» »

Kaj čem zamenjat?

Kaj čem zamenjat?

whatever55 ::

Imam:
Elite group P4xxxxxx
Celerona 2,3 ghz
Radeon 9000 PRO 64 MB-RAM
256 DDR 2100 kar ena firma.

Kaj čem zamenjat?
Vem da bom moral kupit twimos/winsbond 3200 512 RAM
Ne vem pa ali naj zamenjam plato in procesor ali samo grafično kartico?
Se vam lepo zahvaljujem za nasvete.

pingo76 ::

To pa ziher razčisti sam pri sebi. Sam najbolj veš kaj rabiš.:\

c3R4R ::

@maticmlakar
1. Če bi bil na tvojem mestu, bi se najprej znebil celerona:| (govorim iz lastnih izkušenj)...
2. Potem bi zamenjal plato. Kakšna IC7 bi prišla v poštev...
3. Potem bi zamenjal pomnilnik... Vsaj DDR400 2x256 (dual chanell>:D)...
4. grafa bi bla za prvo silo dobra! Če ti bo še kej denarja ostalo si kupi novo grafo... Je pa tko, da se zdele (pomojem mnenju) ne splača menjat grafe. Počaki na izid novih...;)
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

rap3r ::

Sploh ni res.
Če hočeš zadevo nadgradit zato da bi ti špili delal pol si kr grafo kup kkšno 9700 ne pro k jo dobiš že za okol 80000 čene celo cenej. Glede tega da bi menju plato pa procesor. Procesor bi blo dobr zamenjat, samo ti nebo sama menjava proca v špilih prnesla tok večje hitrosti kukr če bi kupu grafično tega ranga kukr sm ti predlagu ali pa 9500pro če jo boš še kje dobu. Glede tega da bi pa plato menu pa nevem kakšn dual channel. Dual channel v praksi prnese man k 1% hitrosti tko da se ti nesplača. Prodaj ta ram in pejt kupt dve palčki 256twinmoss pa je. Če boš ram pa grafo nadgradil boš čist zadovoln.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

whatever55 ::

Torej Barton 2500+, NSF7-S in DDR 3200 512 RAM-a Twimos/Winsbond? Ali naj počakam, da dobim več denarja in zamenjam kompletno? AMD 64 bo pča ob izzidu stal okoli 400 $
AMD FX pa 650 $. A se splača čakat ma nji9ju.(seveda jih ne bom takoj po rojstvu kupil)

whatever55 ::

Raper:
Sam sem o podobnem razmišljal, ampak kaj ko Celeron zavira graficno potem. Morda pa kupim 9700 ne pro za 60 000SIT.

Kakšne so pa cene v Avstriji, a pa v Italiji?

whatever55 ::

Od lokalnega preprodajalca lahko dobim Radeon 9500 PRO za 40 000 SIT!!!
Se splača? Kaj pa če je ena X firma?(ne vem katera je)
Kaj lahko pričakujem z mojim Celerončkom? Je možno da zaradi plate imam manj framov?

boštjan ::

prepričaj se da boš dobo garancijo(podpis in štempl),glede na hitrost celerona ziher ne bo enako kot pa če bi mel athlona 2200+ al pa kakega bartona 2500+.špilat pa bi vseeno moralo. Aja pa pazi res da ni kaka čudna firma.

whatever55 ::

garancijo me ne briga če je ali pa če ni, saj on garantira da dela in bo tdi zamenjal če bo treba.

Zheegec ::

R9500PRO (če je res PRO, ker med PRO in ne-PRO je velika razlika) je zelo dobra grafa in če jo dobiš za 40K...upam samo da z garancijo :D
Sicer te bo pa celeron res veliko bremzal (in pa plata ter RAM), tako da go for AXP2500+, NF7-S, /Winbond 2*PC3200
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

rap3r ::

