» »

bi prodali vredno posest k je bla od pra staršev?

bi prodali vredno posest k je bla od pra staršev?

1
2
»

poweroff ::

Utk je izjavil:

Ne gre se za navezanost, nostalgijo in ne vem, gre se za to, da je neumno prodajat in zapravljat nekaj kar nisi ti ustvaril. Ce imas idejo kaj s tem denarjem, in ga se povecat, prodaj, ce ga pa mislis zapravit, je pa to...podlo.

Neumno je nekaj imeti, samo zato, da imaš. In potem tega po možnosti še celo ne vzdrževati. Če imaš nekaj, je smiselno, da imaš vsaj približno idejo zakaj bi to imel. Kako boš to uporabljal. Morda celo kaj vložil in razvil naprej. Drugo je seveda, če imaš to kot naložbo - ampak v tem primeru boš seveda stvar vsaj vzdrževal ali celo vlagal vanjo.

Tako so pa pogoste situacije, ko ima nekdo neke nepremičnine na drugem koncu Slovenije ("od koder izvira"), pri čemer hiša propada, travniki se zaraščajo, svoj "sveti" košček zemlje obišče enkrat na dve leti ali pa še to ne... prodal seveda ne bo, to je vendar greh. Oddajal tudi ne. Menda ne bo zdaj kosil oni sosed, s katerim so bili pred 50 leti v nekem sporu. Sam seveda ne zmore vzdrževati. Plačeval za to nekoga pa tudi ne bo.

Rešitev za take je, da se nabije davke do onemoglosti.

Pika: nisem bral vsega, ampak če ne "prodaja" svojega, pa sploh ne razumem kaj točno je problem? Če je od mame, naj se mama odloči. On s tem nima nič. Če mama to želi (!!!), ji lahko svetuje. Zgolj to.
sudo poweroff

Utk ::

Ja, ce zna povecat vrednost ali pa vsaj jo ne izgubit, jo naj, s prodajo ali kakorkoli. Ce ne, naj pa vsaj pusti na miru. Ce se komu ne da kosit, naj proda in kupi par stanovanj za najem, ce ne drugega. Ne bo strasnega profita, ne bo pa niti izgube.

Pika na i ::

poweroff je izjavil:



Pika: nisem bral vsega, ampak če ne "prodaja" svojega, pa sploh ne razumem kaj točno je problem? Če je od mame, naj se mama odloči. On s tem nima nič. Če mama to želi (!!!), ji lahko svetuje. Zgolj to.

Ah, čustveno so navezani na posest, ki je v mamini lasti. Ko je imel kupca, pa mama ni bila za prodajo.
Mama nima (dovolj? , sploh nobenih?) prihodkov in zaradi te posesti ni upravičena do nobenega soc. transferja. So pa čustveno navezani, na dediščino.

Pod črto - tako zelo sem sita takih zgodb v raznoraznih najbolj nagnusnih različicah, da ob tem ne znam in nočem biti več prijazna.

veduvedu ::

Pika, pa si bila kdaj prijazna ?

XLapse: Posest lahko prodaš, dobiš denar, ga zapraviš in se nato sekiraš do konca življenja zakaj si prodal.
Bolj smiselno je da se razdeli in prepiše že sedaj na dediče, tako lahko mama dobi socialno ipd. pomoč, brez da se država useda gor.

Če je v vaši lasti lahko posest vedno oddaš. Prodaš jo pa lahko samo 1x

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: veduvedu ()

Pika na i ::

veduvedu je izjavil:

Pika, pa si bila kdaj prijazna ?

Do parazitov nikdar.

louser ::

Meni se zdi 150k / 20 / 12 zelo lep mesečni znesek za nekaj, kar ne uporablja in za nekoga, ki nima drugih prihodkov.
V bistvu skoraj ekvivalent 20 letom minimalke.
Če pa noče prodati, naj si to zemljo v grob nese.
Enako sem povedal tudi sam svojim staršem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

veduvedu ::

Pika na i je izjavil:

veduvedu je izjavil:

Pika, pa si bila kdaj prijazna ?

