» »

NVIDIA Ampere (2020)

NVIDIA Ampere (2020)

Temo vidijo: vsi
««
146 / 222
»»

FireSnake ::

Prav imate, cene res gredo dol:
https://www.bolha.com/ostalo-racunalnis...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FlyingBee ::

Čudno, da se mu ne splača rudariti, čez 3 leta bo spet vse na vrhuncu.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

FireSnake ::

Če bi ugibal bi rekel, da:
- ni preveč skrbel za temperature
- se mi je zadeva že vrnila
- garancija se počasi izteka
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Bwaze6 ::

Če proda za toliko, je itak na dobičku že brez rudarjenja, ne vem kje vi tu vidite "nižanje cen".

scythe ::

Dost ljudi je vzelo kredite, da je lahko grafične kupilo. Zdaj pa žal ni takšen dobiček, da bi lahko kredit + elektriko pokrili. Zato bo vse več grafičnih na bolhi, edino če gre kripto spet gor....
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

FireSnake ::

Bwaze6 je izjavil:

Če proda za toliko, je itak na dobičku že brez rudarjenja, ne vem kje vi tu vidite "nižanje cen".


To je bil sarkazem.

@scyte: poznaš koga, ki je vzel kredit?
Jaz ne. Ne me narobe razumeti, ne rečem, da ni mogoče. Edino: to težko razumem.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

oo7 ::

FireSnake je izjavil:

Prav imate, cene res gredo dol:
https://www.bolha.com/ostalo-racunalnis...


Ne verjamem, da bo kdo to kupil ?

scipascapa ::

Zgodovina sprememb…

scythe ::

FireSnake je izjavil:

Bwaze6 je izjavil:

Če proda za toliko, je itak na dobičku že brez rudarjenja, ne vem kje vi tu vidite "nižanje cen".


To je bil sarkazem.

@scyte: poznaš koga, ki je vzel kredit?
Jaz ne. Ne me narobe razumeti, ne rečem, da ni mogoče. Edino: to težko razumem.


Da in ne samo enega, letos je več ljudi ¨nasedlo¨ kot 2017/18. Jaz vsakim rečem, če greš rudarit potem pozabi na denar 2-3 lete in bo zmaga.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

scipascapa ::

tabata ::

FlyingBee je izjavil:

Čudno, da se mu ne splača rudariti, čez 3 leta bo spet vse na vrhuncu.

Čez 3 leta bo vse banano. Lahko me citiraš takrat. Kriptovalute pa bodo vredne okroglih 0$. Vseh 48.722 kriptovalut bo skupaj vrednih 0$.

FlyingBee ::

Quick quiz, koliko bi morale biti cene na mindfactory, da bi bil za vas Instant Buy, recimo v neki midrange izvedbi ala msi Ventus ali pa asus Dual izvedbi?

3060 350eur
3060ti 470eur
3070 570eur
3070ti 700eur
3080 800eur
3080ti 950eur
3090 1500eur ?

Kot dober primer v teh časih: Procesorji so že pod msrp, 5600x je 288eur.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

Sheteentz ::

Max pecto € za performance 1080ti

Horas ::

3060 kot sta bla 1060 in 580 okoli 250-300eur.

3060ti okoli 350eur.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

tabata ::

Za RTX 3080 Ti bi dal 900€ oz. 750€ brez davka. Ta kartica se mi zdi najbolj primerna za igračkanje z videoigricami, ostale mi pa preveč ne dišijo ker imam rad visoko ločljivost slike.

FlyingBee ::

Horas, to vemo, da ne bo, je treba msrp upoštevati in dejstvo, da zna biti samo še dražje vse, tudi ko ne bo pomanjkanja čipov. 3060ti ima msrp 419eur.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

mirancar ::

ob izidu lani septembra sem bil pripravljen dat 800€ za asus strix 3080 nekje okol novga leta (sem pričakoval umiritev cen do takrat)
zdaj pa zgleda kot skip generation, razen če bo od minerjev za kupit za pol cene nove, seprav 400€ za strix 3080

če bo slučajno 1000€ za 3080ti bom tvegal nakup, ker vem da bodo pohekal tisti hash limiter in jo bom potem za 2000€ preprodal, sicer mi pa ostane za igrce.

realno mi z 1080 ti nič ne fali.

aerie ::

 Just another day in the mines

Just another day in the mines

tabata ::

Knapi so bli znani po tem da so kar dosti zaslužil naprav ostalim delavcem. Tudi danes ni drugače, če imaš 50 kartic si car.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tabata ()

Silici ::

RTX 3070 320e. Ne bo nič iz tega, prodajam R9 3700x, grem nazaj na FX za nekaj let :)).

