» »

NVIDIA Ampere (2020)

NVIDIA Ampere (2020)

Temo vidijo: vsi
««
85 / 222
»»

Amdforce ::

Tiash je izjavil:

evo...

MSI GeForce RTX3060 TI VENTUS 2X OC
Shipping -DHL/Post:Being prepared for shipping
430 € senza davek


Cu? Moja je tudi na poti/v pripravi.

slon ::

Ni problem plačat te cene. Samo zakaj trgovine prej prodajo
robo prijateljem kot mogoce svojim bodocim strankam.
Tako si siris krog strank.
Namen imam kupit rtx 3080 ampak po meni
primerni ceni in mi je jasno, da ta nebo MSRP.

Tiash je izjavil:

evo...

MSI GeForce RTX3060 TI VENTUS 2X OC
Shipping -DHL/Post:Being prepared for shipping
430 € senza davek

Kje to dobis?
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slon ()

Furbo ::

Ja širiš si krog strank, ki bo takoj letel drugam, če bo tam 5€ ceneje.

V teh korona časih raje prodajo za lep dobiček robotom na ebay, ki pokupijo vse po vrsti.
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

Tiash ::

Computeruniverse, včeraj popoldan sem oddal naročilo.

IvoJan ::

slon je izjavil:

Ni problem plačat te cene. Samo zakaj trgovine prej prodajo
robo prijateljem kot mogoce svojim bodocim strankam.
Tako si siris krog strank.
Namen imam kupit rtx 3080 ampak po meni
primerni ceni in mi je jasno, da ta nebo MSRP.

Tiash je izjavil:

evo...

MSI GeForce RTX3060 TI VENTUS 2X OC
Shipping -DHL/Post:Being prepared for shipping
430 € senza davek

Kje to dobis?


ker bo prijatelj ziher se kdaj prisel, medtem ko "mogoce bodoca stranka" pobegne takoj ko ji drugje ponudijo 2% vec popusta :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|64gb 6000 CL30 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Senior Dev ::

Tiash je izjavil:

evo...

MSI GeForce RTX3060 TI VENTUS 2X OC
Shipping -DHL/Post:Being prepared for shipping
430 € senza davek

Koliko decibelov proizvede turbina? :D:)):)
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Senior Dev ::

Tale kartica mi pa zmaga v estetiki:

ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

FlyingBee ::

Pa še med najcenejšimi je in povsem ok, sladko.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Senior Dev ::

Če ti je res všeč je sladka, ker je brez davka 399€ in ko jo malce naviješ prekaša 2080Ti. Sladko. :))
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

DarwiN ::

Tole okrog estetike malo nasedate marketingu. In pa 1st world problems pa te zadeve.. Kaj te boli qrac, kako izgleda kos plastike v kišti? Važni so samo zmogljivost, temperature oz. hrup, a ne.

Izjema ste mogoče tisti posebneži, ki imate stekleno ohišje na mizi in dejansko pri vseh komponentah upoštevate estetiko.. Ampak takšnih vas ni veliko.

Zaradi mene je lahko kartica še velik grša od spodnjih 8-):


You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

gddr85 ::

"Ampak takšnih vas ni veliko." ..pomoje je takih vedno več, sicer pa tazga pos dizajna kot zgoraj hvala bogu ni več na voljo :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

Master_Yoda ::

Eno vprasanje za folk ki ima stekleno stranico: kako vam ne dopizdi to da po kaksnem tednu dveh vidite ta "micro" prah ki se kljub filtrom noter prikrade ? Kaj prepihujete s kompresorjem masine vsak drug teden ?
Dovie'andi se tovya sagain.

Furbo ::

Senior Dev je izjavil:

Tale kartica mi pa zmaga v estetiki:


Meni izgleda kot nekaj, kar je ribničar spletel iz vezic.

Master_Yoda je izjavil:

Eno vprasanje za folk ki ima stekleno stranico: kako vam ne dopizdi to da po kaksnem tednu dveh vidite ta "micro" prah ki se kljub filtrom noter prikrade ? Kaj prepihujete s kompresorjem masine vsak drug teden ?

