» »

Nakup osnovnega kemijskega seta

Nakup osnovnega kemijskega seta

«
1
2

imagodei ::

Ne najdem bolj primernega oddelka kot je Loža, zato kar semle tole dajem.

Zanima me, če kdo pozna v EU kakšno trgovino, kjer bi bilo možno nabavit takle (podoben) kemijski set za domačo rabo:
https://www.homesciencetools.com/produc...

Malo me ima, da bi obnovil svoje znanje kemije iz časov, ko sem se neuspešno spakoval po laboratorijih FKKT ;), pa pri nas nisem našel česa podobnega. Tisti set na prvi pogled zgleda kar kvalitetno, kar nekaj steklovine je borosilikatne, cena pa se, spet na prvi pogled, ne zdi pretirana. Priročno je, ker dobiš precej v kompletu in ni treba nabirati posebej.

Na strani lahko nabaviš tudi manjše količine zelo različnih kemikalij, a ker je firma iz ZDA, dvomim, da bi bilo to možno preprosto dobaviti v Slovenijo.

Vem, da imamo pri nas trgovine kot so Mikro-Polo, vendar če začnem seštevat, hitro pridem čez $140, kolikor košta zgornji komplet...
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

Hm? A res nihče ne pozna kakšne spodobne spletne trgovine v EU, ki bi prodajala take komplete po ugodnih cenah?
- Hoc est qui sumus -

starfotr ::

Kaj pa če vprašaš še kam drugam, kjer imajo lab opremo?

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Sicer v njihovi spletni trgovini ne najdem kaj podobnega, a bi mogoče le bilo smiselno jih malo pobarati?

http://www.mikro-polo.si/

Lp

Jože

koyotee ::

Barbarpapa2 je izjavil:

Pozdrav

Sicer v njihovi spletni trgovini ne najdem kaj podobnega, a bi mogoče le bilo smiselno jih malo pobarati?

http://www.mikro-polo.si/

Lp

Jože


Če bi prebral celoten prvi post...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

mlamat ::

imagodei ::

Komedijant
- Hoc est qui sumus -

tikitoki ::

Sam sem naročil s Kitajske. Ni idealno, imajo pa bolj človeške cene.

Je pa dobro vprašanje, če ima smisel, če nimaš kaj konkretnega v mislih.

imagodei ::

Kaj konkretno si pa nabavljal? Kakšne težave na carini?
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

Znova in znova me fascinira, kako na slo-TECH forumu nikdar ne dobim odgovora na tehnično vprašanje EDIT:OK, tehnično orientirano vprašanje, lahko pa se do onemoglosti preklamo o dnevni politiki.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

looser ::

hitro ustanovi slo-chem.si, zaenkrat je še available.

Argonavt ::

:) hehe tukaj se hecamo, ampak dejansko je totalna kriza na področju dobave kemikalij. Predvsem, ko gre za manjše količine.

Za potrebe eksperimentov ima zelo dobre kite pripravljene ta tip: https://melscience.com/en/

Poskusil za kak njegov eksperiment nabrati kemikalije pri nas.. Mission impossible..

Pošilja pa iz Anglije in če je sploh do sedaj bilo dobavljivo pri nas bo po brexitu verjetno nemogoče.

Tudi mene zanima kaj je problem v SLO, da gre prodaja kemikalij za mastne denarje samo na debelo? Premajhen trg, zakonodaja, carina?

p.s.: Nekaj časa nazaj sem našel DE trgovino, ki omogoča nakup po 10 -100g z razumnimi cenami. Nisem sprobal, linka je pa tudi žal šel v pozabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Argonavt ()

maco-maco ::

Na žalost je tako, da je tisti komplet Kosmos to kar danes prodajajo. Sem imel (delno še) Mehanotehnika pionir kemik. Solidna zadeva. Sedaj pa je totalen šrot ali skoraj profi zadeva. Kompleti so npr Schülerversuchs-Geräte, samo to ni to.
Kaj?

N4m31355 ::

b2b lahko dobis kemikalije pri dvojica d.o.o.

imagodei ::

Ampak jaz sem fizična oseba.
- Hoc est qui sumus -

tikitoki ::

imagodei je izjavil:

Kaj konkretno si pa nabavljal? Kakšne težave na carini?