Skyman ::

mirancar je izjavil:

ob izidu lani septembra sem bil pripravljen dat 800€ za asus strix 3080 nekje okol novga leta (sem pričakoval umiritev cen do takrat)
zdaj pa zgleda kot skip generation, razen če bo od minerjev za kupit za pol cene nove, seprav 400€ za strix 3080

če bo slučajno 1000€ za 3080ti bom tvegal nakup, ker vem da bodo pohekal tisti hash limiter in jo bom potem za 2000€ preprodal, sicer mi pa ostane za igrce.

realno mi z 1080 ti nič ne fali.


Nekaj takega sem tudi jaz pricakoval,zato pa za oni plasti fantastik cooler nisem dal 1000€+

FireSnake ::

tabata je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Čudno, da se mu ne splača rudariti, čez 3 leta bo spet vse na vrhuncu.

Čez 3 leta bo vse banano. Lahko me citiraš takrat. Kriptovalute pa bodo vredne okroglih 0$. Vseh 48.722 kriptovalut bo skupaj vrednih 0$.


Glede kripto imamo namenski sklop.
Zato se, s svojimi blodnjami, spelji tja. Če te bodo tam sploh prenašali.
Naslov teme je "NVIDIA Ampere (2020)" v primeru, če nisi opazil.

mirancar je izjavil:

ob izidu lani septembra sem bil pripravljen dat 800EUR za asus strix 3080 nekje okol novga leta (sem pričakoval umiritev cen do takrat)
zdaj pa zgleda kot skip generation, razen če bo od minerjev za kupit za pol cene nove, seprav 400EUR za strix 3080

če bo slučajno 1000EUR za 3080ti bom tvegal nakup, ker vem da bodo pohekal tisti hash limiter in jo bom potem za 2000EUR preprodal, sicer mi pa ostane za igrce.

realno mi z 1080 ti nič ne fali.


S temi ciframi, ki jih ponujaš, in glede na napovedi: veliko sreče nekje konec 2022.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

tabata ::

NVIDIA Ampere kartice so še kako povezane z rudarjenjem. Kako boš postal nekega dne moderator s takim znanjem? :D
Šalo na stran. Zgleda da večina še vseeno ni izgubila stika z realnostjo okoli cen. 1000€ ostaja psihološka meja in meja zdravega razuma da nekdo zapravi za tako reč kot je grafična kartica.

FireSnake ::

Nisi govoril o karticah, ampak o kripto valutah. Kartic sploh nisi omenil. Ampak, to je tabe že preveč, bi moral vklopiti še tretjo možgansko celico.

S temi 1000EUR opletaš in najedaš tudi že par dni.
Je pa to blodnja in nič več.
Kakšna psihološka meja? Kartice so trenutno 3000EUR + pa se takoj prodajo.
Kdor rabi kupi. Kdor ne rabi pač ne kupi.
Da, tako preprosto je to.

Za take, kot si ti, je pa vseeno ali je 3090 1500 ali 3000EUR, ker kupil je tako ali tako ne bi (največ do koder sežeš je, da si se zlagal, da si jo imel).

Še to, ko vedno blebetaš o karticah brez davka: pošteni davek plačamo.
Sploh pa je o ceni brez davka brez veze govoriti, ker ste mešetarji v manjšini.

Neverjetno, kaj vse prileze na slo-tech iz med over net.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

scipascapa ::

Skyman ::

Tudi ce gres na geizhals.de pogledati vidis da je kar na enkrat 16 kartic 3080.Prej jih je bilo max 5 ce je bil dober dan.3060TI pa ne bu ne mu.

tabata ::

scipascapa je izjavil:

https://www.mindfactory.de/product_info...

že 2 dni zaloga.

A se šališ da se čudiš? Za to ceno bo na zalogi še več let. Čez par dni predstavijo antimining generacijo kartic. Pripravite gnar do takrat.

Skyman je izjavil:

Tudi ce gres na geizhals.de pogledati vidis da je kar na enkrat 16 kartic 3080.Prej jih je bilo max 5 ce je bil dober dan.3060TI pa ne bu ne mu.

