» »

Sledenje lastnega otroka

Sledenje lastnega otroka

1 2 3
4
»

solatko ::

GrX - Na splošno ni nič narobe, če se otrok zaveda pri 14-ih letih, kaj je prav in kakšne so lahko posledice, če hoče kaj počet po svoji glavi in družba na splošno, tega ne podpira. Kdo bo to otroku dopovedal, da ne postane problematičen je v bistvu vseeno, je pa dobro, da se to ne začne otroku dopovedovat šele pri teh letih. Za to je potrebna pomoč drugih, strokovno usposobljenih ljudi, ne glede na to, iz kakšne familije prihaja otrok.
thetech - Glavnina vzgoje in pridobivanja zaupanja staršev teče od prvega do 6, 7-ega leta, vse kar si počel do takrat narobe, se začne kazat pozneje, lahko že pri 10-ih, največkrat pa ob vstopu otroka v puberteto, pa ne gre samo za fante, temveč tudi deklice.
Bistvo je, da se otrok zaveda, da bo ob zajebu v mladosti, nosil posledice celo življenje, potem pa je na njemu, da se odloči, kaj bi rad.

mrTwelveTrees - Ti in tvoj primer rabite rešitev na nivoju psihologa, ne pa tehničnih rešitev, saj take ni, če je mulc normalen. Karkoli mu boste dali, bo prej shekal ali našel drugo rešitev, da bo počel kar hoče. Saj tehničnih rešitev imaš podanih zadost, samo pazi, ker se ti zna dete maščevat, ko bo izvedelo, da si ti predlagatelj rešitev, ki mu niso po godu.

GrX - In kaj je tu smešnega, kar ti je napisal NinjaMig21? Ti verjetno ne veš, kaj sploh vzgoja je in, če je le možno, nikoli ne imej otrok.
Delo krepa človeka

thetech ::

NikolormousB je izjavil:

Mnogokrat sta si že dva otroka iz iste družine in ob isti vzgoji prekleto različna... en je priden v šoli, drugi magnet za probleme...


To ni res. Dobra vzgoja je univerzalna in deluje na praktično vseh otrocih. So seveda nianse, ampak, če boš 100 otrok vzgajal na povsem enak način, bo rezultat zelo predvidljiv.


Aha, kot mulec sem imel za prijatelja soseda dvojčka... prvi je bil vesele narave, športnik, medtem ko je drugi vedno silil v probleme, pijančeval ipd..

Škoda da nisi prej povedal,da za vzgojo obstaja preprosta formula...

GrX ::

solatko je izjavil:

GrX - In kaj je tu smešnega, kar ti je napisal NinjaMig21? Ti verjetno ne veš, kaj sploh vzgoja je in, če je le možno, nikoli ne imej otrok.


Ker za vzgojo preprosto ne obstaja čarobna formula. Sem že napisal, da otroci prihajajlo iz različnih družin, različnih okolij, z različnimi težavami, travmami, vozorci.. Preberi vse moje poste.. PS: Od kje ti info, da nimam otrok? Zopet neka brezpredmetna špekulacija...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

solatko ::

GrX - Osnova - obveznosti in dolžnosti veljajo za univerzalne, ne glede na to, iz kakšnih družin prihajajo otoci.

thetech - Tudi sam sem bil v določenih ozirih problematičen, ker pa so me prepričali, da poleg pravic obstojijo tudi obveznosti in dolžnosti, je v sa moja problematika bila v okviru še dovoljenega, saj je bila ena slaba izkušnja dovolj, da me je izučilo. Vsi moji vrstniki, ki so jim starši vcepili ta osnovna načela, poleg pravic, smo v odrasle osebe zrasli, praviloma brez večjih problemov, pa verjemi smo bili iz zelo različnih družin, celo nekateri iz takih, kjer so se stari izmenjavali v zaporu, da ne govorim o družinah z nasiljem, ločenih, celo kak poizkus spolne zlorabe se je našel vmes.

Večina tistih, ki so poznali skozi leta odraščanja samo pravice pa so globoko zabredli, niso končali nobene šole, probleme z drogami, pijačo, partnerji,.... pa jih je bilo nekaj iz zelo uglednih in močnih družin.

