» »

NVIDIA Ampere (2020)

NVIDIA Ampere (2020)

Temo vidijo: vsi
««
220 / 222
»»

Homelander ::

FireSnake je izjavil:

Gonil sem jo nekje eno leto in narudaril nekje 0.76ETH.
Glede undervoltanja: če bi želel tisto krivuljo voltaž znižati se ti lahko zmeša. In zadeva zagotovo ne bi bila stabilna.
Zato:
- GPU daš na minimum
- RAM naviješ
- power limit daš na 80%

In je to to, pa goniš.

Sem že mislil vprašati, če si jo imel na stock med vsem tem hashanjem. No saj to pa tudi ni tako slabo kar si naredil. Undervolt niti ni nujen, saj ali omejiš z voltažo ali powerjem, je eno in isto.
Ampak da si znižal GPU in navil VRAM pa ni najbolje. V igrah je bolje če narediš kontra, GPU do konca, VRAM na min, ker potem sprostiš malo moči, ki jo lahko GPU uporabi za boost. Res pa da to velja za manj kot 220W. Pri 220W je enako ali VRAM min, ali 0 ali max. Pri več od 220W pa bolje da je na max.
Recimo:
PL 200W, OC +150/+1200 - 117 FPS
PL 200W, OC +150/+0 - 121 FPS
PL 200W, OC +150/-502 - 124 FPS

Saj drugače imaš prav, da čim hitreje nastaviš in čim hitreje začneš hashat, bolje. Ker kaj ti nuca če bi nekaj nastavljal 1 mesec, če ne moreš tisti čas hashat.
80% je kaj, 0,8x350, 280W? Pri teh Wattih daš res lahko VRAM do konca. GPU da znižaš si ga pa v kamen. Kurila ti bo v vsakem primeru 280W. Ampak ti si jo tako v bistvu overvoltal. Pri 280W bo v vsakem primeru voltaža nekje med 800 in 850 mV. Ampak ti imaš zdaj pri enaki voltaži manjšo namesto večjo frekvenco.

Kar sem na hitro poguglal, ostali res znižujejo core in povišajo VRAM do konca (+1200). Ampak to zato ker omejijo na 220W (280W pač ni ravno smiselno če nimaš zastonj elektrike), kar sem pa že prej opisal kje nastane problem, pri tako majhni porabi imaš lahko samo eno ali drugo navito do konca. Pri minanju edino izgleda, da je bolj pomemben VRAM kot pa core.
https://miningchamber.com/gpu-mining/rt...
https://www.reddit.com/r/EtherMining/co...


When mining Ethereum the memory clock should be bumped up significantly, with your power limit and core clock tapered back.

Še vedno sicer ne vem kje je point zmanjševati core, saj VRAM v vsakem primeru ostane fiksen, core pa dobi toliko MHz kot ima na voljo moči.
Saj načeloma si potem pravilno delal, edino malo visok PL si imel.

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Nisi dobro prebral: jaz sem (v tistem času) rudaril.
In te nastavitve so bile za rudarjenje špica.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Homelander ::

No saj govorim (tudi) od rudarjenja.

dolenc ::

Drugače pri krivulji držiš shift, vse potegneš v podn, potem pa eno (celo!) točko, izbrano voltažo, premakneš kjer bi rad imel clock in to je to. Vem, cela znanost :P

Homelander ::

Ampak če karkoli znižuješ krivuljo boš imel DO izbrane voltaže overvoltano. Recimo si izbereš za max 800 mV, pri 750 mV boš imel potem samo npr. 1500 MHz namesto npr. 1700 MHz.
Res pa da se na koncu to ne pozna, ker če gledam GPU-Z log za 800 mV ter 900 mV undervolt, je skozi 99% loga fiksnih 800/900 mV.
Edino če imaš nastavljen power limit, tam moraš pa nujno povišat core. Mislim, ni nujno, ampak če ne, izgubiš ene 2-4%.

Ravno zato kar si ti napisal, sem šel opisati pravilni postopek.

Sheteentz ::

a te voltaže znižujete zaradi previsoke temperature v prostoru, drage elektrike, prešvoh napajalnikov, ste troje skupaj?

bili so cajti, ko je človek hotel iz GPU-ja dobiti čim več fps-jev, zdaj se gre pa za porabo, svašta...

dolenc ::

Ko enkrat nastaviš izbrano "piko" recimo 925mV, bo to max voltaža, vse ostale pikice se bodo lepo zložile in imele temu primerno manjšo vrednost - voltažo.