Stay away, antimining tehnology is here. Geforce for Gaming! HODL!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tabata ()

mirancar ::

FireSnake je izjavil:

S temi ciframi, ki jih ponujaš, in glede na napovedi: veliko sreče nekje konec 2022.

vem jst to. zato pravim skip generation in furat pascal dalje. Tok časa bomo čakal kripto padec da bo že vredno počakat next gen. itak ta 8nm od samsunga tud ni nek biser, kot je bil 16nm pascal in kot bo 5nm predvidoma v 2022/2023

"kdor rabi, kupi" je pa 90+% namenski mining, nekaj mining+gaming da pokrije preplačilo in redko kdo kupi samo za igre.

FireSnake ::

scipascapa je izjavil:

https://www.mindfactory.de/product_info...

že 2 dni zaloga.


Malo spremljati. Trenutno prodanih: 4.830
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FlyingBee ::

Težko prezrcališ slovenske razmere na Srednjo, Zahodno Evropo in Skandinavijo. Tako kot, da bi recimo Srb s 500eur povprečne plače na nas gledal.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

FireSnake ::

mirancar je izjavil:

FireSnake je izjavil:

S temi ciframi, ki jih ponujaš, in glede na napovedi: veliko sreče nekje konec 2022.

vem jst to. zato pravim skip generation in furat pascal dalje. Tok časa bomo čakal kripto padec da bo že vredno počakat next gen. itak ta 8nm od samsunga tud ni nek biser, kot je bil 16nm pascal in kot bo 5nm predvidoma v 2022/2023

"kdor rabi, kupi" je pa 90+% namenski mining, nekaj mining+gaming da pokrije preplačilo in redko kdo kupi samo za igre.


Če ti trenutna grafa še služi: najboljša odločitev.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FlyingBee ::

S 1080ti se ti pa res ni še za sekirat.

Btw, a bodo 3070ti in 3080ti na sammy 8nm ali 7nm tsmc?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

RTX 3070 so trenutno po 1500 eur ;((

Kje so časi GeForce RTX 3070 Out Now, Starting At $499 - https://www.nvidia.com/en-us/geforce/ne...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

tabata ::

oo7 je izjavil:

RTX 3070 so trenutno po 1500 eur ;((

Kje so časi GeForce RTX 3070 Out Now, Starting At $499 - https://www.nvidia.com/en-us/geforce/ne...

Tudi sam sem kupil na Mindfactory eno RTX 3070 za 569€ novembra. Ampak takrat se mi je zdela svinjsko draga. Takrat sem upal da pade pod 400€ in ne da naraste do 1400€.

FireSnake ::

Se nisi hvalil, da si kupil 3090?
Aja, saj res, tisto si se samo lagal :))
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Buggy ::

FlyingBee je izjavil:

Quick quiz, koliko bi morale biti cene na mindfactory, da bi bil za vas Instant Buy, recimo v neki midrange izvedbi ala msi Ventus ali pa asus Dual izvedbi?

3060 350eur
3060ti 470eur
3070 570eur
3070ti 700eur
3080 800eur
3080ti 950eur
3090 1500eur ?

Kot dober primer v teh časih: Procesorji so že pod msrp, 5600x je 288eur.


Glede na napovedi performans nove generacije GPU-jev iz obeh taborov cez slabo leto, morda polovico tvojih napisanih cen pa se to izkljucno 3090 in 3080Ti...govorimo seveda o insta buy ...ostalo je ze sedaj soder kaj bo sele cez eno leto :))

Sheteentz ::

Cene bi morale biti MSRP. V nasprotnem, kaj je sploh smisel MSRP-ja?

Ko bodo GPU-ji spet po MSRP, potem bom mogoče kaj kupil.

Mato989 ::

Sheteentz je izjavil:

Cene bi morale biti MSRP. V nasprotnem, kaj je sploh smisel MSRP-ja?

Ko bodo GPU-ji spet po MSRP, potem bom mogoče kaj kupil.


Torej če napišejo jutri MSRP je 3.000 evrov boš kupil?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

D3m ::

MSRP je priporočljiva bruto cena.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Skyman ::

ASUS submits 100+ new GeForce RTX 3080Ti, RTX 3070Ti, LHR and CMP models to EEC

https://videocardz.com/newz/asus-submit...

Potem pa jokanje da ni "cipov"

Sheteentz ::

Mato989 je izjavil:

Sheteentz je izjavil:

Cene bi morale biti MSRP. V nasprotnem, kaj je sploh smisel MSRP-ja?

Ko bodo GPU-ji spet po MSRP, potem bom mogoče kaj kupil.


Torej če napišejo jutri MSRP je 3.000 evrov boš kupil?

Po trenutnih razmerah bo v tem primeru dejanska cena 10,000 evrov.

