» »

Termostatska tuš armatura/pipa

Termostatska tuš armatura/pipa

Vaseer ::

Kupujem termostatsko tuš armaturo/pipo in iščem informacije na kaj moram biti pri nakupu pozoren. Bral sem, da je kvalitetna termostatska armatura težka in da je nekaj razlik v notranjosti (drobovju) pipe - keramična notranjost?
Kdor se spozna na to temo, prosim za krajšo razlago na kaj moram biti pozoren.

Zbiram tudi predloge. Budget do 200€, iztok vode spodaj za priklop fleksibilne cevi za tuš (samo 1 iztok).

Za enkrat imam nagledani Grohtherm 800 in Grohtherm 1000 (če ju kdo ima, prosim za mnenje).

looser ::

ja, saj maš, G1000 za 150e, izgleda na ceneje.si
g800 na ideo pa za 110e

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

buttcrack ::

kakšna pa je bistvena razlika napram telim, ki jih ma aldi v akciji za drobiž napram grohetu?

49106 ::

Roba, ki jo (za drobiž) prodajajo v takšnih diskontih, je narejena po Paretovem načelu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Daliborg ::

malo denarja malo muzike...računaj da rabiš vsaj par takih iz aldija vzet na rezervo ker ti bo termostat najverjetneje pokal dokaj hitro tako da boš potem ali samo mrzlo ali pa samo vročo vodo imel.
Grohe/Hansgrohe/Armal - to so ti neke klasične mid-range znamke katerih se drži, tudi na neke obi/merkur/bauhaus znamke se ne obračat enostavno stran metanje denarja.
To ti povem ker sem svoj čas tudi sam prodajal kopalniško opremo in sem ta kitajska jajcka (lastni proizvod) prodajal 2 za ceno 1 ker po 50ih reklamacijas pač obupaš da ne boš dobil stranke nazaj na vrata.
Lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

starfotr ::

Armal ne obstaja več. Včasih so to bile vrhunske armature, potem so začeli šparati in delati šrot in sedaj jih več ni. Prav jim je, kaj so pa delali slabo robo.

Priporočam Unitas (Herz).

ginekk ::

Vaseer je izjavil:



Za enkrat imam nagledani Grohtherm 800 in Grohtherm 1000 (če ju kdo ima, prosim za mnenje).


Jaz imam 1000-ko v uporabi dobrih 10 let. Deluje, brez okvar. Vendar, še vedno na končno temperaturo vpliva tudi pretok. Pri manjšem pretoku dobiš toplejšo vodo za isto nastavljeno temperaturo.

matobeli ::

Jaz jo imam iz hofra že ene 3 leta, dela zelo dobro, je tudi relativno lepa, oziroma nima nekih vidnih šivov kot druge iz podobnega cenovnega razreda.
Krom se ni odkrušil iz plastičnih delov, kar je precej fino.

Edina pomankljivost je da če si malo štorast se okrasni pokrovček ki na vsaki strani ščiti precej hitro sname. Se pa enako hitro tudi natakne nazaj gor.

Imam srednje trdo vodo, kolkor vem je itak vodni kamen glavni ubijalec.

Glede na to da je koštala 30eur bi se mi zdel nakup 150eur vredne armature neupravičen. Tud če dela 10let.

P.s. nisem pogruntal da bi pretok vplival na temperaturo.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Glede pretoka in temperature je tako, da nobena termostatska pipa ne odreagira v trenutku, če se hitro spremeni pretok tople ali hladne vode. Npr. na isti dotok, na kateri imaš pipo, imaš vezan WC kotliček. Med tuširanjem, ko imaš nastavljeno fino temperaturo vode, nekdo spusti vodo v WC-ju in zato se ventil napajanja kotlička hitro odpre. Posledično pade pretok hladne vode v termostatski pipi, kar se začuti kot nenadno povišanje temperature vode. Sicer se to v par sekundah izravna, ampak nihanje temperature se dokaj močno čuti. Ista zgodba se ponovi, ko se zapre ventil WC kotlička, edino da imaš kontra efekt, temperatura vode nenadoma pade...

Lp

starfotr ::

Če imaš inštalacijo, kot je treba, ne pride do padca tlaka in posledično pretoka.

Nove inštalacije in novodobni vodovodarji uporabljajo aluplast s premajhnim premerom zaradi press fitingov. In potem se vse pozna. Če je narejeno, kot je treba, ne pride do teh težav.

Daniel ::

Tudi meni je pred leti vodovodar ponujal, da mi veže ves vodovod na 3/8 alumplast, ker je kao dovolj... Smo šli kar na 1/2 in z razdelilno omarico, brez spojev v tleh. Nobenih težav.

ginekk ::

Barbarpapa2 je izjavil:

Pozdrav

Glede pretoka in temperature je tako, da nobena termostatska pipa ne odreagira v trenutku, če se hitro spremeni pretok tople ali hladne vode. Npr. na isti dotok, na kateri imaš pipo, imaš vezan WC kotliček. Med tuširanjem, ko imaš nastavljeno fino temperaturo vode, nekdo spusti vodo v WC-ju in zato se ventil napajanja kotlička hitro odpre. Posledično pade pretok hladne vode v termostatski pipi, kar se začuti kot nenadno povišanje temperature vode. Sicer se to v par sekundah izravna, ampak nihanje temperature se dokaj močno čuti. Ista zgodba se ponovi, ko se zapre ventil WC kotlička, edino da imaš kontra efekt, temperatura vode nenadoma pade...

Lp


Pri meni so to ne dogaja, imam čist zadost tlaka na vhodu bajte. Jaz sem mislil na pretok skozi termostasko pipo, ki ga spremenim direkt na pipi. Nastavim temperaturo, jo drži, potem pa zmanjšam pretok na pipi in voda je po občutku toplejša... enak efekt kot da sploh ne bi bila termostaska pipa. (dopustim možnost, da so mi škart robo prodali)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stenska kuhinjska pipa

Oddelek: Loža
114385 (1649) Machete
»

nakup radiatorjev

Oddelek: Loža
3111309 (10477) Anney
»

Težave s tušem

Oddelek: Loža
125693 (4961) INSIDE
»

Radiator ne greje kot bi moral

Oddelek: Loža
2613765 (13101) Spajky
»

Stroški centralnega ogrevanja

Oddelek: Loža
4110792 (9240) Pyr0Beast

Več podobnih tem