» »

NVIDIA Ampere (2020)

NVIDIA Ampere (2020)

Temo vidijo: vsi
««
190 / 222
»»

FireSnake ::

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B...
EVGA RTX 3090 FTW3 Ultra Gaming 24GB GDDR6X HDMI 3xDP
1191 €
:D
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

MysticElf ::

Ker sem imel pri svoji ASUS Dual 3070 probleme z ventilatorji (crknil ležaj) in sem dal potem NF-F12, ampak je itak hladilnik prešvoh za stock 220-240W, ker je samo za 180-200W, da imaš malo pod 70°C.
Sem šel potem včeraj googlati, in imajo vse ASUS enak problem, itak, če so pa enaki fani na DUAL, TUF in Strix.
In sicer če ti ne paše Noctua in nizki obrati in pritrjevanje z vezicami, kar za sabo potegne zmanjševanje TDP-ja, dobiš na AliExpress za 20€ kompatibilna 95mm ventilatorja:
https://www.aliexpress.com/item/1005003...
S tem pa seveda spet lahko uživaš v 2500rpm, pri 240W verjetno bližje 3000rpm. Ma v bistvu moraš te ASUS DUAL, Gigabyte Eagle, Palit in Zotac z dvema ventoma v vsakem primeru undervoltat tako da poraba pade pod 200W. Izgubiš itak nič ne, če daš RAM na +1000 si spet nazaj na stock performansah.

Strix me je precej razočaral, ko jo primeš v roke imaš občutek neke resne kvalitete, pogledaš fane je pa ena žalost. Fani na 3060 Ti Gigabyte Elite so nekje 3x višji in s tem verjetno tudi toliko dlje zdržijo.

yayo ::

FireSnake je izjavil:

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B...
EVGA RTX 3090 FTW3 Ultra Gaming 24GB GDDR6X HDMI 3xDP
1191 €
:D

Tole je scam kakršen se na Amazonu pojavlja vsakih par dni. Prodajalec kontaktira kupca in predlaga, da mu denar nakaže izven Amazonovega sistema. Potem pa bye bye denar. Takih prevar raje ne objavlat niti za hec,ker lahko kak naivnež nasede.

FlyingBee ::

Kdo si ti, da boš FireSnakeu pisal kaj sme in kaj ne sme?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

FireSnake ::

yayo je izjavil:

FireSnake je izjavil:

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B...
EVGA RTX 3090 FTW3 Ultra Gaming 24GB GDDR6X HDMI 3xDP
1191 €
:D

Tole je scam kakršen se na Amazonu pojavlja vsakih par dni. Prodajalec kontaktira kupca in predlaga, da mu denar nakaže izven Amazonovega sistema. Potem pa bye bye denar. Takih prevar raje ne objavlat niti za hec,ker lahko kak naivnež nasede.


Smeško ni bil zastonj ;)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

oo7 ::

FireSnake je izjavil:

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B...
EVGA RTX 3090 FTW3 Ultra Gaming 24GB GDDR6X HDMI 3xDP
1191 €
:D


Nobene cene že prodali ?

oo7 ::

ASUS TUF RTX 3090

[8k] Most Realistic GTAV ever! Raytracing | QuantV | GTAV Real Buildings | Realistic traffic

FireSnake ::

Vse lepo in prav, samo ena stvar mi ne gre v glavo: zakaj kapljice omejujejo vidljivost?
Nima "šajbnbrisarjev"?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Buggy ::

FireSnake je izjavil:

Vse lepo in prav, samo ena stvar mi ne gre v glavo: zakaj kapljice omejujejo vidljivost?
Nima "ĹĄajbnbrisarjev"?


te razumemo fajrsnejk, da stvari ne razumes, ker si pac (pre)pocasen. Ves marskdo si cam pogled nastavi tako, da NI stvar lazja za voziz. Gre za imersion, projekcijo dolocenih skilsov tudi v virtulni svet. Dojemanje okolice in sprejeti izziv v vseh za ta spil predvidevanih situacijah ali pa bit navaden pussy se bol kot ne rezerverini za tipe tvojega kova, ki jih v racing srenji ne maramo...egotriperje seveda, sam do tja nimas tudi malo sans da prides