Do parazitov nikdar.

Kdo je parazit in ne pa se odločiš prosto po duši ne ?
Pika pozabila, da so za to parcelo plačali davek ob nakupu in potem vsakoletni davek samo da jo imajo. Sedaj ko je pa treba od države dobiti par fičnikov pa so kar na enkrat državljani paraziti.

louser ::

Država pravi, da naj tistih par fičnikov dobi nekdo, ki nima premoženja za preživljanje.
Če ima kdo pred bajto postavljenega Ferrarija za 150 čukov, bi ga vsa Slovenija prezirala (če bi vlekel soco)
Ima pa njegova mati možnost, kjer se zemljišče ne bi štelo v premoženje

Pika na i ::

veduvedu je izjavil:

Pika na i je izjavil:

veduvedu je izjavil:

Pika, pa si bila kdaj prijazna ?

Do parazitov nikdar.

Kdo je parazit in ne pa se odločiš prosto po duši ne ?
Pika pozabila, da so za to parcelo plačali davek ob nakupu in potem vsakoletni davek samo da jo imajo. Sedaj ko je pa treba od države dobiti par fičnikov pa so kar na enkrat državljani paraziti.

Zares se mi ne smilijo.
"Samo da jo imajo", naj jo imajo še naslednjih 500 let.

Brez skrbi, ne bodo je imeli. Mama bo kmalu postala opravilno nesposobna. Ali pa jo bosta "skrbna" sinova prepričala, da je zanjo dobro, da naj premoženje da svojim potomcem. Ki bosta potem res ljubeče poskrbela zanjo. poleg države, seveda.

"Samo da jo imajo" - res bukovo do neba.

Gagatronix ::

koyotee je izjavil:

Gejspodar je izjavil:

Še nobeden poštudiral da je to novi profil uporabnika Shintaro / sift?


Ja, obenem mu lahko poveš še za kako direktno povezavo z vlakom do Londiniuma.


Lahko mu se poves kje se skriva VGROOTS videokaseta.

Relanium ::

Še ena bizarna slovenska situacija iz moje strani:
V mojih tridesetih letih, se spravljam na svoje (že mal pozno ja).
Pri enem od staršev ne morejo zmenit glede dedovanja (že prek 20 let, v igri dve posestvi)
Po strani drugega starša sicer delno rešeno, s tem da eden od starih staršev zaseda polovico ogromne bajte.
Sam pa bi ustvaril družino, pa v bistvu nimam kje, brez ogromnega finančnega vložka (beri - kupim novo nepremičnino)
Če grem v to, se pa zna zgodit, da bom nekoč v prihodnosti imel za vzdrževanje tri posestva, kar pa je že mal sila.

Takle mamo, čist po slovensko se mi potem čudijo, zakaj si še kar nisem uredil situacije, ženske in otrok :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

kloko ::

Relanium, da se ne boš preveč odmaknil od tipično slovenskega obnašanja, sedaj je zadnji čas, da začneš kričati, zakaj prekleta država nič ne naredi za rešitev stanovanjskega problema mladih družin!

L.p., Kloko

Relanium ::

Ja, dejansko se trenutno precej nagibam v situacijo čim večje obremenitve lastnikov neuporabljenih nepremičnin.
Če se sami ne morjo zmenit, bi jih pa lahko država kaznovala.

Mr_Globus ::

... ker? Si ljubosumen? A naj drzava tudi kaznuje tiste ki imajo na strani denar na banki? Ker so grdi egoisti in ga ne ivestirajo in s tem izboljsajo gospodarsko rast?

Relanium ::

Mr_Globus je izjavil:

... ker? Si ljubosumen? A naj drzava tudi kaznuje tiste ki imajo na strani denar na banki? Ker so grdi egoisti in ga ne ivestirajo in s tem izboljsajo gospodarsko rast?

