» »

Paradoks enakosti spolov "Gender-equality paradox"

Paradoks enakosti spolov "Gender-equality paradox"

Temo vidijo: vsi

D3m ::

Da je spol družbeni konstrukt?

Da ženska razume žensko?

V drugem primeru celo upam trditi, da so ženskam največji sovražnik prav ženske.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FormerUser ::

D3m je izjavil:

Da je spol družbeni konstrukt?

Da ženska razume žensko?

V drugem primeru celo upam trditi, da so ženskam največji sovražnik prav ženske.

Spolne vloge so družbeni konstrukt ne (biološki) spol. Seveda ženska najbolj razume žensko, je pa med ženskami tudi veliko tekmovalnosti, v glavnem za drobtine s patriarhalne mize.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: xmetallic ()

FormerUser ::

MostWanted je izjavil:

https://goo.gl/images/NAAHPj


Oh, lej, fantki so začeli kar odkrito promovirati nasilje nad ženskami.Kakšni junaki.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: xmetallic ()

jype ::

Saj to počno že od nekdaj, ne vedo pa, da zdaj živijo v družbi, ko za takšen prispevek izgubiš službo, če jo imaš.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: MostWanted ()

MasterTade ::

jype je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Skratka nima veze koliko posiljuješ ženske na tehnične fakse, če ti pa pol pride na prakso in reče na koncu "ma to najbrž ni zame".
Res, to nima nobene zveze s tem, da so ji prej 20 let govorili, da to ni zanjo.


Ne verjamem da je "deficit" žensk na naravoslovnih faksih posledica vbijanja v glavo, da to ni zanje. Ker deficita na nekaterih faksih sploh ni, torej jih zanimajo druge stvari. Nismo v 20. stoletju
Mors omnia aequat

FormerUser ::

gruntfürmich je izjavil:

Pri podobnoh temah smo večinoma prišli do zaključka, da si "borci za enakost" želijo privilegijev za ženske, recimo hipatija.
Nič enakosti ači enakopravnosti.


Ja, po vaši super famozni nelogiki.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

MasterTade ::

Individuals' favorite subjects in school can predetermine their educational and occupational careers. If girls develop weaker preferences for science, technology, engineering, and math (STEM), it can contribute to macrolevel gender inequalities in income and status. Relying on large-scale panel data on adolescents from Sweden (218 classrooms, 4,998 students), we observe a widening gender gap in preferring STEM subjects within a year (girls, 19 to 15 percent; boys, 21 to 20 percent). By applying newly developed random-coefficient multilevel stochastic actor-oriented models on social network data (27,428 friendships), we investigate how social context contributes to those changes. We find strong evidence that students adjust their preferences to those of their friends (friend influence). Moreover, girls tend to retain their STEM preferences when other girls in their classroom also like STEM (peer exposure). We conclude that these mechanisms amplify preexisting preferences and thereby contribute to the observed dramatic widening of the STEM gender gap. https://journals.sagepub.com/doi/abs/10...


brez zamere, tole je load of bullcrap raziskava
Mors omnia aequat

MasterTade ::

Prebral sem kar je poslala, članek ni več dostopen.
Mors omnia aequat

MasterTade ::

Jype, glede na količino diplomantov omenjenih faksov, na splošno mnenje in izkušnje s celega zahodnega sveta lahko zaključim, da si vse skupaj izmišljuješ. Ne vem, v čem je potem problem, da punce ne hodijo na naravoslovje, če pa so na EF, FDV in podobno itak bolj uspešni. Hipatija, kaj še čakaš, gremo na fdv, da boš lahko potem nam šefica. Brez skrbi, tudi jaz se zabavam, da ne boš mislil
Mors omnia aequat

jype ::

MasterTade je izjavil:

Ne vem, v čem je potem problem, da punce ne hodijo na naravoslovje, če pa so na EF, FDV in podobno itak bolj uspešni.
Ker potrebujemo več naravoslovcev, ker so družboslovci pogosto znanstveno nepismeni.

MasterTade je izjavil:

Hipatija, kaj še čakaš, gremo na fdv, da boš lahko potem nam šefica
Saj vam je že. Obnašate se natanko tako, kot se od vas pričakuje.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: MostWanted ()

ProGo ::

jype je izjavil:

MasterTade je izjavil:

Ne vem, v čem je potem problem, da punce ne hodijo na naravoslovje, če pa so na EF, FDV in podobno itak bolj uspešni.
Ker potrebujemo več naravoslovcev, ker so družboslovci pogosto znanstveno nepismeni.

