» »

NVIDIA Ampere (2020)

NVIDIA Ampere (2020)

Temo vidijo: vsi
««
145 / 222
»»

FlyingBee ::

Tesla proda pa smo spet na 2020 ravni, saj bo, saj bo. Le počasi.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Mato989 ::

Bwaze6 je izjavil:

Kripto je zločin.


Zločinov je ogromno po Svetu pa ne vem če si se boril proti kateremu tako kot proti kriptu =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

FlyingBee ::

Koliko si od kripto zaslužil v zadnjem destletju?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

tabata ::

Bwaze6 je izjavil:

Kripto je zločin.

Je že začela padat profitabilnost. Zdaj rabiš že eno leto da se ti kartica odplača. Zgleda da gre ETH v kratkem na POS. Poplava rabljenih kartic?

Mato989 ::

FlyingBee je izjavil:

Koliko si od kripto zaslužil v zadnjem destletju?


Več kot od delnic in certifikatov...

Več kot od službene NETO plače (ajde res je da delam komaj 6 let)

Več kot od vsega dela na črno skupaj

Skratka... najboljša finančna odločitev mojega desetletja je, da sem 9.500€ ki sem ji prihranil do leta 2017 vložil v crypto...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Bwaze6 ::

tabata je izjavil:


Je že začela padat profitabilnost. Zdaj rabiš že eno leto da se ti kartica odplača. Zgleda da gre ETH v kratkem na POS. Poplava rabljenih kartic?


Profitabilnost rudarjenja je padala že nekaj časa, kljub visokim cenam - ker je naraščala težavnost zaradi kopice nedeljskih rudarjev. Pa jih to ni odvrnilo. Za prehod ETH pa napovedujejo že dobesedno leta. Tudi če se zgodi, bo na rudarjenju verjetno ostal fork, ali pa ga bo takoj nadomestila katera od drugih doma rudarjajočih psevdovalut.

In folk je izračunal, da se v bistvu prodaja npr GTX 1080 Ti v 2018 za 450 - 500 EUR niti ni tako zelo splačala, tudi če so pred zlomom dejansko narudarili za odplačilo kartice in zaslužek vnovčili. Ker bi lahko vrgli kartico v omaro za manj kot dve leti, in potem rudarili naprej - ali pa jo prodali po dveh letih za več denarja.

Na grafične kartice tako lahko gledaš kot na valuto - ne prodajaš jih, ko je cena nizka in jih ne išče nihče razen revnih igračkarjev.

Me spominja na zakladne kupe bronastih sekir izpred 3000 let.

Mato989 ::

Saj to je dobro... končno se odraža cena redkih zemelj v kartici na vrednosti, premalo se folk zaveda koliko redkih materialov se porabi za te komponente... to bo drag hobi in prav je tako!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Bwaze6 ::

Mato989 je izjavil:

Saj to je dobro... končno se odraža cena redkih zemelj v kartici na vrednosti, premalo se folk zaveda koliko redkih materialov se porabi za te komponente... to bo drag hobi in prav je tako!


Kaj, rudarjenje v lastno izgubo? Ker gaminga se za 1000 EUR za midrange ne bo šel nihče.

FireSnake ::

Bwaze6 je izjavil:

Kripto je zločin.


Kaj ima to opraviti z naslovom teme?
O kripto imamo cel sklop na forumu.

FlyingBee je izjavil:

Tesla proda pa smo spet na 2020 ravni, saj bo, saj bo. Le počasi.


Seveda!
Bogati so dovolj neumni, da kupijo drago in prodajo ceneje. Saj zato pa so bogati, ane?
Aja, čaki, ne.
Debata o kripto je drugje!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

scipascapa ::

kaj je drugega kot utaja davkov/dohodkov tole?

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Bwaze6 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Saj to je dobro... končno se odraža cena redkih zemelj v kartici na vrednosti, premalo se folk zaveda koliko redkih materialov se porabi za te komponente... to bo drag hobi in prav je tako!


Kaj, rudarjenje v lastno izgubo? Ker gaminga se za 1000 EUR za midrange ne bo šel nihče.


Zakaj ne, moj kolega je glih kupil 3080 za ne vem kolko za gaming... je rekel raje gaming kot dopust... pač stvar prioritet...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Bwaze6 ::

FireSnake je izjavil:


Debata o kripto je drugje!


Govorimo izključno o zadevah, ki se tičejo dobavljivosti in cen grafičnih kartic NVIDIA Ampere - oboje je trenutno po zaslugi kriptoridarjev v najslabšem položaju v celotni zgodovini računalništva. Meniš, da bi moralo biti "vređanje lika i dijela" kripta off limits?

