» »

Dogovor o prenosu dopusta pri menjavi zaposlitve

Dogovor o prenosu dopusta pri menjavi zaposlitve

moose_man ::

Aprila bom morda začel delo pri drugem delodajalcu. To pomeni, da lahko v času dela pri njem izkoristim 3/4 letnega dopusta.

Na internetu sem našel več omemb, da se lahko na podlagi sporazuma med novim in starim delodajalcem neizkoriščeni dopust "prenese" h novemu (da lahko torej celotni letni dopust koristim od aprila dalje). Vem, da to v splošnem ni v interesu novega delodajalca, ampak zdi se mi, da bi se v mojem konkretnem primeru to dalo zmenit.:)

Ima kdo izkušnje s tem?

MIHAc27 ::

Jaz sem se tako zmenil. Pač novi delodajalec me je želel čim prej zaposlit. Tako da večino dopusta sem vseeno izkoristil še na stari zaposlitvi, nekaj sem pa ga potem pridobil na novi.

Bizkit45 ::

vse je stvar dogovora, načeloma imajo pa vsi najrajši dogovor po sorazmernem deležu.
tudi sam sem želel prenesti, in se izogniti nepotrebnem koriščenju dopusta v stari službi, ampak na žalost ni šlo.
če se boš zmenil za prenos ok, če pa ne, pa obvezno izkoristi sorazmerni del pri sedanjem delodajalcu, da ne bo šlo v nič..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bizkit45 ()

MadMicka ::

Pa ne pozabi, da pri novem delodajalcu imaš lahko več ali manj dni letnega dopusta, kot pri starem. Če te res rabijo in ti dajo višjo plačo, glej tudi, da ne boš imel manj dopusta.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izplačilo regresa za dopust

Oddelek: Loža
327709 (1707) MadMicka
»

Odpovedni rok in koriščenje dopusta

Oddelek: Loža
166527 (6155) CTHiss
»

Vprašanje glede dopusta

Oddelek: Loža
204490 (3472) mojsterleo
»

Vprašanje glede dopusta in delovnega razmerja

Oddelek: Loža
81512 (1086) MIHAc27
»

Odpoved in nova sluzba

Oddelek: Loža
397126 (4675) joze67

Več podobnih tem