» »

Medicinska fakulteta - elitizem, pomanjkanje kadra

Medicinska fakulteta - elitizem, pomanjkanje kadra

Temo vidijo: vsi
««
3 / 13
»»

ferdov ::

torej 15% lastnih sredste v prvi državi po raziskavi, ki sem jo linkal, je po tvoje "vsaj v večji meri" potrjeno?

111111111111 ::

Zmenita se ali gledamo najboljšega ali najnaprednejšega?

Ameriški je najnaprednejši, za večino populacije je pa precej slab. V Ameriki če imaš denar si lahko privoščiš vsako operacijo, pri nas v javnem zdravstvu pač ne.

ProGo ::

"Najboljši zdravstveni sistem na svetu je popolnoma privatiziran. "
"Govoril sem o Nizozemski, kjer je večina bolnišnic v zasebni lasti."

ferdov je izjavil:

torej 15% lastnih sredste v prvi državi po raziskavi, ki sem jo linkal, je po tvoje "vsaj v večji meri" potrjeno?


Ne vem, če se delaš neumnega, ali si res. Preberi moje trditve še enkrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ProGo ()

Lonsarg ::

Črnobelo razmišljanje je tudi tukaj napačno. Državno zdravstvo s slabo organizacijo in korupcijo bo zanič, tako z manj korupcije in bolšo organizaciji pa super. Privatno zdravstvo bo z dobro regulacijo super, v nasprotnem primeru je tudi privatno drek.

Tak da odločit se je treba al zaupaš v našem primeru državi, da bo po 20 letih občutno slabe organiziranosti in korupcije se to v kakem doglednem času popravilo? Ali bolj zaupaš temu da bo država naredila ustrezno regulacijo da bo privatno šibalo? Jaz ne zaupamo ne enemu ne drugemo trenutno:)

Če bi že moral izbirat bi rekel da slabše kot je ne more bit in probajmo še privatno. Lahko gremo Avstrijski model, ko imaš privatno in državno hkrati, koncesije ukinit in namesto tega zgolj licenca za opravljanje nekega dela/priskave privatnih firmam. Naj se da bolniku proste roke kam gre, zavarovalnica itak plača fiksni znesek na preiskavo ji je vseeno ali gre v UKC ali k Janezu v Spodnjem dupleku, ko je slišal da je bolši.

Predvsem pa je treba sprejeti zakon da zavarovalnica ne more več vplivati na količino preiskav kot počnejo trenutno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

ferdov ::

ProGo je izjavil:

"Najboljši zdravstveni sistem na svetu je popolnoma privatiziran. "
"Govoril sem o Nizozemski, kjer je večina bolnišnic v zasebni lasti."

ferdov je izjavil:

torej 15% lastnih sredste v prvi državi po raziskavi, ki sem jo linkal, je po tvoje "vsaj v večji meri" potrjeno?

Ne vem, če se delaš neumnega, ali si res. Preberi moje trditve še enkrat.

Pričakujem link, ki bi to , da je Nizozemski najboljši, potrdil, ali pa si tako superioren, da je tvoja beseda več vredna, kot je raziskava, ki so financirali "pristaši" državnih institucij (Bill & Melinda Gates Foundation), objavljena je bila v "obskurni" reviji The Lancet Jurnal, avtorje, nekateri z doktorkim nazivom, pa je za nekaj strani?
Morda se delam neumnega, ampak nekako vseeno mi moj omejeni um nekako ne dopusti verjeti anonimnemu piscu na forumu, če obstaja raziskava, ki trdi drugače.

111111111111 ::

Lonsarg je izjavil:

Privatno zdravstvo bo z dobro regulacijo super, v nasprotnem primeru je tudi privatno drek.

PRivat ti regulira trg in konkurenca. Preveč zasoljene cene, bodo takoj tuje bolnice tukaj.

Lonsarg ::

Brez regulacije imaš Ameriko, ki se glavnina strinjada NI ok.

ProGo ::

ferdov je izjavil:

ProGo je izjavil:

"Najboljši zdravstveni sistem na svetu je popolnoma privatiziran. "
"Govoril sem o Nizozemski, kjer je večina bolnišnic v zasebni lasti."

ferdov je izjavil:

torej 15% lastnih sredste v prvi državi po raziskavi, ki sem jo linkal, je po tvoje "vsaj v večji meri" potrjeno?

Ne vem, če se delaš neumnega, ali si res. Preberi moje trditve še enkrat.

Pričakujem link, ki bi to , da je Nizozemski najboljši, potrdil, ali pa si tako superioren, da je tvoja beseda več vredna, kot je raziskava, ki so financirali "pristaši" državnih institucij (Bill & Melinda Gates Foundation), objavljena je bila v "obskurni" reviji The Lancet Jurnal, avtorje, nekateri z doktorkim nazivom, pa je za nekaj strani?
Morda se delam neumnega, ampak nekako vseeno mi moj omejeni um nekako ne dopusti verjeti anonimnemu piscu na forumu, če obstaja raziskava, ki trdi drugače.


https://slo-tech.com/forum/t738440/p619...

ferdov ::

"Najboljši zdravstveni sistem na svetu je popolnoma privatiziran. "
Tvoj je objavljena januarja 2016 na podatkih za 2015 primerja EU - težko govorimo, da je EU=svet

Lancet je objavljena Published:May 23, 2018 na podatkih 2016 za 195 držav, skoraj svet.

"Najboljši zdravstveni sistem v EU leta 2015 je popolnoma privatiziran." drži

LeQuack ::

V javnem sistemu kot je naš se predvideva, da so vsi doktorji enako sposobni in enako performančni. Plačo dobijo samo na podlagi delovne dobe in pa razlik v nadurah in podobnem. Slej ko prej to privede, da se tisti boljši prilagodijo najslabšim, saj nimajo motivacije da bi dali več od sebe, kvečjemu dobijo še več dela za isto plačo. Zato si veliko le teh ustanovi privatne klinike in tam recimo dajo več od sebe, ampak posledično pa v javnem delu ptoem opravijo delo še bolj nemotivirano. Ampak to je čisto logična posledica tako zastavljenega sistema.
Quack !

Lonsarg ::

Sj zato pa namesto "par time" privatnega, ki ima navskrižje interesov raje privatno dovolj odpres da gre pač nekdo 100% privat drugi 100% javno. Rešiš dva problema naenkrat.