Nimamo OCD.
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

Machete ::

Master_Yoda je izjavil:

Eno vprasanje za folk ki ima stekleno stranico: kako vam ne dopizdi to da po kaksnem tednu dveh vidite ta "micro" prah ki se kljub filtrom noter prikrade ? Kaj prepihujete s kompresorjem masine vsak drug teden ?


Morš odpret pa spustit tudi makro prah, potem te micro ne moti več :]
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

slepa_krava ::

Govorice so, da bodo baje 3080 z 20gb prišle v roku 1-2mesca.
https://www.guru3d.com/news-story/gefor...
Nekje pravjo Decembra, drugje Januarja. Pri Nvidia so drugač rekli, da 3080 20gb pa 3070 16gb ne bo, sam so sigurno to samo zato rekli, ker hočjo najprej te prodat, ki so zdej na voljo.

Drugač sem osebno hotu počakat na 3070 16gb. Se mi zdi ful vredu tko za future-proof pa 3D rendering, itak pa tudi za igranje. Sam glede na to kolk so trenutno cene nabite, bom pomojem kar dolgo čakov.

Machete ::

DarwiN je izjavil:

Tole okrog estetike malo nasedate marketingu. In pa 1st world problems pa te zadeve.. Kaj te boli qrac, kako izgleda kos plastike v kišti? Važni so samo zmogljivost, temperature oz. hrup, a ne.




Ne vidim v ohišje, vendar, če bi tole dobil v škatli, bi panično tekel po flamethrower..

@slepa_krava
3070 16gb nima nobenega smisla IMHO, ker to ni 4K kartica.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Horas ::

Master_Yoda je izjavil:

Eno vprasanje za folk ki ima stekleno stranico: kako vam ne dopizdi to da po kaksnem tednu dveh vidite ta "micro" prah ki se kljub filtrom noter prikrade ? Kaj prepihujete s kompresorjem masine vsak drug teden ?


ni ga ker imam dvojni filter spredaj. enkrat na let malo posesam to je pa to.

B34ST ::

Machete je izjavil:

@slepa_krava
3070 16gb nima nobenega smisla IMHO, ker to ni 4K kartica.

Ma ja, future proofat je brezveze. Jaz bom naslednjo stopnjo naredil na 4K, to mora bit pa GPU hiter vsaj tolk kot 3090. 3070 ne bi škodilo 10GB, kar je več je pa brezveze.
i5-10600K | NH-D14 | MSI MAG Z490 TOMAHAWK | F4-3200C14D-16GVR @4000C14
ASUS DUAL RTX 3070 | ADATA XPG SX8200 Pro 2TB | 870 QVO 8TB | 2x WD Blue 4TB
Corsair 600T | Corsair AX760 | G413 | G403 | HP Pavilion Gaming 32

Bwaze6 ::

slepa_krava je izjavil:

Govorice so, da bodo baje 3080 z 20gb prišle v roku 1-2mesca.
https://www.guru3d.com/news-story/gefor...
Nekje pravjo Decembra, drugje Januarja. Pri Nvidia so drugač rekli, da 3080 20gb pa 3070 16gb ne bo, sam so sigurno to samo zato rekli, ker hočjo najprej te prodat, ki so zdej na voljo.

Drugač sem osebno hotu počakat na 3070 16gb. Se mi zdi ful vredu tko za future-proof pa 3D rendering, itak pa tudi za igranje. Sam glede na to kolk so trenutno cene nabite, bom pomojem kar dolgo čakov.


V bistvu ni Nvidia ničesar uradnega rekla ne sprva o morebitnem prihodu kartic z več spomina, ne o odpovedi le teh. To, da so bile te kartice omenjene v možnih konfiguracijah raznih partnerjev, še ne pomeni, da bodo dejansko prišle - ob vsakem izidu je potencialnih konfiguracij več, kot se jih podjetje potem odloči dati na trg.

