» »

NVIDIA Ampere (2020)

NVIDIA Ampere (2020)

Temo vidijo: vsi
««
127 / 222
»»

Silici ::

RTX 3060 mid range, a me lahko kdo popravi:
V najbolšem primeru:
RTX 3080/3090 hi end ker imata isti čip
RTX 3070/3060TI mid range ker imata isti čip
RTX 3060 low end

V resnici:
RTX 3090 hi-end
RTX 3080 mid range
RTX 3070 low end
RTX 3060TI E-sport
RTX 3060 office
Torej office GPU 500e?

DarwiN ::

Za office rabiš ti grafo, ki dosega 120 fps na 1080p ultra?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Silici ::

Up to date office PC ima 4k monitor, tako da RTX 3060 lepo zasede svoje mesto v pisarni.

Horas ::

DarwiN je izjavil:

Baje bo AMD za 250 usd ponudil 6700 serijo, predstavitev bo 3.3.

Za 250€ že že, ampak katerega leta? :|


nikol in nikdar! 400€ bojo 6700xt vrjetno500€ naprej
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

slon ::

3060 dobavljiva preko bolhe 700 EUR.
Navali NARODE ;)
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

scipascapa ::

3060 bi morala biti max 450€ z ddv.

Master_Yoda ::

Ce jo dobis iz EVGA eu bo nekje tukaj. Samo se se vedno odlocam ce vzamem ali ne glede na to da je to samo 2060 super. Upam edino da ne bo zaloge (skandal haha) pred 3 marcem vsaj za tiste ki so 3 minute po releasu kliknili notify me.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Se bomo še načakali na Auto Notify.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

blaz5 ::

Silici je izjavil:

RTX 3060 mid range, a me lahko kdo popravi:
V najbolšem primeru:
RTX 3080/3090 hi end ker imata isti čip
RTX 3070/3060TI mid range ker imata isti čip
RTX 3060 low end

V resnici:
RTX 3090 hi-end
RTX 3080 mid range
RTX 3070 low end
RTX 3060TI E-sport
RTX 3060 office
Torej office GPU 500e?


Amm mislim, da lahko integrirane grafične že danes normalno podpirajo več kot en 4k display za pisarniško rabo.

pegasus ::

blaz5 je izjavil:

Amm mislim, da lahko integrirane grafične že danes normalno podpirajo več kot en 4k display za pisarniško rabo.
Danes? Že zadnjih pet let. Vsaj moj atom iz 2016 lepo fura 2x 4k desktop.

scipascapa ::

GR2 je izjavil:

https://www.e-misija.si/raunalniki-deli...

Zna biti da je na celem svetu to sedaj best buy, čeprav je par mesecev nazaj tisti, ki je imel srečo, za ta denar ali par deset več dobil 3070.


že prodano.

FireSnake ::

Silici je izjavil:

Up to date office PC ima 4k monitor, tako da RTX 3060 lepo zasede svoje mesto v pisarni.


Samo v tvojih blodnjah.
Realnost je pa malo drugačna.

Master_Yoda je izjavil:

Ce jo dobis iz EVGA eu bo nekje tukaj. Samo se se vedno odlocam ce vzamem ali ne glede na to da je to samo 2060 super. Upam edino da ne bo zaloge (skandal haha) pred 3 marcem vsaj za tiste ki so 3 minute po releasu kliknili notify me.


Pa se tukaj da dejansko naričiti?
Tam piše, da pošiljajo iz Tajvana (ne iz EU).
Jaz bi naročil in čakal. Pa ni opcije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Bwaze6 ::

Silici je izjavil:

Up to date office PC ima 4k monitor, tako da RTX 3060 lepo zasede svoje mesto v pisarni.


Integrirana grafična popolnoma zadostuje za 4K pisarniška opravila. Tudi za grafično obdelavo, obdelavo fotografij... In to je zmogel že moj stari Haswell iz 2013. Še pospeševanje kodiranja videa jim gre prav dobro.

Če ne potrebuješ 3D pospeševanja, je diskretna grafična kartica popolnoma zgrešen nakup.

Silici ::

Zakaj pa ima potem 12Gb rama? Je cenej naštimat več rama kot 256 bit vodilo? To je 4k office gaming zadeva nič drugega.

Magic1 ::

Jao folku se je zrolal. Grafične pod 500€ so "office" gaming zadeva... Če ne igraš vsaj na 1000€ kartici, si itak gospodinja.
Magic

Bwaze6 ::

Silici je izjavil:

Zakaj pa ima potem 12Gb rama? Je cenej naštimat več rama kot 256 bit vodilo? To je 4k office gaming zadeva nič drugega.