Ker se "moderni" gpuji sami omejijo po porabi in temperaturi, torej spusti clock, če je temperatura višja ali prebiješ porabo.
S tem zmanjšaš porabo in temperaturo. Torej si s tem narediš luft, da dvigneš clock, torej zadevo naviješ, svašta a ne ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dolenc ()

Homelander ::

Sheteentz je izjavil:

a te voltaže znižujete zaradi previsoke temperature v prostoru, drage elektrike, prešvoh napajalnikov, ste troje skupaj?

bili so cajti, ko je človek hotel iz GPU-ja dobiti čim več fps-jev, zdaj se gre pa za porabo, svašta...

Seveda se gre za temperaturo v prostoru, če grafična daje ven 400W ter še CPU 100W (ter včasih s tistim PL2 250W spusti v prostor še dodatno vročino). Marsikdo bo rekel klima, ampak to ni isto. Smo imeli na šihtu 2 tedna nazaj vsi probleme z zdravjem popoldne, da smo se morali popoldne za kakšno uro spočiti. Odkar imamo nastavljeno povsem na min ni nobenih problemov.
Glede elektrike je pa tudi odvisno kako si zaveden. Meni je neka dobra meja za GPU 250W, za CPU pa 80W, RTX 4080 in 7700X mislim da ne bo problem tako laufat. Pozimi ni tak problem, ker obenem še ogrevaš sobo in tako elektrika vsaj ne gre v nič.

Torej si s tem narediš luft, da dvigneš clock, torej zadevo naviješ, svašta a ne ;)

Prej si rekel da spustiš krivuljo v poden, to je enako kot če bi dal core slider povsem v minus. Zdaj pa praviš da dvigneš core.
Kakorkoli, važna je res samo tista ravna krivulja desno od izbrane točke, kaj imaš levo od tega ni tako pomembno. Pač zvišuješ core dokler je še stabilen.

Zgodovina sprememb…

dolenc ::

Sem mislu da poznate te stvari.

Krivuljo spustiš, med tem ko drzis shift, vse pike premakne. Premaknes eno piko, ta bo najvišja po mhz, krivulja je neveljavna, shraniš, zapreš, odpreš še enkrat krivuljo, ki jo je sedaj rivatuner, pardon, afterburner popravil, da je vse tako kot more bit zloženo, max V in mhz pa je tvoja pika. Tako ne rabiš premikat vsako piko posebej.

Sheteentz ::

dolenc je izjavil:

Ko enkrat nastaviš izbrano "piko" recimo 925mV, bo to max voltaža, vse ostale pikice se bodo lepo zložile in imele temu primerno manjšo vrednost - voltažo.

Ker se "moderni" gpuji sami omejijo po porabi in temperaturi, torej spusti clock, če je temperatura višja ali prebiješ porabo.
S tem zmanjšaš porabo in temperaturo. Torej si s tem narediš luft, da dvigneš clock, torej zadevo naviješ, svašta a ne ;)


Sam že dolgo nisem overclockal GPU-jev, nazadnje 1060 3GB. Takrat v srednjem veku se je voltažo dvigovalo, da je bila kartica stabilna. Po novem se torej za overclockanje voltažo znižuje? Dejansko svašta, vsaj za mene :D

Buggy ::

jep...to je tako ze od Pascala naprej oz. za kartice z GPU Boost 3.0 in njegovimi heci :P

Sey pri Ryzen procih imas isti stos...ni vec starega brute force OC kot smo bili vajeni, zdej so vmes finese ;)

dolenc ::

Ja problem je, da so powerlimit zapekli v bios, drugače bi samo to dvignil.

Biosi pa so podpisani, tako da tudi ne moreš sam urejat. Zato potem krožijo po netu kaki biosi drugih modelov, ki imajo višji limit.

Deloma posledica predprejšne krypto norije.

FlyingBee ::

Najbolj smiselno je bilo pri rudarjenju, kjer je namen čimbolj znižat porabo ob podobnem rezultatu kot vanilla stock. Lahko se prenese na gaming, znižaš dokler so še podobni fpsji oziroma ne crasha.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Buggy ::

V povezanem trikotniku na podlagi katerega dela algorite: voltaza, temperatura in frekvenca isces optimum.
Praviloma zacnes z undervoltom, kar posledicno prinese nizje temerature in dopusca vecje/daljse booste frekvence.

https://appuals.com/gpu-boost-nvidias-s...

Drugace, mi je pa Gigabyte danes poslal Steam kode za 20€ ob nakupu GPU-ja, ce je mogoce kdo kupoval GB v tem casu akcije, se mu spalca claimat.

FlyingBee ::

Mindfactory lagernd 22.08.

