» »

NVIDIA Ampere (2020)

NVIDIA Ampere (2020)

Temo vidijo: vsi
««
153 / 222
»»

Skyman ::

LeQuack je izjavil:

Psihološka meja je 500EUR ker toliko stane PS5.

Ja tako nekako,za ceno 1300EUR imam ps5(ga ze imam) ter neko 3080 ko bodo cene vsaj 850-900EUR

scythe je izjavil:

Jaz ne dam niti EUREUREUR takšnim trolim, sam sem od aprila čakat na Evga.eu, da pošlje RTX3090 in po 2 meseci čakanja so jo končno poslali! 2 meseca sem gledal status ¨Pending Shipment¨. Evo @tabata, koliko ceniš RTX3090 FTW3 Gaming :D


Lepa jaz jo še vedno cakam FTW 3080 za 750EUR od januarja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

tabata ::

scythe je izjavil:

Jaz ne dam niti €€€ takšnim trolim, sam sem od aprila čakat na Evga.eu, da pošlje RTX3090 in po 2 meseci čakanja so jo končno poslali! 2 meseca sem gledal status ¨Pending Shipment¨. Evo @tabata, koliko ceniš RTX3090 FTW3 Gaming :D

Ene 20 jih imaš na bolhi že lep čas. Glede na to da je isto hitra kot 3080 Ti za gamerje nima smisla kupovat 3090. To kartico je zelo nehvaležno prodajat. Obdrži jo.

FireSnake ::

Ne obračaj besed!
In nisi mu odgovoril na vprašanje.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FlyingBee ::

Scythe bo sigurno fotko trofeje sem obesil, za Tabatka dvomim.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

DarwiN ::

RTX3090 so že 2399€ na MindFactory.. V zadnjem tednu je cena vsak dan padla za ~100€. :))
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

tabata ::

Zdaj še grejo v promet po taki ceni. Čez poletje se bo nabralo zaloge in bo na pol cene.

FlyingBee ::

Foto?

Darwin, Zotac je to.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Kdaj si ti kakšno sliko dal tu gor?
In kdo si ti, krota, da lahko kaj takega sploh zahtevaš?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FlyingBee ::

Umiri se, besede so zastonj.

Tabata se je strinjal, da lahko linka fotko grafe, ki jo je ali še bo dobil. Do 15 komadov naj bi sčasoma prejel.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

FireSnake ::

JAz naj se umirim? Si si agresiven glee objav.
Trol karic od daleč ni videl. Vsem je jasno samo tebi ne!
In zaradi enega trola ti zdaj še od drugih zahtevaš slike. Kaj ti daje to pravico?

Še enkrat: kaj si pa ti objavil?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Skyman ::

DarwiN je izjavil:

RTX3090 so že 2399EUR na MindFactory.. V zadnjem tednu je cena vsak dan padla za ~100EUR. :))


Tudi 3080 so lepo padle prakticno so vse pod 2kEUR tam med 1699-1999EUR nekaj graficnih se kar vzstraja na 2100EUR ali vec ampak se da dobiti ze kar veliko pod 1900EUR.Glede na par dni nazaj ko si 1-2 kartice dobil pod 1800EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

Waspinator ::

Danes so 6700 XT 850EUR, 3070 pa 1100EUR. Da preusmerim iz teh 2000EUR kartic, ki jih tako noben ne kupuje, omenjajo se pa tolk kot da je 2000EUR za grafično že povsem normalno. Zame in za večino je max meja 1000EUR, tako da za 3070 bo treba počakat še kakšen mesec.
Pa tudi mislim da je 150EUR še vedno prevelika razlika, če ti toliko pomeni boljši RT performans, se pomoje splača doplačat največ 100EUR. Se pravi ko bodo 900EUR, se gre lahko po pol leta spet končno v nakup 3070. Čeprav nobenemu ni bila všeč že cena 700EUR, ampak po pol leta čakanja pa ne vem če bo kdo čakal še dlje.
Drugače mislim da te 8GB kartice so vredne max 600EUR kot so bile kmalu po izidu. Čez leto in pol tako ali tako pridejo že proper kartice z minimalno 12GB. Zdaj imata pri Nvidii 12GB samo low in high end kartici. 10GB recimo da je za silo, tako da če se 3080 v naslednje pol leta poceni na 700EUR ter 3080 Ti na 1000EUR, recimo da se jih še splača kupit, drugače je pa Nvidia s to generacijo zaključila.

Na Youtube sem še danes zasledil da kartic ni, ampak to verjetno komentirajo iz USA. V DE kartice so, če jih ima še Caseking na zalogi, pa dolgo po izidu 3070 ni imel nič. Tako da 900EUR kartice zdaj so, čaka se samo še 500EUR in 300EUR kartice.