Jure14 ::

Lonsarg je izjavil:

Sj zato pa namesto "par time" privatnega, ki ima navskrižje interesov raje privatno dovolj odpres da gre pač nekdo 100% privat drugi 100% javno. Rešiš dva problema naenkrat.

Pojavi se ti problem, ker nimaš dveh, ampak samo enega.

Takšen lep primer je bila otroška srčna kirurgija.
Zahteve (želje) so bile:
* "naši" kirurgi
* stalna prisotnost

Dejstva so pa takšna:
* za stalno pristornot potrebuješ 5 ljudi
* letno je bilo predvidenih mislim da cca 250 operacij
* da kirurg ostane v "formi" potrebuje 200 operacij letno.

Naši so se jasno zadeve lotili "na pol".
Torej izobraževala sta se 2 kirurga.
Stalno prisotnost bi torej zagotavljala s celim kupom dežurstev.
Potem se je pojavila še negotovist, ali se bodo te operacije sploh izvajale pri nas.
In sta se edino pametno odločila, da se tega ne gresta več. Cut the losses.

Enako je še pri marsikateri drugi bolj redki zadevi v zdravstvu.
Slovenceljni bi radi imeli 24/7 zdravnika, dejanskih potreb pa je za nekaj 100 primerov letno.
ZZZS plača teh nekaj primerov letno, kar ni dovolj za "celega" zdravnika.
In ta zdravnik ima potem dve opciji: ali dela še kaj drugega ali pa gre delno privat ponujat svoje storitve.

Sicer pa to vse velja za sekundarni nivo.
Nil od tega pa ne velja za primarni nivo.
Torej dve neprimerljvi stvari.

In na primarnem manjka največ zdravnikov.
In še več jih bo v naslednjih letih.

Kot sem že napisal: v penzijo jih bo šlo 300 v naslenjih 5 letih.
Na novo pa jih bo koliko prišlo? Lani so podelili 20 specializacij (od 60 razpisanih), 6 jih je pa vrnilo specializacijo.
Torej skupaj izplen 14 novih (če se še kdo ne premisli).

Saj tećžave se že kažejo. V Kranju ne moreš dobiti več osebnega zdravnika.
Drugi kraji se temu hitro približujejo.
Tam tam kjer dela žena, je 10 zdravnikov. Nove paciente sprejema samo še eden.
Od teh 10 sta 2 na porodniški, en na dolgotrajni bolniški, 3 bolani.
Zamenjave nobene.
V normalnem podjetju bi to pomenilo izredne razmere.
V ZD pa to pomeni 100+ obravnav na dan. Vsak dan.
In takšne razmere so že nekaj let.

Imajo zunaj 2 razpisa za nove zdravnike. Zanimanja 0.

Pomaga (vodi eno ambulanto) en specializant. Brez vseh dovoljenj. Proti vsem pravilom. Ampak to je javni zavod. Bo že. Nekako. Dokler ne bo.

Imajo trombološko ambulanto, 1x tedensko po 4 ure.
Več ZZZS ne plača. V tem času 120 pacientov.
Normativ je 40 pac./4 ure.
Že itak jih naročajo na 3 mesece, namesto na 2. Proti vsem predpisom. Ampak to je javni zavod. Bo že. Nekako. Dokler ne bo.

Žena ima opredeljenih 2700 pacientov. Standard je 1500.
ZZZS (!) sili zdravnike, da opredeljujejo nove paciente do številke 2500.
Pazi ZZZS (!) sili zdravnike, da opredeljujejo preko standardov.
In izreka kazni 400€ za vsakega, ki ga zdravnik odkloni. In potem se mora ukvarjati še s tem. Sicer ZZZS na sodišču popuši, ampak gredo pa živci in čas.

harvey ::

Žena ima opredeljenih 2700 pacientov. Standard je 1500.

Kdo je določil standard? Samooklicana skupina - sekcija zdravnikov družinske medicine ali Zdravstveni svet RS?

Sicer ZZZS na sodišču popuši, ampak gredo pa živci in čas.

Zdravstveno zavarovanje v RS je obvezno, to marsikdo pozablja in iz tega naslova so tudi obveznosti in pravice zavarovancev. Tega se premalo zavedajo vsi. Če bi šel zavarovanec, ne pa zavarovalnica, na sodišče bi gladko dobil spor.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Jure14 ::

harvey je izjavil:

Žena ima opredeljenih 2700 pacientov. Standard je 1500.

Kdo je določil standard? Samooklicana skupina - sekcija zdravnikov družinske medicine ali Zdravstveni svet RS?

Uh, ta številka je določena že nekaj let, vleče se že iz '90 let.
Je tudi v zakonu zapisana. Ampak se gladko ignorira.

harvey je izjavil:

Sicer ZZZS na sodišču popuši, ampak gredo pa živci in čas.

Zdravstveno zavarovanje v RS je obvezno, to marsikdo pozablja in iz tega naslova so tudi obveznosti in pravice zavarovancev. Tega se premalo zavedajo vsi. Če bi šel zavarovanec, ne pa zavarovalnica, na sodišče bi gladko dobil spor.

A si prepričan? Na kakšni podlagi pa bi zavarovanec sploh tožil zdravnika? Saj z zdravnikom nima nobenega odnosa.
Zavarovanec plačuje zavarovalnici. Edino zavarovalnico lahko toži, da me zagotavlja, kar obljublja.
Zavarovalnica pa lahko zdravnika, ampak kot kaže, neuspešno.

harvey je izjavil:

Če bi šel zavarovanec, ne pa zavarovalnica, na sodišče bi gladko dobil spor.

Torej po tvoje, bi se lahko vseh 100000 pacientov v Ljubljani odločilo za istega zdravnika, in ta bi jih moral sprejeti? :D

harvey ::

1.500 je predlagani normativ zdravnikov in zobozdravnikov iz Modre knjige, nisem šel gledati ali so ga sprejeli vsi deležniki in kako je tole implementirano v zakonodajo, Zakon o zdravstveni dejavnosti, kolektivne pogodbe, etc. če ga ena stran ne sprejme je to pač mrtva črka na papirju.

