» »

Blokada otroškega Google računa

Blokada otroškega Google računa

«
1
2

Gerhard ::

Pozdravljeni!
Pred 4 leti sem prek svojega g-računa odprl račun sinu. Danes sem pričel z uporabo googlove storitve Family link (povezava vseh družinskih računov) in ugotovil, da sinovega računa ne morem upravljati. Razlog je bil, da ni imel vnesenega rojstnega datuma, zaradi česar google ni vedel, da je mlajši od 13 let (pogoj za upravljanje drugega računa). Prijavil sem se v sinov račun in nastavil njegov rojstni datum.
Tu pa se je pojavila težava. Google je račun blokiral, ker po njihovo 9-letnik ne more imeti računa (če ga odpre starš, ga seveda lahko ima, a očitno google ne dojema, da sem račun odprl jaz nekaj let nazaj).
Edina možnost, ki se ponuja za odklep je vnos drugega rojstnega datuma (oseba starejša od 13 let) in dokazovanje le-tega z osebnim dokumentom ali kreditno kartico. Da bi potrdil starševstvo prek svojega računa ne najdem možnosti...

Pozna kdo boljšo rešitev? Res bi rad ohranil njegov račun, ker je sestavljen tako "kot se zagre", se pravi ime.priimek@google.com

Hvala in lp...
Gerhard

sandmat ::

pisi na support. za google one sem takoj dobil sogovornika (chat)

Gerhard ::

sandmat je izjavil:

pisi na support. za google one sem takoj dobil sogovornika (chat)

Hvala za odgovor. Kam točno naj pišem? support@gmail.com?

MUC ::

Ugrabim temo še za mojo težavo:
Sinu sem odprl gmail račun, nastavil pravilno starost(9).

Vse deluje, edino na telefon v Google store ne morem dodat njegovega računa. Piše samo, da račun ali geslo nista vredu.

Sem šel v Family link, spremenil njegovo starost in še vedno ne gre.

Kakšna ideja?

sandmat ::

Gerhard je izjavil:

sandmat je izjavil:

pisi na support. za google one sem takoj dobil sogovornika (chat)

Hvala za odgovor. Kam točno naj pišem? support@gmail.com?


v sami storitvi poišči support. Ponavadi je več možnosti komunikacije.

49106 ::

Če ne tam, pa na internetu.

P.S. Nisem uspel priti v stik z gmail podporo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Gerhard ::

Googlova pomoč ne ponuja odgovora na mojo težavo. Res bi moral stopiti v stik z nekom... Vse kar najdem so FAQ

49106 ::

Tudi meni ni uspelo priti dlje od FAQ in niti znalci s foruma mi niso znali pomagati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

DeeCoy ::

Račun pomoje ne bo izbrisan in bo postal normalno dostopen, ko bo oseba dovolj stara. Načeloma je zelo težko pridet do dejanskega google supporta.

Gerhard ::

DeeCoy je izjavil:

Račun pomoje ne bo izbrisan in bo postal normalno dostopen, ko bo oseba dovolj stara. Načeloma je zelo težko pridet do dejanskega google supporta.


"Oseba" je stara 9 let... :-)

Gagatronix ::

Da lahko oseba mlajsa od 13 let uporablja google je treba skociti cez nekaj zank. Cez tocno katere, ne vem. Preveri support. Ne vem pa, kaj bo 9-letnemu otroku google racun in smartphone.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: IvoJan ()

DeeCoy ::

Gerhard je izjavil:

DeeCoy je izjavil:

Račun pomoje ne bo izbrisan in bo postal normalno dostopen, ko bo oseba dovolj stara. Načeloma je zelo težko pridet do dejanskega google supporta.


"Oseba" je stara 9 let... :-)

Torej, čez 4 leta brez komplikacij odkleneš google račun, prej pa ga definitivno ne rabi. Ne bo pa izbrisan.

Gerhard ::

Lepa hvala vsem, ki mi pojasnjujete, kdaj je otrok dovolj star, da ima svoj mail ???

Sicer pa za tiste, ki vas zanima tehnični del zgodbe... kot kaže bo edina rešitev odprtje novega računa ...

