» »

Prihaja Linuxovo jedro 5.0

1
2
»

Poldi112 ::

LightBit je izjavil:

Saj veš, da bo vsak rekel neko drugo distribucijo.
Jaz pravim Debian.


Debian je seveda kul, ampak kleni Slovenci, ki živimo na J. strani Alp, prisegamo na Alpski linux.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

LightBit ::

Lonsarg je izjavil:

Jaz pa kljub vsemu čakam da se kak distro upa tako avtomatizirati major update kot W10 in jih avtomatsko začne pushat, da mi ni treba ročno. No ChromeOS je nakaj takega najbrž.

Arch Linux in ostale "rolling release" distribucije to delajo. Morda moraš samo vklopit, da je avtomatsko.

LightBit ::

Poldi112 je izjavil:

Debian je seveda kul, ampak kleni Slovenci, ki živimo na J. strani Alp, prisegamo na Alpski linux.

:D
Je zanimiva distribucija in precej unikatna. Mislim, da sem jo celo probal ko je imela še uClibc.

MrStein ::

LightBit je izjavil:

Saj veš, da bo vsak rekel neko drugo distribucijo.
Jaz pravim Debian.

Debian je android?
Ali spet odgovarjate brez da bi prebrali vprašanje?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

LightBit ::

Debian > Android.
Očitno vprašanje ni bilo dovolj jasno.

Poldi112 ::

Meni se je zdelo povsem jasno.

OK, kateri distro svetujete?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Poldi112 ::

LightBit je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Debian je seveda kul, ampak kleni Slovenci, ki živimo na J. strani Alp, prisegamo na Alpski linux.

:D
Je zanimiva distribucija in precej unikatna. Mislim, da sem jo celo probal ko je imela še uClibc.


Ne vem kako unikatna je v poplavi mini distrotov. Osebno sem ji dal priložnost, ker je popularna v Dockerju (in posledično ne pričakujem nobenih problemov s standardnimi server paketki) in zaenkrat mi je kar všeč. Mislim, distro kot distro, samo ene 10x manj placa zavzame za isto stvar. Za ostalo (recimo ELK, ki res hoče glibc) imam pa še vedno Debian.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

jype ::

MrStein je izjavil:

Debian je android?
Ne, android je ena druga distribucija Linuxa.

MrStein ::

Poldi112 je izjavil:

Meni se je zdelo povsem jasno.

OK, kateri distro svetujete?

Ti pa jasno ne shajata ravno, sodeč po zadnjih sporočilih.

Bom posebej poudaril:

MrStein je izjavil:

Eni še kar blodite o ************androidu************ v Linux temi?
OK, kateri distro svetujete?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ales ::

LineageOS.

Verjetno poskušaš povedati nekaj v zvezi z Linuxom in Androidom, pa ti ne uspeva, oz. te vsaj večina tukaj ne razume. Kaj poskušaš povedati?

jype ::

Android teče na Linuxu, ampak on bi rad povedal, da to ne velja, ker potem ne bi mogel več trditi, da je Windows najbolj razširjen operacijski sistem na napravah končnih uporabnikov.

andrejus ::

Jaz uporabljam 4 distribucije:
1. moj osebni PC - Ubuntu LTS - mora biti LTS. Zakaj Ubuntu, ker ima največ uporabnikov in če niso stvari rešene za Ubuntu niso za nobeno drugo distribucijo. Zadeva je v primerjavi z Win10 kul, Nimam kaj reč.

2. Dobra nadomestitev Ubuntuja je Suse. Veliak baza nafrfuljen ipd. No jaz uporabjam tudi Suse vendar predvsem zaradi tega ker ga moram poznati zaradi instalacij na velikih sistemih, pol ga imam tudi jaz v nekem virtual boxu oz na drugem compu.

3. Debian. To je #1 OS for free. Če kdo želi resen OS 4 free je to Debian. Deluje povsod od "pralnega stroja" do superračunalnika. Razen za neke free sisteme, kjer je strošek itak skoraj 0 še nisem srečal Debiana na velikih sistemih v podjetjih v praksi. Normalno Debian je za univerze, študente ipd. Neko podjetje tega ne bo uporabljalo kar tako.