Mislm da se ti nesplača dajat keša za bartona....raj pol kup asus P4P800 in 2x256winbond. Pa grafo in če ti keša zmanka pust celerona notr. Pol k bo keš pa zameni celerona za P4 ali za prescota. Fora je da bos celo platformo zamenu za staro platformo socket A, ki bo čez en mesec že stara in novejšiga proca od bartona za socket A nebo. Tko da maš ubistvu pol mašino k se je neda nagraditi. Medtem k če boš uzel asusko ma zadeva skor 2x višji bandwith, da neomenjam kako bojo prescoti povozil bartona. Pa še plate ti nau treba menat k boš hotu prescota dat gor. Ta tvoj celeron 2000 je čist ql če gledaš v to smer. Štekaš?:\
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

bobby ::

evo en queščn za matica:
a ti ta obstoječa konfiguracija zadostuje kar pač delaš na njej??? al bi to sam tko mal menu k so nove zadeve pršle ven pa k maš preveč tolarčkov v žepu (sej jih lahk men podariš):D

edin k bi pr teb naredu ZAENKAT je to da bi ram nadgradil, torej na 512 najmanj. če je pc3200 oh in sploh pa če ne navijaš ti je tud pc2100 čist ok ker celeronček itak šiba na 100mhz*množilnik. in potem čakaš,.... na AMD64!!!!! in do takrat šparaš z dinarčki.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

whatever55 ::

Ne ne zadostuje mi za igranje novejših iger(2002-2003). Collim Mcree 4 mi recimo šteka na low detajlih na 640*480!!!, Unreal je užiten tudi na low in 800 * 640, Mafia tudi šteka, Splinter Cell, Serious Samu se tudi ustavi, ko pride prevečpošasti na kup(to je pa čez celo igro:). 3D mark 2001 pa naredi 4000 točk. Mislim jajc.
Ampak 9500 PRO lahko dobim za 40 000SIT.

bobby ::

hm če mene vprašaš maš ti problem nekje drugje ne pa v hardwaru.
k to kar si napisu so res kr precej preniski rezultati poleg teha igralnost s tako mašino na 640/480 da bi bla v riti zarad hardwara,.... ne verjamem.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

whatever55 ::

Imam gor driverja za Via 4in1 in imel sem že vse možne Catalyste in diecte, pa je vse blo enako. Kje pa je roblem če ni v hardwaru. Menda so nekateri primerki 9000 PRO bili 64 bitni in ne 128!!! Jaz imam kartico od firme PAI(kaj za en vranč je tu).

Trubadur ::

bobby se absolutno strinjam s tabo
Berite Thomasa!

rap3r ::

Upam da si prebrou kaj sm napisu, čeprov sm mal velik napisu;)
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Zheegec ::

da neomenjam kako bojo prescoti povozil bartona. Pa še plate ti nau treba menat k boš hotu prescota dat gor.

Trenutno Intelu ne kaže najbolje glede Prescotta. Poraba bo 103W (3.4GHz), plato pa BO TREBA menjat. Proizvajalci plat so vsi rekli, da bodo trenutno i875P plate lahko še za Prescotta, potem so to izjavo umaknili, Intel pa še molči,... Super, vsaj za AMD vem, da bo potrebno menjat plato (po 2h letih nov socket) :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

nodes ::

Prvo preveri če je grafična res kakšna VEVEVE izvedba. Potem, če je za slabe rezultate kriva le ta, kupi GF4 4200. Staro prodaš. Na 800x600 bi moral potem vse delat. Naslednje leto pa po nov comp.

rap3r ::

Ah same špekulacije. Nč se neve kaj je 100% in če mene uprašaš nebo treba menat plat sam zato ker prescot tok energije porab. To so razvojni primerki. Kr počakite pa boste vidl. Oz matic ubistvu je najbolš da počakaš edino če se ti mudi. Kupi raje 9700 dokler se še da za platformo pa še mal počaki pa boš vidu kaj bo pol...
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

whatever55 ::

A e da kako preverit kolko bitni pomnilnik ima kartica? az sedaj mislim tako: Kupim zdaj 9500 PRO in čez pol leta procesor in plato in še RAM(Takrat bo standard že DDR 4000).

rap3r ::

Razlika med 9500 pro in 9700 je samo v tem da ma 9500 pro 128bit ram 9700 pa 256bit pomnilnik
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

nodes ::

Takrat bo standard 10700 in kaj ti bo potem 9500.

nodes ::

not lahko vtakneš 9800PRO in boš imel manj fps kot na 4200, čez pol leta..

mora takoj delat vse do daske, ker bo jutri vse skupaj še samo toliko vredno, kot današnje kosilo.
Pri novem compu je še spat strošek it. |O

Lahko noč vsm.

whatever55 ::

Pol se mi ne splača vzet??

lepi joker ::