MasterTade je izjavil:

Hipatija, kaj še čakaš, gremo na fdv, da boš lahko potem nam šefica
Saj vam je že. Obnašate se natanko tako, kot se od vas pričakuje.


"Pogosto". Pogosto tudi naravoslovci nimajo pojma o politiki, niso jim jasne osnovne družboslovne zadeve, ne ne zaznavajo razlike med naciji in neonaciji ..., pa jih to ne ustavi, da ne blebetajo naprej.
V tvojem primeru, moramo samo povečati količino tablet, očitno si postal že odporen na trenutno dozo.

https://www.facebook.com/80204087654663...
https://9gag.com/gag/aMZ4gB1

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ProGo ()

D3m ::

Na, da ti pomagam.

|HP EliteBook|R5 6650U|

MostWanted ::

D3m je izjavil:

Na, da ti pomagam.



true that

Furbo ::

FormerUser je izjavil:

Zakaj ne bi verjela? Feministična teorija zelo dobro argumentira stvari.

Kje pa ti pri sebi občutiš vse tisto, kar ti te teorije govorijo?
Si kje prikrajšana?
Ne moreš v svoj sanjski poklic?
Ne moreš v kakšno šolo?
Nimaš volilne pravice?

Kaj točno bi rada?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Furbo ::

Torej ne znaš povedati, kako te patriarhat v RL sploh prizadane, če sploh?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

FormerUser ::

Deal. Takoj za tem, ko boste moški spravili polovico otrok na svet.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

FormerUser ::

@ProGo
Kaj ti ni jasno? seveda se enako staramo, samo moški v povprečju umirajo mlajši.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

xmetallic ::

jype je izjavil:

Saj to počno že od nekdaj, ne vedo pa, da zdaj živijo v družbi, ko za takšen prispevek izgubiš službo, če jo imaš.

V Evropi se kaj takega ne more zgoditi. Delodajalec ne more igrati vlogo sodišča. V ZDA in Kanadi pa počasi že obračajo hrbet ženskim kandidatkam na zaposlitvah. Nedavno sem bral intervju s kanadsko odvetnico, ki pravi, da je v zadnjih mesecih prejela zelo veliko klicev podjetij, ki jo sprašujejo za pravne nasvete kako naj se zavarujejo pred histeričnimi feministkami. Feministke z vsemi topovi tolčejo po moških hkrati pa pričakujejo, da jih bodo moški zaposlili, da jih bodo mentorirali, da bodo njihovi sodelavci. Nihče ne želi imeti za sodelavca histerično feministko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

xmetallic ::

FormerUser je izjavil:

Deal. Takoj za tem, ko boste moški spravili polovico otrok na svet.

Takoj za tem ko boste ženske oplodile polovico jajčec.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FormerUser ()

Vazelin ::

Upokojitvena starostna meja bi morala biti za ženske in moške izzenačena.

ProGo ::

FormerUser ::

Vazelin je izjavil:

Upokojitvena starostna meja bi morala biti za ženske in moške izzenačena.


Saj delamo na tem, imamo zakon, ki to postopoma izenačuje.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

Mato989 ::

Vazelin je izjavil:

Upokojitvena starostna meja bi morala biti za ženske in moške izzenačena.


Zakaj? Če imamo pozitivno diskriminacijo v korist ženskam jo pa mejmo še za moške... se pravi 7 let naj dalj delajo ker dalj živijo... tako kot imajo v odboru manj sposobne ženske ker imajo vagino bolj sposoben moški pa ne more not ker nima vagine. simpl.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

FormerUser ::

@gruntfürmich je izjavil:

blužiš da se kar kadi.
egalitarnost nima nobene zveze s funkcijo spola v družbi, namreč slovenska družba je hudo nazadnjaška kar se tega tiče, čisto drugače kot zahod. v sloveniji se egalitarnost meri v financah, ne funkciji spola v družbi in mentaliteti.
zato je seveda vso sklepanje totalno prozorno in napačno.
dejstvo je da bolj kot je družba nerazvita, bolj se ženske odločajo za 'moške' poklice. pač funkcija preživetja je v prvem planu.
to smo že velikokrat obdelali, tudi s hipatijo, ampak seveda nje se nič ne prime.
katastrofa od razmišljanja...