Če želimo bolnike obravnavati kakovostno in v skladu s priporočili ter povečati njihovo zadovoljstvo, ki je neposredno povezano tudi s časom obiska pri zdravniku, je maksimalni glavarinski količnik na izbranega zdravnika primarne ravni 1.500 količnikov. V tem so upoštevane vse razlike v številu in vsebini obravnave glede na starost bolnika in z njo povezane potrebe v obravnavi. Normativ za izbranega zdravnika na primarni ravni v obliki predlaganega količnika ima v prihodnosti, zlasti za področje družinske medicine, namen vpeljati nov način vsebine dela, in sicer celovito skrb za bolnika, česar do sedaj na primarni zdravstveni ravni še nismo izvajali.
vir - modra knjiga standardov, letnik 2011


Torej po tvoje, bi se lahko vseh 100000 pacientov v Ljubljani odločilo za istega zdravnika, in ta bi jih moral sprejeti?

Od kje si pa to razbral, povsem napačno sem bil razumljen. Pravica enih ne more biti nad pravicami drugih, to je logika mojega zapisa. Izhajajoč iz obveznega zavarovanje hočeš nočeš pravica do izbranega zdravnika pač obstaja, zato pa imaš v Kranju tako situacijo, da se moraš opredeliti v Kamniku, Tržiču ali Škofji Loki in zdravstveni sistem ti mora omogočiti izbiro.

Pa morda veš, da so v Ljubljani ambulante družinske medicine, ki dosegajo le 75 % glavarinskega količnika in zavračajo paciente?
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Jure14 ::

harvey je izjavil:

... nisem šel gledati ali so ga sprejeli vsi deležniki ...

Sprejeli so ga sindikati, MZ in ZZZS. Zapisano v splošnem dogovoru.

harvey je izjavil:

Torej po tvoje, bi se lahko vseh 100000 pacientov v Ljubljani odločilo za istega zdravnika, in ta bi jih moral sprejeti?

Od kje si pa to razbral, povsem napačno sem bil razumljen. Pravica enih ne more biti nad pravicami drugih, to je logika mojega zapisa. Izhajajoč iz obveznega zavarovanje hočeš nočeš pravica do izbranega zdravnika pač obstaja, zato pa imaš v Kranju tako situacijo, da se moraš opredeliti v Kamniku, Tržiču ali Škofji Loki in zdravstveni sistem ti mora omogočiti izbiro.

A ha. Razumeti je bilo, da lahko toži tistega zdravnika, ki ga ni sprejel. OK.

harvey je izjavil:

Pa morda veš, da so v Ljubljani ambulante družinske medicine, ki dosegajo le 75 % glavarinskega količnika in zavračajo paciente?

Ja, celih 19. In od tega jih je 8 pod 50%.
Pa še od teh 8 ti za 2 povem, da sta na porodniški.

In že teh 75% je nad standardi za varno obravnavo.

Jure14 ::

Zadnja cvetka:
NIJZ je zagnal en pilotni projekt, da bi delali statistiko poškodb.
V ta namen mora zdravnik ob poškodbi še šifrirat kja, kdaj, kako, s čim je nastala poškodba.
In vsak šifrant ima 100+ opcij.
 NIJZ

NIJZ


(sken iz navodil)

Toliko o birokratski razbremenitvi zdravnikov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jure14 ()

LeQuack ::

Jure14 je izjavil:

Zadnja cvetka:
NIJZ je zagnal en pilotni projekt, da bi delali statistiko poškodb.
V ta namen mora zdravnik ob poškodbi še šifrirat kja, kdaj, kako, s čim je nastala poškodba.
In vsak šifrant ima 100+ opcij.
 NIJZ

NIJZ


(sken iz navodil)

Toliko o birokratski razbremenitvi zdravnikov.


Te so še hujši kot Google. Google vsaj da nekaj v zameno za podatke. A kdo vpraša paciente če se strinjajo z obdelavo podatkov?
Quack !

ProGo ::

Jure14 je izjavil:

Zadnja cvetka:
NIJZ je zagnal en pilotni projekt, da bi delali statistiko poškodb.
V ta namen mora zdravnik ob poškodbi še šifrirat kja, kdaj, kako, s čim je nastala poškodba.
In vsak šifrant ima 100+ opcij.
 NIJZ

NIJZ


(sken iz navodil)

Toliko o birokratski razbremenitvi zdravnikov.


To je delo za administratorko, niti za sestre ne, kaj šele za za zdravnika.

Jure14 ::

Ja, tako bi si človek mislil,ampak zdravnik ne more zaključit obravnave, če tega ne vnese.

In zdravniki, bedaki, se med sabo pogovarjajo sprašujejo in ugibajo, katero šifro naj vpišejo v kakem primeru.
Namesto da bi rekli #&*&@!# in vpisali prvo šifro, ki jim pod roke pride.

Kot da je za zdravstveno obtavnavo ali ZZZS pomembno, a ti je spodrsnilo na pliščicah al parketu, v kuhinji ali dnevni sobi, pa al si se udaril v mizo al stol.

Enako kot jaz pri plačevanj UPNja za kodo namena najraje vpišem ANTS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jure14 ()

tony1 ::

A to je tisti šifrant iz avstralije, kjer se vsakič sprehodiš mimo opcije "ugriz krokodila"? :))

Tax dollars at work! :D

Jure14 ::

Krokodila še nisem opazil,ANTS pa je "storitev anestezije"

ferdov ::

Tudi moje položnice, ki jih izponjujem ročno, so izponjene z ANTS. stalno v nezavesti.

Mato989 ::

ProGo je izjavil:

harvey je izjavil:

Smurf je izjavil:

Kolikor vem ni bottleneck zdrastva zdravniki, ampak denar za specializacije in delovna mesta.

In pa odločitev posameznikov za katere specializacije se odločijo. V lanskem letu je bilo razpisanih 59 specializacij za družinsko medicino. Prijav je bilo natanko 7, a so nekateri obupali, tako da jih specializira manj kot 5.


Treba bolje stimulirati manj željene specializacije. Komu se da iti za osebnega zdravnika nekam v hribe in se voziti po vsakem vremenu na klic? Več jim je treba plačati. Enako srčnim kirurgom. Veste da imamo v Slo v tem trenutku dovolj otroških srčnih kirurgov za KOOKIT? Ampak so (zaradi slabih pogojev dela in tudi slabega plačila) šli delat drugam, nekaj v tujino, nekaj v druge slo bolnišnice. Potem pa lahko najemamo Američane in Čehe za višje plačilo.