FlyingBee ::

Kdo je rekel, da ne bo Tesla z minimalnim dobičkom prodala svoj delež? Vse skupaj se lahko v nekaj urah obrne, grafične kartice pa so lahko že po nekaj dnevih spet precej bolj dosegljive. Musk tvitne, Kitajska zagrozi,... pa smo tam. Nepredvidljivo, dočim gaming kar preveč že dolgočasen, še RT ni več glavna tema.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Sheteentz ::

bolj je gaming dolgočasen, bolj so cene privlačne kupcem.

yayo ::

je pa res, včasih je tule bila ena sama debata o navijanju, novih generacijah vs. starih, pa kreganje zeleni vs rdeči. sedaj pa se samo lastniki lambotov in bentleyev tu pa tam oglasijo. :))

AaBoy ::

Glede crypto. Kitajska je prakticno prepovedala Bitcoin in se mogoce ostale: Explainer: What Beijing's new crackdown means for crypto in China in USA bodo zaceli racunati davek na transakcije vec kot 10k$ Biden administration targets crypto transfers in tax crackdown plan. Ampak to so druge teme.

Mene bolj zanima kaj uporabljate za obvescanje, ce je kaj na zalogi? Discord, twitter ali kar navadni newsletter?

scipascapa ::

nič ne pomaga, vmes kot ti možgani zaznajo info na telefonu, je že too lajt.

Sheteentz ::

Počakaj kake pol leta, beri knjige, meditiraj. Zdaj je najslabši možni čas za igričarstvo.

FlyingBee ::

Svitanje! Mogoče že poleti normalne cene.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

FireSnake ::

AaBoy je izjavil:

Mene bolj zanima kaj uporabljate za obvescanje, ce je kaj na zalogi? Discord, twitter ali kar navadni newsletter?


Discord.
Probal kaj kupiti. Do sedaj nič.
Se prijavil na EVGA, do sedaj nič :))
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Skyman ::

Kolega se je prijavil ko je prisla 3060 serija na evga,jaz 3080FTW cakam... se pravi kmalu bo 6 mesecev noben ni dobil maila.Ce bo 3080TI vredu cena okoli 1000€ še to "rezerviram".Ampak vidim da bom dobil jo v jeseni ali pozimi.Takrat pa dvomim da bom sel na 3080 bo kaksna 3060 dovolj,ker zna se zgoditi nasledno leto izid 40 serije

tabata ::

Evo ena dobra novica. Luč na koncu tunela:
ASUS ROG Strix GeForce RTX 3090 OC White - 3500€
Profitabilnost take kartice < 5€ na dan

To pomeni da se bo sistem počasi počasi sam postavil na noge in lahko pričakujemo deljenje cen grafičnih kartic z deliteljem 3 ali več v kratkem. Srečno.
Dodatno še izid Bitmain Antminer E9, ki en sam nadomesti na desetine ultrazmogljivih grafičnih kartic in pa seveda nove kartice od Nvidie. Jupiiiiiiiiiii!

FlyingBee ::

Na Bolhi je že nekaj več 3080 in 3090 oglasov, cene še vedno zelo visoke pa vendar se nekaj kuha.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

FireSnake ::

tabata je izjavil:

Evo ena dobra novica. Luč na koncu tunela:
ASUS ROG Strix GeForce RTX 3090 OC White - 3500EUR
Profitabilnost take kartice < 5EUR na dan

To pomeni da se bo sistem počasi počasi sam postavil na noge in lahko pričakujemo deljenje cen grafičnih kartic z deliteljem 3 ali več v kratkem. Srečno.
Dodatno še izid Bitmain Antminer E9, ki en sam nadomesti na desetine ultrazmogljivih grafičnih kartic in pa seveda nove kartice od Nvidie. Jupiiiiiiiiiii!


Glede profitabilnosti še vedno brcaš v temo.

Glede bolhe: tisto za jurja je nateg, če kdo ni opazil.
Tisto, kar je pa objavljeno: pokličite in skušajte kupiti.
Potem pa poročanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Machete ::

Skyman je izjavil:

Kolega se je prijavil ko je prisla 3060 serija na evga,jaz 3080FTW cakam... se pravi kmalu bo 6 mesecev noben ni dobil maila.Ce bo 3080TI vredu cena okoli 1000€ še to "rezerviram".Ampak vidim da bom dobil jo v jeseni ali pozimi.Takrat pa dvomim da bom sel na 3080 bo kaksna 3060 dovolj,ker zna se zgoditi nasledno leto izid 40 serije


Nauk te basni je: kupi se takoj in izkoristi generacijo od dneva 1. Ne pa posluša forum nostradamuse, kako bo čez 2 meseca pol cenejša roba.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

tabata ::

Evo, sisteme z eno grafično kartico bo treba zdaj zdaj izključit ker že delajo blagi minus pri dnevni tarifi:
RTX 3090
https://www.cryptocompare.com/mining/ca...
RTX 3080
https://www.cryptocompare.com/mining/ca...
RTX 3070
https://www.cryptocompare.com/mining/ca...

