» »

Speaker to rca cnverter (domaca akustika)

Speaker to rca cnverter (domaca akustika)

Bosko78 ::

Pozdravljeni
Rad bi povezal novejsi hifi sistem s starim hisnim kinom.Torej hifi bi bil odajnik,HK pa sprejemnik,vedar hifi nima nobenih izhodov razen obicnih (klescastih) izhodov za zvocnike (2x 150w)..tako da bi rabil speaker to rca converter (hi to low) z vhodom vsaj 150w na kanal.vednar na netu ne dobim nic oz. kar dobim ne posiljajo v Slovenijo.Ve kdo kje bi lahko to nabavil oz. kako bi lahko drugace povezal?
(Recimo Russound ima neki taksnega vendar ne posiljajo v Slo)
Hvala lp

errhec ::

dd

Bosko78 ::

Niti ne :)..to je bolj za avtoakustiko..in more imet vsaj 150w vhoda na kanal..vec ali manj imajo vsi tam nekje do 50w..

videc ::

Kaksen hifi. točno, imaš? Navedi model, bo lažje ugotavljati, kaj točno rabiš.
Pa kateri hišni kino, model, je?

floyd1 ::

Novejši hifi sistem brez rca izhodov? Kaj pa izhod (jack) za slušalke? To bi bilo veliko lažje.

Bosko78 ::

Ehh..imam vse v garazi in tocnih modelov ne vem..v glavnem drugace se ne da povezat kot tako..ni drugih jackov/izhodov ne za slusalke ne rca nic..to je res edina varjanta..speaker-rca..sicer HK ima se aux vhod ma mi ne pomaga..

Bosko78 ::

videc ::

Čudna stvar. ČE bi direktno izhod za zvočnike povezal na HK, bi mogoče še delalo. Ni pa nujno.
Paziti bi potem moral na to, da vir ne bo prenaglas.

T743 ::

Ja zvočniški izhod na aux vhod na philipsu vendar bi res moral paziti, ker boš imel dva gumba za glasnost. Po moje nima kakšne uporabne vrednosti, ker pravega surrounda iz stereo vira itak ne bo, lahko pa boš hitro prekuril zvočnike, če boš po nesreči odvil oba gumba za glasnost.
Vidim, da Panasonic ima bluetooth, lahko kupiš bluetooth receiver in ga priklopiš na philips aux in, bo še najboljše.(iz vidika priklopa, kvalitete ne bo posebne)
https://www.ebay.com/itm/Bluetooth-V4-1...

Bosko78 ::

Sem ze probal plavizub ma kvaliteta zvoka s taksnim posrednikom je zanic.kar se tice direkt priklopa z zicami,to odpade,ker prej ali slej ga bi skuril..razlog da zelim to povezavo je v temu da HK ima ze speljane zvocnike po garazi (6kom!) in ima res lep zvok (se posebej sub.)..

T743 ::

Potem pa tole in povezati na aux in, ter nastaviti gain dovolj nizko, da boš lahko odvil volume na panasonic-u na 100% ter potem kontroliral glasnost še na philipsu:
https://www.amazon.com/PYLE-PLVHL60-Cha...
Pošljejo tudi v Slo, oz.poglej na Amazon DE ali UK za kaj podobnega.

Bosko78 ::

Spet je presvoh in spet za avtoakustiko..hvala ma mi ne pride v postev

Spajky ::

Vprašaj raje kakšnega bližnjega elektronika za nasvet oz. izdelavo proper adapterja, da ne boš kaj skuril !!!
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Bosko78 ::

Sej ne rabi odkrivat tople vode..vem kaj rabim :) zanima me le ce ve kdo kje bi lahko to nabavil:
https://www.russound.com/products/audio...

errhec ::

Ti v bistvu rabiš kar sem ti podal na rlinku. Zadeva ti spremeni zvočniški signal na nivo Line in.
Če pogledaš specifikacije stolpa vidiš da je tistih 300W "alternativna resnica".Normalna poraba je "Normal Use [Approx.] 49W"

Tudi če bi imel realnih 300W za normalno delovanje ne rabiš priviti gumba za glasnost do konca.


LP
dd


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako povezati tv in soundbar,prosim pomoč

Oddelek: Zvok in slika
275580 (1035) Škorc
»

Zvok iz Tv na hišni kino

Oddelek: Zvok in slika
61291 (1212) errhec
»

Yamaha in Xonar ne špilata skupaj

Oddelek: Zvok in slika
81083 (464) X-Jumper
»

Povezava novejšega TV s starejšim ojačevalnikom/zvočniki

Oddelek: Zvok in slika
194743 (4391) Gapi
»

USB vhod za slušalke vs Headphone jack

Oddelek: Pomoč in nasveti
213209 (2678) Gapi

Več podobnih tem