Ali pa (šokantno vem) spremenit sistem, kjer ti določijo specializacijo glede na potrebe, nenazadnje te država plačuje da študiraš in potem si boš zmišljeval na naše stroške kaj bi in kaj ne bi... Zdravnike plačamo OGROMNO da doštudirajo potem pa izsiljujejo CELO državo oz. vse davkoplačevalce... (saj drugi niso dosti boljši)

Vsak ki DIPLOMIRA iz 6/2 ali višje bi moral prvo podpisat da se zavezuje da bo v SLO oddelal 20 let delovne dobe (40ur tedensko) preden odide v tujino, če gre prej pa se zavezuje da bo plačal vse stroške šolanja od 6/2 naprej skupaj z zamudnimi obresti in penale za vsako leto prej ko odide 5k =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

Mato989 je izjavil:


Vsak ki DIPLOMIRA iz 6/2 ali višje bi moral prvo podpisat da se zavezuje da bo v SLO oddelal 20 let delovne dobe (40ur tedensko) preden odide v tujino, če gre prej pa se zavezuje da bo plačal vse stroške šolanja od 6/2 naprej skupaj z zamudnimi obresti in penale za vsako leto prej ko odide 5k =)

Vsem dplomirancem so starši že zdavnaj odplačali šolanje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Vsak ki DIPLOMIRA iz 6/2 ali višje bi moral prvo podpisat da se zavezuje da bo v SLO oddelal 20 let delovne dobe (40ur tedensko) preden odide v tujino, če gre prej pa se zavezuje da bo plačal vse stroške šolanja od 6/2 naprej skupaj z zamudnimi obresti in penale za vsako leto prej ko odide 5k =)

Vsem dplomirancem so starši že zdavnaj odplačali šolanje...


Seveda... kot so tudi vsi penzionisti že davno odplačali svoje penzije, razen ko niso, in kdo je plačal prvim ki so dobivali od davkov preden so davki bili, dajali pa nič? HMmmm =)

Me zanima če uvedejo šolanje plačljivo in bi recimo 1 letnik bil tam od oka 10-15k, koliko bi bilo študentov =) Verjetno vsaj 50-60% manj kot zdaj
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

K0l1br1 ::

Mato989 je izjavil:

in kdo je plačal prvim ki so dobivali od davkov preden so davki bili, dajali pa nič?

Tole bo protislovje. Od davkov niso dobivali, ker jih ni bilo. So pa davke dajali, dobivali so jih pa drugi. Bistveno kasneje so jih prepričali, da nekaj od davkov dobivajo, ker jih torej tudi plačujejo.
Najprej so bili davki, nato dolgo nič, potem je bog ustvaril luč in tako dalje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

Lonsarg ::

Mato989 je izjavil:


Me zanima če uvedejo šolanje plačljivo in bi recimo 1 letnik bil tam od oka 10-15k, koliko bi bilo študentov =) Verjetno vsaj 50-60% manj kot zdaj

Če bi šel v take ekstreme bi šele imel elitizem pravi, bogati starši check. Kar se pa samih specializacij tiče pa itak že je v veljavi vračanje denarja.

Mato989 ::

K0l1br1 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

in kdo je plačal prvim ki so dobivali od davkov preden so davki bili, dajali pa nič?

Tole bo protislovje. Od davkov niso dobivali, ker jih ni bilo. So pa davke dajali, dobivali so jih pa drugi. Bistveno kasneje so jih prepričali, da nekaj od davkov dobivajo, ker jih torej tudi plačujejo.
Najprej so bili davki, nato dolgo nič, potem je bog ustvaril luč in tako dalje.


Res? Torej mi razloži nekaj... kdo so bili prvi upokojenci? So tisti prvo plačevali 40 let v pokojninsko blagajno brez da bi ta blagajna ta denar nakazovala drugim ali so prvi upokojenci dobivali penzijo za đabe od takratnih zaposlenih?

Z Bismarckovim sleparskim sistemom smo dobili tale problem...

Enako je z davki

Če predpostaviva da oseba A ima plačo skoz zadnjih 30 let 700€, je plačala DDVja ob dejstvu da za vsak nakup plača 20% (čeprav je 9,5 in 22%, ampak dolgo časa je bilo 8/20 torej itak pretiravam) cca. 50k DDVja in zelo malo dohodnine (otrok v olajšavi) kar pomeni da sta v 30 letih DVA abrahamovca državi dala cca. 100k financ... (vse na oko in valda je še več variacij zato sem računal kot da bi bil DDV skoz 20%)... to še šolanja otroka od osnovne do konca medicinske ne pokrije kaj šele ostalo =)

Lonsarg je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Me zanima če uvedejo šolanje plačljivo in bi recimo 1 letnik bil tam od oka 10-15k, koliko bi bilo študentov =) Verjetno vsaj 50-60% manj kot zdaj

Če bi šel v take ekstreme bi šele imel elitizem pravi, bogati starši check. Kar se pa samih specializacij tiče pa itak že je v veljavi vračanje denarja.


Specializacij ja, kaj pa če končaš faks in odideš v tujino? Ali pa če si 5 let študent pa nič ne končaš? To vse stane državo... Dejansko bi bilo dobro da bi moral vsak plačat šolnino vsako leto nek relativno visok znesek recimo 2.000€ in to bi se v 3-5 letih študija nabralo 6-10k in če bi diplomiral dobi to nazaj drugače pa je za kritje stroškov njegove študiranja.. Že to bi bilo bolje kot pa nič, bi vsaj prisililo da se doštudira ne pa bluzenje pa take, ampak mi raje rešujemo to na neumen način
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Lonsarg ::

Večina jih oddide po specializaciji, ker so taki največ vredni na trgu.

Saj da ne bo pomote v splošnem se strinjam na nek način zaostriti tudi sam faks. Morda je res prava ideja toliko in toliko obveznih let delovne dobe v slo, drugače pa penali za vsako neobdelano delovno dobo (ampak ne ekstremno kak 1-2K na leto pa že recimo), ampak to mora potem veljati za vse, ne samo zdravnike.

Ampak spet to nima neke veze z pomankanjem kadra in odhodi v tujino. Pomankanje kadra na večini oddelkih je posledica tega, da zavarovalnica ne plača za več. Družinska medicina je izjema, tu je pač pomoankanje kot smo ugotovili da zaradi slabih razmer se folk noče prijavlat.

