» »

Ventil od WC kotlička pušča

Ventil od WC kotlička pušča

Zvitor ::

Pozdravljeni,

ventil od WC kotlička sem opazil da že dolog časa občasno spusti malo vode, zadnjič je bila pa kar večja luža spodaj. In zato sem ga malo zavrtel levo in desno in takrat je začelo pa prav močno teči iz njega, dokler ga nisem do konca privil - zaprl. Potem sem se še malo igral in obračal ter našel nek položaj v katerem sedaj nič ne pušča, mogoče spusti kakšno kapljico na dan ali pa še to ne.

Sedaj me pa zanima ali je to varno, ali je možno da se bo odločil in ravno ko me ne bo doma začel puščati močno in naredil totalno popravo v stanovanju.

Gre za ventil ki je označen s puščico:



Raje ne bi klical mojstra in menjaval, svetujte mi (iz izkušenj) prosim. Hvala.

Mare2 ::

Zamenjaj ventil. Ni drago to. :)

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Prvi ukrep je, da odviješ vijak, ki je na kapi ventila in jo snameš. Pod kapo je (običajno) matica, ki pritiska na tesnilo vretena ventila. Tisto malo zategneš (to lahko počneš pri odprtem ventilu, najbolje v poziciji, kje najbolj spušča). Moraš pa biti previden pri pritegovanju, da ne boš tako zategnil zadeve, da ne boš več mogel odpirati in zapirati ventila. Če to ne reši težave, je ventil zrel za zamenjavo... Če tega ne moreš narediti dovolj hitro, potem vedno, preden zapustiš stanovanje, zapri ventil. Druga ti ne bi vedel svetovati...

Lp

Jože

harvey ::

Mare2 je izjavil:

Zamenjaj ventil. Ni drago to. :)

Take ventile imaš v vsaki malo bolje založeni trgovini ala Merkur, Bauhas, etc..potrebuješ nekaj orodja in pa predivo ali silikon trakec. Starega odšraufaš in novega montiraš in to je to, ni to ravno raketna znanost :)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

c3p0 ::

Da ne bo poplave, še prej zapri glavni ventil.

janezvalva ::

greš v merkur kupiš drzgega, sam sem istega takega zamenjal cca pol leta nazaj. stal je 5 evrov.
še najbolje če vzameš starega s sabo zaradi fi-ja.

fikus_ ::

Tako po sliki je priklop v steno 1/2" , za cev do kotlička 3/8".

Kupiš ventil in teflonski trak. Trak namotaš v smeri privijanja ventila, od začetka navoja bolj tanko, proti koncu precej na debelo in priviješ ventil v sedanji položaj. Če še nisi delal tega ali nimaš orodja, ti priporočam nekoga, ki to zna in ima orodje.

Zvitor ::

Lepa hvala vsem za odgovore. Če ventil privijem v smeri urinega kazalca do konca (s tem zaprem dotok vode v kotliček), potem ni možnposti da bi spustil vodo?

Trenutno je odprt in že nekaj dni sploh ne pušča. Razmišljam da sploh ne bi menjaval niti zapiral. Ampak glede na napisano, bi bilo bolje da ga... Sem podnajemnik.

fikus_ ::

Če si najemnik, povej najemodajalcu, je njegova dolžnost, da popravi! Mogoče kakšen sms, da imaš v primeru pi*darij dokaz, kdaj si ga obvestil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

jb_j ::

harvey je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Zamenjaj ventil. Ni drago to. :)

Take ventile imaš v vsaki malo bolje založeni trgovini ala Merkur, Bauhas, etc..potrebuješ nekaj orodja in pa predivo ali silikon trakec. Starega odšraufaš in novega montiraš in to je to, ni to ravno raketna znanost :)


!
In tudi če daš vodovodarju za menjat to, naredi to v pol ure ali eni uri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

mancini ::

Vodovodar to naredi v 10 min. Ker tukaj imaš dostop prost, brez vsake ovire

3 leta nazaj sem zamenjal vse ventile doma, v vseh kopalnicah, WC-jih in v obeh kuhinjah

In sem potreboval vse skupaj mogoče 3 ure


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

radiatorska avt. termostatska glava (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21265535 (5343) zpza
»

Radiator ropota

Oddelek: Loža
397219 (5908) lucky13
»

Voda v pomivalnem stroju

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
216359 (5217) Micca
»

Zamenjava radiatorskih ventilov

Oddelek: Loža
62714 (2453) negotiator
»

ogrevanje hiše s termostatskimi ventili

Oddelek: Loža
4821302 (13147) vinetu

Več podobnih tem