» »

NVIDIA Ampere (2020)

NVIDIA Ampere (2020)

Temo vidijo: vsi
««
186 / 222
»»

oo7 ::

scipascapa je izjavil:

https://www.mindfactory.de/Highlights/M...


Nič ne najde ? So že prodali ?

scipascapa ::

Skyman ::

ta stran men na vseh browserjih popaceno prikazuje ze par dni.3070 so kar prodajal nekaj casa se zvecer je bila gor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

oo7 ::

Skyman je izjavil:

ta stran men na vseh browserjih popaceno prikazuje ze par dni.3070 so kar prodajal nekaj casa se zvecer je bila gor.


Tudi pri meni je vse popačeno na tisti strani.

oo7 ::

NVIDIA GeForce 496.13 WHQL driver released, adds Shader Cache Size setting

Game Ready Driver
This new Game Ready Driver provides support for Back 4 Blood, which utilizes NVIDIA DLSS to boost performance by up to 46% at 4K. In addition, this new Game Ready Driver offers support for the latest new titles and updates, including the launch of the Crysis Remastered Trilogy and Baldur's Gate 3 which utilize NVIDIA DLSS, as well as DLSS updates to Rise of the Tomb Raider, Shadow of the Tomb Raider, and Chivalry 2. Additionally, this release provides optimal support for The Riftbreaker and Sword and Fairy 7.

What's New in Release 495
NVIDIA Control Panel > Manage 3D Settings
o Added Shader Cache Size control to set the maximum amount of disk space to use for
storing shader compiles.
o Vertical Sync options for Optimus notebook GPUs are now the same as for desktop GPUs.

Fixed Issues
[GeForce RTX 3080]: The system does not boot with two Samsung Odyssey G70A 28´´ monitors are connected to the GPU.
[GeForce GTX 960]: The primary monitor lost after resume from sleep or shutdown.
[Windows 11]: The screen flashes once after switching to the discrete GPU-only mode in the NVIDIA Control Panel.
[Multiple Apps][Ansel/Freestyle]: Depth of field filter shows blurry characters.
[Notebook]: Vulkan test applications run on the integrated graphics processor instead of the discrete GPU.

Skyman ::

NVIDIA preparing GeForce RTX 3080 with GA102-220 GPU and 12GB memory for January 2022 launch
https://videocardz.com/newz/nvidia-prep...

oo7 ::

In za koliko % je pričakovati, da bo hitrejša kot navadna RTX 3080 ?

Skyman ::

5% nič več nič manj :)) ja ce primerjas 3080 pa TI verzijo je cca 10% potem je 5% idealno

Cena 3080"super" pa ista kot navadna 3080 "magičnih 699$"
NVIDIA Readies GeForce RTX 3080 With GA102-220, RTX 3050 Ti With GA106-150 & RTX 3050 With GA107-350 GPUs
https://wccftech.com/nvidia-readies-gef...

mtosev ::

Bo zanimivo videti, če bo GPU crisis segel še v leto 22.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

FlyingBee ::

Verjetno želijo ohraniti prednost v 4k, kjer radeonke šepajo, gre pa itak vse v high end, poceni robo sploh ne proizvajajo več izven oem.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

oo7 ::

Še vedno igram Metro Exodus vse na ultra računalnik je kar glasen. Ventilatorji.

FlyingBee ::

Grafična je s kompromisi, nimaš kaj.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

DarwiN ::

oo7 je izjavil:

Še vedno igram Metro Exodus vse na ultra računalnik je kar glasen. Ventilatorji.

Sem ti povedal rešitev, ampak očitno nimaš par minut časa.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

oo7 ::

DarwiN je izjavil:

oo7 je izjavil:

Še vedno igram Metro Exodus vse na ultra računalnik je kar glasen. Ventilatorji.

Sem ti povedal rešitev, ampak očitno nimaš par minut časa.


Si povedal rešitev nekomu, ki je to že delal jaz nisem še nikoli :P

Raje nastavi tako, da bo temp ~70 in nižji vrtljaji.

Oziorma najprej obvezno undervoltaj.

dolenc ::

Če maš video kako se kozarc kumarc odpre, zna bit da maš tud to razložen na yutubi.

oo7 ::

dolenc je izjavil:

Če maš video kako se kozarc kumarc odpre, zna bit da maš tud to razložen na yutubi.


Ja saj bom poiskal :)

DarwiN ::

Evo še enkrat link samo za tebe, 007:


Skratka, preveriš, kakšna je max boost frekvenca in potem za to frekvenco naštimaš 0.9V.. That's it. Lahko greš tudi nižje (0.875, 0,85).. Odvisno od primerka. 0.9 zmore praktično vsak gpu, za nižjo vrednost pa potrebuješ malo silicijeve loterije. Sej boš videl, kdaj je zadeva stabilna.