3090ti 1398 EUR
3090 1289
3080 12 849
3080 10 838
3070 589
3060ti 469
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

mtosev ::

Lepe cene.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Sheteentz ::

Lepe cene lepo padajo

Vetrolov ::

Še za 100e dol pa bo vredu dokler ne izdajo 4000 serije

FlyingBee ::

Malo za protiutež

3090ti 1398 / 6950xt 1199
3090 1289 / 6900xt 885
3080 12 849
3080 10 838 / 6800xt 759
3070 589
3060ti 469 / 6700xt 459
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Sheteentz ::

jp, 6800xt, tole bo moja nova grafa, jebeš RT

Constantine ::

In Gaming, our partners and ecosystem are responding to a sudden slowdown in consumer demand and correcting channel inventory. Still, the fundamentals of gaming are strong. We'll get through this over the next few months and go into next year with our new architecture. I look forward to telling you more about it at GTC next month.

I look forward to next month's GTC conference, where we will share new advances of RTX reinventing 3D graphics and gaming.

NVIDIA CEO - Jensen Huang

Torej bo unveil 19 septembra.

FireSnake ::

.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Magic1 ::

Sheteentz je izjavil:

jp, 6800xt, tole bo moja nova grafa, jebeš RT

Zakaj pa XT? 6800 je malo nad 600€.
Magic

Sheteentz ::

6800 XT sem imel v mislih zato, da bo po raster performansih ekvivalent 3080. Za VR na HP Reverbu G2 rabim kr orng mašino. Čeprav, če na ebayu dobim kakšno ugodno 6800 non-XT, bom verjetno res navadno 6800 vzel.

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

Glede VR malo preveri zadeve, ker sem bral kar nekaj problemov z AMD GPU-ji in Oculus Quest 2 preko Air Linka. Sam sem vzel NV ravno zaradi bolsega encodinga v VR.

Sheteentz ::

Ja, res so imeli neke probleme de leti nazaj, ampak so tole uredili z gonilniki. AMD FineWine, pa take fore :)

meho7 ::

A warzone bug so ze odpravili pri 6900xt ?


Known Issues

Stuttering may be experienced while playing Call of Duty(R): Warzone™ on the Caldera map with some AMD Graphics Products such as the Radeon™ RX 6900 XT Graphics.

ocitno se ne :))

FireSnake ::

Ti nam povej (saj spremljaš, ane?).
Predvsem pa: čemu je to smešno?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

meho7 ::

Smesno je ker po skoraj 1 letu se vedno niso odpravili napake pri nekaj let stari graficni ki stane 1k€ :))

FlyingBee ::

Briga jih, itak morajo ceno ne glede na kaj skoz nižat, da ohranijo vsaj 20 posto na trgu dGPUjev.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Sheteentz ::

Briga me za warzone in podobna streljaška jajca :D

ps: mi je pa zanimiv tale fanboy-izem. Ena taka mentalno emocionalna patologija, ki ne izbira žrtev. Vredno kakšne doktorske disertacije.

Zgodovina sprememb…

meho7 ::

ATI Driver support :D

DamijanD ::

Mam AMD GPU - ampak tudi meni se zdi čudno, da kakšnega takega buga ne odpravijo celo leto... Ampak po drugi strani lahko nvidia tudi ve za kakšne probleme pa samo niso javno v known issues.

Buggy ::

Ah ne NV je pa glede tega imuna, to bo vsak NV fanboy povedal :))

Se spominim kako sem imel pred leti v BF3 problem z NV, ki jih niso nikoli odpravili, pa ne delam scene. Pac game engine in driverji oz. arch vcasih ne grejo skupaj. Ali namenoma ali pa po nesrec ne bomo vedeli, vedno pa imas opcije.
Jaz z AMD karticami ki sem jih imel nikoli nobenih problemov, pa sem celo CF fural. Zdej bom tamalmu mojo 1080Ti v SLI dal v masino, da vidim kako bo to delovalo, sam se upira, ker je low latency competitive gamer :))

Za testing se bo mogu zrtvovat

Magic1 ::

Ali spremljate mal cene elektrike na prostem trgu? Ko bodo države nehale sofinacirati elektriko, se bo nehala norija s 500W grafičnimi. Kripto mining je pa zdaj ziher mrtev.
Cene elektrike so šle v enem letu 10x gor na prostem trgu!
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

DarwiN ::

Tist, ki kupi usran GPU za 2k€, mu dol visi za ceno elektrike.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Buggy ::

DarwiN je izjavil:

Tist, ki kupi usran GPU za 2k€, mu dol visi za ceno elektrike.