Zdi se mi, da nisi povsem razumel mojega prispevka.

Mato989 ::

Sheteentz je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Sheteentz je izjavil:

Cene bi morale biti MSRP. V nasprotnem, kaj je sploh smisel MSRP-ja?

Ko bodo GPU-ji spet po MSRP, potem bom mogoče kaj kupil.


Torej če napišejo jutri MSRP je 3.000 evrov boš kupil?

Po trenutnih razmerah bo v tem primeru dejanska cena 10,000 evrov.

Zdi se mi, da nisi povsem razumel mojega prispevka.


Sem dobro razumel ampak mislim da ti ne razumeš kaj je MSRP... bistvo logike je da je MSRP lahko KARKOLI pač napišejo in to sem ti hotel ponazorit z neumno logiko da če napišemo MSRP 3.000 evrov bi pa ti kar naenkrat kupil grafično za 3k ker MSRP??? Kar je absurd.

Enak absurd je pričakovat, da bo trgovec prodajal karkoli po MSRP če se da iztržit več, to je osnova trgovine!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

FireSnake ::

Za nižji razred razumem, da se benti nad cenami v.
(tudi jaz bi rad kaj varčnega in, da s 140+ FPS poganja na ločjivosti 1920x1080).

Po drugi strani pa: kdo tukaj je kupil 3080 ali 3090 ko s ocene bile še normalne?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Machete ::

Machete kills. 3080 = 976 - ddv - 270 eur gtx1080 + poštnina = 555 eur
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Sheteentz ::

Mato989 je izjavil:

Sheteentz je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Sheteentz je izjavil:

Cene bi morale biti MSRP. V nasprotnem, kaj je sploh smisel MSRP-ja?

Ko bodo GPU-ji spet po MSRP, potem bom mogoče kaj kupil.


Torej če napišejo jutri MSRP je 3.000 evrov boš kupil?

Po trenutnih razmerah bo v tem primeru dejanska cena 10,000 evrov.

Zdi se mi, da nisi povsem razumel mojega prispevka.


Sem dobro razumel ampak mislim da ti ne razumeš kaj je MSRP... bistvo logike je da je MSRP lahko KARKOLI pač napišejo in to sem ti hotel ponazorit z neumno logiko da če napišemo MSRP 3.000 evrov bi pa ti kar naenkrat kupil grafično za 3k ker MSRP??? Kar je absurd.

Enak absurd je pričakovat, da bo trgovec prodajal karkoli po MSRP če se da iztržit več, to je osnova trgovine!


Jaz dobro razumem kaj je MSRP. Očividno pa je, da ti ne razumeš, da jaz razumem, kaj je MSRP, kar je tudi za pričakovati. Nenazadnje branje misli še ni na tako visokem nivoju.

Vsa stvar glede MSRP-ja je malce bedasta, se strinjaš? Nvidia da ven neko MSRP ceno, in okoli tega se vrtijo vse predstavitve izdelka, vsi paper launchi so polni teh MSRP cen. Če pa ti misliš, da lahko firma za MSRP napiše karkoli, pa pomeni, da absolutno in niti pod razno ne razumeš kaj MSRP je. Če bi firma dala ven MSRP 3 jurje, kot si sam napisal (in res je, uporabil si nadvse neumno logiko), bi jih vsi delničarji obesili za jajca. MSRP ni kar tako karkoli, je izračun cene izdelka, da je firma profitabilna. Je pa sranje, če da firma ven nizek MSRP, vedoč, da bo po taki ceni izdelek nemogoče dobiti v končni prodaji. Dejansko gre za zavajanje trga in eno navadno svinjarijo.

Silici ::

Rabimo MRSP in 4 GPU na prozvajalca:
hi-end: 4k hi-FPS
mid: 4k 60FPS or 1440p hi-FPS
low: 1440p 60FPS or 1080p hi-FPS
office/igpu: 1080p 60FPS

Ne pa da delajo retarde z kupcev z nešteto GPU modeli, ne gre se za neke estetske izdelke ki rabijo salone in preprodjalce.

tabata ::

FireSnake je izjavil:

Za nižji razred razumem, da se benti nad cenami v.
(tudi jaz bi rad kaj varčnega in, da s 140+ FPS poganja na ločjivosti 1920x1080).

Po drugi strani pa: kdo tukaj je kupil 3080 ali 3090 ko s ocene bile še normalne?

