» »

Multimedija VS Medijske komunikacije

Multimedija VS Medijske komunikacije

IcyFox ::

Živjo,
ker se bo počasi treba vpisati na faks in še pred tem iti na informativne me malo zanima, če ima kdo kakšne izkušnje s programom Multimedija (na FRI) in Medijske komunikacije (na FERI). Zanimajo me kakršnekoli izkušnje, če je kdo obiskoval ali bolje pozna oba programa pa tudi razlike.
Hvala!

BivšiUser2 ::

Izkušnje iz Multimedija, ki jo zastopa mimogrede FE, uradno naj bi se izvajala tudi izpitna pravila FE, se pa FRI tega ne drži. Če te ne zanima RTV del si praktično odveč, ker te kje drugje nočejo oz. iščejo med za to namenjenimi programi. Lahko polinkam par že objavljenih postov, lahko pa tu vprašaš glede predmetov.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zgodovina sprememb…

IcyFox ::

BivšiUser2 je izjavil:

Izkušnje iz Multimedija, ki jo zastopa mimogrede FE, uradno naj bi se izvajala tudi izpitna pravila FE, se pa FRI tega ne drži. Če te ne zanima RTV del si praktično odveč, ker te kje drugje nočejo oz. iščejo med za to namenjenimi programi. Lahko polinkam par že objavljenih postov, lahko pa tu vprašaš glede predmetov.

Bi prosil za kak link 😁

Mavrik ::

Ponavadi pomaga če poveš kaj bi v življenju rad počel.
The truth is rarely pure and never simple.

BivšiUser2 ::

SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

IcyFox ::

BivšiUser2 je izjavil:

https://slo-tech.com/forum/t713188/p574...

Hvala 😁

Mavrik je izjavil:

Ponavadi pomaga če poveš kaj bi v življenju rad počel.

Ni tok kaj bi rad delal, ampak bolj da me veseli več področij, ki jih (se mi vsaj zdi) da študija zajemata, npr. Fotografija, momtiranje, delo z zvokom, snemanje ipd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IcyFox ()

BivšiUser2 ::

IcyFox je izjavil:

BivšiUser2 je izjavil:

https://slo-tech.com/forum/t713188/p574...

Hvala 😁

Mavrik je izjavil:

Ponavadi pomaga če poveš kaj bi v življenju rad počel.

Ni tok kaj bi rad delal, ampak bolj da me veseli več področij, ki jih (se mi vsaj zdi) da študija zajemata, npr. Fotografija, momtiranje, delo z zvokom, snemanje ipd.

Fotkanja ni nic. V 2. let. nekaj bolj umetniskega spacas v Ps, v 3. pa gres skoz osnovne nastavitve dlsr fotkica na enem terminu vaj. Na sploh je malo prakse delanja z zvokom, tudi pri Akustiki(2.)
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Mavrik ::

IcyFox je izjavil:


Ni tok kaj bi rad delal, ampak bolj da me veseli več področij, ki jih (se mi vsaj zdi) da študija zajemata, npr. Fotografija, momtiranje, delo z zvokom, snemanje ipd.


Nimam pojma za FERI, ampak se mi zdi da si malo narobe predstavljaš kaj bo FRI učil tule - to kar ti opisuješ so srednješolska znanja ali pa nekaj kar bi znalo biti bolj v domeni NTF.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

BivšiUser2 ::

Prvo leto FRI ne uči nič, oz. uči to kjer večina pogrne (ravno to je razlog, da se 1/2 razreda Multimedijcev ponavlja oz. ne naredi študija). Preveč je IMO matematike v predmetih (poslušamo skupaj z RI in IŠRM) in nič uporabnosti.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Mavrik ::

Mhm, ker to matematiko resno rabiš ko želiš delati uporabne stvari v naprednih področjih CS (umetna inteligenca, računalniški vid, sestava video in avdio kodekov ter dejansko delo s procesiranjem signalov), ne pa za klikanje po Adobe Premiere.
The truth is rarely pure and never simple.

BivšiUser2 ::

Saj ne pritožujem se nad njo, pritožujem se nad dejanskimi problemi, ki nam jih servirajo. Smo imeli celo teorijo OMA pa nam pri Digitalni obdelavi signalov ni pomagalo in nas je profesorica pri DOS še enkrat učila kompleksnih števil in običnega sinus-a in kosinusa. Če zdaj prideš do nas in nas to vprašaš lahko na prste ene roke prešteješ ljudi, ki to znajo.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

gddr85 ::

pomoje preveč tehnični faks, če iščeš montažo, fotografija, grafiko/oblikovanje, motion graphics ipd. in ne neko programiranje, ai ipd., potem najbrž nimaš kej delat na fri, pa magar če se na likovno vpišeš bo bolje..