To bo prineslo na bolho kar veliko kartic. Pazite da ne kupujete čisto prvih v naslednjih tednih. Treba počakat še malo da jih bo vsaj 50 na bolhi da gre cena nadol.
To je zdaj šele prvi val ko se odklaplja najbolj neoptimalne sisteme z eno kartico in prenosnike.

scythe ::

Prodajali bodo samo ljude, ki so mislali da bodo na hitro miljonarji. Stari ¨mački¨ rudariju tudi, ko pridejo slabi meseci ;) Tisti ko so rudarili skoz med 2017-2021, se jim je letos lepo smejalo, pa vemo kakšna kriza je bila vmes....
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

tabata ::

Mi že mamo kaj takega da bi na Furs prijavili rudarje?
https://www.tomshardware.com/news/china...

Furs kampanja "Postani ovaduh!", "Imej še ti nekaj od rudarjenja!", "Špeckahla bo nagrajena!"... kaj takega morda? In potem dobiš odstotke v kolikor ovadiš rudarja in on plača davek ter kazen?

FlyingBee ::

Lepo, da pada, bo enkrat toliko več naraslo, sicer če pade 50% je večji znesek deljeno z 2, če naraste za 50% je pa manjši znesek krat 1.5, pa še ko pada, pada hitreje. Bomo videli. Machete je dobro naredil, kupil 3080, ko je bila še pod jurja, čeprav krepko nad msrp.

Tabata, ne skrbi, brez davka ne gre.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

hamez66 ::

tabata je izjavil:

Evo, sisteme z eno grafično kartico bo treba zdaj zdaj izključit ker že delajo blagi minus pri dnevni tarifi:
RTX 3090
https://www.cryptocompare.com/mining/ca...
RTX 3080
https://www.cryptocompare.com/mining/ca...
RTX 3070
https://www.cryptocompare.com/mining/ca...

To bo prineslo na bolho kar veliko kartic. Pazite da ne kupujete čisto prvih v naslednjih tednih. Treba počakat še malo da jih bo vsaj 50 na bolhi da gre cena nadol.
To je zdaj šele prvi val ko se odklaplja najbolj neoptimalne sisteme z eno kartico in prenosnike.



Samo da pri nas elektrika ni 35 centov in da mašina z 3070 ne porabi 350w, razen če si retard in lavfaš kartico na 100% power limit. Še vedno taka mašina zasluži več kot 2 eur dnevno, pa če si normirani s.p., je tudi davek minimalen.

FlyingBee ::

Prispevke pa mama plača.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

scipascapa ::

FlyingBee je izjavil:

Lepo, da pada, bo enkrat toliko več naraslo, sicer če pade 50% je večji znesek deljeno z 2, če naraste za 50% je pa manjši znesek krat 1.5, pa še ko pada, pada hitreje. Bomo videli. Machete je dobro naredil, kupil 3080, ko je bila še pod jurja, čeprav krepko nad msrp.

Tabata, ne skrbi, brez davka ne gre.


miner ga plača kot mi vsi zaposleni?

Skyman ::

Ce imas vsaj soncne celice se ti splaca...da imas neki plusa drugac je ze zalost

Drugace pa..kr dobre cene dobis cel sistem za 6.2k$ haha

Razer pre-built system with RTX 3080 Ti and RTX 3070 Ti now on presale

https://videocardz.com/newz/razer-now-o...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

FlyingBee ::

Še vedno jezdijo kripto val oziroma pomanjkanje čipov, zato tudi mining sesutje in omejen hashrate novih Amperov ne bo še imel učinka na cene kot si želimo.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

FireSnake ::

tabata je izjavil:

Mi že mamo kaj takega da bi na Furs prijavili rudarje?
https://www.tomshardware.com/news/china...

Furs kampanja "Postani ovaduh!", "Imej še ti nekaj od rudarjenja!", "Špeckahla bo nagrajena!"... kaj takega morda? In potem dobiš odstotke v kolikor ovadiš rudarja in on plača davek ter kazen?


tabata je izjavil:

Mah jaz sem mojo RTX 3090 prodal za 3000 in porinil vse v kripto. Dobil sem jo za 1500 brez davka in narudaril z njo vsaj 1500. Ni mi žal da sem prodal.


