» »

izopropanol? Etanol?

izopropanol? Etanol?

1
2
»

kloko ::

V Merkurju ga imajo, odvisno za kaj rabiš...

L.p., Kloko

MrStein ::

Ja, ta tole iz Merkurja vem.
Kaj pa "gospodinjske" količine (manj kot liter) ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

vostok_1 ::

Rabi ga za koncentrirat droge, skoraj sigurno.

V tem primeru definitivno ni primeren tisti iz merkurja, ampak pojdi v lekarno. Oni ga namreč precej rabijo, če je ena od tistih lekarn, ki delajo tudi svoje izdelke. Tisto je dovolj čist za "konzumacijo".
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

lara2 ::

Pozdrav,

ker so lekcije kemije iz osnovne šole že daleč, me zanima kakšna je razlika med etanolom, metanolom in izopropanolom? Vse je alkohol, ampak ali se lahko npr. izopropanol uporablja za razkuževanje ran? Ali kaj drugo, našteto...

hvala, lp lara.

SeMiNeSanja ::

lara2 je izjavil:

Pozdrav,

ker so lekcije kemije iz osnovne šole že daleč, me zanima kakšna je razlika med etanolom, metanolom in izopropanolom? Vse je alkohol, ampak ali se lahko npr. izopropanol uporablja za razkuževanje ran? Ali kaj drugo, našteto...

hvala, lp lara.

Razkuževanje?
Jaz bi se držal tega, kar uporabljajo zdravniki: etanol in peroksid

Etanol peče, peroksid je bolj prijazen...samo ne vem, katera koncentracija je uporabna za ta namen. Prevelika bo naredila več škode kot koristi.
Od ostalih 'kemikalij' je mogoče uporaben še eter - s katerim se pa spet ni dobro preveč igrati, ker je izredno hlapen in vnetljiv, v zadostni koncentraciji pa eksploziven. Poleg tega pa je še narkotik, če ga direktno vohljaš...
Posledično ga potem tudi ne najdeš v domačih lekarnah.
Včasih so razkuževali še z jodovo tinkturo (jod+alkohol)..nekako ni več v modi.
Tudi permanganat kot razkužilo sodi bolj v neko drugo stoletje...
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

jest10 ::

lara2 je izjavil:


ampak ali se lahko npr. izopropanol uporablja za razkuževanje ran?

Seveda se lahko in tudi se. Večina tistih razkuževalnih krpic predno/po tem, ko te dohtar zbode je prepojenih z izopropanolom itd

Sheteentz ::

Mešanica vode in izopropanola v pršilki za defrostanje vetrobrabske šipe, pa take fore. Potem pa vidim ceno izopropanola, in me vrže na rit, 10€ na liter!
https://www.merkur.si/alkohol-mq-izopro...

jest10 ::

Obi ima pol ceneje

AtaStrumf ::

Ce kdo išče izopropanol v LJ lahko dobite pri KEFO v Črnučah, 1L 7,5 EUR, naročiš po telefonu (na netu ni dostopa do kemikalij), edin hudic je da moraš dati račun na firmo (to se boste ze znajdli). Telefon je tukaj (izbira 1) https://www.kefo.si/kje-se-nahajamo

Glede čistoče piše PA, kar upam da pomeni za analizo, torej verjetno 99%, bom videl ko dobim.

Lahko se uporablja za čiščenje ali za razkuževanje, samo pri razkuževanju ni vedno več boljše, recimo za etanol je 70% optimalen. Ima pa izopropanol to prednost, da ne peče kot alkohol.

Smrekar1 ::

medus je izjavil:

Kje v lj prodajajo čim čistejši izoopopanol, rabim nekje 500-1000ml. Kolk priblizno je cena?


Sprašuješ za tole:

https://market.mikro-polo.si/vsi-izdelk...

Pakiranje je po liter, računaj nekaj sto evrov, je pa res izredno čist. Ker je pa zadeva en majčkeno vprašljiva jim boš moral tudi povedati zakaj ga rabiš. Ker tega ne veš bo verjetno zate dovolj tudi tole:

https://www.merkur.si/izopropil-alkohol...

tikitoki ::

Od kje prides s 35 EUR + DDV na nekaj sto EUR?

DamijanB ::

tikitoki je izjavil:

Od kje prides s 35 EUR + DDV na nekaj sto EUR?


Razlika v čistoči. Laboratorijsko čiste stvari so pač drage.

tikitoki ::

Govoris na pamet, al si preveril link?

DamijanB ::

Sem preveril link, ta iz mikro polo je navedeno da je 99,9 %, ta iz merkurja je pa navaden tehnični okrog 99 % (ni navedeno tho).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamijanB ()

jotunn ::

DamijanB je izjavil:

Sem preveril link, ta iz mikro polo je navedeno da je 99,9 %, ta iz merkurja je pa navaden tehnični okrog 99 % (ni navedeno tho).

No potem pa preberi se oba posta, ki se navezujeta na to:

Smrekar1 je izjavil:

Sprašuješ za tole:
https://market.mikro-polo.si/vsi-izdelk...

Pakiranje je po liter, računaj nekaj sto evrov, je pa res izredno čist.


tikitoki je izjavil:

Od kje prides s 35 EUR + DDV na nekaj sto EUR?


Tikitoka je zanimalo kako prides na par sto 100eur cene, ce je cena 35.20eur+ddv za 2.5l (oz 14.08eur+ddv na liter)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jotunn ()

DamijanB ::

To je tikitoki nekaj zamešal, je pa dejstvo da gre cena z čistočo vedno eksponentno gor.

tikitoki ::

Zgolj nisem funkcionalno nepismen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

AtaStrumf ::

Evo, danes sem prevzel KEFO-tov izopropanol in je 99,8% cist (za analizo), za 1 liter pa sem dal 7,5EUR.

Mikro Polo je v Mariboru, tako da ni idealna izbira ce si iz LJ.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup osnovnega kemijskega seta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
697957 (5543) Raptor F16
»

metilni alkohol - kje kupiti?

Oddelek: Loža
367910 (6874) dreta
»

Brivnik - razkužilo

Oddelek: Loža
202625 (1671) Furbo

Etanol

Oddelek: Loža
3616804 (6693) tikitoki

Več podobnih tem