Sj jih, z inflacijo!

Ljubosumen? Ne, kr naj majo svoje nepremičnine. Ampak se mi pa zdi glupo iskat in se zapufat za novo, ker vem da oni pri svojih 50-60 letih ne bojo s tem naredili nič več koristnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

MIHAc27 ::

Hja če se ne želi prodati potem enostavno... ne prodajte pa je.
Prazna parcela je seveda metanje denarja stran. Sem 100% da bi se lahko nekako oddajala. Ali za košenje ali pa, če je res blizu morja se mogoče odda za kaka šotorjenja nekomu v upravljanje.
Trenutno imate samo parcelo, ki odžira denar, treba je to spremenit da bo nekaj generiralo.

Me pa ta mama zelo spominja na mojo taščo. Smo imeli ene 40 let star kavč, ki je že razpadal in bil celo nevaren za sedenje. Seveda stran ni smel, dokler nisem imel vsega dovolj in ga razmontiral. Ji je bilo teško, je solzice komaj zadržala, ampak namesto njega je prišel drug kavč, ki pa se ga je potem lahko uporabljalo. Po enem tednu je bil stari kavč že pozabljen.

Šmorn ::

Tipična slovenska. Jamrati, kriviti druge za svoje stanje in se ukvarjati z nečim, kar ni tvoje.

IL_DIAVOLO ::

Kaj tvoja mama je slucajno dementna? Drugace si ne znam razloziti, zakaj clovek ne bi prodal, ce je v denarni stiski.

poweroff ::

Pika na i je izjavil:

Ah, čustveno so navezani na posest, ki je v mamini lasti. Ko je imel kupca, pa mama ni bila za prodajo.
Mama nima (dovolj? , sploh nobenih?) prihodkov in zaradi te posesti ni upravičena do nobenega soc. transferja. So pa čustveno navezani, na dediščino.

Ne razumem kje je problem. Če je mama lastnica posesti, naj pač ona razpolaga z njo. Če zraven crkuje od lakote, je to pač njen problem. Lahko zaprosi za socialno pomoč, ampak potem se ji bo socialna vsedla na nepremičnino in bo po smrti postala lastnica država. Če bo OP hotel takrat nepremičnino dobiti nazaj, jo bo lahko odkupil od države. Lahko pa OP odkupi nepremičnino od mame oz. se zaveže, da bo zanjo skrbel do smrti.

Seveda bi bilo najlepše, da bi mama in OP imela 100 nepremičnin, hkrati bi pa visela na socialni pomoči. Po možnosti bi še država skrbela za vzdrževanje te nepremičnine. Ampak te pravljice je konec.


Relanium je izjavil:

Sam pa bi ustvaril družino, pa v bistvu nimam kje, brez ogromnega finančnega vložka (beri - kupim novo nepremičnino)
Če grem v to, se pa zna zgodit, da bom nekoč v prihodnosti imel za vzdrževanje tri posestva, kar pa je že mal sila.

A nisi odrasel? Poskrbi zase. Službo menda imaš, boš pač vzel kredit in si kupil ali najel lastno stanovanje. Zakaj bi te morala mamica in atek servisirati do svoje smrti?

Kar se pa tiče treh posestev, se pa zdaj s tem ne obremenjuj. Če bodo nekoč tvoja, jih boš pač prodal. Ali pa vzdrževal.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kaj tvoja mama je slucajno dementna? Drugace si ne znam razloziti, zakaj clovek ne bi prodal, ce je v denarni stiski.

Emmm,... ker je Slovenec? :D
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Mr_Globus ()

nekikr ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kaj tvoja mama je slucajno dementna? Drugace si ne znam razloziti, zakaj clovek ne bi prodal, ce je v denarni stiski.