Marketing, češ tudi Nvidia ima toliko VRAMa kot AMD, čeprav le pri eni kartici nižjega razreda?

Drugače bi se našla uporaba za low end kartico z veliko spomina. Nekateri programi za npr. 3D konstruiranje čisto dobro delajo tudi na low end karticah, le spomina zna zmanjkati ob velikih sestavih prej kot pa računske moči. Za to bi bil RTX 3060 12 GB dober.

Amak temu se ne reče "office zadeva".

Še manj pa "4k office gaming zadeva"

Master_Yoda ::

FireSnake je izjavil:

Silici je izjavil:

Up to date office PC ima 4k monitor, tako da RTX 3060 lepo zasede svoje mesto v pisarni.


Samo v tvojih blodnjah.
Realnost je pa malo drugačna.

Master_Yoda je izjavil:

Ce jo dobis iz EVGA eu bo nekje tukaj. Samo se se vedno odlocam ce vzamem ali ne glede na to da je to samo 2060 super. Upam edino da ne bo zaloge (skandal haha) pred 3 marcem vsaj za tiste ki so 3 minute po releasu kliknili notify me.


Pa se tukaj da dejansko naričiti?
Tam piše, da pošiljajo iz Tajvana (ne iz EU).
Jaz bi naročil in čakal. Pa ni opcije.


Trenutno ne, ampak imajo sistem - Ti se vpises v "Notify me" listo in ko si na vrsti ti posljejo link kjer lahko kupis in je za tebe rezervirana kartica 8 ur. Potem pa vec ne mores.

Je pa res da se tudi ta lista zelooo pocasi cisti kolikor sem gledal. Se folk ki je lani se vpisal na listo za 3080 ni na vrsti.
3060 je pa od vceraj na voljo za na listo priti. Vprasanje pa koliko folka se je ze vpisalo.
Dovie'andi se tovya sagain.

Skyman ::

Kolega je na listi za 3060TIFTW jaz za 3080FTW verzijo,pa sva oba ze cca 2 meseca nazaj vpisala se na "notify" listo pa noben mail še ni prišel

FireSnake ::

Master in Sky: hvala za info. Vpisati se ni greh (bom to storil) :))
liste, predvidevam, se pa nikjer ne da videt (ali pa preveriti, kateri na listi si)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

FlyingBee ::

Lahko, da hitro spet razcvet kripto trga, vendar ste kar pozni za auto notify za mining gear.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

scipascapa ::

3060 = 3050 Ti

FlyingBee ::

Ja, tako bi moralo biti in pod 200eur. To so bili časi.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

LeQuack ::

Očitno so pri 3060 ko so zmanjšali hash rate za crypto, so tudi zmanjšali gaming performance.
Quack !

DarwiN ::

Eh... Ne morjo ponudit performanca in še kup ramov, komplet za pičlih 900€.. Ali eno ali drugo..V tem primeru pač dobiš rame. 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

LeQuack ::

Lahko pa ponudijo PS5/Xbox nov, ki imajo isti ali boljši grafični performance, zraven pa še cel računalnik dejansko, za 500€.
Quack !

Wrop ::

Po bolj natančnem pregledu, bi to moralo kvečjemu biti MRSP cena pod 300 €, tudi za 12 GB verzijo. 5700 XT so bile po 320 €, že skoraj leto nazaj. Malo slabša 5700 so bile pod 300 €. 15 % slabša 5600 XT, pa po 260 €. AMD ne bo imel težav, tudi po umiritvi cen.

scipascapa ::

Me zanima kaka bo 6700.

DarwiN ::

Ni tolk grozno, kot eni pravite. 3060 je v bistvu odtenek boljša od RTX 2070, ki je imela msrp 499€. Pa pridobiš še 4Gb rama, HDMI 2.1, boljši RT in druge malenkosti.. 3060@6Gb bo pa še ~50€ cenejša.. Vsaj po MSRP. Kdaj bodo ponovno normalne cene na trgu je drugo vprašanje.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

scipascapa ::

Nekje med 2060/2060S je. Pa cene so 800-900 pri nas.

