» »

LG predstavil rolo televizor

LG predstavil rolo televizor

Zaslon v vseh treh mogočih položajih. Vir: LG

Slo-Tech - Televizorji so že od nekdaj osrednji del CESa, borba inčev in pik se kakopak nadaljuje tudi v različici 2019. Že pred uradnim odprtjem je LG na svoji novinarski konferenci demonstriral svoj model model 65R9, o katerem smo sicer lahko brali že pred časom. Njegova glavna posebnost je, da se 65-palčni OLED zaslon na klik daljinca prikaže iz podstavka in se vanj na enak način tudi pospravi. Podoben koncept je okoli božiča "pobegnil" tudi iz Samsungovega razvojnega oddelka.

Na prvi pogled ne posebno koristna inovacija - zdi se, da na podstavku vseeno ne moremo hraniti knjig in vaz - a gre še za eno v vrsti demonstracij zložljivih, upogljivih in kdovekakšnih še zaslonov, ki jih doslej nismo bili vajeni. Poleg obeh skrajnih leg ima televizor še tretjo možnost, "Line mode", kjer na površini ostane samo približno četrtina zaslona, ki služi kot prikazovalnik ure, predvajalnika glasbe ali česa tretjega, ob prihodu na trg pa bo po besedah predstavnikov podjetja najverjetneje opremljen še s katero od digitalnih pomočnic.

Ob omembi trga pa seveda najprej pomislimo na ceno. Ta je za zdaj še neznanka, bo pa po vedenju dobro obveščenih verjetno segla še nekoliko višje od prav tako še neznane, a zagotovo ne prav nizke cene njihovega top OLED modela z diagonalo 88 palcev in s podporo ločljivosti 8K.

In ko smo že ravno pri LG; novost je tudi ta, da bodo njihovi televizorji po novem podpirali Applov Airplay, vendar ne neposredno prek iTunes, kot je včeraj napovedal Samsung, pač pa prek HomeKita, Applovega programskega okvirja za domače pametne naprave.

17 komentarjev

dexterboy ::

Prva prodajna cena mora biti petmestna cifra, v nasprotnem bodo sami sebi pljuvali v skledo...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

nekikr ::

Saj piše, da bo dražja od 88" OLEDa, ki stane koliko, 30.000€?

cekr ::

Bolj bi bilo uporabno, če ekran prileze izpod stropa.
V tem primeru se ti pa skrinja še vedno valja pod nogami.
Da ne pomislim, da bo kakšna skrbna gospodinja takoj postavila rože na to skrinjo.
Seveda jih bo tudi zalivala. Malo bo šlo pa tudi mimo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Dr_M ::

Kaj pa samsungov prvi LED tv (microLED)? To mi je bolj zanimivo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

FastWIND ::

Me ne zanima.

vostok_1 ::

Niti najmanj.

Jebe se mi gledat Avengerje na over 9000p foldable TV.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

taz ::

cekr je izjavil:

Bolj bi bilo uporabno, če ekran prileze izpod stropa.
V tem primeru se ti pa skrinja še vedno valja pod nogami.
Da ne pomislim, da bo kakšna skrbna gospodinja takoj postavila rože na to skrinjo.
Seveda jih bo tudi zalivala. Malo bo šlo pa tudi mimo.

Še lepša in cenejša rešitev je, da prileze izpod stropa LED projektor, pa imaš 150" sliko za 2k€.

Netrunner ::

Ne vidim neke uporabne vrednosti v temu da se televizija zloži. Današnja debelina TV je že tako majhna da jo enostavno pritrdiš na steno kjer lepo izgleda in ne zaseda prostora. Da bi se mi zarolala v škatlo pa ... ok... uporabno samo za prenos iz ene lokacije v drugo :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

BigWhale ::

Ce ne zarad drugega, je tole za transport odlicna zadeva. V avto spravim skoraj 3m dolgo skatlo manjse visine in sirine. 65" TVja ne spravim niti v sanjah. :D

neonX ::

sam sem zadovoljen s svojim tv-jem, prav tako LG



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neonX ()

Heisenberg ::

To bi bil idealen TV za mene.
Ker imam za TVjem okno, mi ga trenutno TV kar precej blokira in bi bilo fajn da bi se skril.

Sem že razmišljal da bi ga dal na roko ampak bi rabil vsaj 1 meter dolgo do najbližje stene

sleby ::

Heisenberg je izjavil:

To bi bil idealen TV za mene.
Ker imam za TVjem okno, mi ga trenutno TV kar precej blokira in bi bilo fajn da bi se skril.

Sem že razmišljal da bi ga dal na roko ampak bi rabil vsaj 1 meter dolgo do najbližje stene


imam popolnoma isto situacijo. jaz bom pomojem kupil tv lift mehanizem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sleby ()

Heisenberg ::

sleby je izjavil:

Heisenberg je izjavil:

To bi bil idealen TV za mene.
Ker imam za TVjem okno, mi ga trenutno TV kar precej blokira in bi bilo fajn da bi se skril.

Sem že razmišljal da bi ga dal na roko ampak bi rabil vsaj 1 meter dolgo do najbližje stene


imam popolnoma isto situacijo. jaz bom pomojem kupil tv lift mehanizem.


Dobra ideja!
Sem malce googlal in našel verjetno najbolj preprosto/ugodno rešitev: YouTube

feryz ::

Pred novim letom sem bil na Češkem.
Z mulcem sva šla malo gledat TV-je. Na policah Mediamarket-a ni bilo nič manjšega od 65 col, večina razstavljenih je bila 75 in 85 col. Prava poplava.
75 colski so od jurja do dva, 85 colski pa od 2 do 4 jurje.
Ti bi pa res rabili biti zložljivi.

Zanimivo so postavili skupaj tudi novega Iphona in 75 colarja. Iste pare. 37.000 kron.
Srat te prime, ko v živo vidiš, primerjalno, precenjenost mobitelov.

nekikr ::

Ampak na latest and greatest smart TVju se aplikacije odpirajo polžje počasi, na telefonu pa to leti. TVji so res precenjeni, ko tako primerjaš... ;)

cekr ::

Če bi se proizvajalci s prikazovalniki toliko ukvarjali, kot se s telefoni, bi sedaj imeli super aparate.
Tako pa daš po 2k€ ali več za nek aparat pa je še vedno polno pomanjkljivosti.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

MrStein ::

Saj telefon tudi...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj smo videli na CES-u (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5217220 (13622) MrStein
»

CES 2014: LG pokazal ukrivljene OLED-televizorje

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
4817129 (13833) fpbs
»

Samsung prihodnji mesec izdaja telefon z upognjenim zaslonom

Oddelek: Novice / Android
2715067 (6891) M.B.
»

CES: Samsung pokazal upogljiv OLED-zaslon

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
2510556 (8337) Furbo

Več podobnih tem