Očitno ti nisi Slovenec. Če bi bil, potem bi ti bila jasna situacija starejših, ki bivajo v ogromnih hišah, ki jih ne morejo vzdrževati, imajo še kakšno posest kje, ki je ne morejo vzdrževati, obenem pa jamrajo kako ne morejo preživeti, kako je ta Prekleta Država vsega kriva. Pa Janša. Ostali Slovenci jim pa prikimavajo, češ, Janša, pizda.

Kot je rekel Matthai: če bi namesto 150k€ vredne zemlje ta mama imela doma parkiran Ferrari za 150k€, bi jo linčali, če bi šla po socialno podporo oz. iskala načine, kako bi jo dobila, pa da obdrži avto. Ker ima neko zemljo, je pa to fair game. Za bruhat.

BorutO ::

Prodaj vse komplet, ali pa nič. Tako bi jaz naredil, oz tudi bom, ko bom enkrat podedoval kmetijo in vse njive, travnike in polovico gozda, ki ga bo potem okoli 5 hektarjev. Torej, kaj narediti? Prodati vse, ali samo nekaj? Ja kaj mi bo nucala ena njiva? Kaj en travnik? Kaj gozd? Na kaj bodo pa kurili potem v tisti hiši, ki je na drva?

Hiša je zelo porihtana, stara je okoli 30 let, nedolgo nazaj sta starša prenovila celo hišo pritličje in mansardo. Vse tlakovano okoli, odmaknjeno od glavne ceste, da se ne sliši nič prometa itd. Lokacija je res top. Ampak mi ne pade na misel, da bi prodal samo del. Zraven hiše je tudi ogromen zagrajen sadovnjak z raznoraznimi sadeži … A naj to obdržim? Ne.

Kaj bom naredil, še sam ne vem. Če bom si zgradil ali kupil kakšno hišo, še preden bom lastnik hiše staršev, bom domačijo prodal, če še bomo vedno živeli v najemniškem stanovanju, bom pa jo obdržal. Opcija je tudi, da bi notri dal najemnike s kakšno mlado družino … hišo dal v najem za 300, 400 eur, pa se lepo še naprej vzdržuje.

Zraven staršev, sosed, je lastnik ene hiše, ki jo je podedoval. Ogromna hiša, na zelo lepi lokaciji, sama hiša zelo lepo izoblikovana itd … ampak hiša propada, čez zimo ima par oken odprtih, da sneg notri naletava, toča je z leti streho naluknjala in zdaj vse zamaka notri … potem je ena znanka povedala, da so notri vse cevi popokale itd. Hiša je bila ena najlepših daleč naokoli. Ampak danes je pa še samo za podreti.

solatko ::

Jaz bi lahko podedoval 75%-ov hiše in kakšne 2000m2 vrta na Blokah, pa sem se dediščini odpovedal v korist nečakinje (sin je pač izjavil, da tam, bogu za hrbtom ne misli imeti nič), nisem pa mogel dobiti celoto, tako, da bi sam odločal o celotni nepremičnini (prodaja, najem,...), saj je notri že živela nečakinja (na mojo pobudo se je preselila iz Raven, kjer z možem nista mogla dobit službe in sta na sociali z otrokom živela v podnajemniškem stanovanju, notri je bila še tašča od brata, mama pa je takrat bila že v domu). Hišo sta starša naredila, ko sta šla v penzijo in je bila takrat stara manj, kot 10 let.

Sem pač dobro razmislil in ugotovil, da mi bo to samo v breme, saj je bila za vikend prevelika (300m2 uporabne površine), zato sem se na zapuščinski odločil dati vse skupaj nečakinji, saj sta oba dobila službo, pa še dobro sta se počutila tam in sta lepo vzdrževala. Če bi bila hiša prazna, bi morda dobil za vse skupaj kakšnih 30k€.

Če bi bilo to vsaj v Cerknici bi se verjetno potrudil, da bi bilo moje v celoti in se preselil tja, tako mi pa na stara leta ne paše it do prve večje trgovine 15km, do zravnika 10km,....