Steklovino in podobno opremo. Za kemikalije pa vprašaj na carini. Za večino po moje nimaš problema.

tikitoki ::

Fizične osebe na spadajo pod zakonodajo za uvoz firm. Če ni posebnih omejitev na zeljeno spojino je verjetno dovoljen uvoz količino za zasebno uporabo. Pokliči carino in vprašaj.

Argonavt ::

B2B za fizično odpade, predvsem cenovno. Za labaratorije so cene v nebo, fizična nima kaj praskati. Za šole pa enostavne komplete zakomplicirajo zaradi varnosti.. Recimo preprost komplet magnetov te pri nas pride 95€, podoben ali celo enak komplet na aliexpress dobiš za 20 €. Podobna situacija je pri kemikalijah.

Rabil bi kako trgovino, kot je npr. ta Conatex ( glej Excel datoteko za naročilo kemikalij).

Gagatronix ::

Jaz sem pred casom zadeve kupoval pri Kefo, dokler so se imeli poslovalnico na Kongresnem trgu v LJ. Kako je pa zdaj z dobavo zadev preko njih, pa ne vem.

Unknown_001 ::

Laboratorij-UM (probably najbolj convenient zate)
https://www.laboratorijum.si/

Sedež podjetja:
LABORATORIJ-UM, Aleš in Aleš
TRGOVINA Z LABORATORIJSKO TEHNIKO, OPREMO IN KEMIKALIJAMI, d.n.o.

Pod Goricami 69, 1351 Brezovica pri Ljubljani

PE: Prodajalna/ANALIZA,
Murgle center, Cesta v Mestni log 55, 1000 Ljubljana




Golias
http://www.golias.si/?LNG=1

Alp-Lab
https://www.alp-lab.si/slo/laboratorijs...

KEFO
https://www.kefo.si/epruvete

Labena
http://www.labena.si/

Malo pofirbcaj. Nekaj se bo že našlo.

imagodei je izjavil:

Znova in znova me fascinira, kako na slo-TECH forumu nikdar ne dobim odgovora na tehnično vprašanje EDIT:OK, tehnično orientirano vprašanje, lahko pa se do onemoglosti preklamo o dnevni politiki.


Ne obupat ;)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Darko! ::

imagodei je izjavil:

Znova in znova me fascinira, kako na slo-TECH forumu nikdar ne dobim odgovora na tehnično vprašanje EDIT:OK, tehnično orientirano vprašanje, lahko pa se do onemoglosti preklamo o dnevni politiki.




Ja, politika in filozofija sta veliko bolj neotipljivi zadevi kot tehnika. Besede so poceni in šalabajzarje je v političnih temah težje prepoznati.

Ker pa je na ST res najbrž večje število tehno frikov kot filozofov, pa imaš kljub temu težave s preprostim tehnološko - orientiranim vprašanjem, se poraja dvom o smiselnosti kakršnegakoli debatiranja o politično - družbenih - filozofskim temah, tu na ST. Ker gre kompetenca sodelujočih proti zanemarljivim vrednostim.



Ps.: Žal ti na vprašanje ne znam odgovorit. Sem si pa podoben komplet, v sicer mnogo preprostejši obliki, omislil že kot mulc v vrtcu. Zbiral sem flaške od tablet in sirupov in potem shranjeval notri sodo bikarbono, kis, črnilo in podobne "ekstra zanimive" substance.
Nekatere flaške so ostale prazne.
Pa me mama vpraša:"Darko, ja kaj boš dal pa sem not"?
"Potrebujem še malo krvi, za laboratorijske eksperimente", sem odvrnil.
"Ja, kje jo boš pa dobil?" vpraša mama.
"Ja, počakal bom, da se kdo ureže", ji flegma odvrnem.

:))

Unknown_001 ::

@Darko!

Dobra fora :D

Ampak srčno upam, da ti to steklo primerno označuješ in odstraniš vse nalepke pred uporabo.