BivšiUser2 ::

Ta študij je edino zanimiv za ljudi, ki ciljajo na službo RTVju ali ProPlus.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

IcyFox ::

Očitno sem si potem narobe predstavljal, kaj je poanta tega študija... vseeno hvala, bo treba še enkrat razmislit

A110 ::

SANNY potem je problem v vas in ne v programu da se morate se 1x uciti ze nauceno snov

The Player ::

smešno, če ne celo žalostno je, da je teh "grafičnih" faksov že na vsakem koraku. Ko sem se jaz vpisoval sta bila samo NTF in IAM, pa še en v MB se mi zdi da je bil.

Vsi k so hotl bit cool so seveda šli na IAM. Tisti, ki denarja nismo imel pa smo šli na NTF. Nato so seveda prišli še drugi faksi, kot so fakulteta za dizajn, ALUO in sedaj slišim še za FRI (če ni še kaj novega/starega, kar sem spustil).

Upam si reči (po informacijah ostalih), da je na večina teh faksih ena in ista pesem (seveda z določenimi izjemami). Snov se jemlje iz začetka, ker je program prilagojen za tiste brez predznanja, veliko neuporabnega šrota (mat, kem, fiz), prakse bore malo z zastarelo prog. opremo in učno snovjo.

Ker razen svojega faksa (NTFja, smer graf. in medijska tehnologija) ne poznam, predlagam, da dobro preštudiraš programe faksov in se na tej podlagi odločiš za obisk informativnih dni. Če rabiš kako pomoč glede NTFja, me lahko tudi vprašaš prek ZSja.

Ampak vedi, da boš moral 99% znanja pridobiti sam preko vodičev. Na faksu boš dobil le neke grobe osnove.

In še en nasvet. V primeru, če grafika ni tvoja srednješolska smer, ti predlagam, da se sploh ne lotiš grafike. Škoda tvojga časa in živcev. Ogromno časa boš moral investirati v učenje, ker je panoga zelo široka (od tiska, montaže, interneta, foto/video, animacija, 3D in sedaj še UI/UX design), konkurence je ogromno, še študentje iz arhitekture se hočjo špilat grafike, ker ni šihtov za njih :)), stranke hočjo met vse na pol zastonj, pa v vsaki fermi k boš hotu bit boš mogu delat vse, tko, da pozab na specializacijo, ker hočjo met samoroga k vse zna za minimalca.

Če te veseli lahko še zmerm se doma sam učiš, študirat greš pa nekaj bolj profitabilnega npr. za programerja al pa greš za vajenca za mehankarja, vodovodarja ipd.

Sliši se grozno, ampak tako je življenje. Po izobraževanju je ponavad tako, da greš delat ne tisto, kar te veseli, ampak tisto kar dobiš ali pa tisto, kar je profitabilno.

BivšiUser2 ::

A110 je izjavil:

SANNY potem je problem v vas in ne v programu da se morate se 1x uciti ze nauceno snov

Jaz bi rekel, da so profesorji tudi vse bolj popustljivi predvsem na FE. Načeloma bi nas res morali pustiti, da pademo, ne pa zaradi neznanja še dobiti 8.
@The Player:Osnove oblikovanja (UNI) ki n grafično oblikovanje (VS) bi naj prineslo neko razumevanje dizajnerja, je pa profesorica neka umetnica in se pri PS ne učiš PS ampak, delaš nek kolaž, za primere lepih spletnih strani pa nam kaže sicer estetsko lepe, a ko jih greš gledat s fona opaziš, da ljudje niso še slišal za besedo responsive.:))
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

IcyFox ::

Ravno zato, ker je toliko programov na to temo, se je težko odločiti za enega. Ker ima npr. tudi AGRFT podoben program (filmska in televizijska montaža), pa tudi tale IAM je strašno popularen v zadnjih letih (ampak če prav razumem je plačljiv)

The Player ::

IcyFox je izjavil:

Ravno zato, ker je toliko programov na to temo, se je težko odločiti za enega. Ker ima npr. tudi AGRFT podoben program (filmska in televizijska montaža), pa tudi tale IAM je strašno popularen v zadnjih letih (ampak če prav razumem je plačljiv)


Pozanimaj se kaj ti določeni program ponuja in se na podlagi tega odloči za informativni dan.

Odločiti se boš moral tudi sam pri sebi kaj te bolj zanima, ker je vsak faks bolj osredotočen na določeno stroko kot drugi. Npr. NTF je bolj osredotočen na graf. oblikovanje, graf. priprava in tisk (ampak še zmeraj ima ostale smeri preko izbirnih predmetov), medtem ko IAM recimo je bolj za video in fotografijo.

Če pa ne najdeš informacij pa vprašaj koga, če koga pozna, iz tega faksa, ki te zanima.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Študent naj bo ali Kako in kam na fakulteto!!! (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Šola
466343277 (5469) nejc_nejc
»

Mnenjo o študiju multimedije na FRI

Oddelek: Šola
92625 (2481) Mavrik
»

Kateri študij?

Oddelek: Šola
111499 (1346) jernejl
»

Svetujte - kam na faks?

Oddelek: Šola
153231 (2730) bluefish
»

IT industrija in vrednost diplome (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
14224162 (22124) noraguta

Več podobnih tem