Če otroku dovolj zgodaj dopoveš o osnovnih pojmih pravica - dolžnost, nepravilnost - kazen, pridnost - nagrada, dosežen cilj,.... se pozneje nimaš več kaj bat, kako bo z otrokom, tudi, če je problematičen.
Delo krepa človeka

thetech ::

Moji sošolki se je pri 14 tih letih čisto strgalo, ker sta se starša ločila. Pričela je špricati šolo, kaditi itd.. Vsa leta je bila prav dobra, v sedmem pa zgolj zadostna.

Ker sva se vpisala na isto srednjo šolo sva ostala prijatelja in šele takrat mi je zaupala, da je bila ločitev zanjo prevelika čustvena obremenitev.

NikolormousB ::

Aha, kot mulec sem imel za prijatelja soseda dvojčka... prvi je bil vesele narave, športnik, medtem ko je drugi vedno silil v probleme, pijančeval ipd..


Možnosti je več. Lahko, da so starši enega vzgajali drugače kot drugega. Lahko, da so oba vzgajali narobe, pa so imeli pri enem srečo, da je izpadel OK, pri drugem pa ne.

Ker za vzgojo preprosto ne obstaja čarobna formula.


Obstaja formula, ki v veliki večini primerov deluje. Res pa je, da ni prav nič čarobna.

GrX ::

solatko je izjavil:

thetech - Tudi sam sem bil v določenih ozirih problematičen, ker pa so me prepričali, da poleg pravic obstojijo tudi obveznosti in dolžnosti, je v sa moja problematika bila v okviru še dovoljenega, saj je bila ena slaba izkušnja dovolj, da me je izučilo. Vsi moji vrstniki, ki so jim starši vcepili ta osnovna načela, poleg pravic, smo v odrasle osebe zrasli, praviloma brez večjih problemov, pa verjemi smo bili iz zelo različnih družin, celo nekateri iz takih, kjer so se stari izmenjavali v zaporu, da ne govorim o družinah z nasiljem, ločenih, celo kak poizkus spolne zlorabe se je našel vmes.


Preberi še enkrat moje poste. Nikjer nisem trdil, da je vzgoja nepomembna, napisal sem zgolj, da si niso vsi otroci podobni.. En tako, drugi tako... Torej želiš povedati, da psihologija laže? Ta namreč trdi, da nasilje v družinah, spolne zlorbe, ločitve na otorcih lahko pustijo posledice, ki se odražajo v vedenjskem vzorcu otroka. No, potem pa se posipam s pepelom, živel sem v zmoti, ker se verjel stroki.

solatko ::

thetech - Si prepričan, da je do takrat imela pravo vzgojo, saj bi v tem primeru vedela, da se starši lahko tudi skregajo, gredo narazen, vendar to ne pomeni zanjo, da je ne marajo, ravno tako pravic in obveznosti nebi mešala v en lonec. Ločitev za nobenega otroka ni prijetna izkušnja, vendar ob pravilni vzgoji, se dobro zaveda, da gredo lahko starši tudi narazen in to prebolijo znatno bolje. Lasten primer - sin se je ločil in sem včasih po vnuka šel v šolo jaz (drugi razred). En tak dan je vnukec bil izredno tih, slabe volje in na pol v slozah pa sem drezal v njega kaj je bilo. Začel mi je v solzah razlagat, da so imeli temo družina in me je vprašal - dedi, kje pa sem jaz pravzaprav doma? Rahlo me je spreletelo, vendar sem iznajdljiv, ter sem vse obrnil na šalo - poglej, ti si precej na boljšem, kot so tvoji sošolci, ko te razjezi mamica, greš k očitu, če te razpizdi ta, prideš k nama z babico, če pa še pri nama ni dobro, greš pa k nonotu na Krk.

V momentu je bil poba dobre volje in dejal - seveda, drugi se pa nimajo kam umaknit. Nikoli več ni imel s tem problemov, kljub temu, da razhod ni bil ravno lep. Sta pa v nekaj mesecih nagajanj, odnos uredila (nekaj mojih in nonotovih prepričevanj, da morata vseeno v prvi vrsti gledat na otroka je precej pomagalo), tako, da sedaj tudi drug drugemu naredita kakšno uslugico, kljub temu, da sta oba v novih vezah.

Kakšne travme bi otrok imel, če jaz nebi odreagiral pravilno sicer ne vem, vem pa to, da je v momentu razmišljanje o svojem položaju, obrnil v dobro in ne slabo smer.