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

Boge hardware trgovine ko ne bodo mogle met 300% marže več.
Quack !

FlyingBee ::

Hehe, ja, vseeno jim pa ne bo hudega, 200% je tudi ok.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

D3m ::

Kva ste favš?

Bodo vsaj imeli zaledje pri plačilih.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Skyman ::

Mindfacory ima ze 1099EUR MSI suprim za 1099EUR to je res top.Še 2 dni nazaj je bila koliko 1200EUR lepo pada tole.

Waspinator

Caka se še kaka 3060TI da pade,potem pa bo lepo padalo vse skupaj,da v jeseni lepo gremo po robo.Je pa res da se zna zgoditi se cca 1 leto+ in nova gen pride,kjer bo min 12gb.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

Wrop ::

Dajat več kot 300 € za 8 GB kartico, res nima nekega smisla. Razen za neučakane.

DarwiN ::

MSRP cene so čist ok.. Ampak kdaj jih bomo dočakali? Rudarji danes več ne kupujejo kartic, ampak če bi se cene magično čez noč spustile na msrp, bi pa rudarji še vedno navalili.. Tko da je msrp do nadaljnjega utopija.

Je pa zelo verjetno, da se to zgodi konec leta, ko se etherium in rudarjenje kot takšno bolj kot ne poslavlja. Teoretično lahko takrat pride do poplave GPUjev na trgu.. In še Intel bo lansiral svoje kartice, kar pomeni še več ponudbe.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

pegasus ::

Ponudim 600eur za rabljeno 3090 ali 6900xt ;)

Skyman ::

3090 je 900EUR k je 8gb=300EUR ta ma 24gb je 900EUR :))

Ja pred septembrom dvomim da bodo kaj obcutno padale cene,vrjetno bo sem ter tja kaksen dober nakup,je pa res da 3070 ze nasplosno ni bila vec kot 1500EUR+(vsaj mislim da ne)Na drugi strani pa še vedno dobis 306oTI za ceno sedajsne 3070 in so gladko 1200+EUR seveda pa še zaloge NI.Sam bi si zelel da pade v roku 1 mesca ampak to so pobozne zelje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

Sc0ut ::

Na financah 10.6.

Hrup in prah
V delavnici poleg skladišč ima Vang Guodžiang* polne roke dela: pravkar je prispelo sto grafičnih kartic Nvidia. V rokah ima izvijač in jih šest namešča za rudarjenje ethereuma, še ene od virtualnih valut. Do teh kartic je zdaj zelo težko priti,pravi. Na srečo lahko za to izkoristimo svoje zveze z dobavitelji.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

scipascapa ::

3060ti 12gb za 500€ bi zelo sedla.

FlyingBee ::

V začetku decembra so celo bile, ko bi le človek takrat vedel, da bodo x2,5 čez par mesecev.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

vem sem bedasto cincal.

Waspinator ::

3060 Ti 12GB ne obtaja, Ti ima premalo rama da bi dal 500€ zanjo in prav da si cincal ali pa tudi ne. 3060 12GB je pa na ravni 2070, je počasna kot hudič za 2021.

Waspinator ::

Čeprav za 380€ bi bila 3060 12GB povsem ok nakup, MSRP $330 + nekih 50€. Za toliko še 2 leti nazaj ni bilo problem dobit v DE, 2060S so bile nekje 450€, MSRP $400.

scipascapa ::

aja pardon 3060ti 8gb my bad.

Sheteentz ::

čudovito tole, pecto evrov za dostojno grafo čez par mesecev, here we come!

tabata ::

Počakte zdaj da odklenejo hashrate na novih karticah in da gre kripto na rekordne vrednosti.

FlyingBee ::

Foto?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Waspinator ::

Jaz dam lahko foto od ASUS DUAL 3070 ter v prihodnjih dneh dobim še ASUS Strix 6700 XT, če kaj pomaga. Lahko tudi zmontirani v oba kompa, ni problema.
Tedvi bosta čez par let zamenjali tudi že zdaj precej staro GTX 970 kot rezervno grafično. Ker GPU kriza se očitno ponavlja vsake 3 leta in je dobro imet nekaj na rezervi za hude čase. Če pa že hočeš prodat, je pa najbolje takrat, ko ocenjuješ da je vrh GPU krize, zdaj mislim da je bil višek februar-maj 2021. Čeprav če gledam ETH graf je to očitno vse kar je nad 1000EUR, zdaj smo pa šele na 2000EUR. Tisto januarja 2018 ni bilo nič proti letos. Kolk pa so ble GTX 1060, 400 namesto 350EUR? To je drobiž proti temu sedaj.
Kupuje se pa grafično samo, ko že imaš novo v rokah. Pa to je veljalo že prej, če kupuješ tik ob izidu, ker so pogosto samo paper launchi.

