» »

NVIDIA Ampere (2020)

NVIDIA Ampere (2020)

Temo vidijo: vsi
««
168 / 222
»»

inzenir1337 ::

FireSnake je izjavil:

Trenutno gredo cene navzgor.

Ker nihče ne kupuje poleti grafičnih kartic. Vsak normalen je na morju, v hribih ali nekje drugje v naravi uživa. Tisti 1% PC zanesenjakov brez življenja pa ne bo pognalo cene navzdol.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

DarwiN ::

To nisi najbolj logično sklepal.. Če nihče ne bi kupoval, bi se zaloge nakopičile in cene padle..

A dejansko zaloge stagnirajo oz. so celo malenkost bolj skope.. No, odvisno.. Pri MF je naenkrat manjša zaloga 3090 in 3070Ti kartic, po drugi strani je pa opazit cel osip 3080Ti in predvsem 3060Ti modelov.. Predvsem slednje je dober znak.. Pomeni, da bomo kmalu dočakali 3060Ti kartico za manj kot 600€. Odgovor na AMDjeve prihajajoče ~500€ 6600Xt modele.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Skyman ::

inzenir1337 je izjavil:

Ker nihče ne kupuje poleti grafičnih kartic. Vsak normalen je na morju, v hribih ali nekje drugje v naravi uživa. Tisti 1% PC zanesenjakov brez življenja pa ne bo pognalo cene navzdol.

Koncno si sebe opisal :))



Uni k imate 500w napajalce kr menjat hitro predno bo cena poskocila

Next-Gen flagship GPUs NVIDIA AD102 and AMD NAVI31 might both draw more than 400W of power
https://videocardz.com/newz/next-gen-fl...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

DarwiN ::

Eh, to velja predvsem za flagship ~2000€ kartice.. Seveda zna poraba malo skočit, ko pa se govori o bolanem preskoku zmogljivosti.. Vse od +80% pa do +150% pravijo govorice. Top shit Navi bo MCM dizajn iz dveh čipov, potem jasno, da bo poraba visoka. Navidia pa tudi potrebuje odgovor.. Skratka, tokrat gredo ALL IN, brez kalkulacij na polno. 5nm proces in velika jedra.. Verjetno rekordne velikosti nad 800 mm2.

Ampak za navadne Janeze se ni treba bati, ker ne boš kupil 2000€ kartice.. Srednji rang bo pa še vedno pil ~200W.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Skyman ::

Cisto mozno,me pa zanima ali bo z novo gen vecja poraba ali ne.

scipascapa ::

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Filhty Zotac LHR, we spit on them.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

FireSnake je izjavil:

Trenutno gredo cene navzgor.


Skyman ::

Ne vem zakaj se razburjas do aprila 2022 bodo ze prave cene :))

FlyingBee ::

Bo pasalo na ddr5, pcie5, 5nm 5.5.2022 migrirat.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

oo7 ::

Skyman je izjavil:

Ne vem zakaj se razburjas do aprila 2022 bodo ze prave cene :))


Držim pesti :)

Skyman ::

FlyingBee je izjavil:

Bo pasalo na ddr5, pcie5, 5nm 5.5.2022 migrirat.


Hja meni bi pasalo ze konec leta 2021 vsaj na alderja it glede na moj "star" build.Seveda brez grafike je tako ali tako neuporaben high end pc.

FlyingBee ::

V teh časih bi bilo dobro, da AMD vsem najnovejšim Ryznom nek mini igpu doda, samo da bo slika do 4k podpirala grafični vmesnik Win11.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

FireSnack ::

FlyingBee je izjavil:

V teh časih bi bilo dobro, da AMD vsem najnovejšim Ryznom nek mini igpu doda, samo da bo slika do 4k podpirala grafični vmesnik Win11.

Dobra ideja, da ne boš prisiljen dat 300€ za 1050 Ti GPU iz leta 2016 za osnovno sliko.

Magic1 ::

V jeseni fašemo še kak dolgotrajen lockdown na severni polobli in se bo stanje še poslabšalo. Pa to na vseh področjih. Počas se bo treba nehat hecat.
Magic

FireSnack ::

Magic1 je izjavil:

V jeseni fašemo še kak dolgotrajen lockdown na severni polobli in se bo stanje še poslabšalo. Pa to na vseh področjih. Počas se bo treba nehat hecat.

Smo pripravljeni na kupovanje računalnikov za 10k, avtov za 100k in stanovanj za 1mio. Srečno!