Jaz osebno tega ne bi počel. Že zaradi varnosti, ker te flaške od sirupov in tablet ne slovijo ravno kot top of the line quality. To je potrošna embalaža, pa kokr dnara toliko muzike.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Gagatronix ::

Raptor, saj se zavedas, da je Darko specificno napisal "ze kot mulc v vrtcu" po cemer lahko sklepamo, da zdaj ze dolgo ni vec? ;)

imagodei ::

OK... Kje pa bi človek dobil kakšno kemikalijo. Najboljše na Gorenjskem, če govorimo o fizični trgovini, drugače se tudi spletnih trgovin ne branim.

Konkretno bi rabil kak liter n-butil alkohola, pa ne vem, a je v Sloveniji redkejši od smaragdov, al samo ne znam najt...?
- Hoc est qui sumus -

MasterTade ::

Prodajajo že, ampak v količinah ki jih verjetno ne potrebuješ
Mors omnia aequat

imagodei ::

Mah, tule: https://www.kefo.si sploh ne vidiš prodajnega progama za kemikalije, če se ne registriraš. Cene tudi skrivajo, kot da prodajajo neke top sekret zadeve. Na
http://www.mikro-polo.si/ imajo tudi neke svoje fore. Res je, da bi moral sprobat, ampak me ob obilici skrivnostnosti že kar začne minevat. Tam te obvestijo, da bo ob zaključku nakupa morda kakšna kemikalija "čudežno" izpadla iz košarice, ker se pač ne sme prodajat fizičnim osebam. OK, zakaj mi pa potem sploh kažete to?
- Hoc est qui sumus -

gendale2018 ::

zakaj ravno n butil?

določene kemikalije je težko dobit ker so teoretično lahko prekurzorji za droge (tudi če ti če jst hočem kupit gbl da očistim platišča ga ne smem ker je v slo prepovedan ker ga lahko tudi popijem oziroma naredim iz njega ghb)

a na ebay pa amazon si pogledal tam se najde kup tega, jst sm enkrat celo videl vse prekurzorje za meth prodajalec pa slovenec (ne nisem kupil in ne nimama več linka)

al pa razne kitajske strani, tam je še največji problem ločit scame od pravih....

pa preveri še če ne kupuješ česa prepovedanega, po slo zakonih so izomere, estri, etri in soli prepovedanih snovi tudi prepovedani pri izomerih dobiš pol lahko ven bedarije kot je ta

mdma je C11H15NO2

ampak Butamben @ Wikipedia je po črki zakona ravno tako prepovedan
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Cruz ::

@imagodei
A potem si kupil set? Pri nas? Tudi sam razmišljam o podobni zadevi(hočem biti pripravljen, če(mogoče boljše rečeno ko) dobim raka:D).

imagodei ::

Neresni.

1-butanol bi rabil v procesu ekstrakcije kurkumina iz kurkume. Npr: Isolation of curcumin from turmeric:
From the above observations n-butyl alcohol was selected as the best solvent for the precipitation on the basis of yield and purity of curcuminoids as shown in graph 1. Further, the work was carried out to ascertain the time required for precipitation and it was found that 48 hrs were required to get good results (graph 2). Similarly, the procedure was repeated at different temperatures ranging from -20°C to room temperature (23?3°C), maximum yield and purity of the precipitated curcuminoids were found at room temperature as shown in graph 3. From graph 4, it was clear that the ratio of oleoresin and n-butyl alcohol plays a key role in precipitating the curcuminoids; the ratio (1:1) gave good results.


Postopek gre, kolikor sem zaenkrat gledal, v dveh korakih - z EtOH ekstrahiraš kurkumine skupaj s še vrsto drugih snovi. Po izparevanju ostane smolnata snov (oleoresin). Le-to nato raztopiš v 1-butanolu, ki hkrati povzroči, da se kurkumini oborijo.

Rabil bi pa čist n-butil alkohol, brez kakšnih nehlapnih strupenih primesi, ki ostanejo v končnem produktu. In ja, rabil bi za čisto osebno rabo. Za zunanjo uporabo.