Gagatronix ::

Ki bo ponovno blokiran, ker pod 13 nima kaj imeti racuna ki ni odobren s strani starsa oz. zakonitega zastopnika.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: IvoJan ()

Dimnik ::

Zakaj bo blokiran? Moja dva imata oba pa sta stara 12 in 8
Gagatronix imaš otroke?

Gagatronix ::

Za koji bozji k... rabi 8-letni otrok gmail racun?

In ne, jaz jih nimam.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

Gajec ::

Mlade ovčice že tako zgodaj privežete na guglovo mesoreznico?

Sodobni "good-parenting" :))

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: IvoJan ()

Gerhard ::

:)Lahko na novo odpreš otroku account, ne glede na njegovo starost. Ne moreš pa povezat že kreiranega računa, kjer si naknadno določil rojstni datum.
Pa še enkrat hvala vsem skrbnikom otrokovih pravic za komentarje (še posebej tistim, ki otrok nimajo in jim je itak vse jasno ;))

Vazelin ::

Gagatronix je izjavil:

Za koji bozji k... rabi 8-letni otrok gmail racun?

In ne, jaz jih nimam.

Pametni telefon že počasi prevzema posel varuškam.
Dojenčku daš iphone v roke in se zamoti za nekaj uric.
Valda 8 letnik že rabi naslov elektronske pošte:D

Pika na i ::

Obup.
In ubogi otroci.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: zee ()

Gagatronix ::

Pika na i je izjavil:

Obup.
In ubogi otroci.


Ubogi otroci, definitivno, ker imajo tako idiotske starse.

Jaz sem se pri osmih letih podil gor in dol po Ferhadiji, laufali smo do Carsije po sladoled, pa take fore. Ne pa neke telefone, pa google accounte, pa ne vem kaj.

Gerhard ::

Gagatronix je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Obup.
In ubogi otroci.


Ubogi otroci, definitivno, ker imajo tako idiotske starse.

Jaz sem se pri osmih letih podil gor in dol po Ferhadiji, laufali smo do Carsije po sladoled, pa take fore. Ne pa neke telefone, pa google accounte, pa ne vem kaj.


Jasno, in naši starši so pasli krave in hodili v šolo bosi peš 10 km. Časi se pač spreminjajo...

Gagatronix ::

Ampak za razliko od tvojih otrok mene ni nihce poskusal spremeniti v zombija.

Dimnik ::

Gagatronix, kaj ti slučajno žališ? Govoriš o idiotskih starših, spreminjanju v zombije,...
daj se malo umiri, sploh nimaš otrok,verjetno si še sam otrok glede na izjave, ki jih pišeš, daj se oglašaj v temah, ki so ti bolj blizu, v tej se pa oglasi ko boš imel otroke in boš rabil pomoć glede google računa za otroka

jype ::

Dimnik je izjavil:

daj se malo umiri, sploh nimaš otrok,verjetno si še sam otrok glede na izjave, ki jih pišeš, daj se oglašaj v temah, ki so ti bolj blizu, v tej se pa oglasi ko boš imel otroke in boš rabil pomoć glede google računa za otroka
Jaz imam otroke, pa jim pri taki starosti zagotovo nisem dovolil, da svoje osebne podatke brezplačno posredujejo multinacionalkam, ki z njim počnejo vse živo. Ne vem, če se zavedate, ampak otrokom te reči zelo škodujejo na celo vrsto različnih načinov.