Horas ::

Magic1 ja ker vi ovce to dopuščate, na proteste pa ne grete. sprejemate vse kar vam podelijo politki in elita. ovce!!!

sem spregledu da je nvidia tema, ja vlka riba pa kuglvinkl pa modra riba kr zbrište me
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

Skyman ::

Samsung Foundry, the manufacturer of the RTX 3000 GPUs, announced a price increase
https://www.guru3d.com/news-story/samsu...

FlyingBee ::

Odrešitelj Intel, na CES 2022 naj bi predstavil DG2, najmočnejša naj bi bila v rangu 3080 in 6800. Sicer dvomim, si pa želim, da bi res bila, kar bi pomenilo, da je vsaj 2 leti zadaj, ker 3090 in 6900xt seveda ne bodo dosegli pred septembrom 2022.

https://www.techpowerup.com/285178/inte...
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

Wrop ::

Se pravi ne bo hitra, bo pa draga. Intel pač.
Zmogljivost 3080 za 500 €, pa bodo šle za med. Če ne bo kakšnih nepričakovanih zapletov, kar pri Intelu lahko itak pričakujemo.

pegasus ::

Intel ima kar dober ugled kar se tiče gpu driverjev, posebej v opensource svetu. Tako da je zadeva vsekakor zanimiva. Sicer pa že imamo temo: INTEL Xe GPU

FireSnake ::

Magic1 je izjavil:

V jeseni fašemo še kak dolgotrajen lockdown na severni polobli in se bo stanje še poslabšalo. Pa to na vseh področjih. Počas se bo treba nehat hecat.


Pred tem sranjem (imena nalašč ne rečem) sem govoril, da po naslenji krizi svet ne bo več isti.
Edino, da sem jaz mislil, da bo (zelo huda) gospodarska. izkazalo se je pa čisto nekaj tretjega.
Cene so že začele it (spet) gor.
In nekatere cene (ladijski prevoz, ...) pa nikoli več ne bodo šle dol.

Zato je upanje, da bodo cene spet enake kot so bile včasih ... jalovo.
To sem že večkrat povedal a eni še kar upajo (tudi jaz bi si želel nižjih cen a dejstva govorijo zase).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Sheteentz ::

Cene so visoke, ker ima en folk preveč denarja, eni pa ga imamo premalo.

meho7 ::

Cene so visoke zaradi trenutnih razmer ter cryptomininga.
Naj spomnim 7 let nazaj AMD z r9 200 serijo - 280x so se prodajale po 450EUR ter 3 leta nazaj - rx480/580 po 500-600EUR ter gtx 1070 po 800-900EUR

Dokler se svet ne normalizira bodo pac taksne cene ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meho7 ()

scipascapa ::

FireSnack ::

Sheteentz je izjavil:

Cene so visoke, ker ima en folk preveč denarja, eni pa ga imamo premalo.

Večina ima po tej krizi denarja toliko, da ne ve kam z njim. Zdaj se črpajo še sredstva za okrevanje. Da o kripto in stock boomu sploh ne govorim. Denar res ni problem in zato se komot preplača če nekaj potrebuješ ali kar tako za zabavo si privoščiš pač ker lahko...
Sam sem tudi naročil Tesla Model S Plaid, do zdaj sem vozil navadnega. Priložnost pač in da vidimo kako to zalepi v dveh sekundah do 100.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

aerie ::

FireSnack je izjavil:

Sheteentz je izjavil:

Cene so visoke, ker ima en folk preveč denarja, eni pa ga imamo premalo.

Večina ima po tej krizi denarja toliko, da ne ve kam z njim. Zdaj se črpajo še sredstva za okrevanje. Da o kripto in stock boomu sploh ne govorim. Denar res ni problem in zato se komot preplača če nekaj potrebuješ ali kar tako za zabavo si privoščiš pač ker lahko...
Sam sem tudi naročil Tesla Model S Plaid, do zdaj sem vozil navadnega. Priložnost pač in da vidimo kako to zalepi v dveh sekundah do 100.

Inženirjev nam primanjkuje :)

FireSnack ::

Inženirjev kronično primanjkuje. Gor v Avstriji so plače že nad 5000€ neto in 14 izplačil letno. Če koga mika zaslužek se pač vozi gor kakšno urco ko je treba oddelat na lokaciji.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: rdecaluc ()

Nyana ::

Hehe, a ti več nisi inženir? Zdaj si raje ... wanna be FireSnake al kaj je zdaj to :))

Skyman ::

to mu je mami dala ta acc k sta sla na morje.. sami troli

NVIDIA & AMD Graphics Card Prices Won't Increase Further In Q4 2021 As GDDR6 DRAM Demand Falls Down With Crypto
https://wccftech.com/nvidia-amd-graphic...

scipascapa ::

Sheteentz ::

Ja vešda, smiselna cena take kartice je kvečjemu 400-500€

scipascapa ::

prosim takoj vzamem 2.