Rezultat: zmogljivost ostane enaka, zniža se pa poraba in z njo temperature oz. hrup. Dejansko lahko izbiraš, kako boš unovčil ta bonus. Ali v obliki nižje temperature, ali pa nižjega hrupa. Ali 10-15 stopinj nižje temp., ali pa ~2x manjši hrup.

Poročaj rezultat oziroma če se ti bo kje zataknilo.

p.s.: najprej si zapiši temperature in vrtljaje med gamingom pred undervoltom... Da boš lahko kasneje primerjal.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

oo7 ::

Bom probal tole urediti čez vikend. Hvala za nasvete Darwin :)

FlyingBee ::

Koliko imaš osveževanje monitorja? Lahko tudi samo sync-aš na nativno frekvenco in bo manj hrupa. Če ti ne bo šlo po Darwinovo.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Master_Yoda ::

Haleluja, sem prisel pri EVGA na vrsto za 3060. Sedaj pa samo fingers crossed da ne dobim DOA karte :)).
Dovie'andi se tovya sagain.

scipascapa ::

OMG, gut luk.

meho7 ::

Master_Yoda je izjavil:

Haleluja, sem prisel pri EVGA na vrsto za 3060. Sedaj pa samo fingers crossed da ne dobim DOA karte :)).

A to prek Gputrackerja?

Master_Yoda ::

Preko njihovega queue sistema.
Dovie'andi se tovya sagain.

meho7 ::

FlyingBee ::

Zdaj so naredili čistko, od 11.10. so ostali le še po dva artikla v čakalni vrsti na eno osebo. Jaz sem pustil 3080 in 3080ti, bomo videli.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

scipascapa ::

tole imam jaz

PartNumber DateEntered Notify Sent Active
12G-P5-3967-KR 6/6/2021 6:27:19 AM PT Removed by User False
12G-P5-3657-KR 2/26/2021 12:58:24 AM PT No False
08G-P5-3751-KR 1/15/2021 12:39:09 PM PT No False
10G-P5-3881-KL 1/15/2021 12:38:20 PM PT No False
08G-P5-3667-KL 1/15/2021 12:37:24 PM PT No True
08G-P5-3663-KL 1/10/2021 3:34:23 AM PT No True

možnosti imam za zadnji dve?

Master_Yoda ::

S tem da ko se EU queue premakne za 4 minute se US queue premakne za 3 mesece - sem sel v vrsto 3 minute 44 sekund po launchu in sem danes dobil notify. Americani ki so se postavili v vrsto maja ze dobivajo heh.

Scipa, moznosti imas samo za dve najstarejsi - ker so po tej cistki naredili da si lahko v vrsti za samo 2. Ce nisi pobrisal ostalih so ti vzeli 2 najstarejsa. V tvojem primeru sta to 08G-P5-3663-KL in 08G-P5-3667-KL
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

yep

10.1
15.1

omfg

Skyman ::

Ma kaksen maj.. se slabse tisti ki so narocevali 15.6 ze dobivajo..EU pa kot da smo na marsu oz druga galaksija.

Master_Yoda
Porocaj koliko casa bo hodila do tebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

FlyingBee ::

Celo večnost, baje noben kurir noče v tisto močvirje na Dagobahu.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

meho7 ::

Skyman ::

kaj takega za 3080 obstaja

scipascapa ::

FlyingBee ::

Do 100eur nad msrp za boljše izvedenke je še sprejemljivo, toliko več za Ventus pa je kriminal.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

oo7 ::

FlyingBee je izjavil:

Koliko imaš osveževanje monitorja? Lahko tudi samo sync-aš na nativno frekvenco in bo manj hrupa. Če ti ne bo šlo po Darwinovo.


60,000 HZ

oo7 ::

Nvidia Desktop RTX 3050 and 3050 Ti specifications leaked

https://www.gameort.com/2021/10/nvidia-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Skyman ::

Ima kdo izkusne z Gainward GeForce Phoenix oz Phantom serijo? sem jih videl ze sedaj malo "cenejse" za te razmere,pa nekak sem en review bral na redditu da ni presezek.

Buggy ::

Tezko reci, ker imajo pri vsaki generaciji vsak od proizvajalcev dolocen shortcute.

imel PNY Gtx 460 Ti, ki je bil najbolj pocen GPU takrat z dokaj decent coolingom...je imel pa jeben core tolk epic, da se je z overclockingom iz graficne dalo iztisnit vec kot ostale grafike takrat. Undervolting takrat niti se ni bil v igri, ker so iz fabrik prihajale "podhranjne" verjetno zaradi coolinga.