Mato989 ::

Ma ne... problem je v tem, ker bi zdravniki morali bit tam da ZDRAVIJO... ne pa da majo 100 različnih birokracij pa ostalega zadelat... tu je glavni problem. Zdravnik družinske medicine bi moral sedet v ambulanti in delat 3 izmene in sprejemat bolnike kjer ima plačanega 1 pregled na 15 min max recimo (ne vem koliko je zdaj) ne pa na število vpisanih ljudi itd...

Druga zadeva je to, da je potrebno ekspresno digitalizirat VSE te papirje da ko vtakneš kartico v računalnik dobiš vse podatke... tako bi tudi odpadlo tole mumbo jumbanje in pošiljanje kartotek zdravnikom medicine recimo in tudi potem bi bilo vseeno kje si prijavljen ampak bi lahko šel k vsakemu zdravniku s kartico.

Plače so pa drugo ja... pomanjkanje kadra ni toliko zaradi plač ampak zaradi delovnih pogojev.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Unknown_001 ::

Mato989 je izjavil:

ProGo je izjavil:

harvey je izjavil:

Smurf je izjavil:

Kolikor vem ni bottleneck zdrastva zdravniki, ampak denar za specializacije in delovna mesta.

In pa odločitev posameznikov za katere specializacije se odločijo. V lanskem letu je bilo razpisanih 59 specializacij za družinsko medicino. Prijav je bilo natanko 7, a so nekateri obupali, tako da jih specializira manj kot 5.


Treba bolje stimulirati manj željene specializacije. Komu se da iti za osebnega zdravnika nekam v hribe in se voziti po vsakem vremenu na klic? Več jim je treba plačati. Enako srčnim kirurgom. Veste da imamo v Slo v tem trenutku dovolj otroških srčnih kirurgov za KOOKIT? Ampak so (zaradi slabih pogojev dela in tudi slabega plačila) šli delat drugam, nekaj v tujino, nekaj v druge slo bolnišnice. Potem pa lahko najemamo Američane in Čehe za višje plačilo.


Ali pa (šokantno vem) spremenit sistem, kjer ti določijo specializacijo glede na potrebe, nenazadnje te država plačuje da študiraš in potem si boš zmišljeval na naše stroške kaj bi in kaj ne bi... Zdravnike plačamo OGROMNO da doštudirajo potem pa izsiljujejo CELO državo oz. vse davkoplačevalce... (saj drugi niso dosti boljši)

Vsak ki DIPLOMIRA iz 6/2 ali višje bi moral prvo podpisat da se zavezuje da bo v SLO oddelal 20 let delovne dobe (40ur tedensko) preden odide v tujino, če gre prej pa se zavezuje da bo plačal vse stroške šolanja od 6/2 naprej skupaj z zamudnimi obresti in penale za vsako leto prej ko odide 5k =)


Pol lahko javno šolstvo kar zugrunde gehen. Bo izredno- samoplačniško ceneje.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

LeQuack ::

Se pravi smo prišli so dejstva, da socializem ne deluje in nas čaka samo Venezuela?
Quack !

FTad ::

Mato989 je izjavil:

ProGo je izjavil:

harvey je izjavil:

Smurf je izjavil:

Kolikor vem ni bottleneck zdrastva zdravniki, ampak denar za specializacije in delovna mesta.

In pa odločitev posameznikov za katere specializacije se odločijo. V lanskem letu je bilo razpisanih 59 specializacij za družinsko medicino. Prijav je bilo natanko 7, a so nekateri obupali, tako da jih specializira manj kot 5.


Treba bolje stimulirati manj željene specializacije. Komu se da iti za osebnega zdravnika nekam v hribe in se voziti po vsakem vremenu na klic? Več jim je treba plačati. Enako srčnim kirurgom. Veste da imamo v Slo v tem trenutku dovolj otroških srčnih kirurgov za KOOKIT? Ampak so (zaradi slabih pogojev dela in tudi slabega plačila) šli delat drugam, nekaj v tujino, nekaj v druge slo bolnišnice. Potem pa lahko najemamo Američane in Čehe za višje plačilo.


Ali pa (šokantno vem) spremenit sistem, kjer ti določijo specializacijo glede na potrebe, nenazadnje te država plačuje da študiraš in potem si boš zmišljeval na naše stroške kaj bi in kaj ne bi... Zdravnike plačamo OGROMNO da doštudirajo potem pa izsiljujejo CELO državo oz. vse davkoplačevalce... (saj drugi niso dosti boljši)

Vsak ki DIPLOMIRA iz 6/2 ali višje bi moral prvo podpisat da se zavezuje da bo v SLO oddelal 20 let delovne dobe (40ur tedensko) preden odide v tujino, če gre prej pa se zavezuje da bo plačal vse stroške šolanja od 6/2 naprej skupaj z zamudnimi obresti in penale za vsako leto prej ko odide 5k =)


To je neumnost. Prisiliti bodocega specializanta v neko smer, ki ga ne zanima in je ne bo delal z veseljem je strel v koleno. Menda ja ves, kako je z delom, ki te ne zanima, ampak ga moras vseeno delati? Po nekaj letih se ti strga.

LeQuack ::

FTad je izjavil:

Mato989 je izjavil:

ProGo je izjavil:

harvey je izjavil:

Smurf je izjavil:

Kolikor vem ni bottleneck zdrastva zdravniki, ampak denar za specializacije in delovna mesta.

In pa odločitev posameznikov za katere specializacije se odločijo. V lanskem letu je bilo razpisanih 59 specializacij za družinsko medicino. Prijav je bilo natanko 7, a so nekateri obupali, tako da jih specializira manj kot 5.


Treba bolje stimulirati manj željene specializacije. Komu se da iti za osebnega zdravnika nekam v hribe in se voziti po vsakem vremenu na klic? Več jim je treba plačati. Enako srčnim kirurgom. Veste da imamo v Slo v tem trenutku dovolj otroških srčnih kirurgov za KOOKIT? Ampak so (zaradi slabih pogojev dela in tudi slabega plačila) šli delat drugam, nekaj v tujino, nekaj v druge slo bolnišnice. Potem pa lahko najemamo Američane in Čehe za višje plačilo.


