» »

FMF- Matematika vs Finančna matematika

FMF- Matematika vs Finančna matematika

VitezVojko ::

zanima me kaj je bolje, če mi lahkoi kdo pove nasploh občutke in mnenja o tem študiju (zaželjeno da pove študent/ka omenjenih smeri) kako je kasneje z zaposlitvami predvsem z finančno matematiko, če je to tudi dober študij, da si pol priznan (npr. če prej dobiš delo od ekonomista)?
pač mnenja o naslovni temi, ker se res moram počasi odločit in mi bo vsak nasvet prišel še kako prav

Bor H ::

Nisem matematik, sem v nasprotni stavbi pa vseeno mal poznam zadeve..

Finančniki imajo "lažji" študij, več se je sicer treba napiflat ampak manj razumet, vseeno je pa veliko več razumevanja kot na ekonomiji, je to vseeno FMF. Veliko FMFjevcev itak konča v raznih finančnih institucijah tako da v tem smislu imaš prednost pred "običnimi" matematiki, imaš pa seveda prednost pred ekonomisti. Na uč bi reku da je to eden od najbolj zaposljivih študijev na naši univerzi, definitivno pa bolj kot obična ekonomija, vsaj pri pametnih zaposlovalcih.

terryww ::

teorijo iger nevem če majo na ekonomski :), drugač pa 2-3x na mesec pridejo ponudbe od raznih finančnih družb. Čekiraj spletno stran fmf
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

JCD ::

Meni se tudi zdi, da je finančna lažja.

Glede zaposlitve pa ti verjetno težko kdo pove iz prve roke:), saj se je smer finančna matematika uradno odprla pred tremi leti in sedaj naj bili najstarejši finančniki v tretjem letniku.

VitezVojko ::

ja kake pa so sploh pol še druge možnosti na navadni matematiki, pa kolk je to lažje na finančni, je oni obična res taaaaaaaaaaaaak težka

JCD ::

Mislim navadna matematika ni spet tak bav bav. Študija sta podobna. Navadna matematika ima v drugem letniku tri (mogoče štiri) bolj abstraktne predmete, ki jih na finančni ni. Če ti ni problem razmišljat za stopnjo bolj abstraktno potem ni problema.

Težavnost je pač odvisna od posameznika, nekaterim je na matematiki lahko, drugim je težko in ne morejo prit čez prvi letnik...

Glede možnosti zaposlitve pojdi na stran od fmf-ja, ponajdi programe matematika in finančna matematika. V opisu študija pišejo tudi možne zaposlitve...

VitezVojko ::

kaj pa slučajno kda ve kakšna je kaj razlika med mariborsko šolo, torej Fakulteto za matematiko in naravoslovje, ter ljubljanskio Fakulteto za matematiko in fiziko.

katera šola je boljša, ti da boljše znanje, je bolj priznana (če je to sploh pri zaposlitvi pomembno), in kam se mi bolj splača it :)

TekO ::

terryww je izjavil:

teorijo iger nevem če majo na ekonomski :)

Seveda imamo.
Ideas are bulletproof.

alexa-lol ::

Finančni matematika je usmerjena bolj na uporabo matematičnih znanj na finančnem trgu..Ima nekaj manj matematičnih predmetov kot prava matematika, ima pa zraven mikro-/makroekonomijo in podobno.

Je pa seveda jasno, da če narediš finančno matematiko si malo bolj razgledan kot če narediš ekonomijo.
Ekonomija je družbosloven faks in tam se bojijo matematike k hudič križa, tukaj na F MA pa izhajaš iz matematike in s tem znanjem pojasnjuješ tržne razmere in podobno...

Macolinho ::

Sicer sem vprašanje zastavil že v eni drugi temi pred časom, ampak ker ni bilo odgovora, ga ponavljam.
Zanima me težavnost podiplomskega študija statistike v primerjavi s finančno matematiko. Drugo leto vpis sicer še ni mogoč, izvaja pa se stari program (mag+doktor), zato bi lahko morda pokomentiral kdo iz omenjenega programa. Zanima me torej ta program: http://www.fmf.uni-lj.si/si/studij-mate...
Ta veja matematike me zelo zanima, na podiplomskem študiju finančne matematike pa je dodanih še nekaj meni "odvečnih" predmetov. Kljub temu pa se bojim, da je študij statistike vseeno preveč teoretično in premalo aplikativno obarvan. Ima kdo kakšne izkušnje? Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Finančna Matematika (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5012040 (9277) neverlucky
»

FMF in smeri matematike

Oddelek: Šola
132081 (1639) HODL
»

Matematika, fizika ali...

Oddelek: Šola
5734 (666) A120
»

Vpis na FMF v Ljubljani ali na Famnit v Koper

Oddelek: Šola
329311 (7470) mladec
»

Študij finančne matematike

Oddelek: Šola
4210457 (9307) tony1

Več podobnih tem