» »

NVIDIA Ampere (2020)

NVIDIA Ampere (2020)

Temo vidijo: vsi
««
84 / 222
»»

FlyingBee ::

Pri 3060ti je v DE s 16% davkom stvar taka trenutno. Glede na computeruniverse jih je cca 10 do 20% dejansko na zalogi, cene pa glede na model od 60 do 130eur dražje, kot bi po msrp sodili, nekatere celo ekstremno več, ampak jih še ni bilo auf lager. Trenutno je msi trio x še najboljša pod 600eur, malo nižje je gigabyte z windforce x3 tipom hladilnika, najcenejša pa je Asus Dual za 459eur. Od teh najcenejših se sodeč po guru3d precej solidno odreže Palit Dual za 479eur. Vse cene z nemškim davkom.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Seba22 ::

klinker je izjavil:

Verjetno en, ki ima rad novoletne jelke v kisti.
Meni so top glede designa, konektor je pa res mimo.


To se sploh ne tiče led lučk ta dizajn je preprosto grd to je vse men osebno najbolj od vseh nvidia do sedaj.Prejšni modeli 100x lepši

FlyingBee je izjavil:

Stock amd pa res niso lepe.


Lepše že dosti bolj ko te zadnje od nvidie pa mi amd dizajn samih kartic nikoli ni bil nekaj ušeč ampak tale zadn je po obliki zelo lep nimam pripomb pa še triple fan so že FE modeli od AMD
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

FlyingBee ::

Mixed feelings

P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Seba22 ::

Dost lepši dizajn ma tokrat amd žal sry nvidia :)
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

Sheteentz ::

"Beauty in the eye of the beholder", pa take fore.

Nehite smetit temo z neumnostmi.

FlyingBee ::

Malo so si izposodili linije.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Sheteentz ::

Škoda, da nihče ne dela takih grafičnih, kjer bi bilo očitno, da so vse rusirse namenili v hlajenje in hitrost, v dizajn pa absolutno nič. Pri avtomobilskih delih je tudi v ospredju funkcionalnost, koga brigajo barve in linije alternatorja ali napenjalca glavnega jermena.

S tem bi prišparali na končni ceni izdelka, tisti, ki pa imamo kartico zaprto v kišti, in ki je nikoli ne pogledamo, kaj šele, da bi drkali kurac na RGB, bi pa prišli ceneje skozi.

Skyman ::

NVIDIA CFO Comments On RTX 30 Supply Constraints, Prices Will Probably Not Stabilize For Gamers Through Q1 2021

https://wccftech.com/nvidia-cfo-comment...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

FlyingBee ::

Direktorica financ že ve kaj reči, kupite kar zdaj, ne čakat, bo še dolga do stabilizacije. Predvsem pa preden se AMDju odpre.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Bwaze6 ::

Heh, poleg pomanjkanj sestavnih delov (kako, a ni demand issue, not a supply issue?) naj bi s prihajajočimi meseci dobavo oteževalo še pošiljanje cepiva, ki bo zasedlo znaten delež svetovnih transportnih zmogljivosti.

Še naslednjo jesen bodo kartice kapljale po par kosov, kupci pa bodo veseli, če jih bodo preplačali za borih 200 EUR!

B34ST ::

Skyman je izjavil:

klinker je izjavil:

Verjetno en, ki ima rad novoletne jelke v kisti.
Meni so top glede designa, konektor je pa res mimo.


Nalozis program pa das lepo OFF lights in stvar rešena..kje je problem?