GrimReaper2 ::

Jutri pa 2060 12GB, imam že pripravljenih 600EUR. Se pa še zdaj tolčem po glavi, ker sem 2060S oktobra 2020 prodal enemu za 280EUR. Ta je zmagal na lotu.
Enako 1070 za 180EUR. Zdaj po 6 letih boš imel 3050 s performansami 1070/1660 SUPER ter po 2,5 do 3 letih 2060 12GB, ki bo vmes med 2060 in 2060S.
Vse seveda po 600EUR, čeprav so šle omenjene kartice za 450-500EUR ob izidu toliko let prej.

Pa tudi 1060 6GB sem kupil ravno marca 2018 za 400EUR, malo pod vrhom mininga. Prodal pa za 120EUR. Zdaj gredo 3GB za 200EUR.
Se pravi sem imel 3 najboljše kartice, ki bodo aktualne še v 2022. Nauk tukaj je, da ne prodajaj nobene grafe za majhen denar.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: scipascapa ()

GrimReaper2 ::

Drugače že en čas spremljam tudi to, se mi zdi najboljši P/P trenutno:
https://www.mindfactory.de/product_info...
Edina slabost je samo 1x8-pin (max 225W) in samo dual fan hladilnik (75°C+ ali 70°C in glasni fani). Če undervoltaš na 180-200W, se rešiš vseh problemov.
Sploh ne vem kje jih tolk dobijo, ker zaloge v dveh tednih ni niti enkrat zmanjkalo, še po 1100EUR je šla čez ta vikend. Ker so bulk, verjetno kar direktno iz fabrike.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: scipascapa ()

FlyingBee ::

Ja ali pa 18.12. lansko leto 3060ti trio x za 579eur, ki sem jo nato 2 tedna kasneje samo za 90 eur plusa prodal. Šajse. Nimaš kaj, kot pri crypto valutah, just hodl...
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: scipascapa ()

FireSnake ::

Buggy je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Vse lepo in prav, samo ena stvar mi ne gre v glavo: zakaj kapljice omejujejo vidljivost?
Nima "ĹĄajbnbrisarjev"?


te razumemo fajrsnejk, da stvari ne razumes, ker si pac (pre)pocasen. Ves marskdo si cam pogled nastavi tako, da NI stvar lazja za voziz. Gre za imersion, projekcijo dolocenih skilsov tudi v virtulni svet. Dojemanje okolice in sprejeti izziv v vseh za ta spil predvidevanih situacijah ali pa bit navaden pussy se bol kot ne rezerverini za tipe tvojega kova, ki jih v racing srenji ne maramo...egotriperje seveda, sam do tja nimas tudi malo sans da prides


Oooo, primitivec se je zopet oglasil. :)) Še vedno nisi prebolel? :)) (bogi si, pravzaprav)
Vprašanje zate: kaj od tvojega pisanja ni égotríp, ki ga omenjaš?
A ti ploh razumeš besede, ki jih uporabljaš? Veš, to ni tako, da uporabiš "kar ene" le zato, da se lepše bere :))
In to, kar si skupaj spacal, te je kot bumerang udarilo nazaj v faco. ;((
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Pusti ga, on ima mancave z dvema monitorjema in je na splošno pač frajer, car.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: scipascapa ()

Buggy ::

dober dan fajersnejk.

Spet nabiras poste brez vsebine al ti je postal dolgcas se pogovarjat sam s sabo v pritozbah in kobajagi moderatorja spilat, ki hvalkurcu nikol ne bos pa ce se se tako trudis :))

FireSnake ::

égotríp ;)

FlyingBee je izjavil:

Pusti ga, on ima mancave z dvema monitorjema in je na splošno pač frajer, car.


