnem dogovoru, saj obema tako prija. V dveh primerih od petih, ki jih poznam (v enem je ženska 'libertina', v drugem moški), je veza disproporcionalno le enemu v prid, saj je njen partner kvečjemu sprijaznjen s situacijo v kateri se je znašel, za razliko od tega da bi tudi sam želel 'skakati' naokrog. Tako, da smo tu hitro pri psihologiji vpletenega posameznika, kjer pa ne morem podati strokovnega mnenja, ker jih niti ne poznam tako 'intimno', niti ni to moje strokovno področje. V teh zgodbah so, jasno, tudi ranjeni posamezniki, kjer najprej mislijo, da jim deljenje partnerja ne predstavlja težav, kasneje pa se izkaže, da so si le zatiskali oči in izpadejo s strtimi srci. A za libertine je to le business as usual. Zato mogoče zaznavam bolj narcisoidne težnje...

vostok_1 ::




Včasih smo se pogovarjali, če bi se borili za svojo domovino/državo.
Let me rephrase that. Bi se borili za današnjo kulturo?
Fuck no! Prvi vlak in jo popiham stran. Prepuščam vajeti Hipatiji in jypetu (t.j. dokler sam ne spizdi).



Enjoy the "canine relationship".
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Cruz ::

mikhail je izjavil:

Cruz je izjavil:

Zdaj si ji pa lepo na dušo spihal. :)

No, saj neka resnice je v tem, hedonizem se oglašuje pri obeh spolih. Tukaj je glavno vprašanje, če funkcionira pri tistih osebah, ki jih poznaš?

Ni bil moj namen pihat na dušo nikomur, le strinjal sem se z napisanim, ker se sklada z mojimi izkušnjami, itd.
Hecal sem se. :)

mikhail je izjavil:

Nikjer nisem omenjal hedonizma, govoril sem o narcisoidnosti v povezavi z odprtimi zvezami.
Narcisi so hedonisti.

mikhail je izjavil:

Zato ne vem kam točno je merjeno tvoje vprašanje, ali funkcionira pri osebah, ki jih poznam. Moj vtis je, da gre predvsem za širino izkušnje kot nasprotje globini izkušnje, če je to lahko razumljiva analogija. Skupno pa jim je to, da vedno in skoraj izključno dajejo sebe pred druge, v smislu, da neke globlje povezanosti niti ne iščejo. Mogoče je še najgloblja povezava z 'originalnim' partnerjem, ki pa je spet bolj podobno nekem skupnem dogovoru, saj obema tako prija. V dveh primerih od petih, ki jih poznam (v enem je ženska 'libertina', v drugem moški), je veza disproporcionalno le enemu v prid, saj je njen partner kvečjemu sprijaznjen s situacijo v kateri se je znašel, za razliko od tega da bi tudi sam želel 'skakati' naokrog. Tako, da smo tu hitro pri psihologiji vpletenega posameznika, kjer pa ne morem podati strokovnega mnenja, ker jih niti ne poznam tako 'intimno', niti ni to moje strokovno področje. V teh zgodbah so, jasno, tudi ranjeni posamezniki, kjer najprej mislijo, da jim deljenje partnerja ne predstavlja težav, kasneje pa se izkaže, da so si le zatiskali oči in izpadejo s strtimi srci. A za libertine je to le business as usual. Zato mogoče zaznavam bolj narcisoidne težnje...
Zanimalo me je kako to vse skupaj zgleda pri tvojih primerih. Zanimivo branje, hvala. Z analogijo bi se kar strinjal. Glede libertine in "business as usual" - tukaj mislim, da ni fer, da ji pripišeš narcisoidnost, ker je zapustila partnerja. Očitno išče nekoga, ki bi imel enak pogled na razmerje kot ona. To je ne naredi narcisa. Verjetno so še kakšni drugi faktorji zaradi česar ji pripisuješ to lastnost, ampak ok.

Oprosti za dodatna vprašanja(če preveč sprašujem lahko ignoriraš), imata ta2 para otroke in če ja, a sta začela prakticirati odprto zvezo po rojstvu otrok ali že pred?
Omenil si samo dva para od petih - pri drugih treh je razmerje bolj proporcionalno ali jih nisi omenil zato, ker ne poznaš situacije tako dobro?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

FormerUser ::

vostok_1 je izjavil:



Včasih smo se pogovarjali, če bi se borili za svojo domovino/državo.
Let me rephrase that. Bi se borili za današnjo kulturo?

Ne, zato jo bomo pa spremenili.

vostok_1 je izjavil:

Fuck no! Prvi vlak in jo popiham stran. Prepuščam vajeti Hipatiji in jypetu (t.j. dokler sam ne spizdi).

Adijo in hvala za vse ribe.

vostok_1 ::

You're welcome.

Oh, and don't forget...always wear a helmet under your burqa. Just in case ...
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

Zaradi katoliške diktature se v Sloveniji ne moreš sterilizirat.

Kaj, natanko, naj bi ti v Sloveniji vsiljeval islam?

Ja, vem, natanko nič.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: thramos ()

tikitoki ::

jype je izjavil:

Zaradi katoliške diktature se v Sloveniji ne moreš sterilizirat.

Kaj, natanko, naj bi ti v Sloveniji vsiljeval islam?

Ja, vem, natanko nič.


Nihce ti ne more prepreciti.

jype ::

tikitoki je izjavil:

Nihce ti ne more prepreciti.
Razen zakona, ki grozi z visoko kaznijo vsakomur, ki bi postopek opravil.

Vazelin ::

a nisi ti proti evtanaziji? zakaj steliziracije, evtanazija ne??
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

jype ::

Vazelin je izjavil:

a nisi ti proti evtanaziji? zakaj steliziracije, evtanazija ne??
Jaz? Proti evtanaziji? Morda si me zamešal s kom drugim.

tikitoki ::

1

jype je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Nihce ti ne more prepreciti.
Razen zakona, ki grozi z visoko kaznijo vsakomur, ki bi postopek opravil.


Nisem vedel, da nasa zakonodaja velja preko slovenskih meja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

jype ::

tikitoki je izjavil:

Nisem vedel, da nasa zakonodaja velja preko slovenskih meja.
Desničarji imate že od nekdaj radi, da morajo ljudje v tujino po kavbojke, banane, kavo in sterilizacijo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: thramos ()

Mato989 ::

jype je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Nisem vedel, da nasa zakonodaja velja preko slovenskih meja.
Desničarji imate že od nekdaj radi, da morajo ljudje v tujino po kavbojke, banane, kavo in sterilizacijo.


Saj ti pa hočeš da se izselimo tisti ki nočemo prisilno vplačevat v ZPIZ...

dvojna merila!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jype ::

Mato989 je izjavil:

dvojna merila!
Huh? Jaz vplačujem, pa ne smem koristiti, ker ste katoliki histerični.

Mato989 ::

jype je izjavil:

Mato989 je izjavil:

dvojna merila!
Huh? Jaz vplačujem, pa ne smem koristiti, ker ste katoliki histerični.


Jaz pa nočem vplačevat ker hočem koristit denar ki ga prislužim pa ne smem, ker ste socialisti histeriki in kaj zdaj?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
««
23 / 26
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Strani za spoznavanje ljudi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30683472 (36973) BigWhale

Kako se odločiti (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25030433 (26851) bluefish

ženski izgovori glede zmenka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12520766 (17078) BigWhale

Kako do seksa (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27349842 (41393) BigWhale

Več podobnih tem