Hocem rect, da ne smes in ne mores predalcak kar tako, sploh pa ne danes, ker so GPU-ji bolj kot ne namenjeni miningu. Face it!

FlyingBee ::

Na techpowerup testirajo različne modele in v razdelku fannoise/temperatures vidiš primerjavo različnih aibjov za isti čip. Recimo primer za 3080ti:
https://www.techpowerup.com/review/gain...
Najti je treba razmerje med glasnostjo in temperaturo, MSI in Asus načeloma prednjačita v tem, sta pa dražja od Gainward, Palit, PNY druščine.

oo7 je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Koliko imaš osveževanje monitorja? Lahko tudi samo sync-aš na nativno frekvenco in bo manj hrupa. Če ti ne bo šlo po Darwinovo.


60,000 HZ

Spodaj primer kako relativno nizka je poraba na sync 60hz/fps. Vsekakor se to odraža potem na vseh ventih v PCju, največ seveda od grafične.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

Skyman ::

FlyingBee je izjavil:

Na techpowerup testirajo različne modele in v razdelku fannoise/temperatures vidiš primerjavo različnih aibjov za isti čip. Recimo primer za 3080ti:
https://www.techpowerup.com/review/gain...
Najti je treba razmerje med glasnostjo in temperaturo, MSI in Asus načeloma prednjačita v tem, sta pa dražja od Gainward, Palit, PNY druščine.


Vem da sta Asus in MSI prednjacita,tako kot pri maticnih ploscah :).Mel sem jo moznost dodat v kosarico kar dobra cena še za ta letni čas :)) Pa glih nisem vedel zadnjo gainward ko sem imel je šla rakom zvizgat je pa res da je bilo to 20 let nazaj.

scythe ::

X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

yayo ::

Je kdo že limai tale trač?

https://www.notebookcheck.net/Nvidia-al...

DarwiN ::

Še ena teorija zarote verjetno.. Tko kot tista, da nekatera podjetja kao kopičijo silicij za hude čase.. Sej človek več ne ve, kaj bi verjel. Whatever.. Bo čas povedal svoje.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FlyingBee ::

Bussiness ni za pusije.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

FireSnack ::

Enkrat bo poknilo vse skup. Nemore se napihovat v neskončnost. Ko bo poknilo, bo fajn poknilo. Takrat ne bo nihče razmišljal da bi kupoval grafo za 1000€.

Horas ::

DarwiN je izjavil:

Še ena teorija zarote verjetno.. Tko kot tista, da nekatera podjetja kao kopičijo silicij za hude čase.. Sej človek več ne ve, kaj bi verjel. Whatever.. Bo čas povedal svoje.


niso teorijo zatore zastonj teroije in pridejo na plano! vse kar je še na plano prišlo in je bilo označeno za ¨teorijo¨, se je izkazalo za resnično, še posebej za take ki ni dokazov. saj so jih uničili. v tem primeru bi jaz še kako verjel da je res, da to nvidia dela namenoma. je bilo govora do letos jeseni se bojo cene normalizirale, pa sos e? seveda da ne. zdaj so že govorice za leto 2023. pa 24-25. potem pa se bojo končno ja seveda, ne bojo se nikoli več, vsaj na GPU področju ne!
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

FlyingBee ::

Transport je vse dražji, surovine tudi, itak, da raje manj kosov po višjih cenah prodajo, kot da preplavijo trg in morajo nižat cene ali pa trgovci potem štopajo in imajo višje dobičke.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

oo7 ::

GALAX GeForce RTX 3080 HOF Extreme Edition Graphics Card Review - The Best Looking Ampere By Far!



https://wccftech.com/review/galax-gefor...

Master_Yoda ::

Skyman je izjavil:

Ma kaksen maj.. se slabse tisti ki so narocevali 15.6 ze dobivajo..EU pa kot da smo na marsu oz druga galaksija.

Master_Yoda
Porocaj koliko casa bo hodila do tebe.


14.10 narocil popoldan, danes 19.10 prisla.
Dovie'andi se tovya sagain.

oo7 ::

Master_Yoda je izjavil:

Skyman je izjavil:

Ma kaksen maj.. se slabse tisti ki so narocevali 15.6 ze dobivajo..EU pa kot da smo na marsu oz druga galaksija.

Master_Yoda
Porocaj koliko casa bo hodila do tebe.


14.10 narocil popoldan, danes 19.10 prisla.



Katero si pa naročil ?
««
186 / 222
»»