» »

Kateri študij?

Kateri študij?

lejla123 ::

Pozdravljeni

Končujem srednjo poklicno in tehniško šolo, smer tehnik računalništva. Zanima me kakšni so kaj študiji v tej smeri? Vbistvu me bolj zanima multimedija, motaža video posnetkov, fotografiranje, snemanje,... zato sem že gledala študij v Novi Gorici, ki bi naj bil multimedijski tehnik ali nekaj takega. Ali obstaja kje še kakšni študij glede na to kaj sem naštela da me zanima? Ocene imam povprečne (3 in 4) probem mi delata edino matematika in fizika (zato po mojem FERI odpade). Aja pa predlagali so mi v naši šoli da bi naj šla raje na Visokošolsko...

Hvala za odgovor.
LP

BivšiUser2 ::

Študij multimedije je tudi na FE (LJ), je pa partnerska ustanova FRI (kjer je med drugim tudi matematika, pa tudi programiranje ni tak easy kot ti je mogoče na srednji šoli). Je neka medijska, samo lahko več odneseš ravno od UNI MM. Če lahko vprašam, kam pa hodiš?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

lejla123 ::

aha, hvala. si bom malo pogledala, hodim pa v računalniškega tehnika v MS

smacker ::

Na FERI program Medijske komunikacije ne vključuje veliko programiranja, matematika pa je na voljo kot izbirni predmet. Poleg tega odlično pokriva tvoja zanimanja.
Sicer pa nasvet nasplošno: ne se omejevat z "težavnostjo" in ocenami v srednji šoli. Če te neko področje zanima, ga že naštudiraš.

lejla123 ::

na feriju program Medijske komunikacije rabim 5. predmet?
sem pa lihkar gledala da piše da je program Medijske komunikacije univerzitetni program.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: lejla123 ()

IL_DIAVOLO ::

S takimi ocenami nimaš kaj delat na uni. In vpiši se na višjo in v smer, kjer dejansko so službe, ne kjer jih ni.

BivšiUser2 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

S takimi ocenami nimaš kaj delat na uni. In vpiši se na višjo in v smer, kjer dejansko so službe, ne kjer jih ni.

@lejla123: če si pri pouku bolj ali manj poslušala, se na FEjevskem delu nimaš kaj bati, da ne greš na UNI, edino točke za vpis bo treba zbrat.
V multimedijskih storitvah ni službe? Povej še enkrat. Zakaj že ne?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

BivšiUser2 ::

lejla123 je izjavil:

na feriju program Medijske komunikacije rabim 5. predmet?
sem pa lihkar gledala da piše da je program Medijske komunikacije univerzitetni program.

Za vse UNI programe rabiš 5. predmet, če si iz srednje strokovne. Priporočal bi ti tisti predmet, ki ga najbolj zastopiš, lahko pa tudi kakšno matematiko/informatiko(slednja tudi ni tako lahka kot se sliši, lahko pa vsaj enak projekt vnovčiš kot pri izdelku).
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Cruz ::

AGRFT je tudi ena izmed možnosti, imaš smer snemanje, režija. Mogoče grafično oblikovanje na NTF? Če te zanima multimedija pa seveda ne pomeni, da moraš študirati prav multimedijo ali kaj podobnega, da bi jo lahko prakticirala potem. Ni se potrebno omejiti na to. Lahko greš čisto drug faks in se z multimedijo ukvarjaš kot hobi. Študentsko delo si najdeš v tem pa se dosti več naučiš kot na študiju iz teh smeri. Itak gledajo izkušnje in ne faks, še posebej pri multimediji. V vsakem primeru pa ja, poskusi najti nek internship na lokalni televiziji, mogoče v kakšnem podjetju, ki proizvaja video produkcijo ali kaj podobnega. Tudi sam sem iz okolice MS in najdeš kar nekaj takih podjetij. Vprašaš lahko tudi tisto podjetje, ki vam je pomagalo pri zaključnem videoposnetku v šoli. Če hočeš delati v multimediji, moraš vglavnem to delati in ne (samo) študirati.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

noraguta ::

Sm biu gimnazijc. Kolebal med fizgko fri pa matematiko. Na kobc sem šel fri, danes bi šel pa strojno.

Pa zihr ne v lj.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

BivšiUser2 ::

Cruz je izjavil:

AGRFT je tudi ena izmed možnosti, imaš smer snemanje, režija. Mogoče grafično oblikovanje na NTF? Če te zanima multimedija pa seveda ne pomeni, da moraš študirati prav multimedijo ali kaj podobnega, da bi jo lahko prakticirala potem. Ni se potrebno omejiti na to. Lahko greš čisto drug faks in se z multimedijo ukvarjaš kot hobi. Študentsko delo si najdeš v tem pa se dosti več naučiš kot na študiju iz teh smeri. Itak gledajo izkušnje in ne faks, še posebej pri multimediji. V vsakem primeru pa ja, poskusi najti nek internship na lokalni televiziji, mogoče v kakšnem podjetju, ki proizvaja video produkcijo ali kaj podobnega. Tudi sam sem iz okolice MS in najdeš kar nekaj takih podjetij. Vprašaš lahko tudi tisto podjetje, ki vam je pomagalo pri zaključnem videoposnetku v šoli. Če hočeš delati v multimediji, moraš vglavnem to delati in ne (samo) študirati.

Se absolutno strinjam z napisanim.
V vsakem primeru pa ja, poskusi najti nek internship na lokalni televiziji

Ravno na MM maš tega ko listja in trave. Na faksu se kot študentsko delo snema vse dogodke, tudi tiste, ki so v bližini in 10 bruto / h tudi ni slaba študentska plača. Večji projekti, na katerih smo študenti prisotni npr. ravno zdaj Informativa, Evrovizija :)) in Planica. Za lokalne postaje v pomurju so največji projekti maturantski plesi (v 720p :))), pa mogoče kakšne malo večje veselice. Sicer pa se je fajn zavedati, da multimedija ni samo photoshop & video produkcije & programiranje appov ampak tudi prenos vsebine do končnega uporabnika, se pravi, pokukate tudi nekaj v svet telekomunikacij. Ravno smo končali s predmetoma, ki sta pokrivala tako RTV sisteme (DVB-T/S/C, IPTV, HBBTV, DAB(+),..) ter Internetne sisteme (90% snovi si se že naposlušala VVOS, UIKS, NRSA -kdo kaj uči letos?, si pa ogledate še LTE, Blockchain(!predavanje je bilo zelo basic!))
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zgodovina sprememb…

jernejl ::

Še ena višje/visokošolska varianta v Ljubljani, bojda so bolj praktično usmerjeni:
https://www.iam.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Multimedija VS Medijske komunikacije

Oddelek: Šola
182843 (2413) The Player
»

POMOČ! - kam na faks? -multimedija

Oddelek: Šola
192890 (2166) nonamer123
»

študij - multimedijske komunikacije

Oddelek: Šola
149475 (5853) zuz3k
»

Smeri na FERI

Oddelek: Šola
268996 (7509) LordTado
»

FERI vs FRI (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5517662 (14149) Hardstyle

Več podobnih tem