» »

vezava električnega switcha

vezava električnega switcha

odgovornost ::

Pozdravljeni!

Kupil sem tale spodnji light switch.
https://www.itead.cc/sonoff-touch.html

Doma sem starega dal ven, v luknji imam 3 kable. ČRN, MODER, ZELENO_RUMEN. ZELENO_RUMEN pri starem mehanskem switchu ni bil uporabljen. Sedaj imam težavo, na navodilih mi piše, da rabim 3 žice. 2 fazi in 1 neutral. Jaz pa imam samo 2, če izvzamem zemljo.
Zadevo sem testno povezal tako, da sem modro žico dal v N priključek na sonoffu, fazo pa v IN priključek. OUT pa sem pustil prazen. switch se mi prižge (lahko klikam in se zadeva premakne na on/off. Luč pa na stropu samo utripa in nič drugega..
je tu kdo, ki bi mi znal svetovati?

looser ::

ja po mojem mora wifi vedno poslušat, ali kaj?
najbrž ni fora kot pri mehanskih v enopolni/izmeničnih/križnih vezavah...

kloko ::

Če boš natikal žice naključno, boš samo kaj skuril, sebe ali stikalo...
Klasično navadno stikalo za luč ima dva kontakta, na prvi kontakt pride faza iz varovalke, iz drugega kontakta gre žica naprej na luč. Barve so lahko različne, naj te ne prevara.
To brezžično stikalo ima torej IN, OUT in N. Na IN bi rekel da pride faza iz varovalke, iz OUT gre žica na luč, rabiš še nulo na N, saj se verjetno ta reč tudi napaja iz omrežja.
Takole na hitro bi rekel, da tvoji instalaciji manjka nula v dozi, da jo spelješ na N, neglede na modro barvo žice, ki tam visi.

L.p., Kloko

cvick ::

Tako je, tebi manjka nula na šalterju. Sigurno se jo da prpeljat po prazni žili, sam moraš dozo najdt, gor v dozi je sigurno nula.
Jest bi sicer zvezu nulo na modro, rumen zeleno bi pa uporabu za za fazo ki gre na luč.

odgovornost ::

kako pa rumeno zleeno uporabim za fazo ki gre na luč?
v elektriki sem bolj šibek :(

cvick ::

odgovornost je izjavil:

kako pa rumeno zleeno uporabim za fazo ki gre na luč?
v elektriki sem bolj šibek :(

Hmm, zdej če boš najdu razdelilno dozo lahko je tudi pod lučjo, bi mogu rumeno-zeleno žico, ki gre na stikalo vezat na dovodno modro žico(nulo), da bi meu na rumeno-zeleni v stikalu nulo. Ponavadi sta v dozi dovodna modra in modra ki gre na luč vezani skupaj in tam zraven bi mogu vezat rumeno-zeleno ki gre na stikalo, da bi dobil nula na stikalo.

odgovornost ::

okej. pride danes kolega - ki je mal bolj močen v temu. mislim da je mi je on nekaj podobnega razlagal kaj bi moral narediti.

Bellzmet ::

Ja sej so tudi slike v tvojem linku, kjer točno piše, da rabiš 3 žice in da brez nule ne gre.

odgovornost ::

ja saj, jaz nisem dojemal kako to gre. ker jaz imam 3 žice - sam zgleda je ena (ground) trenutno neuporabna

starfotr ::

To moraš imeti tu N (moder) vodnik. Če ga nimaš, ne bo ok.

fikus_ ::

Rumena-zelena je zemlja in pri klasičnem stikalu je ne rabiš. Da pa je v tvojem primeru tam, je zato, ker je štromar uporabil standarden kabel.

Za to stikalo rabiš žice za dovod N+L, ter odvod L1. Sedaj, če se gremo v sili razmer malo čaranja, uporabiš to rumeno-zeleno za L1. AMPAK POZOR! Daj čez npr. črno termo skrčljivo cevko na obeh straneh kabla, da ne bo kdo drug po barvi zamenjal funkcijo žile kabla!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vezava menjalnega stikala

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1639363 (9619) SonoR
»

Stikalo za luč - menjava z novim

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
172346 (2075) WaterBoy
»

Katera barva žice je ozemljitev

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2641989 (33726) St235
»

Vezava senzorja gibanja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
52978 (2889) Krokar79
»

Čudna vezava elektrike v stanovanju

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
114596 (4317) alexmarsic

Več podobnih tem