In ne, nisem še dobil ustreznega seta. Zaenkrat se znajdem s klasično steklovino.
- Hoc est qui sumus -

          ::

Jaz sem propilen glikol nabavil tukaj. Mogoče imajo še kakšne druge kemikalije.

gendale2018 ::

propilen glikol majo po lekarnah samo ne v vseh, nekje je treba posebej naročit (če je kdo iz lj in rabi una na bavarcu ga ima)

etanol dobiš v merkatorju od dane za malo manj kot 30 eur 96% (kar ja največ kot je možno brez posebnih trikov), je čisto užiten (mislmi kot je pač 96% etanol užiten... je pa not samo etanol in voda, tisti iz raznih merkurjev imajo not še snovi od katerih bruhaš in ne izhlapejo skupaj z vodo in etanolom (metanola ne dajejo več, je pa vsaj izhlapel))... v lekarnah ponavadi imajo samo 70% ker je bolj učinkovito razkužilo, čeprav včasih dobiš tudi 90 ali 96 (lahko ga pa naročijo samo zate)

cenovno so po litru vsi tam nekje, lekarniški imajo to predsnost da obstajajo manjša pakiranja

hcl, h2so4, naoh, koh, aceton, izpropanol in še kaj imajo po raznih merkurjih samo so industrial grade tako da če reabiš za kaj kar bo nekoč nekdo zaužil ni najbolj pametno, razen če bo vse izhlapelo

v kmetijskih trgovinah ocetno kislino (kis samo bolj koncentrirano... žal ne anhidrid)

na ebayu/amazonu najdeš marsikaj (nisem zihr če smem pisat imena)
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

imagodei ::

Za EtOH vem, da je na voljo v Mercatorju in je čisto primeren. Je pa žal tudi precej obremenjen s trošarino. Če bi bil denaturiran s popolnoma hlapljivim denaturantom (recimo Metanol), ki ne bi puščal ostankov v končnem produktu, bi bil pol cenejši. Idealno bi bilo dobit takega, ampak, ajde, ker delam manjšo količino, ni problem.

Bi pa za izolacijo kurkuminov iz smole potreboval n-butil alkohol - spet, brez nehlapnih primesi. A to vemo, kje bi lahko dobil kak liter, brez da bi moral pri tem posredovat rojstne liste cele familije in se podvreči nadzoru varnostnih organov za naslednjih 10 let?
- Hoc est qui sumus -

tikitoki ::

Imagodei, kako pa odparis etanol?

imagodei ::

Kako, z uporabo odprtega ognja v zaprtem prostoru, valjda. ;)

No, resno - mam čas in lahko počakam, da izhlapi sam, na okenski polici (na zunanji strani okna). Seveda pa imajo v laboratorijih primerno opremo (digestorij), tako da se to da, recimo v parni kopeli :)
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

gendale2018 ::

tikitoki je izjavil:

Imagodei, kako pa odparis etanol?

pustiš na sobni temperaturi čez noč če se ti mudi in nimaš laboratorijske opreme imaš pa več bolj al manj varnih opcij.. radiator, fen, samo res pustiš na sobni temperaturi zvečer in zjutraj je suho (preverjeno)

bolj me zanima kako bi odparil propilen glikol v razumnem času :D

od bolj nedolžnih reči, ki jih moderatorji pomoje ne bojo šli brisat imata pa ebay/amazon dmso (topilo, ki ti tudi velike molekule spravi čez kožo kot stranski učinek smrdiš po česnu), phenibut, razni racetami, melatonin, gaba (ni centralno aktivna tko da če se hoče kdo zadevat z njo bo treba mal več dela), prehranska dopolnila ki po slo zakonodaji niso čisto ok.... pol pa počasih pridemo do reči ki jih ne bom pisal, ker jih itak ne smem.. eu verzije so bolj boge glede tega (čeprav sem videl in dietil eter in kloroform na eni od eu verzij, ne ne dam linka, ne nisem kupil, sami si najdite), us verzije pa ni da ni


kje pri nas se dobi kako varno poceni in legalno nepolarno topilo (recimo za acid/base ekstrakcijo določenih alkaloidov iz določenih rastlin oziroma spremembo soli določenih spojin v freebase verzije)?
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

imagodei ::

gendale2018 je izjavil:

bolj me zanima kako bi odparil propilen glikol v razumnem času :D

Štekam, ne vem odgovora. Zanima pa me še vedno, kje dobit n-butil alkohol.
- Hoc est qui sumus -

johanblond ::

gendale2018 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Imagodei, kako pa odparis etanol?

bolj me zanima kako bi odparil propilen glikol v razumnem času :D


https://www.buchi.com/en/products/labor...