Počasi ni več smešen.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

seveda nisem...ti pa vedno bolj :))

Zdej pa hop spet kaksno temo posvinjat...

oo7 ::

Sem začel igrati Cyberpunk 2077. Lepo dela RTX 3060TI :)

Horas ::

kaj pa hrošči? si že hodil čez zidove:D
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

FlyingBee ::

Pa sploh ni open world game, en velik dolgčas. Rockstar je še vedno kralj na tem področju.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

oo7 ::

Horas je izjavil:

kaj pa hrošči? si že hodil čez zidove:D


Zaenkrat še nisem hodil čez zidove mi je pa enkrat vrglo na namizje in potem še enkrat, ko sem dal load, ker je nekako pokvarilo zadnji save fail. Tako, da sem moral uporabiti predzadnjega. Drugih težav zaenkrat ni. Ampak nisem igral še prav veliko. Šem še čisto na začetku.

FlyingBee je izjavil:

Pa sploh ni open world game, en velik dolgčas. Rockstar je še vedno kralj na tem področju.



Menda je bolj vertikalno vse skupaj v CP2077.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

FlyingBee ::

CFO nvidie napoveduje izboljšanje zalog gpujev za 2. polovico 2022.
https://www.techspot.com/news/92526-nvi...
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

NVIDIA's RTX 2060 (12 GB) launch is a disaster for everyone but crypto miners
"Early gaming benchmark show NVIDIA's new EUR700 desktop graphics card is consistently slower than the RTX 2060 SUPER"

https://www.notebookcheck.net/GeForce-R...

Totalni polom Nvidie, rešujejo jo samo kripto minerji, ki itak kupijo vse.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

mirancar ::

na etherscan imate podatek za ethereum network hash rate .... za 6. december (včeraj) 902.881.107 MH/s
6-ega septembra je bil hash rate 686.845.303 MH/s
torej dnevno se je hash rate povečal za približno 2.374.020 MH/s, na dan

rtx 3080 dela malo pod 100MH/s
rtx 3070 nekje 60MH/s, podobno RX 6800, 6800 XT in 6900 XT
pol je še en kup slabših grafičnih kartic ki delajo precej manj in LHR tudi delajo manj
kakor koli, če vzamemo recimo povprečno 60MH/s per 1 grafiko (pomoj je povprečje še dost manj, ker se izdela večje količine manjših čipov), dobiš da je v rudnik šlo vsak dan 39.567 grafičnih kartic zmogljivosti 3060 ti, 3070, rx 6800/xt/6900, vglavnem dost high end
to je samo ethereum. so še neke druge kripto valute, ki so verjetno proti ethru drobiž.

pa naj še kdo da quote kjer nvidia za press pove da je mining zgolj minority in da je rast vglavnem zarad gaminga
>90% gre v rudnik

ampak fear not, kmalu bo še poleg AMD in nvidia, tudi Intel postal mining firma
precej verjetno bodo izdeloval velke količine 256bit GDDR6 kartic, to je okol 60MH/s, top end mining ostane zaenkrat za ekskluziva za nvidio
tako da je realno pričakovat mejčken nižje cene do 2H2022
jaz sem kar kupil intel delnice. not a financial advice. pričakujem da bojo te delnice zrastle in mi bo v Q4 2022 vseeno kolko bo stala rtx 4090

FireSnake ::

Dobra in predvsem zanimiva opazka, hvala za napisano.

Ja, da so minerji letala najemali, da so robo čim prej dobili v "rudnik" je tudi bilo že objavljeno.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

scipascapa ::

Kaj res nihče jebeno ne more nič ukreniti proti tem miniranju?

GrimReaper2 ::

Kaj s 3060 Ti in 3070 LHR se dejansko še minira? To je nekje na nivoju 2060S in nove 2060 12G, ampak za 1000-1200€, se pravi skoraj 2x več.

oo7 ::

scipascapa je izjavil:

Kaj res nihče jebeno ne more nič ukreniti proti tem miniranju?


Zgleda, da ne.

pegasus ::

Vprašajte kitajce, kako se to dela ...