GrX - Vzgoja je skoraj nepomembna, če otroku dopoveš do 7-ega leta, da poleg pravic obstojajo predvsem dolžnosti, na katere se te pravice vežejo in da nič na tem ljubem svetu ni zastonj (ne finančno). V takem primeru otroka samo še vodiš in usmerjaš, vse ostalo pa naredi otrok z odgovornostjo sam, včasih tudi kaj narobe.
Zgoraj sem ti napisal en primer, kako sem s pravilno obrazložitvijo, otroku v trenutku odstranil morebitno hudo travmo pa nisem psiholog, imam samo nek notranji občutek, da v pravem trenutku rečem pravo stvar.

Res imajo otroci v zavoženih družinah velikokrat hude travme, vendar zato, ker v času dogajanja ni bilo poleg osebe, ki bi jim na dovolj razumljiv način razložili, da je to vse skupaj, le en segment življenja, ki ga nekateri nič dolžni in krivi, lahko doživijo, tudi v poznejših letih. Veliko otrok iz problematičnih družin nima nobenih travm, ker so pač prišli v roke ali skrbnikom ali starim staršem, ki so jim znali te stvari na pravi način razložit.
Izjema je spolno nasilje, za katerega otrok ne pove pravi čas, za kar je pa zopet kriva napačna vzgoja v rani mladosti. Saj bi moral vsak 6, 7, letnik poznati osnove te oblike zlorab (ni nujno, da gre vedno za nasilna dejanja) - saj se da štiri in več staremu otorku prav lepo razložiti, da morajo povedat, če bi se kdo hotel igrati s tistimi skritimi deli, ki so praviloma pod obleko in, da morajo to povedat, pa naj gre za starejšo osebo ali vrstnika.
Delo krepa človeka

GrX ::

Potem pa OK, očitno je stroka ena sama blamaža. Imaš prav..

Pika na i ::

OP...povej svojim sorodnikom, da ti s tem norim načinom "discipliniranja" osnovnošolskega otroka, ne želiš imeti opravka.

solatko ::

Spet bereš prehitro, pravim, da je tam, kjer sodelovanje med starši, starimi starši in otroci zdravo in do otrok pošteno, ni takih travm, kot so tako kot pravijo psihologi in ostali, ki se ukvarjajo s problematično mladino pri tistih, kjer te podpore otroci nimajo ali pa so celo fizično, psihično in spolno zlorabljani
Delo krepa človeka

111111111111 ::

@solatko: z otrokom nisi nikoli prijatelj, ker kasneje ne bo znal navezati pravilnih čustvenih stikov s predstavnikom enega ali drugega spola. Saj to se je že pokazalo.

@jype: zatlači si svoje dokaze nekam ali pa dokaži da fizično kaznovanje pri otrocih do 10 leta ne pomaga. Kolega je pri 8 letih dobil batine, ker je iz denarnice od mame sunil denar. V življenju niti pomislil ni več, da bi se še kdaj spozabil. Tako da ne ti meni, da se otroka ne prime. In ja, rekla kazala. Zdaj pa privleči svoje teorije in nebuloze na plano.

jype ::

111111111111 je izjavil:

dokaži da fizično kaznovanje pri otrocih do 10 leta ne pomaga
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articl...

Seveda je jasno, da ideologi znanosti ne verjamejo.

111111111111 ::

NikolormousB je izjavil:


To ni res. Dobra vzgoja je univerzalna in deluje na praktično vseh otrocih. So seveda nianse, ampak, če boš 100 otrok vzgajal na povsem enak način, bo rezultat zelo predvidljiv.

V katerem svetu pa ti živiš. Ne moreš vseh otrok vzgajati po istem vzorcu. Najprej naredi 1+ otroka potem boš pa modroval. Solatkotu tega ne morem rečt, čeprav ima samo enega, ker moji še niso zrastli, ampak po jypetu bodo prave pošasti.

jype ::

111111111111 je izjavil:

po jypetu bodo prave pošasti.
So že, če si jih tepel. Pa ne po lastni krivdi, ampak po tvoji. Če ne verjameš dejstvom, je to seveda simptomatično.