MUC ::

Za vedoželjne otroke bi rad kupil en dober mikroskop.
Tisti otroški set so prerasli.
Na prvem linku https://www.homesciencetools.com/ je par dobrih.

Gledal sem tega: https://www.homesciencetools.com/produc...

Ali se vam zdi vredu.. 1000x povečava??
Ali kdo ve, koliko je poštnina, tam nič ne piše, ko daš checkout. Potem je še DDV + carnina. Se da kje bol ugodno kaj takega kupiti?

imagodei ::

Huh? Te povečave so blj tko... Oziroma stvari niso tako preproste. Preberi si npr: http://zeiss-campus.magnet.fsu.edu/arti...

Tkole poenostavljeno: S prostim očesom bi moral razločit predmete velikosti vsaj še tja do desetinke milimetra. 1000x povečava pomeni, da si prišel do desetinke mikrometra, oziroma vsaj rang nekaj 100 nanometrov, kar je ravno okoli valovnih dolžin vidne svetlobe. Ko enkrat prideš tako nizko, se začnejo dogajat zanimive zadeve, ki ne vplivajo dobro na kvaliteto slike.

Hudo dvomim, da mikrosokop, primeren za "vedoželjne otroke", dovolj dobro hendla te izzive. Profi mikroskopi sicer omogočajo večje povečave, ampak so tudi v drugem cenovnem rangu.
- Hoc est qui sumus -

MUC ::

Otroci si želijo takga, da se lepo vidijo celice .. kaj naj vzamem?

tikitoki ::

imagodei je izjavil:

Kako, z uporabo odprtega ognja v zaprtem prostoru, valjda. ;)

No, resno - mam čas in lahko počakam, da izhlapi sam, na okenski polici (na zunanji strani okna). Seveda pa imajo v laboratorijih primerno opremo (digestorij), tako da se to da, recimo v parni kopeli :)


V Laboratoriju imajo rotavapor. Zal niso ravno poceni. Verjetno si mislil vodno kopel?

A to ekstrahiras s 96% etanolom? Bi me zanimalo kako dolgo traja, da sam od sebe izhlapi.

Vidim, da je nekdo spodaj podal odgovor. Precej hitro ocitno. Edino 96% alkohol je drag.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

tikitoki ::

MUC je izjavil:


Ali se vam zdi vredu.. 1000x povečava??


Vredu je.

imagodei ::

tikitoki je izjavil:

V Laboratoriju imajo rotavapor. Zal niso ravno poceni. Verjetno si mislil vodno kopel?

Že digestorij je čist spodobna reč, če nimaš ravno odprtega ognja zraven:



Drugače pa, ja - vodna kopel. :)

tikitoki je izjavil:

Edino 96% alkohol je drag.

Zato sem še vedno odprt za predloge, kje dobiti denaturiran alkohol - vendar "food grade" varianto, brez nekih nehlapnih strupov. Alkohol, denaturiran z metanolom, bi bil zmagovalna varianta.

In pa n-butanol, kje dobit :)
- Hoc est qui sumus -

locoloco ::

gendale2018 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Imagodei, kako pa odparis etanol?