Parcelo, kot jo ima OP (Izola) pa bi sigurno šel v izvedbo turistične destinacije z nekim investitorjem, magari iz tujine, morda celo z gostinsko ponudbo celotnih penzionov.

Je pač tako, da tisti, ki nekaj imajo, po navadi nimajo dobrih idej ali volje, kako tako premoženje koristno uporabit, sploh, če so starejši in samo še čakajo preselitev na 2 metrsko parcelo.
Delo krepa človeka

ginekk ::

Odgovor je trivialen; če si lahko stroškovno privoščiš posedovanje zadeve na katero si čustveno navezan obdržiš, če ne prodaš.
Samo ne bi suženj materialnih stvari. Več stvari v lasti, ponavadi terja tudi več časa lastnika.

Timurlenk ::

poweroff je izjavil:

Problem je tudi, ko ljudje nepremičninam postavljajo čustvene cene.

Neka mala bajtica, ki pa jo je Slovencelj gradil "z lastnimi rokami". V potu svojega obraza. Sam. Na roke.

To mora biti vsaj pol milijona. Pa čeprav se nahaja v vukojebini.

Tega je tolik, da bi lahko trademarkali eno reality oddajo in jo prodajali po svetu lmao. Kaj? 100? Po tem ko sva/smo 10 let trgali od ust, delali vse vikende, vložili vse v bajto, zdaj pravite, da je vrednost 100k?
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

solatko ::

ginekk - Nepremičnina v mirovanju je strošek in hitrejši propad, kot če nepremičnina živi in se vzdžuje, vendar je v večini takih primerov bistvo to, da lastniki ne vedo, kaj lahko s tem naredijo. Nepremičnina, ki leži neuporabljana na področju turističnih dejavnosti, povzroča dvojno škodo, saj namesto, da bi nosila kal lep dobiček, grdo in hitro propada.

Timurlenk - Smo pač narod, ki rad zaradi raznih čustvenih razlogov, pusti tisto, kar je sam ali nekdo pred njim ustvaril, pustimo propasti in tako izničimo trud nekaj generacij, ki so se trudile nekaj ustvarit.
Se pa na svetu dogaj podobno iz drugih vzrokov - znano dejstvo - ena generacija ustvari, druga generacija izboljša in stvar pripelje na vrh, tretja generacija od tega lepo živi, četrta pa to uniči, proda,.... in krog se začne znova.
Delo krepa človeka

ginekk ::

solatko je izjavil:

ginekk - Nepremičnina v mirovanju je strošek in hitrejši propad, kot če nepremičnina živi in se vzdžuje, vendar je v večini takih primerov bistvo to, da lastniki ne vedo, kaj lahko s tem naredijo. Nepremičnina, ki leži neuporabljana na področju turističnih dejavnosti, povzroča dvojno škodo, saj namesto, da bi nosila kal lep dobiček, grdo in hitro propada.


Se strinjam da vsaka stvar propade, če ji ne nameniš pozornosti. Ampak to slednje - imeti škodo ali dobiček - je pač tvoje utilitarno mnenje. Zakaj bi morala vsak stvar imet kako oprijemljivo oz. denarno korist? Posedovanje zaradi čustvene navezanosti je povsem dober razlog, če si ga seveda lahko privoščiš.

Invictus ::

Utk je izjavil:

Ne gre se za navezanost, nostalgijo in ne vem, gre se za to, da je neumno prodajat in zapravljat nekaj kar nisi ti ustvaril.

V večini primerov gre za to.

Očitno še nisi kupoval bajte na trgu ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gruntfürmich ::

počakmo še malo, davek na nepremičnine je pred vrati. če pride zraven še teta recesija bomo videli lepe dolge frise in solzne očke, da bo smeha polna skleda...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Invictus ::

Sam čakam na to :).