Ali pa (šokantno vem) spremenit sistem, kjer ti določijo specializacijo glede na potrebe, nenazadnje te država plačuje da študiraš in potem si boš zmišljeval na naše stroške kaj bi in kaj ne bi... Zdravnike plačamo OGROMNO da doštudirajo potem pa izsiljujejo CELO državo oz. vse davkoplačevalce... (saj drugi niso dosti boljši)

Vsak ki DIPLOMIRA iz 6/2 ali višje bi moral prvo podpisat da se zavezuje da bo v SLO oddelal 20 let delovne dobe (40ur tedensko) preden odide v tujino, če gre prej pa se zavezuje da bo plačal vse stroške šolanja od 6/2 naprej skupaj z zamudnimi obresti in penale za vsako leto prej ko odide 5k =)


To je neumnost. Prisiliti bodocega specializanta v neko smer, ki ga ne zanima in je ne bo delal z veseljem je strel v koleno. Menda ja ves, kako je z delom, ki te ne zanima, ampak ga moras vseeno delati? Po nekaj letih se ti strga.


Dvomim da bi sploh kdo opravljal svoje delo, če ne bi bil plačan.
Quack !

Mato989 ::

FTad je izjavil:

Mato989 je izjavil:

ProGo je izjavil:

harvey je izjavil:

Smurf je izjavil:

Kolikor vem ni bottleneck zdrastva zdravniki, ampak denar za specializacije in delovna mesta.

In pa odločitev posameznikov za katere specializacije se odločijo. V lanskem letu je bilo razpisanih 59 specializacij za družinsko medicino. Prijav je bilo natanko 7, a so nekateri obupali, tako da jih specializira manj kot 5.


Treba bolje stimulirati manj željene specializacije. Komu se da iti za osebnega zdravnika nekam v hribe in se voziti po vsakem vremenu na klic? Več jim je treba plačati. Enako srčnim kirurgom. Veste da imamo v Slo v tem trenutku dovolj otroških srčnih kirurgov za KOOKIT? Ampak so (zaradi slabih pogojev dela in tudi slabega plačila) šli delat drugam, nekaj v tujino, nekaj v druge slo bolnišnice. Potem pa lahko najemamo Američane in Čehe za višje plačilo.


Ali pa (šokantno vem) spremenit sistem, kjer ti določijo specializacijo glede na potrebe, nenazadnje te država plačuje da študiraš in potem si boš zmišljeval na naše stroške kaj bi in kaj ne bi... Zdravnike plačamo OGROMNO da doštudirajo potem pa izsiljujejo CELO državo oz. vse davkoplačevalce... (saj drugi niso dosti boljši)

Vsak ki DIPLOMIRA iz 6/2 ali višje bi moral prvo podpisat da se zavezuje da bo v SLO oddelal 20 let delovne dobe (40ur tedensko) preden odide v tujino, če gre prej pa se zavezuje da bo plačal vse stroške šolanja od 6/2 naprej skupaj z zamudnimi obresti in penale za vsako leto prej ko odide 5k =)


To je neumnost. Prisiliti bodocega specializanta v neko smer, ki ga ne zanima in je ne bo delal z veseljem je strel v koleno. Menda ja ves, kako je z delom, ki te ne zanima, ampak ga moras vseeno delati? Po nekaj letih se ti strga.


90%+ ljudi v življenju počne v službi stvari ki jih ne veselijo =) Kdaj se bo 90% strgalo?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kogledom ::

Mato989 je izjavil:

90%+ ljudi v življenju počne v službi stvari ki jih ne veselijo =) Kdaj se bo 90% strgalo?


In zakaj ti vstrajajo v svoji službi? Spada teh 90% tudi v visoko izobražen in univerzalno deficitaren kader, kjer se tudi najbolj zaprte države tepejo zanje?
Dajte že enkrat razumeti, da zelo izobraženega kadra ne moreš prisiliti v delo proti njegovi volji. Enostavno ne deluje. Pa to še zdaleč ne velja samo za dravnike, to velja za vse kadre. Dober kader je iskan povsod. Ekonomistov je preveč, a dobrih premalo. Pravnikov je preveč, dobrih premalo... Zdravnikov je premalo, dobrih je še manj, zdaj bi pa še te namesto s korenčkom s palico vezali na nekaj kar ne želijo delati? Mogoče v severni koreji, ne pa v svobodni državi...
Korenček ni samo denar, pri takšen kadru gre predvsem za kvaliteto bivanja. Npr če bi bolnica organizirala varstvo otrok, ki bi glede na potrebe lastnega kadra lahko otrok kdaj ostal več kot 9h, ko je to omejitev v javnih vrcih, sem pripravljem zamenjati kraj bivanja in pustiti zadaj ves socialni krog, tudi za 20% manjšo plačo). Obratno, npr na koroško ne grem delat, pa tudi če imam tam 20% višjo plačo...

Jure14 ::

Mato989 je izjavil:

Vsak ki DIPLOMIRA iz 6/2 ali višje bi moral prvo podpisat da se zavezuje da bo v SLO oddelal 20 let delovne dobe (40ur tedensko) preden odide v tujino, če gre prej pa se zavezuje da bo plačal vse stroške šolanja od 6/2 naprej skupaj z zamudnimi obresti in penale za vsako leto prej ko odide 5k =)


:D :D :D
Joj ste eni za vice.

Kot prvo: nesorazmerna zahteva: za 6 let štuudija 20 (prisilnega) let dela?
Kot drugo: si lahko predstavljaš, kakšna je kvaliteta takega prisilnega dela?
Kot tretje: če bodo delodajalci imeli na voljo take delavce, ki ne morejo (smejo) drugam delat, si lahko misliš, da bo plačilo minimalc. Kvaliteta dela pa temu ustrezna.

Jure14 ::

Mato989 je izjavil:


Ali pa (šokantno vem) spremenit sistem, kjer ti določijo specializacijo glede na potrebe, nenazadnje te država plačuje da študiraš in potem si boš zmišljeval na naše stroške kaj bi in kaj ne bi...

Nekaj takega je že minister Fakin lani omenil (neuradno), da sploh ne bo razpisal drugih specializacij, kot za družinsko medicino.

Si upam stavit, da rezultat takega "razpisa" ne bo tak, kot si ga Fakin želi.


Enim tepcem še vedno ni jasno, da visoko izobraženega in motiviranega kadra ne moreš s palico vzpodbijat.