4. RHEL. Brez veze za domačo rabo. Zelo dober za velike sisteme, samo jaz nimam dosti izkušenj ker delam na področju kjer prevladuje bodisi UNIX bodi SUSE (jasno tudi windows in AIX), se pa tudi RHEL pojavi. To je odvisno tudi od dela sveta kjer deluješ. Nimam niti kopije ker se mi ne da.

Ostalo je bolj za zabavo.
ARCH & Puppy

Android je linux, tako kot je lokalni bankomat windows. Kar v resnici je :)

jype ::

andrejus je izjavil:

še nisem srečal Debiana na velikih sistemih v podjetjih v praksi.
Večina strežnikov velikih podjetij, ki jih jaz poznam, temelji na Debianu.

andrejus ::

BigWhale je izjavil:

andrejus je izjavil:

Linux redno uporabljam na PCju zadnjih 10 let in lahko rečem da za določene stvari je res odličen (v primerjavi z win). Kaj mu manjka? Predvsem MS Office :)


Trenutno lahko uporabis office365, ne vem pa ali je funkcionalnost ze enaka klasicnemu office-u. Verjetno ne bo vec dolgo trajalo, pa bomo dobili nek appimage z office-om tudi za Linux. :)


Kolikor mi je zanano Office365 na linuxu dela samo v browserju, ne pa v primeru brez povezave. V browserju sem uporabljal predvsem za odpiranje dokumentov in za neko lažjo obdelavo. Uporabljal sem verzijo brez naročnine.

Drugače imam prenosnik tudi z win10 in uporabjam Office v windowsih, pa Onenote. Ker poznam stara unix/linux orodja sed grep ipd sem si na win namestil complet Cygwin (cca 150 MB legacy unix/linux programja) in sem kar zadovoljen.

jype je izjavil:

andrejus je izjavil:

še nisem srečal Debiana na velikih sistemih v podjetjih v praksi.
Večina strežnikov velikih podjetij, ki jih jaz poznam, temelji na Debianu.


He he he.
Potem delava na popolnoma različnih področjih oz z različnimi podjetji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrejus ()

Ales ::

Zanimivo, kako imamo različne izkušnje.

Praktično vsi linux strežniki večjih podjetij, ki jih poznam, so RHEL ali CentOS, razen podjetij v Nemčiji, kjer pogosto srečam SUSE. Debiana na strežniku neke korporacije še nisem srečal.

Sam sem dolga leta na delovnih postajah oz. prenosnikih fural Fedoro, zdaj pa že kar nekaj časa Arch. RHEL okolja imam čez glavo profesionalno, tako da mi prav paše imeti protiutež in drugačen pristop na nečemu, kar dnevno uporabljam.

MrStein ::

Ales je izjavil:

Kaj poskušaš povedati?

V debati je bil omenjen manjko Office, nakar je nekdo, bom tak rekel, "privlekel" Android.

Mogoče bi njega morali vprašati, kaj poskuša povedati...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

LightBit ::

Kje si pa dobil to povezavo?

c3p0 ::

Sam največ srečam CentOS/RHEL, Debian, pa tudi Ubuntu LTS, kjer so potrebe po novejših verzijah. V oblaku pa še kak Amazon linux, ki je CentOS based.

Zvezdica27 ::

lp,

ne iščeš distrota - najprej iščeš DE oz. WM. Potem iščeš distro, ki ti ustreza oz. če ga ni - si ga izgradiš iz Debiana. Tako vsaj jaz mislim.

Ker furam openbox, mi je najlažje preko lubuntu. Če ne bi Bunsen ali pa bi si izgradil Debian. SPloh če nimaš najnovejši harware, je Debian zmaga. Posobiš ga 1x letno in imaš mir, razen ko res hočeš nov LTS probat.

zz

MrStein ::

LightBit je izjavil:

Kje si pa dobil to povezavo?

Tam, kjer so se te besede pojavile. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novo Linuxovo jedro 5.0 je tu

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
3815754 (5322) gendale2018
»

Izšel Linux 4.17

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
65302 (3982) Ozric
»

Znane specifikacije PCIe 4.0

Oddelek: Novice / Matične plošče
114874 (2620) pegasus
»

Linuxovo jedro 4.9 prinaša obilico novosti

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
117769 (5707) Zvezdica27
»

Naslednje Linuxovo jedro bo 4.0

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
57059 (5532) Rias Gremory

Več podobnih tem