» »

Nakup nove baterije - 4 vprašanja

Nakup nove baterije - 4 vprašanja

pirx ::

Pozdravljeni,

moj Lenovo T440p je sedaj 4.5 leta star in baterija je na 63% "wear level". Počasi bo čas za nakup nove baterije, vendar imam nekaj vprašanj na katera nimam odgovorov.

1) Prenosnik imam večino časa priklopljen na elektriko (1x na teden izpraznim baterijo na 25% in jo nazaj napolnim). Če nadaljujem z uporabo degradirane baterije, lahko to kakor koli negativno vpliva na prenosnik?

2) Je sploh smiselno uporabljati baterijo, glede na to, da imam računalnik 99% časa priklopljen na elektriko? Je mogoče kakšna prednost baterije v tem, da ščiti pred el. nihanji in udari?

3) Moja baterija je model 45N1147 in ima kapaciteto 5200 mAh. To je originalna baterija za i5-4200M in ločeno grafično GeForce GT 730M. Procesor bom ta teden nadgradil na i7-4810MQ (45W). Lahko kupim enako novo baterijo, kot jo imams sedaj ali potrebujem zmogljivejšo? Zanima me samo iz kompatibilnostnega vidika.

4) Je smiselno kupiti originalno Lenovo baterijo ali pa je kakšna kvalitetna 3rd party baterija tudi dobra?

Hvala. :)

hojnikb ::

> Če nadaljujem z uporabo degradirane baterije, lahko to kakor koli negativno vpliva na prenosnik?

ne, samo avtonomija na bateriji bo vedno slabša.

>2) Je sploh smiselno uporabljati baterijo, glede na to, da imam računalnik 99% časa priklopljen na elektriko? Je mogoče kakšna prednost baterije v tem, da ščiti pred el. nihanji in udari?

ne. priklopljena se samo hitreje degradira. edina prednost (razn očitnega) je da ti deluje kot en ups.

>3) Moja baterija je model 45N1147 in ima kapaciteto 5200 mAh. To je originalna baterija za i5-4200M in ločeno grafično GeForce GT 730M. Procesor bom ta teden nadgradil na i7-4810MQ (45W). Lahko kupim enako novo baterijo, kot jo imams sedaj ali potrebujem zmogljivejšo? Zanima me samo iz kompatibilnostnega vidika.


naceloma lahko imas isto.

>4) Je smiselno kupiti originalno Lenovo baterijo ali pa je kakšna kvalitetna 3rd party baterija tudi dobra?

kupi original, ce ze mores, ponaredki so ok samo za smetišno kanto.
#brezpodpisa

pirx ::

Super, hvala, da si si vzel čas za odgovore.

Mare2 ::

hojnikb je izjavil:

>

kupi original, ce ze mores, ponaredki so ok samo za smetišno kanto.


Še pred leti se kupil nekaj baterij za HP prenosnik na ebay-u. Ena sploh ni delala, pa je pisalo da je original. Naslednje štiri pa so delale kako leto. Je pa res, da sem skoraj vsak dan spraznik baterijo, veliko na terenu. Trajnost baterije je tudi odvisna od ciklov, ki jih narediš. :)

Tudi ena original kupljena od pooblaščenega trgovca HP je vzdržala kvečjemu kako leto in pol.
Sedaj imam na HP long life baterijo, to je pa čisto nekaj drugega. :)

pirx ::

@Mare2
V moji prejšnji službi smo imeli 150+ računalnikov, od tega veliko HP prenosnikov. HP-ji so imeli daleč najslabše baterije, vse standardne so šle po letu dni, brez izjeme.

EDIT: Najdlje delujoče baterije sem videl v MacBookih Pro. Od žene baterija je delovala 8 let b.p.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirx ()

hojnikb ::

men je na 6910p delala original baterija cca 7 let, dokler ni kapaciteta padla na okoli 70% original. takrat (se vedno delujoca) sem kupo nadomestek, ki je bil se slabsi. fural se naprej kako leto, kupu se en malo drazji ponaredek, nic kaj bolse. originalno sn takrat podru (ideja je bla zamenjat celice z bolsimi, sam se je elektronika zaklenala).

zdaj drugi ponaredek vzdrzujem tako, da rocno filam 2 celice, ki se obcutno bolj samopraznejo kot ostale 4. Je hec, ko ga pustis dalj casa pri miru in pade celotna napetost pod tisto, ki jo elektronika se pusti filat. Hence zgornji jerryrig :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

matobeli ::

Men pa še ni uspelo dobit slabe baterije :) niso bile neki baš, ampak vsaj eno leto so držale.

DeeCoy ::

T440 in naprej imajo dve bateriji, če prav vem. Interna in tista, ki jo lahko odstraniš. Nisem ziher za p modele. Preveri še to prej.

pirx ::

Huh, si me že malo prestrašil, ampak hvala, da si omenil. Kolikor berem, T440p (na srečo) nima interne baterije, medtem, ko T440 in T440s imata. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baterija za prenosnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
527404 (2405) Han
»

HP baterija

Oddelek: Pomoč in nasveti
101450 (693) hojnikb
»

Se splača nadgraditi CPU v 4 in pol leta starem računalniku?

Oddelek: Strojna oprema
321926 (1297) pirx
»

HP Elitebook 840/850 ali Lenovo Thinkpad T460s/560

Oddelek: Kaj kupiti
121764 (1398) Škorc
»

ASUS K73E, Ko baterija pade na cca 45% se računalnik izklopi ??

Oddelek: Pomoč in nasveti
212503 (2137) sočan

Več podobnih tem