Rcimo zadnji primer v Ajdovščini (se mi zdi).
Uradna verzija: en zdravnik se je upokojil, zamenjave ne moremo najti.
Neuradna verzija: zdravnik si je dokupil 2 leti delovne dobe in predčasno šel v penzijo, ker je imel dovolj zaje**nja. Občina ima na voljo eno prosto koncesijo, prav tako imajo eno zdravnico, ki bi to prevzela, ampak zdravnica bi delala kot koncesionarka (samostojno), občina pa bi koncesijo raje dala zdravniku v ZD. Rezultat je pač tak, da ima edina zdravnica tam pač 4000+ opredeljenih pacientov. Dokler tudi njej ne bo prekipelo.

Nadalje: s 1.1.2019 so bili ukinjeni osebni recepti za mlade specializante. Uradno zato, ker še nimajo spec. izpita in niso usposobljeni za predpisovanje receptov sebi in svoji družini.
Ampak ti isti specializanti pa imajo že svoje ambulante, v katerih vpisujejo in pregledujejo paciente in jim predpisujejo recepte. A za to so pa že usposobljeni, al kako?

Unknown_001 ::

Jure14 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Vsak ki DIPLOMIRA iz 6/2 ali višje bi moral prvo podpisat da se zavezuje da bo v SLO oddelal 20 let delovne dobe (40ur tedensko) preden odide v tujino, če gre prej pa se zavezuje da bo plačal vse stroške šolanja od 6/2 naprej skupaj z zamudnimi obresti in penale za vsako leto prej ko odide 5k =)


:D :D :D
Joj ste eni za vice.

Kot prvo: nesorazmerna zahteva: za 6 let štuudija 20 (prisilnega) let dela?
Kot drugo: si lahko predstavljaš, kakšna je kvaliteta takega prisilnega dela?
Kot tretje: če bodo delodajalci imeli na voljo take delavce, ki ne morejo (smejo) drugam delat, si lahko misliš, da bo plačilo minimalc. Kvaliteta dela pa temu ustrezna.


Mato je hardcore komunajzar.

Samoplačniški študij pride mnogo ceneje. Najkasneje v 5 letih bi ga moral bit človek sposoben odplačat, če bi kredit vzel. 500 mesečno na stran... pa si hitro skozi dolg. Hej, pa to lahko že med študijem mal šušmariš in delno odplačaš...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Jure14 je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Ali pa (šokantno vem) spremenit sistem, kjer ti določijo specializacijo glede na potrebe, nenazadnje te država plačuje da študiraš in potem si boš zmišljeval na naše stroške kaj bi in kaj ne bi...

Nekaj takega je že minister Fakin lani omenil (neuradno), da sploh ne bo razpisal drugih specializacij, kot za družinsko medicino.

Si upam stavit, da rezultat takega "razpisa" ne bo tak, kot si ga Fakin želi.


Enim tepcem še vedno ni jasno, da visoko izobraženega in motiviranega kadra ne moreš s palico vzpodbijat.

Rcimo zadnji primer v Ajdovščini (se mi zdi).
Uradna verzija: en zdravnik se je upokojil, zamenjave ne moremo najti.
Neuradna verzija: zdravnik si je dokupil 2 leti delovne dobe in predčasno šel v penzijo, ker je imel dovolj zaje**nja. Občina ima na voljo eno prosto koncesijo, prav tako imajo eno zdravnico, ki bi to prevzela, ampak zdravnica bi delala kot koncesionarka (samostojno), občina pa bi koncesijo raje dala zdravniku v ZD. Rezultat je pač tak, da ima edina zdravnica tam pač 4000+ opredeljenih pacientov. Dokler tudi njej ne bo prekipelo.

Nadalje: s 1.1.2019 so bili ukinjeni osebni recepti za mlade specializante. Uradno zato, ker še nimajo spec. izpita in niso usposobljeni za predpisovanje receptov sebi in svoji družini.
Ampak ti isti specializanti pa imajo že svoje ambulante, v katerih vpisujejo in pregledujejo paciente in jim predpisujejo recepte. A za to so pa že usposobljeni, al kako?


Seveda... a veš kako se to reši? Samo ne v času snežinkic... gre se do zdravnikov na zavodu in se jim ponudi specializacija če grejo tja delat če ne vrnite plačilo ki ga je država porabila za vas, LJUDJE smo plačali njihovo šolanje oni so pa prefini da bi šli delat tam kjer jih plačniki potrebujejo.

To je narobe z visokošolskim sistemom...

1. razpisujemo mesta ki jih financiramo VSI davkoplačevalci BREZ raziskave kaj dejansko gospodarstvo in ljudstvo rabi...
2. ko ti diplomanti le končajo so prefini iti delat tja kjer jih država rabi čeprav jim je vse plačala

A si predstavljaš da bi jaz plačal keramičarja on pa bi rekel da ne pride k meni domov delat da on hoče delat tam in tam in hoče polagat ploščice rdeče barve ne bele kot sem določil jaz KOT PLAČNIK? Vsi bi napadli keramičarja kaj se gre da naj spoka in zapre ker ne bo dobil plačila

Tu pa bi branili keramičarje aka. zdravnike =)

Ali pa kot Raptor pravi, kredit za študij pa konec heca... pol si pa naj zmišljujejo kje bi in kje ne bi delali ko nihče ne bo vzel to kar bi, bodo prisiljeni delat to kar zdaj ne bi da odplačajo kredite

Jure14 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Vsak ki DIPLOMIRA iz 6/2 ali višje bi moral prvo podpisat da se zavezuje da bo v SLO oddelal 20 let delovne dobe (40ur tedensko) preden odide v tujino, če gre prej pa se zavezuje da bo plačal vse stroške šolanja od 6/2 naprej skupaj z zamudnimi obresti in penale za vsako leto prej ko odide 5k =)


:D :D :D
Joj ste eni za vice.

Kot prvo: nesorazmerna zahteva: za 6 let štuudija 20 (prisilnega) let dela?
Kot drugo: si lahko predstavljaš, kakšna je kvaliteta takega prisilnega dela?
Kot tretje: če bodo delodajalci imeli na voljo take delavce, ki ne morejo (smejo) drugam delat, si lahko misliš, da bo plačilo minimalc. Kvaliteta dela pa temu ustrezna.


Kot prvo: 1 letnik študenta medicine stane cca. 12-15k (1x sem preračunaval) zdaj pa računaj to x7 + še specializacija... koliko let dohodnine pri 3k bruto je to... + zamudne obresti seveda ali pa vsaj fiksni OM...