Tudi ne vem, kakšen smisel ima za Nvidio zdajle ponuditi 3070 16GB in 3080 20GB. Konkurenca ima še bolj paper launch, in očitno še bolj fiktivne MSRP cene. Vsakršna price/performance prednost AMDjevih kartic se je razblinila, ko so partnerji potožili, da za reklamirano osnovno ceno kartic pač ne morejo sestaviti - tudi v primeru zadostne ponudbe bodo torej AMD kartice v rasterizaciji ponujale podobno zmogljivost glede na ceno, v vseh ostalih bombončkih (ray tracing, DLSS, encoding... ) pa močno zaostajajo.

4K gaming zaenkrat še ni ravno mainstream, čeprav sem sam na tej ločljivosti že 5 let. In dve igri, ki v 4K maksimiranih nastavitvah potrebujeta več kot 8GB VRAM (Doom Eternal, Godfall), ne zgledata dosti drugače v eno stopničko nižji kakovosti tekstur, ki pa že brez težav teče v 8GB. Iger, ki bi potrebovala več kot 10GB, pa še ni, kljub Godfall napovedim, da potrebuje 12GB. V teoriji bi bil to novi Flight Simulator, a ima toliko drugih bottleneckov, da več VRAMa ne prinese kaj dosti.

Tako da ne vem, koliko bi Nvidia res pridobila z "Double the VRAM Ampere". V benchmarkih bi bilo večinoma isto kot normie edition - pogosto npr. recenzenti v Doom Eternal sploh ne maksimirajo tekstur, ker je treba posebej prestaviti teksture na "Ultra Nightmare" nastavitev, najvišja "Ultra" kakovost vseh nastavitev pa potrebuje le 7GB.

In poleg bistveno višjih cen zaradi kar dragega GDDR6X spomina (govorice o $1000 MSRP za 3080 20GB) imajo težave pri sestavljanju Amperov zaradi pomanjkovanja več sestavnih delov, ne le procesorjev - če je tu zraven še VRAM, potem ni šans, da si bodo razpolovili število kartic, ki jih lahko izdelajo, za nekaj morebitnih odstotkov v dveh testih.

Machete ::

Predobre kartice so vedno strel v koleno. Moraš držat nas ovce na kratko, da kupimo vsaj na 3 leta, če ne že na 2. Če narediš predobro future proof zadevo, si ob kupca 6 let.

Samo še ena o T.
Bi se vi tu zadovoljili z 80/80 °C cpu/gpu? (Sem še enkrat zaprl včeraj pa malo spremljal).
Ali je to že malce preveč in pomeni krajšanje žviljenske dobe ali celo izzivanje okvare?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

rawlit ::

Machete je izjavil:

Predobre kartice so vedno strel v koleno. Moraš držat nas ovce na kratko, da kupimo vsaj na 3 leta, če ne že na 2. Če narediš predobro future proof zadevo, si ob kupca 6 let.

Samo še ena o T.
Bi se vi tu zadovoljili z 80/80 °C cpu/gpu? (Sem še enkrat zaprl včeraj pa malo spremljal).
Ali je to že malce preveč in pomeni krajšanje žviljenske dobe ali celo izzivanje okvare?


GPU lahko poskusiš "undervoltat", za zanemarljivo nižjo zmogljivost in nižje temperature.

FlyingBee ::

Prodaj ohišje in kupi v Slo kakšnega phanteks 719, fractal r2 XL ali kaj podobnega. Boljše imeti večjo in tišjo kišto ob TVju, kot manjšo in glasnejšo.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Senior Dev ::

Te temperature so normalne za load, ki ne traja 24/7. Razen seveda če si se podal v rudarske vode in mlatiš prazno slamo 24/7 in si zlati partner Elektro Maribor - rudariš namišljene žetone na internetu. :))
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Machete ::

Ne več. Sem pa že marsikaj plačal z namišljenimi žetoni.
* Glede PSU, če vent gor prav lepo nežno piha relativno hladen vetrič v grafo. Mislim, da je bolje tako, ker jo celo malo hladi?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

FlyingBee ::

Drugo ohišje ali pa stranico dol.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

klinker ::

Machete je izjavil:

Ne več. Sem pa že marsikaj plačal z namišljenimi žetoni.
* Glede PSU, če vent gor prav lepo nežno piha relativno hladen vetrič v grafo. Mislim, da je bolje tako, ker jo celo malo hladi?