Skyman ::

Ta elkotex ma itak skos nategunske cene,ze druge stvari ima ponavad 100+€ drazje.Zastopim da delas za stvojo trgovino reklamo:)

scipascapa ::

Ni moja, wrong. Na plan linki za tole grafično prosim.

Skyman ::

Jaz bi rajse tole vzel ce bi se odlocil:))

https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...

scipascapa ::

eh predrago mucho preveč.

Horas ::

Skyman je izjavil:

Jaz bi rajse tole vzel ce bi se odlocil:))

https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...


četudi bi bila 3080ti, ko bi še zmeri bla za jurja predraga! tk pa navadna 3070. pa strix gor dol poserjem se na to
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

scipascapa ::

Zgodovina sprememb…

Sheteentz ::

pa kdo zares kupuje GPU-je za več kot pecto evrov, ljudje božji, cel svet je šel v maloro.

Meni je bilo par let nazaj preveč dat cca 200€ za rabljeno R9 290, kaj šele da bi res kupoval po teh zblaznelih cenah.

DarwiN ::

Ena beseda: RGB! Hočeš rečt, da RGB ni vreden pecto evrov? 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Sheteentz ::

RGB samo še več elektrike pokuri. saj ni čudno, da bomo zaradi tega RGB-ja morali kmalu kupovati kilovatne napajalnike.

scipascapa ::

Isto kot imaš avto za 5k€, so ljudje, ki zanj plačajo 50-100k€.

GR2 ::

3060 Ti za 680€, to je sedaj očitno to kdor ni kupil konec/začetek leta:
https://www.equippr.de/msi-geforce-rtx-...

S to generacijo itak ne bo nič oz. smo počasi že na točki kjer se tudi po MSRP ne bo splačalo več kupovat, ker je že 11 mesecev od izida. Problem bo, če bo 4060 Ti 600-700€. Za 660 Ti sem dal namreč 330€, tako da smo zdaj že na x2.
Oz. niti ne bo tak problem, bom pač menjal 3070, ko bo smiselno. Če bo 4060 vsaj 30% boljša oz. ekvivalent 3080, bo že ta dovolj dobra. 4060 že ne morejo cenit na več kot 500€. 500, 600€ sem še pripravljen dat. 700€ samo če gre za kartico ranga 80, recimo 3080 se mi zdi vredna svojega MSRP.

Sheteentz ::

scipascapa je izjavil:

Isto kot imaš avto za 5k€, so ljudje, ki zanj plačajo 50-100k€.

Ampak z avtom se lahko peljem po Portorožu in lovim lepe bejbike. Avto je navsezadnje prvenstveno statusni simbol, podaljšek organa, ki ga ne bomo imenovali, za prevozno sredstvo je pa dovolj že Dacia. Medtem ko GPU težko privabi lepe bejbike, saj se te povečini sploh ne ukvarjajo z igričanjem, temveč se večino časa ukvarjajo s sončenjem svojih lepih telesc, ali pa, če imaš srečo, prebirajo tudi klasike grške filozofije, s čimer imaš z njimi možnost spregovoriti tudi besedo ali dve.

Kaj točno je zdaj GPU v tem sociološkem kontekstu?

FireSnack ::

scipascapa, RTX 3080 Ti za 1249,00€? Gremo akcija?

scipascapa ::

daš link?

cena je dobra, samo nimam PSU-ja in ne rabim tok, če imam zdaj 1060

https://www.alternate.de/Gainward/GeFro...

tole, baje sendajo v slo.....samo jebemtiš nimam na kartici dovolj, sprobam nakup preko dinersa :)

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

Nekdo je zadnjil omenič, da Alternate več ne pošilja na MailBoxDE, saj so mu stornirali naročilo. Lahko kdo to potrdi?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

scipascapa ::

Pošljejo normalno v SLO.

value of goods: 614,10 Euro
charges for packaging & shipping: 14,90 Euro
--------------------------------------------------
total value of the order: 629,00 Euro

value added tax: 22 %
payment takes place by: by prepayment (bank transfer) or PayPal Invoice
country for invoice: Slovenia
country for delivery: Slovenia
delivery service: UPS
delivery time up to you: 1 week

DarwiN ::

Mene pri nakupu pričaka ta opomin:


Potem gre dalje in imam kao gratis dostavo v Slovenijo... Skratka, nekaj ne štima.

A ti si to dobil ponudbbo prek maila?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!
««
168 / 222
»»