Cena bajt je nenormalna, sploh ker skoraj nobena ni bivalna in zahteva vsaj 50k vložka...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

poweroff ::

Boruto, lahko oddaš za 10, 20 let. Pač, razmišljaj racionalno.

Kar se tiče pa recesije pa - do sedaj je te probleme reševala "socialna država", ki jo je pa zdaj čedalje manj. V bistvu je socialna, ampak ti potem vzame nazaj.
sudo poweroff

Utk ::

Invictus je izjavil:

Utk je izjavil:

Ne gre se za navezanost, nostalgijo in ne vem, gre se za to, da je neumno prodajat in zapravljat nekaj kar nisi ti ustvaril.

V večini primerov gre za to.

Očitno še nisi kupoval bajte na trgu ;).

Sej nism napisal, da ni tako, samo ne bi smelo bit tako. Če je za prodat, naj proda, samo naj naredi pol kaj pametnega s tistim denarjem.

Invictus ::

Kaj folk dela z denarjem, je samo njegov problem...

Vsak naj bi se ukvarjal s svojimi problemi, ne z drugimi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

marvin42 ::

poweroff je izjavil:


Brez skrbi, če nekaj desetletij boš imel zemlje dovolj. Vsaj 2 metra nad seboj.


Si že bil kdaj na kakšnem pogrebu? :)
Mostly Harmless

nekikr ::

Invictus je izjavil:

Sam čakam na to :).

Cena bajt je nenormalna, sploh ker skoraj nobena ni bivalna in zahteva vsaj 50k vložka...

Dobre stvari bodo še vedno drage, za slabe se pa že danes lahko zelo dobro izpogajaš. Nepremičninski davek bo sigurno višji kot je trenutni NUSZ, ne pa tako, da bi to vplivalo na cene ali sililo koga k prodaji. Nobena stranka si tega ne more privoščiti, ker bi to preveč usekalo po ljudeh. Realno je tako, da pametnjakoviči vedno čakajo na recesijo in kakšen davek in zato ne kupijo pri 100. Čakajo, čakajo, čakajo, vmes gre vse na 200, potem pa dobre stvari strmoglavijo na 197, slabe na 150 in takrat potem kdo od teh celo kupi. In FULJ prihrani. Če rabiš zase potem kupiš, ko je kaj takega na trgu, ki ti je zanimivo.

Da moraš vložiti 50k je pa res samo če kupuješ v kakšni tretji ali četrti fazi. Če jo kupiš na ključ, je pa pač izdelana. Praviloma pa niso izdelane na ključ, ker bi vsak imel nekaj drugače postavljeno in investitorji delajo do neke tretje podaljšane faze, da si potem sam izmisliš kje bi imel kakšno steno, kakšna tla itd. itd. itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

gruntfürmich ::

nekikr je izjavil:

Realno je tako, da pametnjakoviči vedno čakajo na recesijo in kakšen davek in zato ne kupijo pri 100. Čakajo, čakajo, čakajo, vmes gre vse na 200, potem pa dobre stvari strmoglavijo na 197, slabe na 150 in takrat potem kdo od teh celo kupi. In FULJ prihrani.

lahko podaš kakšne primere?
ker recimo cene nepremičnin v sloveniji s tvojo teorijo od zadnje krize nimajo nobene zveze.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Utk ::

Invictus je izjavil:

Kaj folk dela z denarjem, je samo njegov problem...

Vsak naj bi se ukvarjal s svojimi problemi, ne z drugimi...

Zakaj to ne velja za bajte in njihove cene?

veduvedu ::

Pika na i je izjavil:

veduvedu je izjavil:

Pika na i je izjavil:

veduvedu je izjavil:

Pika, pa si bila kdaj prijazna ?

Do parazitov nikdar.

Kdo je parazit in ne pa se odločiš prosto po duši ne ?
Pika pozabila, da so za to parcelo plačali davek ob nakupu in potem vsakoletni davek samo da jo imajo. Sedaj ko je pa treba od države dobiti par fičnikov pa so kar na enkrat državljani paraziti.