Hmm...uni vent piha v PSU, ne pa vlece iz njega. Tako da krade airflow karti in so ti prav svetovali da ga obrni.

mailer ::

Če misliš večkrat obremenjevat sistem na max poskrbi za dobro hlajenje. Idealna temperatura je nekje od 70 do 75 stopinj, kar je več že "škodljivo" za komponente. Nastavi si fan profil na custom, ker ti zniža temperaturo kar konkretno. Tud undervolt za par odstotkov ti zniža temperaturo na hitrosti pa ne zgubiš praktično nič.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Machete ::

Zmenjeno.
Vent na psu pa ne vem. Ko sem dal roko čez sem čutil vetrič v roko. Nisem prepričan, da je bil samo od vleka dol tak občutek. Ne bom trdil.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

FlyingBee ::

Nisem še imel napajalnika, ki bi ven pihal direkt pri ventu.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Skyman ::

To ima LC power narejen..

FlyingBee ::

Malo verjetno.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Machete ::

Stestiram z dimom zvečer.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

MihaK3 ::

Eheh, da ne bo na koncu to ena onih "Hold my beer..." situacij :))

klinker ::

Machete je izjavil:

Stestiram z dimom zvečer.


Sej se jasno vidi ze po ventu, kako je obrnjen, ce piha not ali ven.
Se nisem imel napajalca, ki bi pihal v kisto.
A te temperature so drugace pri stress testih, furmark ipd? Ker ce ja, vedi da med uporabo tega ne bos dosegal nikoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

FlyingBee ::

Eh, pa ta Miklavž, se zbudim pa v skledi namesto rtx 3090 vidim gtx 670 z listkom več sreče naslednje leto.

Machete, dim pa LC Power? Ne kliči Parklja.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

Machete ::

Klinker, ni sicer med furmarkom, ampak med igro, 4k seveda. Včeraj sem bil na 82-84 °C. Odprl nazaj in se ne mislim ukvarjati več s T. Vseeno mi je če je odprta. 15°C manj ne dosežem itak z nobeno mahinacijo ohišja, orientacijo psu itd.. razen vodo. Case bo opened! Case closed. ?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

XS!D3 ::

klinker je izjavil:

Machete je izjavil:

Stestiram z dimom zvečer.


Sej se jasno vidi ze po ventu, kako je obrnjen, ce piha not ali ven.
Se nisem imel napajalca, ki bi pihal v kisto.
A te temperature so drugace pri stress testih, furmark ipd? Ker ce ja, vedi da med uporabo tega ne bos dosegal nikoli.

Tudi sam še nisem videl napajalca, ki bi pihal not (zato sem tudi predlagal, da ga obrne), ampak ajde ne bom trdil, da ne obstaja.

Kar se pa GPU temp tiče med furmarkom in igranjem, pa pri meni ni nekih bistvenih razlik, ker je pri novejših igrah v 4K itak GPU večino obremenjen blizu 100%. Mogoče stopinjo ali dve, če ni čisto konstanten load. Razlika je edino v kakšnih manj zahtevnih igrah, če imam fps lock, ker je potem tudi load ustrezno manjši. Je pa večja razlika pri CPU temp, ker med igranjem praktično nikoli ne obremeniš vseh jeder, in je ponavadi tam 15-20 stopinj manj kot pri kakšnem ekstremnem multi core stress testu.

rawlit ::

klinker je izjavil:

Machete je izjavil:

Stestiram z dimom zvečer.


Sej se jasno vidi ze po ventu, kako je obrnjen, ce piha not ali ven.
Se nisem imel napajalca, ki bi pihal v kisto.
A te temperature so drugace pri stress testih, furmark ipd? Ker ce ja, vedi da med uporabo tega ne bos dosegal nikoli.