Imaš kakšne konkretne dokaze za to? Tvoje nakladanje še ni argument. Egalitarnost je zelo povezana tudi s spolno enakovrednostjo, obstajajo pa seveda različni kazalci, študija o kateri govori OP, je upoštevala Gender Equality Index, po katerem Slovenija zaseda 7. mesto na svetu, pred njo so le 4 Evropske države (Islandija, Norveška, Finska, Švedska), obenem je pa Slovenija vodilna v EU po številu diplomantk STEMa, kar lepo ovrže v naslovu omenjeni paradox. Zatorej, prodajaš bučke.
https://www.undispatch.com/heres-every-...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

xmetallic ::

FormerUser je izjavil:

Saj delamo na tem, imamo zakon, ki to postopoma izenačuje.

Evropsko sodišče je že 10 let nazaj zahtevalo od vseh držav, da izenačijo delovno dobo. V Sloveniji še danes delovna doba ni enaka. Da ne omenjamo diskriminacije, ki se dogaja pri izplačevanju pokojnin. Ženskam država izplača višji delež kot moškim.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FormerUser ()

ProGo ::

FormerUser je izjavil:

@ProGo
Kaj ti ni jasno? seveda se enako staramo, samo moški v povprečju umirajo mlajši.


Preberi svoje poste par dni nazaj. Ali se ne spomniš več kaj si pisala? Sumljive substance in čudne debate?

FormerUser ::

Zelo dobro vem, o čem sem pisala, nič takega , kar ti trdiš.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

Mato989 ::

Skratka ker ženske živijo v povprečju 7 let dalj od moških bi morale v povprečju delat 7 let dalj... torej tam do 72tega moški pa do 65tega...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

ProGo ::

Not mine: "In German they say "all men are pigs and the stupid cows always fall for it""

xmetallic ::

Zakon o pokojninskem in invalidskem zavarovanju

Diskriminacija par excellence. Seveda nobena feministka ne protestira, da bi država morala znižat odmerni odstotek za ženske. Si pa lahko predstavljamo kakšen rage bi bil, če bi višji odmerni odstotek imeli moški.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

ProGo ::

Skrajni aktivisti so na svoji "sveti" vojni pripravljeni lagati po potrebi, danes tako, včeraj drugače, cilj je samo da je propaganda uspešna. Težko se je pogovarjati s takšnimi.

FormerUser ::

Saj se ti ni treba.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

xmetallic ::

Hipatiji popuščajo živci :)). Že ene 12x je objavila isti post.

Vzemi eno tabletko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

xmetallic ::

Ustvari si svoj forum in tam imej monolog.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: MostWanted ()

Mato989 ::

PorGo

Hipatija hoče da bi samo ona lahko odločala za izbris, ali pa samo ženske...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

FormerUser ::

@ProGo
Ne poznaš cele zgodbe. xmetallic je začel s sistematskimi predlogi izbrisov mojih postov že kar na začetku, ko jaz tega orodja sploh še nisem imela, sedaj nadaljuje, jaz pa se samo branim, ker modsi ne ukrenejo nič glede zlorabe tega instrumenta.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

D3m ::

Mi se tudi branimo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

xmetallic ::

FormerUser je izjavil:

@ProGo
Ne poznaš cele zgodbe. xmetallic je začel s sistematskimi predlogi izbrisov mojih postov že kar na začetku, ko jaz tega orodja sploh še nisem imela, sedaj nadaljuje, jaz pa se samo branim, ker modsi ne ukrenejo nič glede zlorabe tega instrumenta.

Ne drži. Jaz sem na začetku predlagal izbris komentarjev, ki so bili hate driven in so izkazovali zaničevanje enega izmed spolov, kar prepoveduje tudi slovenska zakonodaja. Nato si ti kot majhen otrok začela zlorabljati izbris. Zdej pa jokaš, ker tudi jaz vse tvoje komentarje flagam kot neprimerne.

Udeleženi na tem forumu ti lahko povedo, da se jaz prej nikoli nisem posluževal tega gumba. Tvojo feministično propagando pa enostavno moram prijavit kot neprimerno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

xmetallic ::

Tudi ti nisi moderator, niti približno objektivna, samo feministka, ki se težko sprijazni z resnico in bi jo zaradi tega rada cenzurirala. Tako kot moji komentarji lahko odletijo v smeti lahko odletijo tudi tvoji. Menda ne misliš, da tvoji komentarji so pa od boga poslani in jih moderatorji ne bodo zbrisali? Dej vzemi eno tableto Persena, da se pomiriš.

