» »

Glasen gamerski prenosnik Asus

Glasen gamerski prenosnik Asus

Modro nebo ::

Zdravo!

Imam gamerski prenosnik Asus kupljen lansko jesen. Po nekaj tedenski uporabi je prenosnik postal glasen v smislu škripanja, piskanja, rožljanja ... No, ni tako zelo glasno vse skupaj, samo ko berem na internetu, da so nekateri prenosniki neslišni, me zanima kaj več glede tega škripanja, piskanja, rožljanja ... Ta zvok se ne pojavlja vseskozi, najbolj pa, ko se računalnik zaganja in tega zvoka skoraj ni, če je računalnik na bateriji oz. ne deluje na el. omrežju.

Računalnik sem dal tudi na pooblaščeni servis, kjer kakšne napake niso ugotovili. Napisali so v smislu, da so računalnik testirali in da je vse ok.

Prosim za mnenja.


Lp

shadeX ::

ko se računalnik zaganja in tega zvoka skoraj ni, če je računalnik na bateriji oz. ne deluje na el. omrežju.


Zato, ker ima drugačen power plan, ki ne dovoli max. perfomansa. Igraj se malo z naslednjimi nastavitvami:

Modro nebo ::

Če prav razumem računalnik ne deluje s polno zmogljivostjo (ni dovoljen max. performans). Lahko to računalniku kako škoduje?

Na računalniku imam Windows 10 Home. Mi lahko prosim nakažeš pot do Power Options.

Kako naj nastavim vrednosti, da bi bilo ok?


Nimam nekega velikega znanja o računalništvu ... :):)


Hvala in lp!

shadeX ::

Klikni na baterijo spodaj pri uri z desnim klikom in izberi Power options. Na levi strani izberi možnost "Create power plan", mu daš ime in ga ustvariš.

Nato klikneš na njega in izbereš možnost "Change advanced power settings". Tam se igraš z nastavitvami, dokler ti ne ustreza.

Ideja: Če je prenosnik glasen v idlu, ustvariš 2 power plana.. en za high performance in drugi nekakšna sredina. Enega uporabiš kadar delaš zahtevne stvari (igre, rendering itd), drugega pa kadar ne delaš nič posebnega.

Sem imel enak problem z novim ROG Asusom, ki je bil vedno glasen, ko je potreboval malo CPU boosta in je frekvenca skočila na MAX z njo pa tudi ventilator.

Problem sem rešil na način opisan zgoraj. CPU sem dal max na 80%.. in zadeva je bila rešena. Rečeno je bilo da ko se igra se spremeni na High Performance plan ampak je razlika popolnoma neopazna..prenosnik pa večino časa tih.. tako da se tudi ob igranju ne spreminja nastavitev plana.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Laptop se ne ugasne, ne gre v sleep...

Oddelek: Pomoč in nasveti
212746 (2423) jb_j
»

2 grafični v prenosniku?

Oddelek: Strojna oprema
304080 (2426) Stari89
»

Pregrevanje le med napajanjem

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
5684 (505) Bizkit45
»

Prosim za pomoč, računalnik mi ugaša češ da je baterija prazna

Oddelek: Pomoč in nasveti
12885 (766) St235
»

Vista in CPU throtling...

Oddelek: Pomoč in nasveti
252297 (1657) *TV*

Več podobnih tem