» »

disk

disk

mulc007 ::

Iz starejšega pokvarjenega računalnika (okvara napajalnika) je bil vzet disk, ki je 2 leti čakal da se ga priklopi na drug PC in iz njega vzame uporabne stvari.
Ko je bil danes končno priklopljen na drugi računalnik, je na začetku-ob prižigu računalnika slišati godrnjanje, ki traja kakšno sekundo in se ponavlja na nekaj sekund. Ko se je prižgal windows, se zvok iz diska ni več pojavljal.
Disk ni viden v biosu, niti v raziskovalcu v windowsu.

Bi se dalo še kaj postorit? Pred nekaj časa sem na youtube videl da so odprli disk, premaknili iglo, in potem je disk spet delal. Je možno da je pri tem disku tudi kaj podobnega? Glede na to da se je iz diska zaslišalo prasketanje-verjetno igle, bi rekel da igla ni zablokirala.

Riff ::

preveri napajanje diska, zeamenjanj kabl za napajalnje diska, kaj je to sata disk ali ide disk ?

oiwedfhjweif ::

Kupi nov disk. Starega odpri in si oglej zadeve. Potem pa ga vrži proč, ker popravil ga ne boš.

soncee1 ::

No jaz se takole že 4 diske odprl premaknil iglo, in disc danes še vedno dela. Seveda je pa treba imet orodje in čistočo

mihagr ::

Zanimivo, eden bi odpiral disk in premikal iglo.
Drugi pa je to že štirikrat počel.
Jaz pa se ukvarjam z računalniki že od leta 1976 in do sedaj še nisem opazil nobene igle v trdih diskih. :)

mulc007 ::

mihagr je izjavil:

Zanimivo, eden bi odpiral disk in premikal iglo.
Drugi pa je to že štirikrat počel.
Jaz pa se ukvarjam z računalniki že od leta 1976 in do sedaj še nisem opazil nobene igle v trdih diskih. :)



mihagr ::

Mulc007
Ne razumem kaj si s to sliko hotel povedati, ampak moraš vedeti, da je "igla" v resnici magnetna glava
Točno taka kot magnetna glava v kasetofonih samo nekaj tisočkrat manjša, funkcionalno pa deluje popolnoma enako.

mulc007 ::

Disk sem odprl in igla/magnet/krokodil je bila pospravljena na mestu zato fizični poseg ni bil smiseln.
Potem sem nanj priklopil kabel z USB pretvornikom in v explorerju še vedno ni pokazalo novega diska. Le v desnem spodnjem vogalu je kazalo AS2115, v zavihku za hardware pa ASMT2115.

MIHAc27 ::

Verjetno je šla elektronika.... Najti bi moral povsem enak model in poskusiti z zamenjavo borda (do sedaj mi je to uspelo ene 3x, pa imamo v službi enih 100-150 diskov).

Odpiranje se odsvetuje, ker lahko disk še bolj poškoduješ. Če so zelo pomembni podatki mogoče neseš h kakemu profiju ampak bo stalo. Ampak glede na to, da je stalo 2 leti, verjetno niso tako pomembni.

krepki ::

Imam linijo 500/100 vendar na utorrentu dosežem maksimalno 25MB/s verjetno disk ni zmožen hitrejšega zapisovanja,disk 3TB je v WDMyCloud NAS priklopljen na Linksys EA 8300.
Ima kdo kakšno idejo kako to rešit?

hojnikb ::

presvoh cpu v mycloudu
#brezpodpisa

krepki ::

Kaj potem nabavit močnejši NAS ali bi bilo bolje kupit zunanji SSD in ga priklopit na thunderbolt 3 port na Imacu.

hojnikb ::

vleci direkt na pcju...
#brezpodpisa

krepki ::

Imam samo 256 SSD na pcju drugega diska ne morem vstavit,ker je Imac 2017


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene po nenavadnem hrupu (zvočni posnetek)

Oddelek: Pomoč in nasveti
372202 (1454) jukoz
»

Kako popraviti disk?

Oddelek: Strojna oprema
132930 (2630) Glugy
»

Pohitritev odpiranja programov

Oddelek: Pomoč in nasveti
374130 (3280) mn
»

Prenosni disk padel na tla

Oddelek: Pomoč in nasveti
182048 (1303) Phoebus

Več podobnih tem