Gajec ::

Seveda je potrebna tudi razlaga, kako stvari v svetu stojijo - na tem področju.
Tako kot so otroke včasih strašili z bedancem, parklji in turki, jih je pametno danes z googlom in podobnimi hudiči.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

vahid ::

Gerhard je izjavil:

Pozdravljeni!
Pred 4 leti sem prek svojega g-računa odprl račun sinu. Danes sem pričel z uporabo googlove storitve Family link (povezava vseh družinskih računov) in ugotovil, da sinovega računa ne morem upravljati. Razlog je bil, da ni imel vnesenega rojstnega datuma, zaradi česar google ni vedel, da je mlajši od 13 let (pogoj za upravljanje drugega računa). Prijavil sem se v sinov račun in nastavil njegov rojstni datum.
Tu pa se je pojavila težava. Google je račun blokiral, ker po njihovo 9-letnik ne more imeti računa (če ga odpre starš, ga seveda lahko ima, a očitno google ne dojema, da sem račun odprl jaz nekaj let nazaj).
Edina možnost, ki se ponuja za odklep je vnos drugega rojstnega datuma (oseba starejša od 13 let) in dokazovanje le-tega z osebnim dokumentom ali kreditno kartico. Da bi potrdil starševstvo prek svojega računa ne najdem možnosti...

Pozna kdo boljšo rešitev? Res bi rad ohranil njegov račun, ker je sestavljen tako "kot se zagre", se pravi ime.priimek@google.com

Hvala in lp...
Gerhard


Za svojega otroka bi verjetno rad najboljse, mar ne? Uporabi GDPR, zbrisi njegov racun in ga ne navajaj na google, druzabna omrezja, skratka drzi ga cim dlje od vsega tega internetnega sranja. Nauci ga, da je google namenjen samo iskanju podatkov in je nepomemben del njegovega zivljenja, ker ga v nasprotnem navajas, da brez njega ne bo vec mogel normalno funkcionirati. Poglej malo po forumu, kaksni so reakcijd kritik na racun googla in druzabnih omrezij, od ljudi, ki niso vec sposobni navezati normalnih medcloveskih odnosov zaradi vpletenosti v spletne poslovne nacrte korporacij.

jype je izjavil:

Dimnik je izjavil:

daj se malo umiri, sploh nimaš otrok,verjetno si še sam otrok glede na izjave, ki jih pišeš, daj se oglašaj v temah, ki so ti bolj blizu, v tej se pa oglasi ko boš imel otroke in boš rabil pomoć glede google računa za otroka
Jaz imam otroke, pa jim pri taki starosti zagotovo nisem dovolil, da svoje osebne podatke brezplačno posredujejo multinacionalkam, ki z njim počnejo vse živo. Ne vem, če se zavedate, ampak otrokom te reči zelo škodujejo na celo vrsto različnih načinov.


Tocno tako. Navadi najprej otroka ziveti brez tega sranja, pa naj se kasneje sam odloci, ne ga ze od ranih nog indoktrinirati. In jaz jman smrkljo, malo mlajso in se ze oglasa, kako imajo kolegice "google instaliran" na telefonu. Pri teh letih ne rabi nicesar z interneta. Niti youtuba. Raje mu lego kocke kupi in kaksno knjigo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vahid ()

Stari maček ::

DeeCoy je izjavil:

Gerhard je izjavil:

DeeCoy je izjavil:

Račun pomoje ne bo izbrisan in bo postal normalno dostopen, ko bo oseba dovolj stara. Načeloma je zelo težko pridet do dejanskega google supporta.


"Oseba" je stara 9 let... :-)

Torej, čez 4 leta brez komplikacij odkleneš google račun, prej pa ga definitivno ne rabi. Ne bo pa izbrisan.

Prvič čez nekaj let ne bo šans za ime.priimek variant9 maila. Drugič pa na otrokov gmail račun lahko nalagaš fotograf8je in posnetke, ki mu bodo v starosti nenadomestljiv spomin.

Pika na i ::

Vsak izgovor je dober tud če ga pes na repu prinese.
Nenadomestljive spomine lahko naložiš na USB ključek.

Stari maček ::

Pika na i je izjavil:

Vsak izgovor je dober tud če ga pes na repu prinese.
Nenadomestljive spomine lahko naložiš na USB ključek.

Seveda. Ker USB kluček zdrži 30 let.,.prosim prišparaj take za forum starostnikov..

vahid ::

Stari maček je izjavil:

DeeCoy je izjavil:

Gerhard je izjavil:

DeeCoy je izjavil:

Račun pomoje ne bo izbrisan in bo postal normalno dostopen, ko bo oseba dovolj stara. Načeloma je zelo težko pridet do dejanskega google supporta.