DamijanD ::

E misija ima en kos (če še) za 600€

DarwiN ::

scipascapa je izjavil:

Nekje med 2060/2060S je.

temp1337 ::

temp1337 je izjavil:

scythe, hvala ti za nasvete. Danes mi je tale šla po čudežu skozi. Lepa hvala!!! Čakam da mi bremenijo račun.
Gigabyte AORUS GeForce RTX 3080 Xtreme 10GB GDDR6X Graphics Card
Price: GBP663.22 as of 10:4:44 UTC

Še enkrat bi se zahvalil uporabniku scythe. Danes prišel DHL, prinesel kartico, preizkusil na stres testu. Vse odlično, nekaj sledi uporabe. Kaže da je bila vrnjena v garancijo in popravljena, ampah za 800€ je to več kot odlično. Kartica ima zdaj že novega lastnika, je šla dalje za 2000€. Pomoje bi lahko iztržil še kakšnih 300€, ampak pustimo zdaj to.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: scipascapa ()

FlyingBee ::

Malo verjetno tole vse skupaj kar navajaš.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

scipascapa ::

tale preprodaja bi morala biti kazensko preganjana oz. nedovoljena.

Master_Yoda ::

Kaj ne vidita da ribari. Ne ugrizniti vabe :D.
Dovie'andi se tovya sagain.

scythe ::

Mal opasna cena, sam sem prodal RTX3080 XC3 za 1470€. Eni dobijo hiter grafične iz dropa, jaz še čakam, dostava kao 1.3 in 3.3 :) Tale evga.eu me je na polno razočarala, paket že 3 tedne hodi iz Taiwana, 1 teden že v Nemčiji, preko RMA sem dobil v 5 dneh grafično.

Sheteentz ::

temp1337 je izjavil:

temp1337 je izjavil:

scythe, hvala ti za nasvete. Danes mi je tale šla po čudežu skozi. Lepa hvala!!! Čakam da mi bremenijo račun.
Gigabyte AORUS GeForce RTX 3080 Xtreme 10GB GDDR6X Graphics Card
Price: GBP663.22 as of 10:4:44 UTC

Še enkrat bi se zahvalil uporabniku scythe. Danes prišel DHL, prinesel kartico, preizkusil na stres testu. Vse odlično, nekaj sledi uporabe. Kaže da je bila vrnjena v garancijo in popravljena, ampah za 800€ je to več kot odlično. Kartica ima zdaj že novega lastnika, je šla dalje za 2000€. Pomoje bi lahko iztržil še kakšnih 300€, ampak pustimo zdaj to.

Tega novega lastnika bi bilo za zapret na psihiatrični oddelek.

Machete ::

Ne futrajte seniordevovega 12839. accounta. Res je za psihiatrijo, ampak ne zaradi te ghost kartice..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

FlyingBee ::

Hehe, Ghost indeed!
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

scipascapa ::

temp1337 ::

scythe je izjavil:

Mal opasna cena, sam sem prodal RTX3080 XC3 za 1470€. Eni dobijo hiter grafične iz dropa, jaz še čakam, dostava kao 1.3 in 3.3 :) Tale evga.eu me je na polno razočarala, paket že 3 tedne hodi iz Taiwana, 1 teden že v Nemčiji, preko RMA sem dobil v 5 dneh grafično.

Jah, to je bolj od sreče odvisno. Če imaš srečo lahko 1200€ zaslužiš kot bi mignil, nekateri pa za to delajo tudi en mesec.
Sem dobil danes še eno RTX 3070 na dropu, ki bo šla za 1400€. Je pa bila skoraj 800€, tako da nekega zaslužka ne bo. Delam to bolj za dušo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: scipascapa ()

scythe ::

temp1337 je izjavil:

scythe je izjavil:

Mal opasna cena, sam sem prodal RTX3080 XC3 za 1470€. Eni dobijo hiter grafične iz dropa, jaz še čakam, dostava kao 1.3 in 3.3 :) Tale evga.eu me je na polno razočarala, paket že 3 tedne hodi iz Taiwana, 1 teden že v Nemčiji, preko RMA sem dobil v 5 dneh grafično.

Jah, to je bolj od sreče odvisno. Če imaš srečo lahko 1200€ zaslužiš kot bi mignil, nekateri pa za to delajo tudi en mesec.
Sem dobil danes še eno RTX 3070 na dropu, ki bo šla za 1400€. Je pa bila skoraj 800€, tako da nekega zaslužka ne bo. Delam to bolj za dušo.


To imaš prav, nekateri nenormalno odprejo lastne denarnice za RTX grafično. Jaz osebno nebi dal več ko 600€ za grafično kartico.