Kot drugo: Ja si lahko, vsak dan gledam na tisoče ljudi ki prisilno hodijo na šiht in bi raje ostali doma če bi dobili enak denar 15tega...

Kot tretjo: Saj zdaj tudi marsikdo ne more drugam =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

111111111111 ::

@Mato989: Saj nisi resen. Kaj si doštudiral? Tvoj študij smo ravno tako plačali davkoplačevalci kot zdravnikovega. Ne razumem točno zakaj bi silil zdravnike, da morajo delat kjer nočejo, saj jih je plačala država. Celoten študij plača država.

Kar se tiče specalizacije, pa je kot je povedal Jure14: specializanti delajo VSE, pišejo recepte, napotujejo, dežurajo, delajo na urgenci... Skratka krši se jim vse pravice, ki jih imajo kot pripravniki.

Jaz pravim, ukinit javne fakultete, vse naj bo plačljivo, pol pa naj gre kader kamor hoče. Lepo si naj vsak plača svoj študij, drugi (zdravstveni domovi, bolnice), pa naj plačujejo za svoj kader, da se izobrazi in jih potem veže nase.

Mato989 ::

111111111111 je izjavil:

@Mato989: Saj nisi resen. Kaj si doštudiral? Tvoj študij smo ravno tako plačali davkoplačevalci kot zdravnikovega. Ne razumem točno zakaj bi silil zdravnike, da morajo delat kjer nočejo, saj jih je plačala država. Celoten študij plača država.

Kar se tiče specalizacije, pa je kot je povedal Jure14: specializanti delajo VSE, pišejo recepte, napotujejo, dežurajo, delajo na urgenci... Skratka krši se jim vse pravice, ki jih imajo kot pripravniki.

Jaz pravim, ukinit javne fakultete, vse naj bo plačljivo, pol pa naj gre kader kamor hoče. Lepo si naj vsak plača svoj študij, drugi (zdravstveni domovi, bolnice), pa naj plačujejo za svoj kader, da se izobrazi in jih potem veže nase.


Nima veze kaj sem jaz doštudiral bistveno je samo to da so mi celoten študij plačali starši... aka. izredno =)

Medtem ko jaz in vsi ostali plačujemo tem lenuhom ki nočejo it zdravit ljudi v Ajdovščino kljub prisegi zdravnika =) (priznam ne vem kdaj se priseže ampak nima veze če maš namen prisežt kaj takega kot zdravnik priseže se že prej vedi primerno)

Pa da ne bo pomote, govoreim o zdravnikih ipd. ker je tema o njih, saj drugi so isto slabi... samo nočem off topic
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

HODL ::

Mato, kdaj kandidiras? Jaz te bom volil.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()

Lonsarg ::

Izbira speacializacije je predvsem izbira KAJ greš delat. Izbira specializacije je isto kot izbira faksa, a bomo zdaj gimnazijce tudi prisilili naj gredo na matematika čeprav jim ne gre, ker bo to trg rabil naprimer? Halo a ste munjeni...

Drugo pa je izbira KAM, to ni tako grozno kot KAJ a še vedno je. Namreč vprašajte se ali naj potem tudi študenta kemije iz LJ prisilijo iti na Keminjski inštitut v Koper, poilagalca ploščič iz Kopra poslati k mojstru v Maribor za 5 let, fer je fer...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

MasterTade ::

Super. Bo še višja izobrazba rezervirana za premožnejše.
Mors omnia aequat

louser ::

Ker so bogatejši pametnejši








Če revnim sploh ne omogočiš šolanja.

Jure14 ::

Mato989 je izjavil:


Nima veze kaj sem jaz doštudiral bistveno je samo to da so mi celoten študij plačali starši... aka. izredno =)

A ha, torej si bil prelen al pa preneumen, da bi študiral redno, kjer bi ti DRŽAVA plačala celoten študij.

Saj poznaš tisti pregovpr: "vsaka šola nekaj stane". Pri tebi dobesedno.

Mato989 je izjavil:

Medtem ko jaz in vsi ostali plačujemo tem lenuhom ki nočejo it zdravit ljudi v Ajdovščino kljub prisegi zdravnika =) (priznam ne vem kdaj se priseže ampak nima veze če maš namen prisežt kaj takega kot zdravnik priseže se že prej vedi primerno)

No, pa daj si preberi to prisego.
Pa boš ugotovil, da morajo vsaj polovico tistih členov zdravniki kršiti že po zakonu.

Glede tistih v Ajdovščini pa: zdravnika ne boš prisilil v nekaj, kar noče. Lahko ga pa motiviraš na pozitiven način.
Recimo, mu ponudiš okolje, kjer bo lahko delal po vseh zakonih in normativih.
Ti povem, da jih bo 10 stalo v vrsti, če jim v pogodbi o zaposlitvi obljubiš delo po standardih in normativih.
In do po SLO standardgih, niti ni potrebno po EU standardih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jure14 ()

Unknown_001 ::

Mato989 je izjavil:



Nima veze kaj sem jaz doštudiral bistveno je samo to da so mi celoten študij plačali starši... aka. izredno =)



Aha... plačani davki so pa za baksuz.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

louser ::

Pozabil je omeniti, da je nizka cena samoplačniške storitve slonela na financiranju brezplačne ga javnega šolstva.
Pač kapitalist žanje uspehe socializma in pri tem ponosno izjavi, da je za ta uspeh zaslužen njegov kapital.

Pa da ne bo pomote, govoreim o zdravnikih ipd. ker je tema o njih, saj drugi so isto slabi... samo nočem off topic

Jaz pa govorim o serviserjih, ki mi nočejo zamenjati stekla na ekranu za 30 evrov.
In to medtem ko sem jaz in vsi ostali plačali davke, da ima ta firma sploh možnost delovati pri nas.
Prek leti lenuhi!!!!12345!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()
««
3 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nevljudni ljudje pri zdravniku v čakalnici (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
759401 (6430) Arzen28
»

Spremembe za paciente pri naročanju

Oddelek: Problemi človeštva
173625 (2860) Magic1
»

UKC Ljubljana

Oddelek: Loža
355907 (4538) Telbanc
»

Urgenca ali prostori za izgubljanje časa (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7524640 (22803) Invictus

Več podobnih tem