» »

Vista in CPU throtling...

Vista in CPU throtling...

ALTbla ::

Zanima me, zakaj v Visti sploh ni opcije za throttling cpuja? na netu sm nekje nasu slike, kjer je v power managementu je ta opcija.. moj prenosnik pa te opcije nima nikjer.. in mi vedno na 100% hitrosti tece, ter zato nepotrebno segreva racunalnik.. programa kot speedswitch pa ni za visto.. tako da ne vem kaj nardit? vsi updati so gor, tko da to nic ne pomaga.. dokler tega problema ne resim je vista zame neuporabna :(
torej, ima kdo kaksen nasvet/idejo?

miha22 ::

Meni je stvar (speedstep) delovala brezhibno na prenosniku Dell Inspiron 6400. Poglej pod power options in se malo poigraj.... pa ne škodi če imaš najnovejši bios gor...

ALTbla ::

sm ze reku da pod power options ni nicesar notri.. kaksno vezo pa ima bios z vistino stoposobnostjo delanja z speedstepom? v XP dela cist normalno.. tukaj pa ne vem zarad kaksnega razloga ni opcije..

Zheegec ::

Probaj Change advanced power settings.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

LoneWolf ::

Vista ima za razliko od XPjev ze vgrajeno CPU throttling podporo, vendar zahteva ustrezno podporo BIOSa in ima strozje zahteve za pravilno implementacijo ACPI (BIOS mora ustrezno nastavit PSS and PST ACPI tabele, da lahko OS kontrolira CPU). Veliko ljudi ima zato tezave z AMDjevim Cool&Quiet pod Visto na dolocenih maticnih ploscah, drugim z ustrezno BIOS podporo vse dela out of the box. Nove verzije BIOSev za preostale MB zdaj pocasi kapljajo ven in resujejo ta problem.

*TV* ::

jp, tudi meni cool n quiet ne deluje pod visto. mam pa gigabyte GA-K8NF9 mama plato in athlona64.

Ethical ::

Vista ni še pripravljena za nasvet. To dejte gor cez kako leto ali dve.:\
Unigraphic NX4, ME10.45 powered by AMD Opteron 165 DC, GPU X1900XT-R580

zee ::

na prenosniku Lenovo Thinkpad X60s je CPU throttling deloval boljše kot v XPjih.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

ALTbla ::

LoneWolf, sj se mi je zdelo da bo v tem problem.. sm malo isku po internetu in naleteu na to da nekteri biosi ne podpirajo ACPI in da jih je treba posodobit.. samo kaj ko ne vem kdo je sploh proizvajalec.. noben program mi ne pove.. le da je AMI bios.. prodajalec mi je pa zatrdil da ni novejsega biosa trenutno.. torej mi ne ostane nic drugega kot pustit visto na miru zaenkrat? ali se da to kako rocno uravnavat? meni je cisto dovolj bilo kako je speedswitch delal z cpu throttlingom.. glavno da se spusti frekvenca ko idla.. da se mi ne pregreva za brezveze..

Ethical, ti nisi pripravljen za svet, daj se skrij v neko jamo za leto ali dve >:D

miha22 ::

Ker prenosnik imaš (točen model + proizvajalec). Kar se tiče power options.... da nisi sposoben klikniti na change power options/change plan settings (pač pod tistim ki ga imaš izbranga (balanced,high performance,power saver)/change advanced power settings je tudi malo žalostno. Kar se pa biosa tiče so ti pa zelo lepo razložili kako in kaj.

ALTbla ::

miha, zalostno je kako ljudje kot ti mislijo da so pametni.. ali pa smesno no.. poskusu sm VSE to ze.. pod power settings ni nikjer nc za nastavit.. spreminjat nastavitve na balanced, high performance itd nima nobenega efekta, cpu je vedno na 100% speedu..

miha22 ::

Ma veš kaj.... tam imaš možnost za nastavit minimalno frekvenco procesorja in maximalno frekvenco procesorja... tko da morda pa nisi tako pameten kot si mislil da si.