"Oseba" je stara 9 let... :-)

Torej, čez 4 leta brez komplikacij odkleneš google račun, prej pa ga definitivno ne rabi. Ne bo pa izbrisan.

Prvič čez nekaj let ne bo šans za ime.priimek variant9 maila. Drugič pa na otrokov gmail račun lahko nalagaš fotograf8je in posnetke, ki mu bodo v starosti nenadomestljiv spomin.


Lol. Kdo pa pravi, da rabis imeti gmail domeno? Kaj pa ce imas raje jaz@imepriimek.[nekaj]? Ali pa nekaj od na stotine email ponudnikov na svetu? @gmail.com pomeni dvoje, da si tehnicno nesposoben in da ti cisto nic ni jasno. Nalaganje slik je pa sploh neumnost brez primere, na email pa se malo vecja neumnost (1+2/3 * size na disku, seveda bo google to v neskoncnost gledal) kot free cloud. Pa zanimivo, da imam jaz se vse slike svojega otrostva, pa se ni bilo cloudov.

vahid ::

Stari maček je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Vsak izgovor je dober tud Äe ga pes na repu prinese.
Nenadomestljive spomine lahko naloĹžiĹĄ na USB kljuÄek.

Seveda. Ker USB kluÄek zdrĹži 30 let.,.prosim priĹĄparaj take za forum starostnikov..


A google pa zdrzi se 30 let? Prisparaj take za forum najstnikov. Edina zadeva, ki zaenkrat preverjeno zdrzi 30 let je magnetni trak. S tem, da nimas popolnoma nobene kontrole kako so shranjeni podatki, kaksna je redundanca, ce sploh, ljudje so ze izgubili podatke na google cloudu, da ne omenjamo blokiranega racuna, ker googLu nekaj ni bilo vsec, pa se niso imeli kam pritozit. Sploh zabavno je bilo za enega nadebudnega google-fanboyevskega-salabajzerja, ko je imel bumbar se googlov router, pa so mu blokirali racun, so ga prakticno iz neta vrgli. Google ni produkt, ti si.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vahid ()

Saul Goodman ::

Folk tle gor bo vedno moraliziral, ignoriraj. Vsak ma lahko mnenje o ustvarjanju "socialnih" accountov otrokom, ampak zakaj se neb tle fokusiral na rešitev problema. V ameriki nimaš izbire, ko pride tvoj froc v šolo dobi google account, ker celoten šolski sistem sloni na "google for education" programih. prej se bomo naučil čim bolje migrirat te težave, lažje nam bo. če ni na ms dreamsparku, je pa na google appsih tudi že marsikatera šola pri nas.

alternative so full privacy retard mode, kar jaz sicer podpiram, ampak je to stvar odločitve posameznika - terja namreč veliko kompromisov, odrekanja in pripravljenosti na manjše socializiranje z določenim krogom "prijateljev". pa tudi poceni ni, saj je veliko privacy-oriented servisov ponujajo svoje storitve z drugačnim poslovnim modelom - pare na sunce.

Ker je google support za fizičnega uporabnika na brezplačnih accountih praktično neobstoječ, bi ti jaz predlagal, da periodično pošiljaš sporočila na support preko obrazca na password recoveyu, če imaš to možnost. Jaz sem na ta način uspel odkleniti account, ki pa je imel drugačen problem (2FA cifra vnešena v account ni bila več v uporabi). pri meni je trajalo približno dva meseca in cca 7 poslanih sporočil, da so mi ponovno omogočili dostop. navkljub temu, da sem imel 2fa nastavljen preko aplikacije in aktiven recovery email, se je account zaklenil zaradi uporabe vpn (sumljiva prijava) - recovery je bil mogoč le preko smsa na številko, ki pa ni bila v uporabi.