111111111111 ::

jype je izjavil:

111111111111 je izjavil:

dokaži da fizično kaznovanje pri otrocih do 10 leta ne pomaga
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articl...

Seveda je jasno, da ideologi znanosti ne verjamejo.

Seveda verjamemo, ampak ne mislimo vsi isto: https://jamanetwork.com/journals/jamape...

Brutalno pretepanje je seveda nesprejemljivo, ravno tako dnevni udarci. Kdaj pa fizična bolečina ni slaba za vzgojo. Čudno da se nisi obregnil ob čustvno bolečino otroka, ki mu vzameš televizijo. Ali ga imaš na suhem kruhu in vodi. Ali npr. da ga trdno držiš, ko hoče mulo rinit po svoje. V vseh primerih mu povzročaš tako fizično in psihično bolečino.

jype ::

111111111111 je izjavil:

Seveda verjamemo, ampak ne mislimo vsi isto: https://jamanetwork.com/journals/jamape...
Seveda, nekateri mislite narobe in ne razumete statistike.

111111111111 je izjavil:

Brutalno pretepanje je seveda nesprejemljivo, ravno tako dnevni udarci. Kdaj pa fizična bolečina ni slaba za vzgojo.
_Vedno_ je slaba, kar dokazuje znanost. Tista znanost, ki ji verjameš samo takrat, kdar se zdi, da potrjuje tvoje zabetonirano prepričanje. Resnica je drugačna in ni skrita, le ti si zatiskaš oči.

111111111111 je izjavil:

Čudno da se nisi obregnil ob čustvno bolečino otroka, ki mu vzameš televizijo.
Otrok televizije ne potrebuje. Televizijo potrebuje starš, ki nima časa, da bi se ukvarjal z otrokom. Enako velja za telesno kaznovanje.

111111111111 je izjavil:

Ali ga imaš na suhem kruhu in vodi.
Nič ni narobe, če kdaj poje suh kruh in popije vodo, drži. Uravnotežena prehrana je vseeno nujna.

111111111111 je izjavil:

Ali npr. da ga trdno držiš, ko hoče mulo rinit po svoje.
Pojma nimaš o vzgoji, tvoji otroci pa prenašajo posledice.

111111111111 je izjavil:

V vseh primerih mu povzročaš tako fizično in psihično bolečino.
Reče nekdo, ki pojma nima, ker s svojimi otroci preprosto počne enako kot so njegovi starši z njim, ker ni sposoben pogledati resnici v oči.

ProGo ::

Vsak udarec otroka je poraz staršev. Najpomembnejše je, da otroka naučiš, da nič ni zastonj in da je starš alfa in omega, in da pri vzgoji ni demokracije.

solatko ::

Chuapoiz - Ti v življenju verjetno nimaš prijatelja, ki bi zate naredil vse, ti dajal dobre in uporabne nasvete,.... enako pa ti njemu. Vidiš, najin najboljši prijatelj je najin sin, kljub še nekaj dobrih prijateljev, na katere se lahko zaneva in tudi oni na naju. Če v familijo teče dober socialni odnos do bližnjih in prijateljev, se otrok tega navadi in to tera tudi naprej v life-u.
Če ga bom slučajno rabil, bo vstal tudi ob dveh ponoči in prišel v MB iz LJ, zato, da mi bo pomagal rešiti problem (bolezen ali kaj res nujnega). Enako sva midva pripravljena kadarkoli it v LJ, če naju rabi on, njegova nova sopotnica ali vnuk. To je odnos v katerem ni zlorab ali klicanja brez veze, tako pač je. Ko je zaradi ločitve rabil stanovanje v LJ in ni imel možnosti nakupa, smo pač kupili stanovanje v Mariboru in sva se preselila midva, on pa je ostal v najinem v LJ.

Ta najina poteza je bila zelo dobro sprejeta v krogu najinih prijateljev, saj bi le redki naredili to za otroka, vendar je to žrtev, ki sva jo z lahkoto sprejela, zato, da v danih okoliščinah omogočiva normalno življenje sinu in 3 ali 4 dni na teden vnuku.