ALTbla ::

ali si pa ti nepismen in ti je tezko prebrat da sprasujem to zato, ker tam NIMAM teh nastavitev.. :\
vem kje bi morale biti, toda enostavno jih NI. Zato pa sprasujem po kaksni alternativi, ker ocitno z bios upgrade ne bo nic. ;(

miha22 ::

http://articles.techrepublic.com.com/51...

tam pod figure C je taka slika, kot bi jo moral tudi ti dobiti (na Windows Vista OS-u). Tam je en jeziček, ki ga lahko razširiš processor power management. Tam lahko določiš minimum in maksimum frekvenco (v procentih). Če tega nimaš, je problem v tvoji instalaciji/konfiguraciji/(morda verziji) in ti svetujem da stvar se enkrat instaliras. Sam sem zaenkrat proval stvar na večih računalnikih (z bussiness različico-ampak to je itak vseeno) in je stvar bila prisotna in sem lahko naštimal.

Vso srečo pri reševanju problema. Jaz sem ti napisal vse kar vem.

ALTbla ::

zopet.. imam business verzijo viste.. tega jezicka ni, dobro vem kje bi moral bit in kako stvar izgleda.. vendar ga ni! zato sprasujem za alternative.. ocitno je res stvar v ACPI delovanju bios-a, ki ne podpira napredne funkcije Viste,ceprav je prenostnik star 4 meseca.. :\ vse ostalo deluje odlicno, vendar ker ne spreminja frekvence se zadeva posteno segreva.. tako da rabim kaksen nasvet, tako enostavno n morem uporabljati prenosnika..

Zheegec ::

Ja kako ni? Daj screenshot tistih power options ki jih imaš, kjer lahko izberaš različne power plane.

Če je bil na notebooku preload je čisto možno da je naložen kakšen 3rd-party program za spreminjat te nastavitve.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

miha22 ::

@ALIEn3001: mislim da to ni bil preload. še vedno nam nisi povedal za ker tip prenosnika in znamko gre + res bi lahko dal screenshot tistih power options. morda bi to kaj pomagalo pri reševanju problema.

LoneWolf ::

Ma ste eni tud umetniki, no. Kerga vraga rabite zdaj se screenshote...
Clovek nima opcij za CPU v Power Options, a ni ocitno iz vesolja da Power Options nastavitve niso staticne? Vsak device driver, sedanji ali bodoci, lahko tja not podtakne svoje nastavitve - ce bos kdaj imel misko, ki bo znala varcevat energijo z ugasanjem ledice, bos imel pa se misko tam vmes, ce bo miskin driver to podpiral. ALTbla ima na prenosniku BIOS, ki ne podpira ustrezno ACPI standarda, kot to zahteva Vista za CPU throttling. Ce CPU driver v Visti vidi, da CPU throttling ne bo sel, ne bo zdaj v Power Options tlacil se svoje nastavitve, ki itak ne delajo. Miha, ce pri sebi vidis CPU throttling nastavitve, to se ne pomeni, da jih imajo vsi. Imajo jih tisti, kjer stvar dela.

Stvar bolj jasna kot je ne more bit. CPU throttling bo delal, ko se bo BIOS nadgradil z ustrezno ACPI podporo, takrat bo ALTbla tudi dobil CPU nastavitve v Power Options. Dalo bi se resit tudi s third-party CPU driverjem kot v XPjih, ki mogoce ne bi bil tako strog kot Vistin (kar ni nujno dobra ideja), vendar se je AMD ze direktno izjasnil, da za Visto njihovega CPU driverja ne bo - dogovor z Microsoftom je, da je CPU throttling ze vdelan v sistem - kar dejansko je - to ima zdaj cez Microsoft, in ce komu kaj ni vsec, lahko kontaktira Microsoft. Mogoce si kdaj v prihodnosti premislijo, ampak problem tu ni niti AMD niti Microsoft, problem so nekateri povrsni posevnooki programerji, ki ne spisejo BIOSa kot gredo standardi.