pustiš na sobni temperaturi čez noč če se ti mudi in nimaš laboratorijske opreme imaš pa več bolj al manj varnih opcij.. radiator, fen, samo res pustiš na sobni temperaturi zvečer in zjutraj je suho (preverjeno)

bolj me zanima kako bi odparil propilen glikol v razumnem času :D

od bolj nedolžnih reči, ki jih moderatorji pomoje ne bojo šli brisat imata pa ebay/amazon dmso (topilo, ki ti tudi velike molekule spravi čez kožo kot stranski učinek smrdiš po česnu), phenibut, razni racetami, melatonin, gaba (ni centralno aktivna tko da če se hoče kdo zadevat z njo bo treba mal več dela), prehranska dopolnila ki po slo zakonodaji niso čisto ok.... pol pa počasih pridemo do reči ki jih ne bom pisal, ker jih itak ne smem.. eu verzije so bolj boge glede tega (čeprav sem videl in dietil eter in kloroform na eni od eu verzij, ne ne dam linka, ne nisem kupil, sami si najdite), us verzije pa ni da ni


kje pri nas se dobi kako varno poceni in legalno nepolarno topilo (recimo za acid/base ekstrakcijo določenih alkaloidov iz določenih rastlin oziroma spremembo soli določenih spojin v freebase verzije)?

Bos moral v mikro polo ali sanolabor,drugih ne poznam,petrol eter bi sel skozi:-)

tikitoki ::

Imagodei, najvecja fora rotavaporja je, da ti omogoca susenje pri nizjem tlaku, kar je izredno uporabno, ce ekstrahiras termolabilne spojine.
Drugace lahko res vtaknes v vodno kopel in pac odparis:).

Pa primerna oprema ti omogoca se reklamacijo topila, kar je tudi lahko super, ker se nansa tocno na problem z visoko ceno topila.

Z metanolom denaturiranega ne bos dobil, ker je strupen in noces, da te slepi pijanec nato tozi,...

Sicer pa bi tudi mene zanimalo, ker imam ocitno en podoben problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

imagodei ::

tikitoki je izjavil:

Imagodei, najvecja fora rotavaporja je, da ti omogoca susenje pri nizjem tlaku, kar je izredno uporabno, ce ekstrahiras termolabilne spojine.
Drugace lahko res vtaknes v vodno kopel in pac odparis:).

Ne, saj imaš popolnoma prav. Samo, rotavapor je mal dražji, home-made digestorij bi pa še nekako šel skoz cenocno. Seveda greš pa lahko s kakim etrom delat na vrt pod nadstrešek, če imaš to možnost. Pač, DIY variante, vse je suboptimalno, če nimaš dostopa do orenk laboratorija.

tikitoki je izjavil:

Pa primerna oprema ti omogoca se reklamacijo topila, kar je tudi lahko super, ker se nansa tocno na problem z visoko ceno topila.

Jap... :) Ampak zaenkrat gre samo za proof of concept, tako da je 25 € za 96% EtOH iz Mercatorja čist dost OK.

tikitoki je izjavil:

Sicer pa bi tudi mene zanimalo, ker imam ocitno en podoben problem.

Če te bo zamikalo delit z nami, kaj počneš, smo tukaj in poslušamo. :D
- Hoc est qui sumus -

tikitoki ::

Ekstrakcija spojin iz zdravilne rastline.

imagodei ::

Aha. :)
- Hoc est qui sumus -

veduvedu ::

Namesto etanola lahko uporabiš izopropanol, katerega lažje dobiš v visokih koncentracijah, če se ne gre da to potem tudi uživaš.
Sam etanol, sploh tak ki je primeren za uživanje je silno drag zaradi trošarin. Denaturiran pa ni in načeloma se ga ne uživa, načeloma.
Visokokoncentriran etanol pa je slabši za ekstrakcije kakor nizko, vre pri višji temperaturi kot je to potrebno.
Za ekstrakcije pa imaš to napravo: Soxhlet extractor @ Wikipedia
Lahko pustiš čez noč in zjutraj imaš ekstrakt pripravljen, potem pa samo odpariš kaj rabiš

tikitoki ::

Ce ne bos uzival, potem lahko uporabis tudi denaturiran alkohol.

Primernost topila je odvisna od primera do primera.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

izopropanol? Etanol? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6729673 (6946) AtaStrumf
»

metilni alkohol - kje kupiti?

Oddelek: Loža
367902 (6866) dreta
»

Kje kupiti Salvio Divinorum? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6015273 (5494) imagodei
»

kondenzacija etanola?

Oddelek: Loža
285654 (4771) SeMiNeSanja

Etanol

Oddelek: Loža
3616799 (6688) tikitoki

Več podobnih tem