To je drugače velik problem, jaz imam redno probleme z osvetlitvijo tipkovnice in miške. To da si vezan na program ni ok, ker program ni 100%. Včeraj me je Razer vprašal če resetiram in sem res dal pomotoma. Odpret sem ga hotel samo zato da mi ne sveti miška, FU s takimi. Pa par tednov nazaj sem bil nekaj časa brez osvetlitve tipkovnice, potem sem ugotovil da moram reinstalirat driverje. Zdajle zjutraj sicer komot tipkam brez osvetlitve, ker osvetljuje že monitor. Tako da hardware gumb za izklop, če že je osvetlitev.
i5-10600K | NH-D14 | MSI MAG Z490 TOMAHAWK | F4-3200C14D-16GVR @4000C14
ASUS DUAL RTX 3070 | ADATA XPG SX8200 Pro 2TB | 870 QVO 8TB | 2x WD Blue 4TB
Corsair 600T | Corsair AX760 | G413 | G403 | HP Pavilion Gaming 32

Horas ::

first world problems. pač ne kupuj z osvetlitvijo izdelkov?
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Machete ::

Nasprotno. Vse si bom razsvetlil.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Buggy ::

haha..dobr da tega moj tamal se ni vidu. Ko pridem v sobo od najmlajsega skor bozjast dobim od silnega utripanja na cemurces..se podloga za mis mu v ritmu utripa :))

Master_Yoda ::

Heh, poleg pomanjkanj sestavnih delov (kako, a ni demand issue, not a supply issue?) naj bi s prihajajočimi meseci dobavo oteževalo še pošiljanje cepiva, ki bo zasedlo znaten delež svetovnih transportnih zmogljivosti.


Tega nikakor ne razumem. Letalski prevozniki se jokajo kako bodo propadli da rabijo drzavne pomoci, medtem pa jim letala stojijo. Letalski dostavni transport pa je preobremenjen. Kaj je tako tezko odstraufati te sedeze z letal ki jim stojijo na pisti zaradi prepovedi potovanj in rentanje teh letal dostavnim podjetjem (oz. sami direktno prevazati stuff namesto potnikov).
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Sej transport sploh ni problematičen. Problematična je izdelava končnega produkta. Marikje dela industrija z zmanjšano močjo. Če je omejena proizvodnja le ena komponente grafične kartice, je avtomatično limitiran s tem količina le teh.
Ne si delat utvar, da nekje v skladišču čaka ogromno končanih kartic na transport.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Bwaze6 ::

Jaz malo dvomim v govorice o teh ozkih grlih v proizvodnjah.

Praktično vsa tehnologija, ki jo kupimo na Zahodu, se izdeluje v Aziji, razen kakšnih bespoke butičnih hipsterskih izdelkov. Tudi če na koncu stvar prodajajo Zahodne firme, in gor lepijo "Made in Pri Nas Doma".

In Azija ni imela ukrepov, ki bi "zmanjševala moč industrije", že mnogo mnogo mesecev.

Prej bi rekel, da gledamo izide novih produktov s špekulativno zmanjšano proizvodnjo, ker mesece nazaj niso mogli vedeti, kako se bo obrnila zdravstvena, predvsem pa finančna kriza - bo sploh kdo kupoval konzole za 500 EUR, grafične kartice za 500 - 1500 EUR, če bo ekonomski kolaps?

Master_Yoda ::

Plus zdaj ima nekateri folk ki drugace ne bi nabavljal GPuja ogromno denarja, ki bi ga drugace porabil za partije, koncerte, restavracije, etc. V parih mesecih ce je to bil "modus operandi" se nabere.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

Senior Dev ::

Težava je samo v 3080 kartici več ali manj. To pa zato ker so pobrali na stotine naročil brez kritja zaloge.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Magic1 ::

Senior Dev je izjavil:

Težava je samo v 3080 kartici več ali manj. To pa zato ker so pobrali na stotine naročil brez kritja zaloge.

Nobene ni problem dobit, če si pripravljen plačat 50%+ dodatka. Če pa ne, si pa v istem zosu pri vseh karticah.
Magic

Bwaze6 ::

Me zanima, kako je z dobavljivostjo v azijskih državah...