Prodal RTX 3070 za +400, prodal RTX 3080 za +700, prodal 3090 za +1300. Vse uložil u Doge i zaradio velike pare. :))
Sad čekam da kupim ovaj RTX 3080 Ti za jurija malo da igram špilove.

mirancar ::

FireSnake je izjavil:

Za nižji razred razumem, da se benti nad cenami v.
(tudi jaz bi rad kaj varčnega in, da s 140+ FPS poganja na ločjivosti 1920x1080).

Po drugi strani pa: kdo tukaj je kupil 3080 ali 3090 ko s ocene bile še normalne?

cene za to generacijo še niso bile nikoli normalne,
če se ne spomniš ali nisi spremljal: takoj ob izidu je bilo vse nedobavljivo (paper launch) in je trajalo kak mesec da si kartico sploh videl listed na npr. mindfactory. takrat je potem bila cene že ene +40% nad MSRP, kar se danes sicer zdi smešno poceni, sam pol ni poante v novi seriji če stara rtx 2080 ni nikoli izgubila na vrednosti.

mislim da najbolj normalne cene kar smo jih videli so bile samo za rtx 3090 ki so bile listed za cca 1700-1800 eur, kar je dejansko blizu MSRP, ampak ta kartica je nasplošno veljala kot "waste of money" za gamerje, ker pač rtx 3080 bi moral bit zgolj 15% slabši in preko 2x cenejši

še nekak najboljši nakupi so bili za rtx 3070 ki so šle za med 700 in 800 eur, kar je še zmeraj 40% nad msrp !

oo7 ::

tabata je izjavil:

oo7 je izjavil:

RTX 3070 so trenutno po 1500 eur ;((

Kje so časi GeForce RTX 3070 Out Now, Starting At $499 - https://www.nvidia.com/en-us/geforce/ne...

Tudi sam sem kupil na Mindfactory eno RTX 3070 za 569€ novembra. Ampak takrat se mi je zdela svinjsko draga. Takrat sem upal da pade pod 400€ in ne da naraste do 1400€.


Tudi jaz sem imel namen kupiti ampak so cene prehitro podivjale. Dvomim pa, da bodo kaj kmalu padle.

Mato989 ::

Sheteentz je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Sheteentz je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Sheteentz je izjavil:

Cene bi morale biti MSRP. V nasprotnem, kaj je sploh smisel MSRP-ja?

Ko bodo GPU-ji spet po MSRP, potem bom mogoče kaj kupil.


Torej če napišejo jutri MSRP je 3.000 evrov boš kupil?

Po trenutnih razmerah bo v tem primeru dejanska cena 10,000 evrov.

Zdi se mi, da nisi povsem razumel mojega prispevka.


Sem dobro razumel ampak mislim da ti ne razumeš kaj je MSRP... bistvo logike je da je MSRP lahko KARKOLI pač napišejo in to sem ti hotel ponazorit z neumno logiko da če napišemo MSRP 3.000 evrov bi pa ti kar naenkrat kupil grafično za 3k ker MSRP??? Kar je absurd.

Enak absurd je pričakovat, da bo trgovec prodajal karkoli po MSRP če se da iztržit več, to je osnova trgovine!


Jaz dobro razumem kaj je MSRP. Očividno pa je, da ti ne razumeš, da jaz razumem, kaj je MSRP, kar je tudi za pričakovati. Nenazadnje branje misli še ni na tako visokem nivoju.

Vsa stvar glede MSRP-ja je malce bedasta, se strinjaš? Nvidia da ven neko MSRP ceno, in okoli tega se vrtijo vse predstavitve izdelka, vsi paper launchi so polni teh MSRP cen. Če pa ti misliš, da lahko firma za MSRP napiše karkoli, pa pomeni, da absolutno in niti pod razno ne razumeš kaj MSRP je. Če bi firma dala ven MSRP 3 jurje, kot si sam napisal (in res je, uporabil si nadvse neumno logiko), bi jih vsi delničarji obesili za jajca. MSRP ni kar tako karkoli, je izračun cene izdelka, da je firma profitabilna. Je pa sranje, če da firma ven nizek MSRP, vedoč, da bo po taki ceni izdelek nemogoče dobiti v končni prodaji. Dejansko gre za zavajanje trga in eno navadno svinjarijo.


MSRP = PRIPOROČENA cena izdelka, ne pomeni da se je kdorkoli mora držat, ni zakonske obveze za to kapiraš?

To ni nobeno zavajanje trga če MSRP jasno pove da je to PRIPOROČENA ne DOLOČENA cena...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
««
146 / 222
»»