DeeCoy ::

Dimnik je izjavil:

Gagatronix, kaj ti slučajno žališ? Govoriš o idiotskih starših, spreminjanju v zombije,...
daj se malo umiri, sploh nimaš otrok,verjetno si še sam otrok glede na izjave, ki jih pišeš, daj se oglašaj v temah, ki so ti bolj blizu, v tej se pa oglasi ko boš imel otroke in boš rabil pomoć glede google računa za otroka

Se postavljam na stran Gagatronixa. 9 let star froc nima kaj s smarphonom in google računom. Doma ima tablico za igrce igrat in to je to. Mi smo si v 9. razredu počasi, po zvočnih posnetkih začeli izmenjevati glasbo prek irja.

Stari maček je izjavil:

DeeCoy je izjavil:

Gerhard je izjavil:

DeeCoy je izjavil:

Račun pomoje ne bo izbrisan in bo postal normalno dostopen, ko bo oseba dovolj stara. Načeloma je zelo težko pridet do dejanskega google supporta.


"Oseba" je stara 9 let... :-)

Torej, čez 4 leta brez komplikacij odkleneš google račun, prej pa ga definitivno ne rabi. Ne bo pa izbrisan.

Prvič čez nekaj let ne bo šans za ime.priimek variant9 maila. Drugič pa na otrokov gmail račun lahko nalagaš fotograf8je in posnetke, ki mu bodo v starosti nenadomestljiv spomin.

V 4ih letih google ne bo izbrisal računa in boš bp lahko starost takrat dokazoval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeCoy ()

Pika na i ::

Stari maček je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Vsak izgovor je dober tud če ga pes na repu prinese.
Nenadomestljive spomine lahko naložiš na USB ključek.

Seveda. Ker USB kluček zdrži 30 let.,.prosim prišparaj take za forum starostnikov..

Seveda, ker otrok danes star 9 let, bo čez 30 let star 18.

vostok_1 ::

Naredi si uslugo in njemu, pobriši google.

Ne gre mi v račun...govori se, da smo danes bolj ozaveščeni kot nekoč ko so še luknje v glavo vrtali.
Men pa se zgolj zdi, da imamo boljše svedre.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Gagatronix ::

Dimnik je izjavil:

Gagatronix, kaj ti slučajno žališ? Govoriš o idiotskih starših, spreminjanju v zombije,...
daj se malo umiri, sploh nimaš otrok,verjetno si še sam otrok glede na izjave, ki jih pišeš, daj se oglašaj v temah, ki so ti bolj blizu, v tej se pa oglasi ko boš imel otroke in boš rabil pomoć glede google računa za otroka



Za razliko od mnogih tu mojih necakinj ni nihce vzgojil v zombije. Odrascali sta med tednom v mestu, med vikendom pa tu med kravicami in ovckami in pujsikami in putkami. In na travnikih. A si to predstavljas! Pa sli sta vcasih tudi jajcka pobrat v kurnik! Pa govno skidat! Brez da bi jima kdorkoli rekel ali pa zahteval vsecke preko instagramov pa facebookov pa tega!

Danes sta obe srecni najstnici, ki se radi vrneta.

jype ::

DeeCoy je izjavil:

Doma ima tablico za igrce igrat in to je to.
Tudi to je v resnici zgolj duda, zato da se otrok ne dere, ko nimaš časa zanj.

DeeCoy ::

jype je izjavil:

DeeCoy je izjavil:

Doma ima tablico za igrce igrat in to je to.
Tudi to je v resnici zgolj duda, zato da se otrok ne dere, ko nimaš časa zanj.

res. Ampak boljše, kot da ima svoj google račun in ga upravljaš prek tega računa. Done here. Lp.

jype ::

Ja, dokler se zavedaš teh reči, je to kruta realnost, kjer po svojih močeh skrbiš za družino in gospodinjstvo. Mnogi itak sploh ne razumejo, čemu vsemu se odpovejo, ko odprejo gmail račun.

D3m ::

Jaz bom mojima kupil reglo za pogovor in osebno obrambo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Gagatronix ::

DeeCoy je izjavil:

jype je izjavil:

DeeCoy je izjavil:

Doma ima tablico za igrce igrat in to je to.
Tudi to je v resnici zgolj duda, zato da se otrok ne dere, ko nimaš časa zanj.

res. Ampak boljše, kot da ima svoj google račun in ga upravljaš prek tega računa. Done here. Lp.