ProGo ::

Celoten slotehov sistem predlogov za izbris je zelo slabo premišljen. Zato lahko 3 šovinisti vztrajno brišejo hipatijo, in dupe lahko s pomočjo dveh "frendov" sam briše poste. Sistem je popolnoma izrojen in neumen. Brišejo naj izključno modi, vse ostalo je butast eksperiment.

xmetallic ::

Sistem je naravnan tako, da če trije označijo komentar za neprimeren se smatra, da je neprimeren. Hipatija pa jokca, ker hijen njenega kova ni tem forumu ampak se zadržujejo na r/Feminism. Sprijazni se, da je feministk zelo malo v primerjavi z ostalo populacijo. Lažje ti bo. Manj boš živce obremenjevala.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FormerUser ()

ProGo ::

xmetallic je izjavil:

Sistem je naravnan tako, da če trije označijo komentar za neprimeren se smatra, da je neprimeren. Hipatija pa jokca, ker hijen njenega kova ni tem forumu ampak se zadržujejo na r/Feminism. Sprijazni se, da je feministk zelo malo v primerjavi z ostalo populacijo. Lažje ti bo. Manj boš živce obremenjevala.


Misliš, "krav" njenega kova? Saj smo enakopravni, ane? Moški so prasci in hijene, ženske pa krave. Feministka uporablja to logiko, potem že mora biti res.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FormerUser ()

Vazelin ::

xmetallic je izjavil:

r/Feminism.

Prvi naslov teme:
Anyone else creeped out by daddy-daughter dates? I fully support a close relationship between fathers & daughters, but the romanticism of the time they spend together makes me want to throw up in my mouth a little.
:D

ProGo ::

Ja, dupe ti tukaj ne more pomagati, ker je PNG, ampak ne boj se, bo vpregel še druge accounte, pa bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ProGo ()

Vazelin ::

dejansko se problematizira daughter father dance v šoli na reddit feminism:))

Vazelin ::

At one point a girl came up to my daughter and said, "hey, do you want to come play with us?" What my daughter said next was the highest compliment I have ever received, "no thanks, I just want to dance with my dad."

:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

xmetallic ::

Vazelin je izjavil:

At one point a girl came up to my daughter and said, "hey, do you want to come play with us?" What my daughter said next was the highest compliment I have ever received, "no thanks, I just want to dance with my dad."

:)

Ko prebereš ta subreddit se zaveš kakšni bedaki hodijo po planetu. What has been seen cannot be unseen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

ProGo ::

ProGo je izjavil:

xmetallic je izjavil:

Sistem je naravnan tako, da če trije označijo komentar za neprimeren se smatra, da je neprimeren. Hipatija pa jokca, ker hijen njenega kova ni tem forumu ampak se zadržujejo na r/Feminism. Sprijazni se, da je feministk zelo malo v primerjavi z ostalo populacijo. Lažje ti bo. Manj boš živce obremenjevala.


Misliš, "krav" njenega kova? Saj smo enakopravni, ane? Moški so prasci in hijene, ženske pa krave. Feministka uporablja to logiko, potem že mora biti res.


Ironija. Feministka jamra da jo šovinisti brišejo, ko uporabiš njeno logiko (če lahko ona imenuje moške za hijene, lahko tudi moški ženske imenujejo krave, se mi zdi) predlaga izbris. Kot sem že trdil, cilj posvečuje sredstva - vse je dovoljeno v propagandne namene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ProGo ()

FormerUser ::

ProGo je izjavil:


Ironija. Feministka jamra da jo šovinisti brišejo, ko uporabiš njeno logiko (če lahko ona imenuje moške za hijene, lahko tudi moški ženske imenujejo krave, se mi zdi) predlaga izbris. Kot sem že trdil, cilj posvečuje sredstva - vse je dovoljeno v propagandne namene.


Prav nobene ironije. Jaz ne nasprotujem "predlogu izbrisa" komentarja, če je ta žaljiv, ampak BRISANJU s strani uporabnikov. Ali sem morda IZBRISALA tvoj post?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

Mato989 ::

Seveda, ker pri vas feministkah je zmeraj isto =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Na FDV odstranili pisoarje (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
64072817 (63806) vostok_1
»

Velika Britanija: žrtve posilstev bodo morale policiji predati mobilne telefone (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26638810 (34360) vostok_1

Več podobnih tem