LeQuack ::

Ceno elektrike nastavit, da je progresivna, več ko porabiš dražja je.
Quack !

mirancar ::

dejansko dobra ideja, ne samo zarad mininga, tud za vsesplošno strmenje k vedno bolj varčnim napravam
progresivna trošarina na elektriko

hujsk1999 ::

Progresivna cena električne energije je prava rešitev. Trenutno se še vseeno zelo splača rudarit in taka ureditev bi to spremenila.

GrimReaper2 je izjavil:

Kaj s 3060 Ti in 3070 LHR se dejansko še minira? To je nekje na nivoju 2060S in nove 2060 12G, ampak za 1000-1200€, se pravi skoraj 2x več.

Dejansko se še minira in splača. Ena 3060 Ti je 60MHs. 10 pa je 600MHs, kar se zelo splača pri samo 1000W porabe.

Master_Yoda ::

Seveda ja, in potem naj folk v najnizjem socioekonomskem rangu placuje vec za kilowatno uro kot srednji razred in bogatasi zato ker si ne more privosciti novih hladilnikov, pralnih strojev, etc...

Ceprav je to podobna ideja ki je ze v uporabi: subvencije za elektricne avte placujejo vsi, tudi tisti ki si jih ne morejo privosciti tudi s subvencijo. Pac socializirati stuff za bogate ...
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

hujsk1999 ::

Za socialo so rešitev vavčerji. Vsi ki imajo plačo pod 1000 in pokojnino pod 500 dobijo na zimo 500 na kartico za ogrevanje. Drgač pa progresive ftw!

Master_Yoda ::

Sem se spomnil da ta stvar tako ali tako ze obstaja. Na poloznici se vidi pod imenom "Prispevek za energetsko ucinkovitost" ce se prav spomnim.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

GrimReaper2 ::

hujsk1999 je izjavil:

GrimReaper2 je izjavil:

Kaj s 3060 Ti in 3070 LHR se dejansko še minira? To je nekje na nivoju 2060S in nove 2060 12G, ampak za 1000-1200EUR, se pravi skoraj 2x več.

Dejansko se še minira in splača. Ena 3060 Ti je 60MHs. 10 pa je 600MHs, kar se zelo splača pri samo 1000W porabe.

Google pravi 25 MH/s. Še enkrat, govorim za LHR verzije.
Sprašujem zato, ker je po točno letu dni, 7 mesecev so pa zunaj LHR kartice, še vedno opaziti hudo pomanjkanje grafičnih kartic. Res pa da zdaj če imaš 1000EUR, lahko dejansko kaj kupiš, mogoče počakaš max 2 tedna na zalogo.
Se pravi če ne pridejo do gamerjev, kam točno gredo vse te grafične? Ne verjamem da se Kitajcem splača minirati tudi s 25 MH/s za 1000EUR.

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

Google pravi 25 MH/s. Še enkrat, govorim za LHR verzije.


Nope. ETH hashrate za LHR 3060Ti je cca 45Mhs, za non-LHR pa cca 60Mhs.
Za LHR pa imas tudi obvode hashrate limitacije, tako da komot prides nekje na 80% non-LHR hashrate-a. ROI, ob upostevanju cene energije in same kartice 3060Ti pa je tudi dosti bolj vabljiv, kot pa kartice ranga 3090.

Ce upostevas se dejstvo, da se je pred meseci 3060Ti dobilo po zelo "ugodni" ceni ter da je bila tudi na zalogi, je 3060Ti prekleto dobra kartica za minat.

2060S kartic pomoje pa skoraj vec nikjern dobis, je pa res tam tam pri miningu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

scipascapa ::

Ene par zapret pa bo.