A to preden ali po tistem ko imata pionirsko prisego Kim Jong-Un-u ?

Stari maček ::

jype je izjavil:

DeeCoy je izjavil:

Doma ima tablico za igrce igrat in to je to.
Tudi to je v resnici zgolj duda, zato da se otrok ne dere, ko nimaš časa zanj.

Koliko otrok imaš?

PeterZ ::

Kot resničen starš sem mnenja, da ni pomembno "kater account" nardiš. A je instagram, facebook al pa gmail. Pomembno je, da se otrok lahko nauči uporabe. Ob primernih starostih, kjer vidiš da je otrok sposoben sprocesirat kar ga hočeš naučit.
Tud TV ni dobr gledat po cele dneve. Tud knjige brat ni dobr cele dneve, čeprav bi se dobilo velik ljudi, ki te želi prepričat v nasprotno.
Pomembna je mera. To je tisto kar rabiš naučit otroka.

Te teorije zarote, da mormo zdej bit vsi kmetje, ker nas bodo korporacije zasužnile je brezvezno bluzenje. Ni v stiku z realnostjo. Ne morš tak učit otroka. Lahko mu to razložiš, da bo znal razmišljat s svojo glavo. Ne pa da ga tiščiš zaprtga v svojem bunkerju strahov pred vsem.

Zakaj bi bil moj otrok edini, ki ne bi znal poiskat svoje najljubše glasbe na youtube, da ne bi znal tapkat po touch-screenih, ker mu ne dovolim telefona ali tablice? Da ne zna niti odpret računalnik, ker je ta škatla "zlo"?
Vse naj poiskusi, naj ima čimveč različnih izkušenj. Ja, v kolikor je mogoče naj gre tud seno grabit, jajca pobirat in plezat po drevesih. Kot starš moram pri vsem tem opozorit na limite in jih naučit upoštevat.

Dodam še nekaj nezaslišanega: pri 8 letih sem dal otroku svoj stari telefon, ki ga lahko uporablja za fotkanje, igranje igric. Naučil ga še osnov: kako se tapka, kliče, pošlja SMS, ali pa celo spremeni ringtone.
Seveda predvsem na začetku moraš bit vedno zraven in opazovat kaj dela (ni to tvoj pripomoček, da lahko v miru kofe piješ). V imeniku ima samo mene in ženo. Uporablja ga lahko samo doma, ko je to izrecno dovoljeno in ko gre sam v trgovino, da pokliče, če kaj ne ve. Ni še facebookov, nobenih drugih klicev, nobenih drugih aplikacij.
Po nekaj letih se to pri nas ni še nič spremenilo. Telefon ni igrača, tudi ni sveti gral, je le pripomoček in to želim da moj otrok spozna.
Oziroma naj povem, da je že: ne prosi vsak dan zanj, celo redko zadnje čase. Ko se je čas da konča to stori brez kakšnega jokanja, ihtenja, moledovanja.
S tem, ko bo pravi čas da si lahko lasti svoj pametni telefon, me ne bo skrbelo kaj počne. To je dolgoročni cilj.

Ne pa: "Ne tikaj tega! To je zlo! Kaj me briga če znajo že vsi sošolci! Pejt kidat gnoj, boš čist drug človk in mi boš večno hvaležn!"

Se opravičujem za offtopic, a mi ni dalo miru, da slovenski "intelektualci" pišejo take. Eni kvazi preperji ste skregani z realnostjo, ne tega na otroke spravljat.

Če dodam: Jasno ima svoj gmail account, sm ga naredu že pred leti. Ne uporablja se za drugega kot android, ne sme/zna še mailov gledat, pravzaprav nič karkoli v zvezi s tem, backup fotk edino. Se mi ne zdi nič narobe, da sm ga do časa kreiral. Hvala OP za opozorilo glede starosti, bo treba preverit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PeterZ ()

mojca ::

Če za hip pozabimo prodajanje duše konkretno guglu. Jaz sem dejansko v OŠ dobila račun na Arnesu v (bivšem) 6. razredu, torej dejansko pri cca. 13-ih. Skupaj s profesorjem smo tudi IRCali z ostalimi šolami. Pa ne zato, ker bi bili takrat dovolj stari, ampak preprosto zato, ker bistveno prej Arnesa in dostopnih računalnikov sploh bilo ni. Pred tem smo pač plačali, da so nam poslali "penpal" naslove, da smo si po navadni pošti dopisovani z native speakerji in se tako urili v angleščini.