tisti, ki je pred letom kupil usran isti GpU za 2K je res tele, ker danes dobis isti GPU za osemcto...spila pa od takrat nobenega :))

Horas ::



uf kje je šele Ti^^
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

FireSnake ::

Tale pa ne bo dolgo:
[izbrisana tema]
bo hitro našla novega lastnika.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Rok Tržan ::

Si za časom? Včeraj jo je imel gor za 780€ in verjetno prodal po 5ih minutah :)

FireSnake ::

Imam še kaj drugega za početi, veš?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FlyingBee ::

Mora pa biti fajn zgonjena?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

FireSnake ::

Za taki denar: pa še v garanciji.
Se ni kaj za sekirat.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

svenhassel ::

Jaz sem imel čisto enako grafično in lahko rečem samo katastrofa.
Gigabyte je storil veliko napako, ker je na master grafične namestil samo 2x8 pcie za napajanje, kar ni dovolj, za te grafične:


To napako so pozneje popravili z REV2 verzijo, ki ima 3x8 pcie: https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/...

Drugi problem pa je VRM, ki je ob 100% hitrosti tudi pozimi, ko imaš v sobi 10 C, na 110 stopinj.

Je pa prodajalec, zelo verjetno zamenjal termalne blazinice, tako da gigabyte garancije zagotovi nebi priznal.

Tako, da bi se jaz na njegovem mestu kar fajn sekiral, če bi plačal 800 eur za grafično, ki je loterija (lahko dela še 10 let, ali pa par tednov).

svenhassel ::

Pa, če že rabiš 3090, daš zraven še 300 EUR in kupiš popolnoma nov STRIX 3090, ki povozi ta jajca od gigabyta:
https://www.jacob.de/produkte/asus-rog-...

Sicer pa je trenutno neumno plačati tak denar za dve leti staro grafično, ko pa bo, čez par tednov prišla 4080, ki naj bi bila 50% hitrejša od 3090

FireSnake ::

Asus je tak zakon.
Nisem si pa mislil, da je to tak jajc.
Za Chill 3D sem vedel, da je jajc. En teden nisem zdržal, sem prodal in kupil Asusu, ampak ne STRIX.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

FlyingBee ::

Inno3d je znamka. So že dolgo na trgu pa še vedno jajca prodajajo, slabši je verjetno le še Manli.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

FlyingBee ::

Mf lagernd
3090 ti 1322
3090 1199
3080 12gb 858
3080 10gb 819
3070 569
3060 ti 485

Glede znamk sem zaenkrat še najbolj zadovoljen z MSI, ponavadi so tudi cenejše od Asus in dostopne na mf
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Homelander ::

Jaz sem imel tudi Aorus Master 3070. Še en problem je, Aorus Master je bila 11°C bolj vroča od slabšega modela - Gaming OC, 86°C proti 75°C.
https://linustechtips.com/topic/1318591...

Pa Eagle 3070 sem imel tudi. To je bil pa problem s PCIe konektorjem:
https://forums.overclockers.co.uk/threa...
Ampak to so popravili enkrat konec novembra ob izidu 3060 Ti.

Drugače pa tudi Eagle dobro hlajenje, 69°C. Vse stopinje so pri manual fan 2000 rpm, da je primerljivo med sabo. Ampak Eagle je bila 240W, ostali 2 pa 270W. Pri 240W Gaming OC 71°C, Aorus Master pa 75°C. Pri 220W je bilo še vedno 67 proti 73°C.
Tako da je Gigabyte dejansko dal 200W hladilnik na 270W kartico.

Dobri 2 od štirih sta bili tako:
-3060 Ti Aorus Elite - ta je za 10/10, jo imam še doma, mi jo je škoda prodati enemu za 350EUR. To je 240W kartica in ima samo 59°C pri 2000 rpm, mar bi naredili še to 3070 namesto Aorus Master.
-3070 Gaming OC je bila nekaj srednjega, coil whine me je kar motil, enako močan je bil pri Aorus Master

Za Aorus Master pa res ne bi verjel če ne bi videl z lastnimi očmi. Še vedno pa marsikdo ne ve tega in mislijo da je enakovredna ASUS Strix in MSI Suprim, je pa daleč od tega. Sploh ker so bili to generacijo skopi reviewi zaradi slabe dobavljivosti.

Vsaj pri platah imajo manj za zajebat, tisto se splača probat, ker so ponavadi dosti cenejše.

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Ni mi jasno kako lahko toliko zaj3bajo s hlajenjem, ko pa že več kot 20 let popajo hladilnike na pcbje.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan
««
220 / 222
»»