» »

Sledenje lastnega otroka

Sledenje lastnega otroka

«
1
2 3 4

mrTwelveTrees ::

Gre se za problematičnega otroka (NE MOJEGA) ampak v sorodu. Pač fant je nekje na sredini poti osnovne šole (tako lahko sklepate koliko je star)
Starši mu nočejo kupiti pametnega telefona ker nič ne uboga, laže na veliko itd....

AMPAK TEMA NI namenjena temu da boste pisali o slabi vzgoji, če želite o tem pisat, si odprite svojo temo! LEPO PROSIM !

Gre se zato da bi radi sledili lastnega otroka, da se ga poišče ko se ga rabi.

opcija

A) skrito se všije v torbo GPS sledilec preko sim karice z lastno baterijo, ki bi se polnila 1x na teden, preko SMS da sporoči lokacijo
B) kupi se mu pametni telefon, na katerem bi moral biti nameščen program preko katerega bi se ga lahko sledilo, ampak ne vem če takšna aplikacija obstaja, da otrok nebi mogel izklopiti GPS in tega programa za sledenje, druga slabost pa je podatkovni promet, saj bi otrok hitro porabil neko kvoto, potem pa nebi ostalo nič za sledenje.

Še 1x poudarjam, ne bom bral komentarjev o slabi vzgoji, ker res ne bom, pišite prosim samo to kar sprašujem.

DeeCoy ::

Če hočeš, se da na telefonu sledenje vedno izklopit. Razen pred policijo. Izklopiš wifi in data in te ni več - gps lokacijo telefon mogoče ima, ampak je aplikacija ne posreduje na internet.
Najbolj ziher je skrit gps tracker. Je pa to za moje pojme skrajno neprimerno. O vzgoji pa ne bom nič rekel.

jype ::

Nikar tega delat. S tehnično rešitvijo ne moreš popraviti preteklih zajebov. Prikrito sledenje je lahko kaznivo, tudi če gre za tvojega otroka.

mrTwelveTrees ::

Gre se zato, da se otroka ne išče po celem kraju na katerem igrišču je, pri katerem prijatelju, da se ve kje je, če pokaže lokacija pri enem sošolcu doma, da de pokliče njihove starše ali je tam, da ga lahko pridejo iskat in podobne zadeve.

matobato ::

Katerikoli telefon, ki ima parental control + PAYG/predplacniska kartica.

zmaugy ::

Kaj pa če bi mu dali telefon pod pogojem, da se jim vedno javi, ko ga kličejo in prostovoljno deli lokacijo?
Če prekrši pravilo, ode telefon.

mrTwelveTrees ::

To so že probali pa se ni držal.

K0l1br1 ::

(Da bi začeli na začetku, pa ni šans?) Drugače imaš pakete z neomejenim prenosom podatkov. Vprašanje pa je, kaj bi s tem še uspel mulc zafrkniti, nabiti račun v višave s kakšnimi klici, sms-i, prijavami na reklame itd.

harvey ::

Nič, potem je smer rešitve tole
 gps tracker

gps tracker

Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

googleg1 ::

Lahko sporoci telefon nazaj lokacijo preko sms. O primernosti tega pocetja nebi.

mrTwelveTrees ::

K0l1br1 je izjavil:

(Da bi začeli na začetku, pa ni šans?) Drugače imaš pakete z neomejenim prenosom podatkov. Vprašanje pa je, kaj bi s tem še uspel mulc zafrkniti, nabiti račun v višave s kakšnimi klici, sms-i, prijavami na reklame itd.


Ne starši ne bodo plačevali toliko, preveč na mesec.... ni vredno.

GrX ::

jype je izjavil:

Nikar tega delat. S tehnično rešitvijo ne moreš popraviti preteklih zajebov. Prikrito sledenje je lahko kaznivo, tudi če gre za tvojega otroka.


Dokler otrok ni polnoleten so zanj odgovorni starši in če se ne motim imajo vso zakonsko podlago, da nadzorujejo njegovo gibanje ipd..

mrTwelveTrees ::

harvey je izjavil:

Nič, potem je smer rešitve tole
 gps tracker

gps tracker



Pa sej sem rekel v torbo!

neverlucky ::

V Mehiki so imeli velik problem z ugrabitvami (oziroma se imajo). Tam so zadevo resevali tudi s tem, da so otroku vcepili cip v telo. Mogoce malo drasticen ukrep tukaj, ampak bi deloval.

mrTwelveTrees ::

Resno prosim.... ne mi s takimi.

harvey ::

mrTwelveTrees je izjavil:

harvey je izjavil:

Nič, potem je smer rešitve tole


Pa sej sem rekel v torbo!