Od tabate boste pa težko dobili kakšno fotko, ne vem če sploh ima kakšen diskreten GPU.

Zgodovina sprememb…

tabata ::

Prej sem prevzel 5 kosov 3080 Ti in mi je hudič od mobilca padel iz rok ko sem podpisoval poštarju. Točno na kamero. Sem zdaj naročil Apple iPhone 12 Pro Max 512GB graphit. Javim ko pride.

Sheteentz ::

svaka ti čast tabata, da se ti da s tem zafrkavat :D

DarwiN ::

Sej je to njegov sekundarni account.. Se včasih vidi, da se je pozabil pre-logirat in napiše kaj razumljivega kar s tem troll accauntom. :)

Drgač pa med "današnje padce" spadajo RX6800 za 1100€, 6700XT za 819€ in 3080Ti za 1899€.. Aha, pa pravkar še RTX 3080 Gaming Z za 1649€. Je zanimivo spremljat te cene. Bomo videli katere zmagovalce bo prinesel vikend. :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FlyingBee ::

Tabata, še foto razbitega mobilca, ko iPhone pride.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Waspinator ::

Sem že mislil da je DarwiN naštel vse pocenitve, ampak zdaj vidim da je pozabil 3060 12GB. 680EUR je že kar lep padec iz prejšnjih 900-1000EUR. Seveda pa 2070 performans ni ok za tako ceno, to so se novembra rabljene prodajale za 400EUR, nove verjetno okol 500EUR. Enako 5700 XT, mislim da so bile celo nove 400EUR. Ampak zdaj je vsaj 2x in ne 3x MSRP.
RX 6800 je že kar lepa cena, ampak še vedno je najboljši P/P 6700 XT.
Se strinjam da je končno postalo zanimivo spremljat cene.

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Pa še LHR ima oznako.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Horas ::

kaj pa 6600xt 6700? kdaj bo to navoljo madona.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Amdforce ::

Nove kartice so vse ze lhr....zato se stare verzije lepo prodajajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Amdforce ()

LeQuack ::

Kar naj se minerji stepejo za stare zaloge.
Quack !

tabata ::

Minerji se že tepejo za zaloge. Na bolhi daš gor kartico z x3 msrp in te takoj klikne 10 minerjev da pridejo po kartico. Pa to je res noro.

tabata ::

Če kdo rabi za nerudarjenje za dobrih šetsto evrov ok kartico:
https://www.mindfactory.de/product_info...

scipascapa ::

piše 750

yayo ::

mindfactory linki ne delajo več. lahko bi v sporočilu napisal za katero kartico se gre.

tabata ::

yayo je izjavil:

mindfactory linki ne delajo več. lahko bi v sporočilu napisal za katero kartico se gre.

https://www.mindfactory.de/Highlights/M...
12GB MSI GeForce RTX 3060 Gaming X (Retail)

639-669€ v MindStar akciji

Nyana ::

tabata je izjavil:

yayo je izjavil:

mindfactory linki ne delajo več. lahko bi v sporočilu napisal za katero kartico se gre.

https://www.mindfactory.de/Highlights/M...
12GB MSI GeForce RTX 3060 Gaming X (Retail)

639-669€ v MindStar akciji


Kakšen MindStar, ta akcija velja samo za nemški naslov...

FlyingBee ::

tabata je izjavil:

Minerji se že tepejo za zaloge. Na bolhi daš gor kartico z x3 msrp in te takoj klikne 10 minerjev da pridejo po kartico. Pa to je res noro.

Screenshot!
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

tabata ::

Nyana je izjavil:

tabata je izjavil:

yayo je izjavil:

mindfactory linki ne delajo več. lahko bi v sporočilu napisal za katero kartico se gre.

https://www.mindfactory.de/Highlights/M...
12GB MSI GeForce RTX 3060 Gaming X (Retail)

639-669€ v MindStar akciji


Kakšen MindStar, ta akcija velja samo za nemški naslov...

Kolikor mi je znano MF tako ali tako ne pošilja fizičnim osebam direktno v Slovenijo. Izberi kako posredniško storitev ali kakega prijatelja prosi da ti prepošlje. Prijatelji si morate med seboj pomagati, a je tko?

Skyman ::

Seveda mi smo tudi slotech prijatelji pa se vedno ni slike graficnih kartic?

pegasus ::

Ima kdo sveže izkušnje kako je z dobavljivostjo zadnje generacije gaming laptopov? So tudi ozka grla zaradi gpujev?
««
153 / 222
»»