Pri meni to ne drži, s FurMark gre meni GPU na 64 stopinj, v nekaterih igrah več, npr. v Control do 72 stopinj.

Jaz sem z undervoltom ohranil performance, znižal glasnost celotnega sistema in znižal temperature. Škoda ker zadeve ne pridejo take "out of the box" in se mora uporabnik s tem ukvarjat.

Mr.B ::

rawlit je izjavil:

klinker je izjavil:

Machete je izjavil:

Stestiram z dimom zvečer.


Sej se jasno vidi ze po ventu, kako je obrnjen, ce piha not ali ven.
Se nisem imel napajalca, ki bi pihal v kisto.
A te temperature so drugace pri stress testih, furmark ipd? Ker ce ja, vedi da med uporabo tega ne bos dosegal nikoli.


Pri meni to ne drži, s FurMark gre meni GPU na 64 stopinj, v nekaterih igrah več, npr. v Control do 72 stopinj.

Jaz sem z undervoltom ohranil performance, znižal glasnost celotnega sistema in znižal temperature. Škoda ker zadeve ne pridejo take "out of the box" in se mora uporabnik s tem ukvarjat.

In vzrok da si undervoltal ? Kaj si ugotovil da se pregreva, če ja no sej veš da jo lahko prodaš ali odnese nazaj v trgovino ter zahtevaš denar nazaj...
Sicer pa, kaj se ti zmanjša garancija in te je strah da bo 1 dan po garanciji crknila.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

MihaK3 ::

Verjetno zato, ker furmark je praktično izključno gpu load (ostale komponente so bolj kot ne na idle), med zahtevnimi igrami pa je gpu obremenjen skoraj enako, hkrati pa je zraven še cpu load, ampak skoraj 10 stopinj razlike pomeni da ni optimalnega airflow-a skozi ohišje...

rawlit ::

Razlog je ker sem želel predvsem tišji sistem. Pregrevala v smislu, da bi imel kake težave se ni, sta pa ventilatorja na grafični delala na krepko čez 90 % in bila posledično glasna.

Glede airflowa sem naredil kar sem lahko, res pa je, da imam slab dotok hladnega zraka, ker imam spredaj montiran radiator in na njem 2x noctuo. Ker je ohišje tipa mesh pa se posledično radiator lepo hladi in nisem opazil, da bi dovajal topel zrak v ohišje, se pa verjetno pozna manko dotoka hladnega.

FlyingBee ::

Verjetno je treba za 300w grafično in 200w procesor kaj ukreniti glede hlajenja pred in po sestavi.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Machete ::

Da. Odpreti stranico :D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

FlyingBee ::

Tega mojstra je za podpreti, cene cca. kot v Nemčiji za Ampere grafične in brezplačna poštnina. Msi trio x še posebej ok, le da ostane ista cena, ko bo na zalogi. Ok, cene so še vedno previsoke, ampak take so tudi v Nemčiji.
https://www.markoshop.si/iskanje?contro...
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Senior Dev ::

Če nima na zalogi nimaš kaj podpreti. Mindfactory jih ima na zalogi kolko hočeš za isti denar. Je pa tale cena 600€ že 3070 teritorij. Vzameš ASUS GeForce RTX 3060 Ti Dual 8 GB za 450€ brez davka 380€, jo fino nastaviš da ni glasna in je to to za tale denar.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Furbo ::

Ima na zalogi 60,70,80,90 samo link je malo neroden.
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

dxx ::

Daj majstor trol, razloži končno tvoj secret, kako jo vzameš brez davka. Kje je catch?

FlyingBee ::

Kje pa je dual na zalogi za 450eur?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

DarwiN ::

You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Senior Dev ::

dxx je izjavil:

Daj majstor trol, razloži končno tvoj secret, kako jo vzameš brez davka. Kje je catch?

Vzameš od DarwiN povezavo, vržeš v košarico, vpišeš podatke od tvoje firme oz. ker vem da je nimaš prosiš kolega, ki ima firmo da ti jo vzame. Si takoj na sladkih 399€ za kartico. :))
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin
««
85 / 222
»»