Torbo lahko vrže stran :) in si spet na začetku.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

GrX ::

@OP obstaja vrsto spy aplikacij ki nadzorujejo otrokov telefon, družabna omrežja, njegovo lokacijo ipd. Je pa žal telefon pogoj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

mrTwelveTrees ::

Torba v 90% ni deleč od njega po šolskem urniku, preden pride domov.

Ja sej, tole z aplikacijami za sledenje.... ampak problem bo če bo otrok vse podatkovni promet zabasal, pol ne bo šlo, razen z sms. Ker za neomejen podatkovni paket pa starši res NE bodo plačevali.

Zgodovina sprememb…

matobato ::

mrTwelveTrees je izjavil:

Torba v 90% ni deleč od njega po šolskem urniku, preden pride domov.

Ja sej, tole z aplikacijami za sledenje.... ampak problem bo če bo otrok vse podatkovni promet zabasal, pol ne bo šlo, razen z sms. Ker za neomejen podatkovni paket pa starši res NE bodo plačevali.


Kot sem ze prej omenil. Telefon, ki ima parental control ( lahko omejis prorabo ter funkcije) ter predplacniska SIM.

mihec87 ::

Slej ko prej bo seštel 1+1 in zgruntal da ima sledilnik nekje ali pa se bo gdo zagovoril..

GrX ::

mrTwelveTrees je izjavil:

Torba v 90% ni deleč od njega po šolskem urniku, preden pride domov.

Ja sej, tole z aplikacijami za sledenje.... ampak problem bo če bo otrok vse podatkovni promet zabasal, pol ne bo šlo, razen z sms. Ker za neomejen podatkovni paket pa starši res NE bodo plačevali.


Mogoče obstajajo aplikacije kjer določiš koliko bandwitha katera aplikacija lahko pokuri. Aplikacijo ki nadzira promet lahko skriješ v secret folder, te jo zakleneš z geslom...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

K0l1br1 ::

mrTwelveTrees je izjavil:

Torba v 90% ni deleč od njega po šolskem urniku, preden pride domov.

Ja sej, tole z aplikacijami za sledenje.... ampak problem bo če bo otrok vse podatkovni promet zabasal, pol ne bo šlo, razen z sms. Ker za neomejen podatkovni paket pa starši res NE bodo plačevali.

7 EUR pri telemachu, pri hoferju menda še manj. Problem je, ker ne bi smel klicati več kot 120 minut, ker potem ne bi več bil 7 EUR....

GrX ::

K0l1br1 je izjavil:

mrTwelveTrees je izjavil:

Torba v 90% ni deleč od njega po šolskem urniku, preden pride domov.

Ja sej, tole z aplikacijami za sledenje.... ampak problem bo če bo otrok vse podatkovni promet zabasal, pol ne bo šlo, razen z sms. Ker za neomejen podatkovni paket pa starši res NE bodo plačevali.

7 EUR pri telemachu, pri hoferju menda še manj. Problem je, ker ne bi smel klicati več kot 120 minut, ker potem ne bi več bil 7 EUR....


Mulci to skurijo v enem dnevu..

mrTwelveTrees ::

Če pa bi bil GPS tracker, ki bi pošiljal SMSe z lokacijo bi pa rabil najcenejši paket ker lahko dobim, za cca (govorim iz glave 100 smsov na mesec) to je vse
mislim da je to najceneje: 2,50 eur na mecec, paket MINI: https://www.mega-m.net/index.php?stran=...

UPS: samo 6 mesecev je ta cena

Zgodovina sprememb…

Gajec ::

https://www.spyshop.si/
tule imajo cel kup precenjenih in smešnih variant, morda pa se le najde kakšna zanimiva ideja.

jype ::

GrX je izjavil:

Dokler otrok ni polnoleten so zanj odgovorni starši in če se ne motim imajo vso zakonsko podlago, da nadzorujejo njegovo gibanje ipd..
Prikrit nadzor je prepovedan z razlogom - in zagotovo ne velja, da lahko 17 let starega otroka nadzoruješ, ne da mu bi za to povedal.