DarwiN ::

Hah, profitabilnost rudarjenja odtenek padla in je takoj več zaloge, plus cene nižje za ~100€, LMAO, kere sfinjarije. MSI kar znižal cene lol. Mindfactory ima naenkrat kar 31 RX modelov v ponudbi, kar se ni zgodilo že mesece. In celo RTX3060 imajo ponovno za sub 700€. Da vidimo, kako dolgo bo trajal ta "trend". :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FlyingBee ::

1 leto po izidu, cena pa x2
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Buggy ::

FlyingBee je izjavil:

1 leto po izidu, cena pa x2


si ze nabavil 2080TI za 450€ pa zakaj ne :))

FlyingBee ::

Lahko dam 4.5k, ampak bi me žena zapustila in bi moral potem rabljenega Focusa ST za 15k, da jo pozabim :D
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Buggy ::

meh...sej menda sploh nisi bil ti ta sanjac takrat in tisti hud analitik stanja...sem menda zajebu. Mislim, da je bil to StreetRacer al si to mogoce tudi ti?
Drugace se ti iskreno opravicujem, tvoj odgovor mi je pa pravzaprav vsec, ker je sarkasticno resnicen in eni pacienti svoj manjek v zivljenju dejansko kompenzirajo s tem. V sosednjih temah imas ene par, ki so se kar sami pofockal. Respect!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

mtosev ::

Sn vido, da je moja RTX 2080 Super 8GB hitrejša od 2060 12GB. Haha
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Buggy ::

Za nas gamerje je trenutno se dost kul situacija, ce posedujes 2080/1080ti, in spilas 1080p+high refresh ali 1440p gsyinc, ker ni niti enega spila, ki bi zaenkrat opraviceval upgrade GPU-ja.
RPG-ji high frameov ne nucajo, driving simulacij se dolgo ni na vidiku..to je pa vse kar spilam, razen Dota2. Dirt 5 se seveda sem ne steje, ker ga imam podarjenega na njem pa zgolj 2 uri, pa sem zaprisezen rally voznik, sam tole, kar so izbluval je pa sramota za celo racing sceno.

Vsak presodi, pri sebi kaj in ce res rabi...jaz mislim da game engine konco (v mislih imam 1440p kot mainstream) ne dohaja HW-ja, sploh v prihajajoci generaciji GPU-ujev, ki jim bomo koncno lahko rekli 4K capable. Hvala kurcu in koncno, ce bodo na voljo tudi gaming srenji!

Rabim pa pocas nov GPU za VR racing na Oculus quest 2, ker 1080Ti ne hendla steady 90 frejmov v Dirt Rally 2 :P

GrimReaper2 ::

Sem prodal svojo 3070 za 1100EUR, s tem zaslužil 450EUR. Zdaj se mi je odprlo več izbire, sploh ko je po enem letu končno zaloga.
3080 izgleda najbolj mamljivo, bo vsaj nek upgrade. Kdo ve za koliko so se najceneje dobile, da vidim koliko se sekirat?
28.10.2020 vem da je eden na Bolhi prodajal Gainward Phoenix za 1000EUR. Potem kasneje pa še ena Gigabyte Aorus Master v Computer Universe za enako ceno, verjetno za max kakšno uro. To je bilo pa več ali manj to, da bi bila taka zaloga kot sedaj ne pomnim. Za par stotakov več dobiš še pri nas kaj.
Pa to je sedaj ko je ETH padel iz 4000 na 3500, kaj bo šele ko to res pade.

Kaj takega bi bilo tudi ok, v bistvu bi jo dobil za samo 300EUR in sem potem zmagal tole nesrečno 30 generacijo:
https://www.caseking.de/en/asus-geforce...
Ampak kaj ko je samo za odtenek hitrejša od 2060S, za katero sem že konec septembra 2020 dal enakih 300EUR. To bi pustilo res grenak priokus.

3080 Ti je predraga pri 2000EUR, za tistih par FPS in 2 GB več. 3080 12 GB tudi ne vem če se splača čakat, pa čeprav je samo mesec in pol do izida, ker sedaj šteje že vsak dan, ker bo izid 4070 kaj kmalu.
Datum je zaenkrat samo za nezanimive kartice, 3050 8GB, 3070 Ti 16GB in 3090 Ti 24GB:
https://videocardz.com/newz/nvidia-gefo...