Zares se mi ne smilijo.
"Samo da jo imajo", naj jo imajo še naslednjih 500 let.

Brez skrbi, ne bodo je imeli. Mama bo kmalu postala opravilno nesposobna. Ali pa jo bosta "skrbna" sinova prepričala, da je zanjo dobro, da naj premoženje da svojim potomcem. Ki bosta potem res ljubeče poskrbela zanjo. poleg države, seveda.

"Samo da jo imajo" - res bukovo do neba.


Ti rabiš psihiatrično podporo res.
Osebe v RS lahko s svojo nepremičnino razpolagajo kakor želijo.
Neglede na to, ali imajo vilo na morju ali grad sredi ljubljane jim, če so vplačevali v državno blagajno s davki, prispevki itd. socialna podpora pripada.

Nasprotno, revežem, ki nimajo nič in nikoli niso vplačevali v kaso pa ne pripada nič.

Država pa to vzame malo po svoje in vzame tistemu ki je bil priden in da tistemu ki ni nikoli naredil nič.
Pikini paraziti so ravno razni večni socialci, metelkova itd.

Zgodovina sprememb…

  • predlagala izbris: Pika na i ()

Ganon ::

Ne, če bi jo, sem jo. Ni pomembno, čigava je bila, kdo je vse skupaj kupil/zgradil, če ni interesa, ti je vse skupaj samo v breme. Naj pelje zgodbo naprej nekdo, ki mu bo to v veselje.

Avenger ::

XLapse je izjavil:

potomcev v smislu da bi bil radodaren in dal to otrokom od brata , bratranca itd. ... In ja to so še otroci trenutno.


Prjatu, to razmišljanje je na žalost zgrešeno. Čist poznam to logiko in mi je ful blizu, ker je v naši familiji tud tko. Ampak ne moreš imet nekih sentimentalnih navez na nepremičnine in potem to dat nekemu nič hudega slutečemu otroku na rame in mu govorit zgodbe o prapranonotih in kako so se matrali in skup spravljali in samo da ne bi prodajal. Ni pošteno. Če bi imel nekdo od teh potomcev, ki jih je menda polno, res tako iskreno željo posest imet in uporabljat in da jo ima rad, potem takemu lahko daš, ja. In boš imel zadoščenje, da je ostalo v družini in ima tvoja kri korist od tega. Če ti je res toliko do tega. Tako kot imaš zastavljeno se zlahka zgodi, da bo ta otrok, takoj ko bo imel šanso, brez pikice obžalovanja vse skupaj prodal. Mogoče pod ceno. Ker nima niti malo navezanosti na to, koristi ne bo videl, samo stroške vzdrževanja....

Drugače je pa sploh skregano s pametjo, da se oklepamo kosov zemlje, ki nam ne služijo... ampak težko je it preko tega v sebi. Mislim pa, da je lažje, če nepremičnino, na katero si navezan, ampak ki ti ne služi, zamenjaš za nepremičnino, ki ti bo služila. Recimo v smislu da svojo obstoječo hišo s tem denarjem povečaš, dokupiš sosednje zemljišče, zgradiš garažo, prodaš trenutno bivališče in z izkupičkom od obeh zadev zgradiš nekaj res lepega ali kaj podobnega. To je daleč daleč najboljša stvar, ker tako trud prednikov ne bo zafračkan, ampak se bo transformiral v nekaj drugega. Ne pozabi, da so pomembni ljudje (tudi ti in tvoje počutje) in ne cegli in zemlja.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

solatko ::

ginekk - Ni bilo problema, dokler je bil denar, ko tega ni več, moraš začet razmišljat, kako boš nekaj obdržal in ne boš zaradi tega propadu. Ni vse v denarju, toda zaradi neke navezanosti bit brez denaja in obenem jamrat na CSD-ju, pač ne gre. S tako zadevo, kot jo ima OP, oziroma njegova mama, se da res narediti marsikaj, saj ima sama posest dovolj veliko vrednost, da bi bil delež v investiciji dovolj velik, da bi prinašal nek dohodek za mamo in njega.
Delo krepa človeka

mancini ::