Jasno opredeljen nadzor, ki je otrok z njim seznanjen, seveda ni na noben način sporen.

GrX ::

Poraja se mi vprašanje kaj točni želite doseči. Namreč če gre mulo po šoli v večjo zgradbo ti ta podatek ne koristi prav veliko, ker bolj pomembno je kaj se dogaja za stenami...

mrTwelveTrees ::

Doseči ? da ga gredo lahko starši iskat in pripeljejo domov, učit, karkoli, ker nič ne uboga..... DA GA NE IŠČEJO po celem kraju in tratijo čas.

neverlucky ::

Aplikacija za sledenje. Plus še kakšna aplikacija, ki spremlja porabo podatkov. Torej bi dal nevem aplikaciji za sledenje 1gb mobilnih podatkov, ostalih x gb, ki jih je v paketu pa bi pustil v ostalo uporabo. Zdaj če otrok porabi ves svoje mobilne podatke, jih pač ne bo imel več, medtem ko bo tisti 1gb še zmeraj prost za to aplikacijo. Nevem če kaj takega obstaja, ampak pomoje da bi lahko.

jype ::

Tudi, če bo dobil pameten telefon z aplikacijo za sledenje, bomo čez nekaj dni imeli temo "kako preprečim, da otrok ugasne telefon", če se bo našel odgovor pa čez nekaj dni še "kako preprečim, da otrok telefon vrže v straniščno školjko".

Te tekme ne moreš zmagati, lahko pa otroka precej bolj strogo kaznuješ, če se ne drži dogovora.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

mrTwelveTrees ::

Bolj se nagibam za GPS tracker.

matobato ::

mrTwelveTrees je izjavil:

Bolj se nagibam za GPS tracker.


In ko otrok izve, da se mu prikrito sledi ?

mrTwelveTrees ::

S tem se ne bom jaz ukvarjal, jaz sem dobil svojo nalogo, da se pozanimam kaj se splača kupiti.

matobato ::

mrTwelveTrees je izjavil:

S tem se ne bom jaz ukvarjal, jaz sem dobil svojo nalogo, da se pozanimam kaj se splača kupiti.


Torej, ti bos sorodnikom svetoval prikrito sledenje, potem pa si umil roke. Nice.

sivistol ::

mrTwelveTrees je izjavil:

Gre se za problematičnega otroka (NE MOJEGA) ampak v sorodu. Pač fant je nekje na sredini poti osnovne šole (tako lahko sklepate koliko je star)
Starši mu nočejo kupiti pametnega telefona ker nič ne uboga, laže na veliko itd....

AMPAK TEMA NI namenjena temu da boste pisali o slabi vzgoji, če želite o tem pisat, si odprite svojo temo! LEPO PROSIM !

Gre se zato da bi radi sledili lastnega otroka, da se ga poišče ko se ga rabi.

opcija

A) skrito se všije v torbo GPS sledilec preko sim karice z lastno baterijo, ki bi se polnila 1x na teden, preko SMS da sporoči lokacijo
B) kupi se mu pametni telefon, na katerem bi moral biti nameščen program preko katerega bi se ga lahko sledilo, ampak ne vem če takšna aplikacija obstaja, da otrok nebi mogel izklopiti GPS in tega programa za sledenje, druga slabost pa je podatkovni promet, saj bi otrok hitro porabil neko kvoto, potem pa nebi ostalo nič za sledenje.

Še 1x poudarjam, ne bom bral komentarjev o slabi vzgoji, ker res ne bom, pišite prosim samo to kar sprašujem.


apple ma findmyiphone, sicer res da rabiš net, sam kter mulc pa nebo na netu hahaha, brez tega si "mrtu "
binance referal ( 10% off ) https://www.binance.com/en/futures/ref/38134864

mrTwelveTrees ::

matobato je izjavil:

mrTwelveTrees je izjavil:

S tem se ne bom jaz ukvarjal, jaz sem dobil svojo nalogo, da se pozanimam kaj se splača kupiti.


Torej, ti bos sorodnikom svetoval prikrito sledenje, potem pa si umil roke. Nice.