Če s sinom nebi bili v dobrih odnosih, tega sigurno nebi naredila, saj morajo sedaj moje bivše stranke, da jim mimogrede kaj poštimam, priti v MB, sam pa sem nekajkrat na mesec v LJ, enako moja soproga, paš se zapeljeva, ko se dogovorimo, da se vidimo, pomenimo, kaj praznujemo,....
Delo krepa človeka

shadeX ::

in da je starš alfa in omega


Da to ni res, spoznajo okrog 14, 15 leta.

solatko ::

shadeX - Če je vzgoja prava, so starši alfa in omega do smrti. Tega pa z dresuro ne dosežeš, s prijateljsko vzgojo pa.
Delo krepa človeka

111111111111 ::

@Solatko: Torej bi to naredil za prijatelja? Bi od sina pričakoval isto? Si eden tistih staršev, ki boš visel na njem ko boš še starejši? Vidiš ne ločiš prijateljstva od starševstva. Ni imel možnost nakupa? Kaj pa možnost najema? A mora res imeti svoje stanovanje, da mu ga šenkajo starši? Sploh vidiš kaj mu delaš? Po ločitvi mu starši podarijo stanovanje. Pa še prodajaš mi kako dobro vzgojo imaš.

Moji otroci niso moji prijatelji in na meni je da jih pripravim do samostojnosti in da bodo nekega dne pretrgali vezi s primarno družino in šli na svoje, brez občutka krivde.

@jype: Itak mislimo narobe, ko se ne strinjamo s tabo. Res znanstveno. Na tvojo žalost, doma nisem bil nikoli tepen, moji otroci pa bodo, če bo potrebno. Če se ti svojih otrok ne objemaš in pomirjaš ko so jezni in slabe volje, je to tvoj problem. Če se od njih čustveno distanciraš in čustev ne pokažeš, ker si trden kot skala, je to tvoj problem.

jype ::

111111111111 je izjavil:

@jype: Itak mislimo narobe, ko se ne strinjamo s tabo.
Vseeno mi je, če si tako zelo nepismen, da nisi prebral tistega, kar sem ti polinkal. Ti si polinkal eno študijo, kjer so "merili" agresivnost, jaz pa tebi študijo, ki je pregledala študije v razponu več kot 20 let, ter ovrednotila izsledke vseh, z različnih področij, tako psihologije, nevrologije, pedagogike in drugih področij, kjer se raziskuje vplive nasilja na posameznika.

111111111111 je izjavil:

Na tvojo žalost, doma nisem bil nikoli tepen, moji otroci pa bodo, če bo potrebno.
Skratka, tvoji starši so pravilno vzgajali, ti si pa ideološko tako zelo opran, da ne boš?

111111111111 ::

jype je izjavil:

Vseeno mi je, če si tako zelo nepismen, da nisi prebral tistega, kar sem ti polinkal. Ti si polinkal eno študijo, kjer so "merili" agresivnost, jaz pa tebi študijo, ki je pregledala študije v razponu več kot 20 let, ter ovrednotila izsledke vseh, z različnih področij, tako psihologije, nevrologije, pedagogike in drugih področij, kjer se raziskuje vplive nasilja na posameznika.

Sem prebral. Preširoko zastavljeno, da bi bilo relevantno.

111111111111 je izjavil:

Skratka, tvoji starši so pravilno vzgajali, ti si pa ideološko tako zelo opran, da ne boš?

Da. Smatram da sem bi nepravilno vzgojen. Poglej kakšen sem.

Zgodovina sprememb…

jype ::

111111111111 je izjavil:

Sem prebral. Preširoko zastavljeno, da bi bilo relevantno.
O, bravo, ne le nepismen, ampak tudi aroganten.

111111111111 je izjavil:

Da. Smatram da sem bi nepravilno vzgojen. Poglej kakšen sem.
Povsem verjetno. Če si obiskoval verouk, je to prvi znak, da je bilo s tvojo vzgojo nekaj zelo narobe - skrbni starši ne pošiljajo otrok v organizacijo, ki pedofilom omogoča nekaznovano izživljanje nad mladimi.

vostok_1 ::

Ta zgodba me spominja na tisto, kjer je nek oče z lažnim accountom skušal dobiti sexting slike svoje mladoletne hčerke...

Sound's a really bad plan.

Kako so rekli nekoč

"spare the rod, spoil the child"
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

jype ::

vostok_1 je izjavil:

Kako so rekli nekoč

"spare the rod, spoil the child"
Mhm, ampak takrat niso imeli fMRIja, da bi lahko razumeli posledice.

stalker ::

Redki so starši, ki svojih otrok nimajo radi in jim želijo vse najbolje, s svojo nepravilno vzgojo pa dosegajo kontra učinke.