Disclaimer: nimam še otrok in časi se spreminjajo, ampak če pogledam nazaj, ne bi imela čisto nič proti emailu pred trinajstim letom. Ali vsaj računalniku, ki sem ga doma fehtala leta in leta.

Razen bojazni za to, da bo otrok ure in ure visel za tehnologijo, če mu tega ne omejiš; in prodajanja duše (če se staršem ne da ukvarjati z lastnim strežnikom, ne vidim blazne razlike v tem, ali prodaš dušo pri desetih ali petnajstih): zakaj še je kreiranje računa tako sporno?

Kolega je otroku naredil (ne preveč oster) nož pri dobrih petih letih, nekako z besedami: "Če sklepam po sebi, bo nekega dne, ko me ne bo zraven, sam sunil gospodinjski nož iz predala in ga stestiral. Raje ga pravočasno sam naučim, kako se pravilno rokuje z nožem, kot da bi se to učili na urgenci."

vahid ::

PeterZ je izjavil:

Te teorije zarote, da mormo zdej bit vsi kmetje, ker nas bodo korporacije zasužnile je brezvezno bluzenje. Ni v stiku z realnostjo. Ne morš tak učit otroka. Lahko mu to razložiš, da bo znal razmišljat s svojo glavo. Ne pa da ga tiščiš zaprtga v svojem bunkerju strahov pred vsem.


Problem je samo to ker ni teorija zarote ampak dejstvo. Poglej malo novice v zadnjem letu o facebooku in googlu, o razlicnih ponudbah sob v hotelih, glede na zbrane podatke, o nalasc razsedanju potnikov s strani ryan aira, v kolikor ugotovi, da si v sorodu (da dodatno placas, da te dajo skupaj), a kdo razmislja, da google maps ve, kdaj krsis predpise med voznjo (in koliko bi bila taka informacija vredna vasi zavarovalnici),... Razen tega ni vseeno ali imas email account na gmailu ali pa na, kot se je oglasila zgoraj doticna, na arnesu. Arnes nima tvojega email accounta, da nanj pripne vse podatke, ki jih vmes o tebi nabere preko celega neta. Je samo email account. Gmail pa je nekaj drugega, email je samo izgovor, glavni razlog za obstoj je, da ima google identifier, ki se ga tezko znebis in na katerega lahko poveze tvoje podatke.

O razmisljanju s svojo glavo, ko si enkrat vpet v sistem, si pa poglej po celi temi. Razmisljanje s svojo glavo odpade, ko si od nekoga odvisen. Potem on razmislja s tvojo glavo.

mojca je izjavil:

Razen bojazni za to, da bo otrok ure in ure visel za tehnologijo, če mu tega ne omejiš; in prodajanja duše (če se staršem ne da ukvarjati z lastnim strežnikom, ne vidim blazne razlike v tem, ali prodaš dušo pri desetih ali petnajstih): zakaj še je kreiranje računa tako sporno?


Glej zgoraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vahid ()

Gajec ::

Pa morda še razjasnitev: ni treba delati analogije s pasenjem krav in skrivanjem v bunkerju, morda le pomislite na alternative in ali res kaj bistvenega z njimi človek zamuja.
Obstaja veliko mail ponudnikov.

PeterZ ::

vahid je izjavil:

Problem je samo to ker ni teorija zarote ampak dejstvo. ...