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

GrimReaper2 je izjavil:

Sem prodal svojo 3070 za 1100EUR, s tem zaslužil 450EUR. Zdaj se mi je odprlo več izbire, sploh ko je po enem letu končno zaloga.
3080 izgleda najbolj mamljivo, bo vsaj nek upgrade. Kdo ve za koliko so se najceneje dobile, da vidim koliko se sekirat?
28.10.2020 vem da je eden na Bolhi prodajal Gainward Phoenix za 1000EUR. Potem kasneje pa še ena Gigabyte Aorus Master v Computer Universe za enako ceno, verjetno za max kakšno uro. To je bilo pa več ali manj to, da bi bila taka zaloga kot sedaj ne pomnim. Za par stotakov več dobiš še pri nas kaj.
Pa to je sedaj ko je ETH padel iz 4000 na 3500, kaj bo šele ko to res pade.

Kaj takega bi bilo tudi ok, v bistvu bi jo dobil za samo 300EUR in sem potem zmagal tole nesrečno 30 generacijo:
https://www.caseking.de/en/asus-geforce...
Ampak kaj ko je samo za odtenek hitrejša od 2060S, za katero sem že konec septembra 2020 dal enakih 300EUR. To bi pustilo res grenak priokus.

3080 Ti je predraga pri 2000EUR, za tistih par FPS in 2 GB več. 3080 12 GB tudi ne vem če se splača čakat, pa čeprav je samo mesec in pol do izida, ker sedaj šteje že vsak dan, ker bo izid 4070 kaj kmalu.
Datum je zaenkrat samo za nezanimive kartice, 3050 8GB, 3070 Ti 16GB in 3090 Ti 24GB:
https://videocardz.com/newz/nvidia-gefo...




Če se ne motim v začetku 2022 pride ven Amepre super. Mogoče se ti splača počakati. Razen če takoj rabiš novo kartico.

GrimReaper2 ::

To so že debunkali:
https://videocardz.com/newz/modder-puts...
Nvidia is waiting for intel's gpus. If they have good competitive price/performance, then super versions of rtx 3000 get green light.

The last Super refresh was due to competing products (RDNA1).

Not sure why nVidia even needs to release a Super refresh before XE as AMD has no interest to compete on price and demand is there regardless.

The only reason I can think of would be adjusting msrp to more realistic levels. The lower ones did their job duping reviewers but if anything the last year has made it clear that this wasn't needed for consumers as they buy even at higher prices.


https://videocardz.com/newz/amd-and-int...
You only need Ti's to fill out the niches. AMD has nothing to offer so Nvidia has no need to make up for it. At this point in time only the low-end segment is kinda interesting, because that's where Intel pops up.


Mislim da je zdaj že pozno za SUPER, pomoje je to vse kar bo prišlo ven pred Lovelace:
https://videocardz.com/newz/nvidia-gefo...
https://videocardz.com/newz/gigabyte-co...


Zdaj sem spet na 970. Vsaj dela še vedno vse, pa pod minimalne zahteve pade pomoje še pri vsaki igri.

Zgodovina sprememb…

globoko grlo ::

Gr2
3070 si prodal, zdej si pa na 970?
Pol ne rabis nove grafe>:D
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

GrimReaper2 ::

Mindfactory je spet dobil novo robo, tokrat MSI Gaming Z Trio.
3060 Ti - 839EUR
3080 - 1399EUR

To je samo še kakšnih 200 več kot pa 1 leto nazaj. Imam še napisane cene iz 3.12.2020 za 3060 Ti (3080 takrat itak ni bilo na zalogi):
Gigabyte Eagle - 514EUR
Gigabyte GAMING OC - 577EUR
MSI GAMING X TRIO - 598EUR
Gigabyte AORUS MASTER - 609EUR
ASUS TUF - 630EUR

Zdaj je pa tudi že malo težja odločitev, moram pogledati Hardware Unboxed, da vidim ceno na FPS.
3060 Ti - 7,77EUR na FPS
3080 - 9,65EUR na FPS

Zgodovina sprememb…

««
190 / 222
»»