Primer iz druge branže, fotoaparat Canon EOS R5 je izšel julija, pa ga zdaj decembra v EU še vedno ni nikjer, eni so ga tako prednaročili že pred skoraj pol leta, pa ga še vedno čakajo. In ne gre za "demand issue", lahko si predstavljate, da zdajle vsi športni fotografi, fotografi porok in dogodkov bolj šparajo kot pa zapravljajo - gre za fotoaparat za 4400 EUR, brez objektiva. Še potovalne fotografije ni, v lockdownu doma nimaš kaj dosti počet z njim.

Obenem pa po azijskih državah taisti fotoaparat ruši rekorde prodajanosti. Brez težav ga tudi kupiš v EU na sivem trgu, in to za 700 EUR ceneje - prodajalec ga pripelje ponavadi iz Hong Konga, potem imaš lahko različne težave pri uveljavljanju garancije (načeloma proizvajalčeva ne velja, le od prodajalne), grožnje so bile tudi, da jih bodo zasegali, ker ta podjetja baje nekako izgoljufajo DDV.

Asia first?

Magic1 ::

Trenutne okvirne cene dobavljivih zadev pri nas:
3080 1100€
3070 800€
3060ti 570€
Magic

scipascapa ::

Firebat ::

Men se zdi da ni nič narobe z njo po reviewih je solidna, kvečjem cena v Slo.

Master_Yoda ::

Cena glede na to da je to 1080p - 1440p kartica.
Dovie'andi se tovya sagain.

FireSnake ::

Master_Yoda je izjavil:

Plus zdaj ima nekateri folk ki drugace ne bi nabavljal GPuja ogromno denarja, ki bi ga drugace porabil za partije, koncerte, restavracije, etc. V parih mesecih ce je to bil "modus operandi" se nabere.


Točno tako.
Če poči (upam, da ne bo - zgleda pa neizogibno) bo ta roba napol zastonj na bolhi in še kje drugje.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Sheteentz ::

3060 ti je torej identična 2080 super, a ne? Upam, da bodo rabljene 2080 orng padle v prihodnjih mesecih.

scipascapa ::

V bistvu še malenkost boljša.

https://www.techpowerup.com/review/nvid...

Magic1 ::

Torej jo boš gonil na 1440p in upscale-ou na 4k s DLSS. Pa bo teklo na 100fps. Sam še vedno je dosti 570EUR.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Senior Dev ::

Enostavno ne kupiš in če nihče ne kupi bo cena šla dol ali pa se bo zaloga nabirala.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

FireSnake ::

Le, da tvojega klica h bojkotu nihče ne posluša in vsi kupujejo po (pre)napihnjenih cenah :)
No, razen enih tukaj, ki skos samo jamrajo kake cene so :))
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

XS!D3 ::

Magic1 je izjavil:

Torej jo boš gonil na 1440p in upscale-ou na 4k s DLSS. Pa bo teklo na 100fps. Sam še vedno je dosti 570EUR.

Odvisno od špila. Kak Watch Dogs Legion z vklopljenim RT na 4K še 3080 z DLSS ne pride blizu 100fps, še 60fps ni konstantno.

Magic1 ::

FireSnake je izjavil:

Le, da tvojega klica h bojkotu nihče ne posluša in vsi kupujejo po (pre)napihnjenih cenah :)
No, razen enih tukaj, ki skos samo jamrajo kake cene so :))

Če imaš ti veselje kupovat po 50% višjih cenah, še ne pomeni da ostali "skoz" jamramo. Jamrali bomo le dokler se zadeve ne normalizirajo. Ti kar plačuj, men se ne mudi.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Machete ::

Debelost življenja je kratka.
Čakat tech godoja je 2nd world problem.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Magic1 ::

Američani se strinjajo s tabo. Kar lahko kupiš danes, ne kupi jutri. 15 kartic in žnj kreditov vse plača. Če si pa potem suženj, ker rabiš to odplačat pa res ni 2nd world problem.
Magic

Skyman ::

B34ST je izjavil:

Skyman je izjavil:

klinker je izjavil:

Verjetno en, ki ima rad novoletne jelke v kisti.
Meni so top glede designa, konektor je pa res mimo.


Nalozis program pa das lepo OFF lights in stvar rešena..kje je problem?