Kaj pa ti je Maticmlakar.Te igre vse ,ki si jih napisal delajo kolegu na duron 900,gf2 mx 64 mb rama,256 mb sdr rama,,,,res da ne na high detajlih ,ampak na medium na 800x600 pa sigurno....
Problem ti je sigurno nekje drugje.Res pa je da imaš celerona ,ampak mislim da tako slab spet ni??

whatever55 ::

saj vem da je čudno ampak kaj pa morem vse mi slabo dela, rad bi kupil Radeona 9500 PRO za 40 000 ki mi ga ponuja kolega(Kartica je od firme Saphire in ima tudi garancijo, je nova, dobim jo brez davka). To bom imel da bo zasilo, pol bom kupil pa novo plato in procesor(AMD 64 FX čez eno leto).

whatever55 ::

prosim povejte če se splača zamenja grafično.

nodes ::

Posodi ti jo naj in preizkusi, mal bo rezerve a samo za to ceno bi že šlo. To bi potem moral delat. če ne je nekaj narobej v biosu.

[MYTiX] ::

100% je neki narobe ker meni vecina omenjenih iger na C 600Mhz dela brezhibno(Radeon 9000pro, 384MB RAMa).

whatever55 ::

Kako naj pa popravim to napako in kaj bi lahko bilo narobe? Kartice ne morem dobit na posojo, ker jo dobim za 40000 SITpreko tesnega prijatelja od tistega ki to rihta, drugače bi dal 50 000,kar je pa še vedno super cena. Ali je Saphire dobra firma?

nodes ::

Ti lepo nesi comp. enmu, ki se na te zadeve spozna in ima kaj za not vtaknt.
Če nimaš, povej od kje si, se bo že našel nekdo na strani..

whatever55 ::

50 km južno od Ljubljane. Sicer pa nikogar nočem motit zaradi domnevne napake, sploh pa ne bom veliko doma(le ob vikendih), ker grem v 1. letnik v Lj. Na kaj naj bom pozoren v Biou? Kje je kakšna kjučna nastavitev? Čem probat geforce 4 mx od frenda, da vidim kako bo delalo?

nodes ::

Sisovi čipseti so imeli vedno težave pri kompatibilnosti z hardverom. Če si imel srečo pri sestavi je še delal. Očitn je nisi imel.

posodobi Bios in kaj prida verjetno potem niti ni za nastavljat, pustiš privzeto.

probi še tisti Mx.

vsaj prepiši rezultate 3D Marka 2001 na tablo.

whatever55 ::

kaj bios posodobim tako da z neta skopiram popravek al kaj? Bom jutri probal še Mx in povedal kaj se je zgodil.

Da ne bom nove teme odpiral: Ali je WD 60 gb disk z 8 mb pomnilnika?

whatever55 ::

Tako skopiral sem dva bios update-ja in jih presnel na kompjuter in jih unzipal, potem pa nastane le ena datoteka: ecsxxx.rom
Kaj čem zdaj z njo?

nodes ::

Naidi š eprogram za flešat (CD) in oboje skopiraj na disketo. Zaženi MSDOS in iz A: poženi program za flešat slediš navodilom..shrani prejšno verzijo ...

nodes ::

Zakaj dva? sam zadnjega daj..potem si unzipal in ga prepisal... a kaj?

bodi pozoren na model os. plošče na morebitne verzije itd.. mora biti za tvojo ploščo, drugače papa. Včasih te program sam opozori na nezdružlivost sam vseen.

whatever55 ::

Kateri program pa je za flešat bios in kje ga dobim?
Bil sem zelo pozorim in do pluska natančno izbral moj domedl plate.

boštjan ::

matic mlakar,program za fleašnje je navadno na cd od plate,ki si jo kupo.je pa tudi na proizvajalčevi strani plate.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3DMARK 2001SE build330 (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Navijanje
122458082 (26814) LittleDevil
»

Graficna ?

Oddelek: Kaj kupiti
241836 (1470) Oblivion
»

Hitra odločitev med R 9500 PRO in GF Ti 4200 8X (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
644533 (3719) Dr_M
»

vaše izkušnje z ATI

Oddelek: Kaj kupiti
221797 (1542) Zheegec
»

GF4200 vs R9500pro

Oddelek: Kaj kupiti
342006 (1502) koyotee

Več podobnih tem