Tak je moj stari, ki je ideološko zabetoniran 60 let nazaj na podeželju. Včasih se mi zdi, da je njegov moto "zakaj bi užival, če lahko trpiš". Zaradi njegovih zajebov pri vzgoji se sedaj prekleto trudim na sebi, iščem strokovno pomoč, da bi njegove vzorce odstranil iz podzavesti. Na srečo me mati podpira pri tem in spremembe se počasi vidijo. Enako vzgaja mojega mlajšega brata in ker pri bratu opažam iste vedenjske vzorce kot pri sebi v njegovih letih, mu poskušam jaz biti oče, ker nočem, da ga podzavest ovira kasneje v življenju.

NikolormousB ::

111111111111 je izjavil:

NikolormousB je izjavil:


To ni res. Dobra vzgoja je univerzalna in deluje na praktično vseh otrocih. So seveda nianse, ampak, če boš 100 otrok vzgajal na povsem enak način, bo rezultat zelo predvidljiv.

V katerem svetu pa ti živiš. Ne moreš vseh otrok vzgajati po istem vzorcu. Najprej naredi 1+ otroka potem boš pa modroval. Solatkotu tega ne morem rečt, čeprav ima samo enega, ker moji še niso zrastli, ampak po jypetu bodo prave pošasti.


O lej, jasnovida imamo.

solatko ::

Chuapoiz - Kot prvo, noben mu stanovanja ni podaril, stanovanje v MB je kupil on. 400€ najemnine je bedasto, če je kredit 200€, veš sin ima narejeno kakšno šolo, kjer so ga naučili kaj se splača in kaj ne. Glede na to, da je edinec, bo itak vse, kar sva ustvarila, slej ko prej njegovo. Za enkrat je sin mene in ženo večkrat potreboval, kot midva njega, veva pa, da če bo potreba, se imava na koga zanest in bistvo je to, da kar bo naredil za naju, bo to z veseljem, brez prisile.
Starši, ki nimajo prijateljskega odnosa s svojimi otroci, verjetno tudi drugače v življenju nimajo kaj dosti prijateljev.
Če otroku uspeš postaviti osnovne pojme do 6-7-ega leta, ga ne rabiš vzgajat - dresirat, temveč samo še občasno vodit in podpirat tudi takrat, ko gre kaj narobe. Bolj je otrok samostojen, bolje je, vendar mora vedno vedet, da za vsa svoja dejanja odgovarja, ena pač vodijo v kaznovanje, druga v nagrado in do cilja.

Ne vem kakšen odnos imaš ti z otrokom, po tvojih postih sklepam, da imaš nagnenja k dresuri in ne vzgoji svojega naraščaja, če prav so starši s teboj, glede na napisano, delali precej bolje, niso pa ti bili prijatelji, zato ti s svojimi otroci ne znaš delat.

Mimo grede - sin je hotel mama zapustil pri 18-ih letih, vrnil pa se je pri 32, ko življenje s partnerko ni bilo več vzdržno.
Delo krepa človeka

Mato989 ::

Spartanska vzgoje je way to go... Ostali pa adijo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jype ::

Mato989 je izjavil:

Spartanska vzgoje je way to go... Ostali pa adijo
Tvoj primer jasno kaže, da ne deluje.

stalker ::

Ne samo njegov, tudi moj.

111111111111 ::

solatko je izjavil:


Mimo grede - sin je hotel mama zapustil pri 18-ih letih, vrnil pa se je pri 32, ko življenje s partnerko ni bilo več vzdržno.

Seveda ga je. Seveda se je vrnil v mama hotel.

EDIT: Nima se smisla ven vlečt. Tvoj sin še ni dorasel samostojnemu življenju in vzgajanju otroka. Vsaj tako sklepam. Meni na misel ne pride da bi svoje starše selil drugam. Če mu matematika tako špila, zakaj ni kupil stanovanja v Ljubljani. Do 32 leta bi moral že imeti kaj prihrankov in skupno ustvarjenega premoženja. ali ne?