To je drugače velik problem, jaz imam redno probleme z osvetlitvijo tipkovnice in miške. To da si vezan na program ni ok, ker program ni 100%. Včeraj me je Razer vprašal če resetiram in sem res dal pomotoma. Odpret sem ga hotel samo zato da mi ne sveti miška, FU s takimi. Pa par tednov nazaj sem bil nekaj časa brez osvetlitve tipkovnice, potem sem ugotovil da moram reinstalirat driverje. Zdajle zjutraj sicer komot tipkam brez osvetlitve, ker osvetljuje že monitor. Tako da hardware gumb za izklop, če že je osvetlitev.


Imas tudi stikala na graficnih nekaterih da imas RGB ON/OFF ali na ostalih tipkovnicah tudi narisan "soncek" in tako povecas ali izklaplas RGB.Je pa res da ostale stvari kot so rami maticne plosce z dodatki RGB imas vse softwarsko

FireSnake ::

Magic1 je izjavil:

Jamrali bomo le dokler se zadeve ne normalizirajo. Ti kar plačuj, men se ne mudi.


Nič ne kupujem, trenutno.
Pa za grafo se mi ne mudi. Procesor bi pa :))
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Machete ::

Če se rabiš pufat za hobi (gaming). si itak že falil nekje prej.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Sheteentz ::

No, če se rabiš pufat za bilokaj, razen za stanovanje ali hišo, recimo da tole dvoje odpustimo, potem si finančni suženj.

Sanches000 ::

Ali je tole v redu grafična?... PALIT GeForce RTX 3070 Gaming Pro 8GB GDDR6 (PL-70GP)

scipascapa ::

seveda je dobra, kok slaba je pa cena?

slon ::

Ce kdo rabi grafo 3080.
Prodajalec je slovenec na ebay.com
Link
https://www.ebay.com/itm/VGA-EVGA-GF-RT...

Cena trenutno 1225 $.
Po slikah ima vsaj 10 kartic
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slon ()

Sanches000 ::

Lahko bi jo dobil za 690EUR...je to normalna cena? (pardon)

Zgodovina sprememb…

Sheteentz ::

V teh časih ni nič normalno.

Pa še nekaj, od kdaj se sprašuje s klicajem!

Machete ::

Kar kocine mi gredo pokonci na hrbtu ob tako lepem številu kartic v škatli.
Majster je na firmo naročil pač, biznis s kocinami peša.
Za garancijo pa se raje ne sprašujem..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

slon ::

Prodajalec je Harmar doo stegne 35.
Podjetje katero se ukvarja z logistiko.
oglas na ebayu bo potekel v 20 minutah.
Zakaj sem dal ta link, ker mi je noro, da se
ze tako majhna zaloga proda scalparjem zaradi
njihove povezave z slovenskim distributerjem evga.
Poden odnos od distributerja za slovenijo.
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

FireSnake ::

Machete je izjavil:

Če se rabiš pufat za hobi (gaming). si itak že falil nekje prej.


Z drugimi besedami, ja, to sem želel povedati.

slon je izjavil:

Ce kdo rabi grafo 3080.
Prodajalec je slovenec na ebay.com
Link
https://www.ebay.com/itm/VGA-EVGA-GF-RT...

Cena trenutno 1225 $.
Po slikah ima vsaj 10 kartic


Super!
Denar bo pritekel v Slovenijo.
Po tem, ko ga je veliko izteklo ven ob nabavi :)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Shegevara ::

V določenem smislu ima Firesnake prav.

Kupovanje zdaj, ko je drago je dokaj podobno jemanju kredita. V obeh primerih za eno stvar plačaš več izključno zato, da jo dobiš takoj.

FlyingBee ::

Kupiš in ne jamraš ali pa jamraš in ne kupiš.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Tiash ::

evo...

MSI GeForce RTX3060 TI VENTUS 2X OC
Shipping -DHL/Post:Being prepared for shipping
430 € senza davek
««
84 / 222
»»