Sam sebe si že prijavil?
Aja, saj res! Ti si se lagal, ker katrice sploh nikoli nisi imel :))
Kake bruke! Mene bi bilo sram.

Še ena stvar: če nekaj kupiš brez davka so to osnovna sredstva firme, ki jih mora firma 2 leti uporabljati.
Ti si pa kar prodal že (saj verjame ti nihče ne).
Kje mi to lahko prijavimo?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

tabata ::

Jaz brez davka kupujem že od nekdaj in nihče še ni nikoli nič preverjal da bi bla kaka inšpekcija zarad tega. Nevem zakaj je pri tebi drugače, verjetno imaš veliko sovražnikov.

FireSnake ::

Pajac!
To, da ni inšpektorskega nadzora ne pomeni, da ne goljufaš.
Vprašanje ostaja: si že podal samoprijavo? Saj si ti začel blebetati o postenju.
Če nisi raje utihni!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

tabata ::

Zakaj bi sam sebe prijavil če lahko soseda? Ti pa si en pajac. :))

FireSnake ::

Kar koli izblebetaš se samo še bolj smešiš.
Iz moje strani bodi dovolj.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

DarwiN ::

Hah, cene kartic so že malo padle danes. Se pozna, da rudarji trenutno ne kupujejo.. Kartic sicer še ne prodajajo na veliko, ampak kupujejo pa tudi ne. :) Mindfactory ima 3070 za 1269EUR in jih lahko kupiš 10 komadov, lol.. Kam se jim naenkrat mudi pri prodaji? Do nedavnega je bila privzeta omejitev 1 kartica na kupca. :))

XFX 6700XT pa v "akciji" za 849EUR in se nihče ne dotakne. :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

FlyingBee ::

Pa 3090 na st 3000eur, kmalu bo pod 3 jurje šlo.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

tabata ::

DarwiN je izjavil:

Hah, cene kartic so že malo padle danes. Se pozna, da rudarji trenutno ne kupujejo.. Kartic sicer še ne prodajajo na veliko, ampak kupujejo pa tudi ne. :) Mindfactory ima 3070 za 1269EUR in jih lahko kupiš 10 komadov, lol.. Kam se jim naenkrat mudi pri prodaji? Do nedavnega je bila privzeta omejitev 1 kartica na kupca. :))

XFX 6700XT pa v "akciji" za 849EUR in se nihče ne dotakne. :D

Zdaj bodo spoznali da bo brez rudarjev težko prodajat kartice za trojno ceno. Normalen ne bo dal za kartico več od 1000€. 1000€ je imo psihološka meja za top top top karto.

DarwiN ::

Potem počakaj na naslednjo generacijo. NAVI3 bi naj bil tile-based in več kot 2x hitrejši od 6900XT. Če se to izkaže za resnico, to lahko pomeni samo eno stvar - dirka do +++2000€ kartice se začenja. :P
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Skyman ::

Tako kot so vsi imeli 2080TI za 1300€ nakoncu so vsi prodajali za 500€ samo da so sli na novo generacijo,katere pa ni bilo.

Furbo ::

FireSnake je izjavil:

Še ena stvar: če nekaj kupiš brez davka so to osnovna sredstva firme, ki jih mora firma 2 leti uporabljati.
Ti si pa kar prodal že (saj verjame ti nihče ne).
Kje mi to lahko prijavimo?

Firma lahko proda osnovna sredstva kadar se ji sprdne.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

FireSnake ::

Proda.
Ne pa odpiše.
Kar se kupi mora imeti inventarno številko in mora biti v uporabi podjetja 2 leti.
Potem se lahko pa odpiše.

Ta scenarij, da se osnovno sredstvo proda ni zajeto pri onem goljufu zgoraj.
Gre za popolnoma drugo stvar.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Furbo ::

Prodaš na bolhi, izdaš račun.

Tudi odpisati ni problem, če se malce znajdeš. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Silici ::

Kartice so stare 8 mesecev, majning uporaba 24/7, gaming 2 uri/dan: V tem času je majning kartico obremenjeval 5760 ur. Za gemerja to pomeni 2880 dni gaminga, ali 8 let igranja, življenska doba "gaming uporabe GPU" presegla več garancij. Se pravi cena teh GPU je nična, zamortizirano do amena.

tabata ::

Mining kartice bi kupil samo za mining jaz osebno. Da rabim en kos grafe za delo raje šmuglam brez DDVja iz Nemačke. Potem jo prodaš naprej in vzameš novo boljšo hitrejšo, odpisat tui ni problem.

oo7 ::

RdR2 8K - RTX 3090! - close to realism!! - Beyond all Limits Raytracing Reshade - Ultra max settings .




Dobro zgleda :)
««
145 / 222
»»