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

solatko je izjavil:


Starši, ki nimajo prijateljskega odnosa s svojimi otroci, verjetno tudi drugače v življenju nimajo kaj dosti prijateljev.

Definiraj dosti. Imam 3 take prijatelje, ki jih lahko sedajle pokličem, pa mi na N26 nakažejo par tisoč € ne da bi me vprašali za kaj jih rabim in kdaj jih bom vrnil. Misliš da jih potrebujem več.

solatko je izjavil:


Ne vem kakšen odnos imaš ti z otrokom, po tvojih postih sklepam, da imaš nagnenja k dresuri in ne vzgoji svojega naraščaja, če prav so starši s teboj, glede na napisano, delali precej bolje, niso pa ti bili prijatelji, zato ti s svojimi otroci ne znaš delat.

Z otrokom? Imam 4. Jap trenutno smo v fazi dresure. Vsaj s tamljašimi 3 z najstarejši že lahko odloča, če naredi svoje obveznosti.

gruntfürmich ::

NikolormousB je izjavil:

Mnogokrat sta si že dva otroka iz iste družine in ob isti vzgoji prekleto različna... en je priden v šoli, drugi magnet za probleme...


To ni res. Dobra vzgoja je univerzalna in deluje na praktično vseh otrocih. So seveda nianse, ampak, če boš 100 otrok vzgajal na povsem enak način, bo rezultat zelo predvidljiv.

seveda je res.
fora je da se takšni otroci ne vzgajajo enako, čeprav so iz istih družin. pač zblojeni starši, ki enemu pustijo malce več, je njihovo sonce, car, se bo že zgledoval po recimo pridnem starejšem...
takih primerov ni malo, seveda pa je tu kriva različna vzgoja.
čeprav tudi popolnoma enaka vzgoja bo pri različnih ljudeh različno učinkovala.


jype je izjavil:

111111111111 je izjavil:

@jype: Itak mislimo narobe, ko se ne strinjamo s tabo.
Vseeno mi je, če si tako zelo nepismen, da nisi prebral tistega, kar sem ti polinkal. Ti si polinkal eno študijo, kjer so "merili" agresivnost, jaz pa tebi študijo, ki je pregledala študije v razponu več kot 20 let, ter ovrednotila izsledke vseh, z različnih področij, tako psihologije, nevrologije, pedagogike in drugih področij, kjer se raziskuje vplive nasilja na posameznika.

111111111111 je izjavil:

Na tvojo žalost, doma nisem bil nikoli tepen, moji otroci pa bodo, če bo potrebno.
Skratka, tvoji starši so pravilno vzgajali, ti si pa ideološko tako zelo opran, da ne boš?

jype itq zagovarja permisivno in anarhistično vzgojo; pač da se vzgoji čim več levih anarhistov za krasni novi svet.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

jype ::

Ti si še vedno nepismen? IMO je čas, da se te doda na seznam za pred zid, ko pride revolucija.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: fikus_ ()

solatko ::

Chuapoiz - Sin je popolnoma samostojna oseba, vendar ne bom razlagal vzroka za razpad njegove zveze, se je pač napačno odločil, drugače pa sta si s prihranki kupila stanovanje in ob razhodu je sin dobil pol nazaj, kar pa je občutno premalo za nakup drugega stanovanja v LJ, bilo je pa dovolj za nakup v MB, iskali smo na primorskem koncu do Sežane, vendar ni bilo na voljo nič pametnega - do 1. nadstropja ali dvigalo, bližina bolnice, bližina osnovnih trgovin,.... ker pač ne bova vedno mlajša in, če si pameten misliš naprej.

Ker imaš 3 prijatelje zadosti, morajo bit tvoji otroci sovražniki ali kako? V družini imaš lahko trdorokega gazdo, drugi pa samo izvršujejo njegove želje ali pa živite v skupnosti, kjer ima vsak svoje naloge, ki jih mora opravit za skupnost, drugače pa je vsak zase samostojna osebnost, ki odloča o svojem bivanju, obnašanju, svojih potrebah,.... Mi smo pač izbrali drugo pot in nama z ženo deluje odlično že od daljnega 1971.-ga leta, sin pa se ja pač hočeš - nočeš moral temu prilagoditi. Ko je ugotovil (zelo hitro), da mu tak način prinaša več, kot nekogaršnja diktatura, ni bilo nikakršnih problemov več. Med drugim je od 6.-ga razreda do odhoda v samostojnost, prevzel pripravo vseh kosil in nama pripravljal odlične jedi vsak dan (rad je dobro jedel in se je naučil odlično kuhat).
Bili smo pač navajeni vsakodnevnega skupnega kosila, saj noben od nas ni bil pristaš hranjenja v lokalih ali hitre prehrane z dostavo.