Jaz ne bom pri tem imal nič profita, povedal jim bom tudi za to, ampak bodo to sami urejali.

jype ::

mrTwelveTrees je izjavil:

povedal jim bom tudi za to
Potem je vse OK, le ne pozabi omeniti, da je prikrito sledenje lahko kaznivo.

neverlucky ::

Mogoče je potem res GPS tracker zašit nekam v torbo ena izmed boljših idej. Pa če ne bo ravno prešlatal cele svoje torbe, bo to težko ugotovil.

mrTwelveTrees ::

Ja, všiti ga nekako, pa luknjico pustiti da se priklopi polnilec (starši ponoči priklopijo polnilec in ga izklopijo preden otrok vstane zjutraj)

neverlucky ::

jype je izjavil:

mrTwelveTrees je izjavil:

povedal jim bom tudi za to
Potem je vse OK, le ne pozabi omeniti, da je prikrito sledenje lahko kaznivo.


Če malo googlaš na to temo, ni neke zakonodaje na tem področju.

jype ::

GPS tracker na bateriji ne zdrži prav dolgo (z 2x18650 nekaj dni, pa je to že kar zajeten paket), pa redno ga bo treba priklapljati za polnjenje.

mrTwelveTrees ::

mogoče GPS trackerji ki delajo preko SMS manj baterije pokurijo (da dobiš na SMS link na google map)

jype ::

mrTwelveTrees je izjavil:

mogoče GPS trackerji ki delajo preko SMS manj baterije pokurijo (da dobiš na SMS link na google map)
Odvisno je predvsem od frekvence zajemanja in pošiljanja podatkov. Če je naprava ves čas registrirana na omrežje, to tudi nekaj malega požre.

Aja, GPS znotraj objektov pogosto neuporabno slabo deluje, če se chipset zbudi v objektu, če ves čas spremlja, kje je, pa porabi precej več elektrike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

shadeX ::

apple ma findmyiphone, sicer res da rabiš net, sam kter mulc pa nebo na netu hahaha, brez tega si "mrtu "


FindMyiPhone je odlična zadeva za sledenje, problem pri tem appu (in drugih alternativah), je da imetnik telefona (torej otrok), lahko izklopi to funkcijo kadarkoli in si spet na začetku.

Kakorkoli, vem da si napisal da moralnih komentarjev ne boš bral, ampak po pravici povedano je to ena izmed najslabših možnosti za "nadzor" otroka kar sem jih kdaj slišal.

Dr. Phil oz. alternativa njemu bi bila zagotovo boljša možnost, ker je očitno da gre za izjemno problematičnega otroka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

neverlucky ::

Se vžge na vsako minuto in pošlje podatek o lokaciji. Tudi če bo znotraj stavbe, si ga moral pa nekaj trenutkov preden je vstopil tagat in veš kje je. Tako da tu najbrž ne bi bil problem, da je v hišah slab signal.

jype ::

Ja, no, v takem režimu moraš precej veliko baterijo polniti na 2-3 dni. Problem je v tem, da se vžge, potem pa čaka, da se mu javi dovolj satelitov, kar lahko traja dlje kot minuto.

NikolormousB ::

mrTwelveTrees je izjavil:

Ja, všiti ga nekako, pa luknjico pustiti da se priklopi polnilec (starši ponoči priklopijo polnilec in ga izklopijo preden otrok vstane zjutraj)


LOL. Daj tole naglas preberi :) Štekam, da ni tvoj otrok in samo pomagaš staršem najti tehnološko rešitev. Ampak resno, tastari bodo všili nekam gps tracker pa potem na skrivaj hodili v sobo in čez noč napravo polnili?

Naj se mulc oglaša na telefon, v naprostnem primeru naj ga starši peljejo v šolo in pridejo iskat, dokler ne pride malo k sebi.

mrTwelveTrees ::

Kje piše da mora biti torba vedno v otrokovi sobi, ko bi se polnila zadeva ?

Oprosti, ampak ne mi s takimi naj se oglaša na telefon itd... to ne deluje več.

jype ::

Pogovorijo naj se s šolsko psihologinjo in če ne gre drugače, naj ga odpeljejo v kakšno ustanovo, ki je namenjena resocializaciji, kjer bo imel veliko dela in popoln nadzor.

mrTwelveTrees ::

Glej o tem ne mislim debatirat tukaj, OK ?
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Otroka na rit. Kje je meja? (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
596106632 (91834) mailer
»

V brazilskem mestu osnovnošolce opremili s čipi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
11827122 (23002) outlawman

Več podobnih tem