Ker model RTX3070 si vzel? Jaz sem dobil na dropu Asus Strix RTX3070 za 712€ + 21€ poštnina, Gigabyte Aorus RTX3070 pa za 760€ + 18€ poštnina, oboje v prodajo. Jaz bom raje zbiral ponudbe 5 dni, pa prodal tistim ko bo največ ponudil. Tak sem naredil pri RTX3080, mogoče je bila napako......

FlyingBee ::

Glej, da boš dal začetno ceno, kot je po pravilih ST.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

scipascapa ::

je pa še vedno preprodaja nove opreme, kolikor vem ni dovoljeno.

temp1337 ::

scythe je izjavil:

temp1337 je izjavil:

scythe je izjavil:

Mal opasna cena, sam sem prodal RTX3080 XC3 za 1470€. Eni dobijo hiter grafične iz dropa, jaz še čakam, dostava kao 1.3 in 3.3 :) Tale evga.eu me je na polno razočarala, paket že 3 tedne hodi iz Taiwana, 1 teden že v Nemčiji, preko RMA sem dobil v 5 dneh grafično.

Jah, to je bolj od sreče odvisno. Če imaš srečo lahko 1200€ zaslužiš kot bi mignil, nekateri pa za to delajo tudi en mesec.
Sem dobil danes še eno RTX 3070 na dropu, ki bo šla za 1400€. Je pa bila skoraj 800€, tako da nekega zaslužka ne bo. Delam to bolj za dušo.


To imaš prav, nekateri nenormalno odprejo lastne denarnice za RTX grafično. Jaz osebno nebi dal več ko 600€ za grafično kartico.


Ker model RTX3070 si vzel? Jaz sem dobil na dropu Asus Strix RTX3070 za 712€ + 21€ poštnina, Gigabyte Aorus RTX3070 pa za 760€ + 18€ poštnina, oboje v prodajo. Jaz bom raje zbiral ponudbe 5 dni, pa prodal tistim ko bo največ ponudil. Tak sem naredil pri RTX3080, mogoče je bila napako......

Danes sem dobil Gigabyte GeForce RTX 3070 Vision OC 8GB. Ni kaj prida ampak ji bom navil ceno do daske. Pod 1400€ se sploh ne menim in da si jo pride kupec iskat sam... Odret jih zdaj čimbolj dokler se da. Pomoje bo kar 1500€.

scipascapa je izjavil:

je pa še vedno preprodaja nove opreme, kolikor vem ni dovoljeno.

Jaz bom probal preprodat čimveč kartic v tem boomu. Govori se da bo pomanjkanje trajalo do 2022. Do takrat sigurno vsaj 100 kartic preprodam.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: scipascapa ()

Master_Yoda ::

Me zanima koliko teh kapitalistov placa davek na dobicek od teh kartic hehe.
Dovie'andi se tovya sagain.

temp1337 ::

Master_Yoda je izjavil:

Me zanima koliko teh kapitalistov placa davek na dobicek od teh kartic hehe.

Ne rabiš, pa saj plačaš DDV ko kupiš. Država dobi od tebe 22%. Norci pa tebi plačajo 150% davka.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: scipascapa ()

Master_Yoda ::

Sanja svija kukuruz. Se dejavnost bi moral imeti odprto.
Dovie'andi se tovya sagain.

Buggy ::

minerji so podvrzeni drugim tretmajem v kripto svetu in je na njih kako bojo spumpal svoje..in ja so obdavceni seveda. Kako geblajo na temu a jih bojo dobili je pa druga stvar,

Sem pa razmisljal. Danes se kartice gen3 prodajajo min 50% MSRP. Cez pol leta pride nova generacija ...kaj mislite kaksen bo MSRP. POdobno bo potal ta namisljen price tag iztocnica za Gen4 Nvidia kartice isto je bil prehod iz 10xx na 20xx serijo...skratka, cene GPU-jev bodo neglede kaj se na kripto dogaja bolane, Nvidia in AMD sta zgolj podjetji...mi idioti pa kupci ki to kupujete.

Jaz kot sem rekel vas pingam spet v 2022 ali kasneje...do takrat bo 1080Ti vec kot dovolj, ker v gamingu ni takega napredka da bi bila potrebna menjava.

temp1337 ::

A da ni napredka?
https://gpu.userbenchmark.com/Compare/N...

RTX 3080 is 2.3x the Performance of the GTX 1080 Ti - Its finally time to upgrade


https://www.ozarc.games/nvidia-rtx-3080...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: temp1337 ()
««
127 / 222
»»