100% lastnik je mama
dogradil bi stric
dedovala pa bi OP in njegov brat :)

če je mama brez prihodkov in živi kje drugje, potem je prodaja verjetno najboljša opcija

Pika na i ::

mancini je izjavil:



če je mama brez prihodkov in živi kje drugje, potem je prodaja verjetno najboljša opcija

Ne, ker ji mora dat denar država, posest mora ostati nedotaknjena za čustveno navezane dediče.

koyotee ::

Pika na i je izjavil:

mancini je izjavil:



če je mama brez prihodkov in živi kje drugje, potem je prodaja verjetno najboljša opcija

Ne, ker ji mora dat denar država, posest mora ostati nedotaknjena za čustveno navezane dediče.


Runs in their family i guess
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

jb_j ::

Če je vredna posest, jo še vedno lahko daš v najem,

s prodajo si moraš zagotovit, da ti nova investicija drži ceno, ali pa, da je ne izgublja.

poweroff ::

Po moje so dediči čustveno navezani zgolj na denar... :D
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

nekikr ::

To je sicer grdo podtikanje, sploh, ker OP ne poznamo, ampak tudi iz mojih izkušenj je to res. Vsa ta silna navezanost in spomini so le cenena krinka za višanje cene.

No, v bistvu je OP to tudi zase sam povedal:

Pred kakim letom sem se menil za prodajo in mi je en ponujal 150.000€. Potem lastnica (mama) je zatežila da ne bo prodaje.

On, se pravi nekdo, ki ni lastnik, se je menil za prodajo zemlje, ki mu neizmerno veliko pomeni, je nanjo izredno čustveno navezan, potem pa mama, lastnica, zateži in noče prodati. :)

gruntfürmich ::

poweroff je izjavil:

Po moje so dediči čustveno navezani zgolj na denar... :D

največkrat je tako ja... če pa tega (denarja) ni, pa ekspresno hitro prenehajo biti navezani tudi drug na drugega. videno v veliki večini primerov dedovanja...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Ce pogledamo odprte teme OP-a...kdo normalen bi prodal nepremicnino in dal njemu pol, ali pa 5%.
(Tudi) zato nekateri imajo kaj, nekateri so pa imeli marsikaj, otroci pa zivijo skupaj z vnuki nekje v podnajemu. Vsaka generacija mora nekaj dodat, ne pa porabit od starih. Ni nujno da ravno v iste nepremicnine, ali pa sploh kaksne nepremicnine, lahko je tudi podjetje.

nekikr ::

Zdaj si pa na trhlih temeljih, te bo jype po prstih. Pa označen boš seveda za ekstremnega desničarja, fašista itn. Ideja namreč je, da se nič ne deduje, ker potem vsi ne štartajo/mo enako. Idealno pa seveda je, da dodaš nekaj tistemu, kar si dobil, dokler nekdo v verigi ne vloži vsega skupaj v BTC na vrhuncu ali zapije :)

gruntfürmich ::

nekikr je izjavil:

Ideja namreč je, da se nič ne deduje, ker potem vsi ne štartajo/mo enako.
itq. to je najbolje. otroka brcneš na cesto in naj se sam jebe s sabo. nič mu dati, tretirati ga kot najhujšega sovražnika...
to so sanje takih ne-dedovanih pacientov. vsak od nas ki se nam zdi to idiotija je nacist in fašist.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oporoka - dedovanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13715649 (11926) sekvoja
»

Nakup stanovanja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30566162 (47403) Okapi
»

Sosedova stavba na moji parceli (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16025780 (20485) rekt

Nov davek na nepremičnine. Ali bom obdavčen s 0,5%?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5311531 (10517) Mavrik

Več podobnih tem