Najbolje vso elektroniko na grmado in vsi kmetovat na podeželje?
Ne, ni več srednji vek in tud ni vse tako hudo kot mediji radi razbobnajo. Z nekaj triki se lahko izogneš marsikakšnemu pobiranju osebnih podatkov. Povsem se pa tega ne bo moč znebit, ne da bi šli v skrajnosti. Kot starš moraš imet pravo mejo, kjer ne nosiš tin foil hat, po drugi strani pa ne dovoliš da otrok dela kar hoče.
Tehnologija je tukaj in ne samo da bo ostala, še velik več je bo. It v koraku s časom, s kančkom kmečke pameti. Včasih je bil to nož, škarje, ogenj, lok, traktor. Danes se je pridružil še računalnik, to je vse. Pri nožu naj otrok reže stran od sebe, pri internetu pa naj ne vnaša svojih podatkov in tako naprej.

Učit se uporabe, ne pa glavo v pesek, ker je povsod sama zarota.

beta1 ::

Že od daljnega začetka leta 1997, ko sem kreiral e-maile oz. zdaj bi rekli accounte, sem navajal neresnične podatke.

No sedaj ime in priimek dam pravi, letnico mogoče kdaj.

Tudi sam sem naredil accounte oz. če lahko rečem rezerviral za svojega predšolskega sina. Razen imena in priimka ni nič resničnega.

Moj predšolski otrok je kao star 40 let. Accounte že imam 4 leta. Nič se ni zaklenilo, nič ni treba preverjat z kreditno.

Ne komplicirajte s točnosti podatkov. Se še zmeraj lahko kasneje vpišejo pravi podatki.

vahid ::

PeterZ je izjavil:

vahid je izjavil:

Problem je samo to ker ni teorija zarote ampak dejstvo. ...

Najbolje vso elektroniko na grmado in vsi kmetovat na podeželje?
Ne, ni več srednji vek in tud ni vse tako hudo kot mediji radi razbobnajo. Z nekaj triki se lahko izogneš marsikakšnemu pobiranju osebnih podatkov. Povsem se pa tega ne bo moč znebit, ne da bi šli v skrajnosti. Kot starš moraš imet pravo mejo, kjer ne nosiš tin foil hat, po drugi strani pa ne dovoliš da otrok dela kar hoče.
Tehnologija je tukaj in ne samo da bo ostala, še velik več je bo. It v koraku s časom, s kančkom kmečke pameti. Včasih je bil to nož, škarje, ogenj, lok, traktor. Danes se je pridružil še računalnik, to je vse. Pri nožu naj otrok reže stran od sebe, pri internetu pa naj ne vnaša svojih podatkov in tako naprej.

Učit se uporabe, ne pa glavo v pesek, ker je povsod sama zarota.


Ce je to, da se spravis kmetovati edini nacin kako se znas izogniti pobiranju podatkov, potem mogoce res vidis kot moznost samo kmetovanje. Vsi komentarju apologetov tukaj v zvezi z googlom se nanasajo na tocno tako razmisljanje. Drugega kot Google ne obstaja. Otroka se uci tehnologije, ne pa vpetost v enega ponudnika storitve. S tem dobis trume ovc, ki ne znajo inovirat, zato ker je tako ali tako google ze vse naredil. In je tocen odraz danasnjega casa.

mojca je izjavil:

Raje ga pravočasno sam naučim, kako se pravilno rokuje z nožem, kot da bi se to učili na urgenci."


Se absolutno strinjam z njim. Pa zna stars rokovati z nozem? Je njega kdo naucil, se je morda naucil sam? V tejle temi niti eden od starsev sploh ne ve, da je noz oster. In taki naj bi ucili otroka uporabljat noz? Ne me smejat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vahid ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj Google vsiljuje shranjevanje prijav?

Oddelek: Omrežja in internet
213346 (2553) AnotherMe
»

Skupinska tožba zoper Google zaradi nakupov v igrah, popravek Play Stora

Oddelek: Novice / Tožbe
4211464 (9608) njyngs
»

IPAD

Oddelek: Loža
235519 (4604) Zheegec
»

Gmail

Oddelek: Omrežja in internet
142190 (1795) bibip
»

Na Facebooku ogromen delež mlajših od 13 let

Oddelek: Novice / Varnost
316931 (5496) Gregor P

Več podobnih tem