ALTbla, cici pa caki da se Azijci zmigajo in postimajo svoje BIOSe za svoje maticne plosce. Tole je precej razsirjen problem, nekje blizu 50% MB ima tezave s C&Q pod Visto, pritisk javnosti je ze zdaj velik in nekateri so se ze odzvali z novimi verzijami.

Witboy ::

Jst sm kr instaliral c'n'q driverje za xpje pa dela :)

ALTbla ::

Prenosnik je TroN M87-DCWD.
Wolf, vem kaj bi rad povedu, ampak jst ne verjamem da se bodo te določeni Azijčki zmihali, zato bi pa raje našu neko alternativo, magari takšno kot v XP. Js sm kr zadovoljn z throttlingom kot mi ga nudi speedswitchXP.
Aja, pa ne vem zakaj vsi predpostavljate da gre za AMD z C&Q? Procesor je Intel Core Duo 2050 1,6. in Speedswitch ne dela pod visto, prav tako noben drugi program, ki sem ga nasu da dela z throttlingom.. eden mi je celo sesu Visto, tako da raje več niti ne sprobavam.

Witboy ::

Vista je ko blondinka... Lepa in numna :D

Matty ::

isto problemi pri Cool'n'Quiet... AMD64, Gigabyte NF3 ultra plata in Vista... V XPjih dela fantasticno, v Visti niti pod razno.. In glede na to, da plata ni najmlajsa, po moje podpore in novega biosa ne bo vec... SPLOH... :( eh, bo pac Vista se pocakala par let na novi hardware...

witboy... me pa prav zanima kako si instaliral tiste drajverje?

ALTbla ::

no končno sem odkril da je proizvajalec Arima. Vendar imam sedaj problem, ker na njihovi domači strani ni nikjer supporta..
Ali obstajajo kakšne strani z vsemi možnimi BIOSi? in koliko je sploh pametno takšno stvar uporabit?

Klemzz ::

na moji plati deluje Cool'n'Quiet več kot odlično v visti...sicr mam pa izkloplenga zarad OCja :)

Witboy ::

@matty: dal sm na winxp sp2 kompatibilnost predn sm instaliral. pa je neki jamral... ampak pol je delal ok.

*TV* ::

Ce koga zanima, prisli so Cool'n'Quiet BETA biosi za nekatere Gigabyte-ove maticne plosce.

Popravi naslednje probleme:
1. Cool’n’Quiet under VistaFix
2. Update NV-RAID Rom V4.81
3. Update Silicon image 3512 Raid Rom V4.3.83
4. Update NV-LAN PXE Rom V220.0518
5. Update Marvell 88E8001 PXE Rom V5.17.2.3

Vec o tem tu: http://62.109.81.232/cgi-bin/sbb/sbb.cgi?&a=show&forum=2&show=1878

nekaj podatkov se tu: http://62.109.81.232/cgi-bin/sbb/sbb.cgi?&a=show&forum=2&show=1785&start=0

Zadeva je BETA in kolko sem bral po forumu ne bodo nikoli FINAL!!
Sam se nisem probal, bom pa verjetno 1x v prihodnosti.

Aja pa ne prevzemam nobene odgovornosti :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: *TV* ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanji eSata preneha delovati?

Oddelek: Strojna oprema
232256 (1922) thebaloh
»

AMD Cool'n'Quiet

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
51500 (1463) Kron
»

V windowsih se noče navit

Oddelek: Navijanje
271088 (1088) markxxx
»

vklop Cool'n'Quiet tehnologije

Oddelek: Strojna oprema
392858 (2019) Azrael
»

Cool `n` Quiet Control in AMD 64

Oddelek: Pomoč in nasveti
322884 (1635) Racunalnik

Več podobnih tem