Tudi okoli drugih stvari je bil v ospredju dogovor in ne diktatura. Kljub temu, da je bilo denarja vedno dovolj, je vedel, da mora pri vsaki stvari, ki si jo želi mimo osnovnih potreb - glasbeni stolp, računalnik, kolo, avto,.... delno pokriti nakupno ceno s svojim vložkom, tako, da se je zelo mlad naučil delati z denarjem gospodarno in misliti vsaj nekaj časa naprej. Dobival je tedensko žepnino, za praznike je večino daril dobil v obliki denarja,... tako, da se mu ni bilo potrebno veliko odrekat, samo za neumnosti ni smel zapravit denarja, ki ga je dobil. Sicer pa je bil od sredine gimnazije vedno v kakšnem delovnem odnosu ŠS, pa skozi visokošolski študij in magisterij tudi.
V vsem času šolanja po osnovni šoli, sva bila na govorilnih urah samo prvih v prvem letniku in v tretjem letniku, ko naju je pozvala razredničarka, zaradi, po njenem mnenju zanemarjanja. Ko sem ji razložil enako, kot sin, da se pač uči zase in ne zame, da je pač videl klopce, na katerih se zadržujejo klošarji in si je pač izbral drugo pot v življenju, nama ni bilo več potrebe hodit na sestanke, razen, ko smo se dogovarjali za maturantski izlet.
Toliko glede zrelosti za samostojno življenje, zajebal se je samo v izbiri partnerke, to pa ni redko in ni odvisno od vzgoje, s sinom pa imata podoben odnos, kot sva ga imela midva, do njega.

Vem, da naju ni potrebno skrbet, če bova slučajno prišla v tako stanje, da bova rabila pomoč, bo sin poskrbel za naju, brez slabe volje in godrnjanja.
Kako bo pa s teboj, bodo poskrbeli tisti 3-je prijatelji, ki jih imaš?
Jaz sem za svoje starše lepo poskrbel, ko sta rabila pomoč, pa za tasta tudi, če prav ni bil ravno zgleden starš.

gruntfürmich - V družinah, kjer starši nimajo srečne roke pri vzgoji otrok, ne pomaga niti permisivna vzgoja, niti diktatura, če je to narejeno prepozno, kar je globalna napaka, večine staršev, ker imajo vedno manj časa in želje za ukvarjanje z drugimi - pratnerji in otroci. Zato je toliko razpadov skupnosti in nevzgojenih otrok, ter vseh problemov, ki izhajajo iz tega.
Delo krepa človeka

stalker ::

Če bi imel takega očeta, kot je solatko, se ne bi sam sebe vzgajal pri 30+. Diktatura pri vzgoji, vsaj v mojem primeru, prinese robota, delavca, ki je zadovoljen že z delom za tekočim trakom za minimalca. Na srečo sem vedno hotel nekaj več, se ozavestil in skozi tako in drugačno pomoč prišel do jedra problema: diktatura starša ti zjebe tvoje življenje, še bolj pa zajebe starša, ki ne more iz svojega kalupa.

solatko ::

stalker - Še hujše kot diktatura, so mamice, ki si sinčka prilastijo za celo življenje, mu izbirajo sopotnice in mu ne pustijo, da bi se osamosvojil. Morajo bit zraven še na razgovoru za službe!:'(

Taki otroci so celo življenje reveži, saj si niti las ne znajo umiti brez mamice.
Delo krepa človeka

stalker ::

Točno tako. Imam eno tako v sorodu. Je naredila izpit za avto in do sedaj, 15 let po izpitu, še ni enkrat vozila kakršnega motornega vozila, ker je njeno mamo preveč strah, da bi ona šla sama kam z avtom. ;((
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Otroka na rit. Kje je meja? (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
596106647 (91849) mailer
»

V brazilskem mestu osnovnošolce opremili s čipi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
11827125 (23005) outlawman

Več podobnih tem