» »

NVIDIA Ampere (2020)

NVIDIA Ampere (2020)

Temo vidijo: vsi
««
30 / 222
»»

Konlov ::

Ali je GeForce RTX 2070 SUPER za 600€ nova to že kaj znižano, ali je malo za počakati?

FlyingBee ::

Grafične v višjem rangu v Sloveniji so vsaj 100eur dražje kot v Nemčiji, tako da mogoče je 600eur za 2070s v Slo. ok, ampak v DE so že pod 500, kar pa je še vedno drago, ker bo Ampere toliko boljši.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Jarno ::

2070Super bo realno gledano vredna 350€, je pa tudi discontinued. Za ugodno ceno se bo verjetno dobila RTX 3060.
#65W!

tikitoki ::

RTX 3060 bos verjetno moral se pol leta cakati.

Hehe, vbistvu so imeli oboji prav, ker je half blower:). Upam, da ne bo glasno. Zadnji blower, k sem mel, je bil ogabno glasen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Jarno ::

Znalo bi biti dokaj tiho, ker so kartice debele in ventilatorji obsežni. Največ hrupa itak povzroči majhen in navit ventilator enojne konfiguracije pri blowerkah.
Ne gre pa pozabiti na Navi 2x, katerim pa v bistvu manjka samo še nov shader based upscaling. Pri masovni psihologiji je to zelo pomembno, ker gre na grafikonih framerate navzgor, pri RT pa navzdol. :)
Tukaj bi bili v rahlo boljšem položaju, če bi povečali število SP-jev na CU.
#65W!

Furbo ::

Pep3Laugh je izjavil:

uff tale se mi pa skor mal smili
https://www.bolha.com/nvidia-graficne-k...

Meni se smilite vsi privoščjivci tukaj, se točno vidi, da vam je 1000€ noro visoka vsota.

Namesto, da mastrubirate na cene rabljenih graf, raje popravite kaj v svoji uspešnosti.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

tikitoki ::

Ne vem, ce je smiseln zivljenja v tem, da se gonis za vec denarja, da si potem kupujes drage igrace, za katere tko nimas casa. Mogoce moras ti premisliti o prioritetah.

AapocalypseE ::

Zakaj pa bi bila to privoščljivost? 1200€ in več za neko usrano grafično kartico je dosti in ne dam toliko, ker je to čisti nateg. Tudi 3090 kupci bodo presenečeni nad 4090 in bodo panično prodajali 3090. Kupim kartico za okoli 500€ in nič več. Še to mi je skoraj preveč, ko pomislim, da gre samo za igračo, ki potegne za seboj še vso ostalo strojno opremo. Pa dobro ne kadim in ne pijem :)

FlyingBee ::

Ja, ali 3060 ali 3070, edino gddr6x me mika na 3080, 10gb bo valjda dovolj za 4 leta na 1440p.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

FeniksX ::

Furbo je izjavil:

Pep3Laugh je izjavil:

uff tale se mi pa skor mal smili
https://www.bolha.com/nvidia-graficne-k...

Meni se smilite vsi privoščjivci tukaj, se točno vidi, da vam je 1000€ noro visoka vsota.

Namesto, da mastrubirate na cene rabljenih graf, raje popravite kaj v svoji uspešnosti.


Mi deluješ kot trenutni lastnik 2080Ti, ki se ne more sprijaznit z hitro izgubo.
Če pa je nimaš, potem pa navali zakaj ne kupiš ti RTX 2080Ti?

Mislim, vsak ki ma 5 možganskih celic in poveže stvari skupaj lahko pride do zaključka da je 1000€ previsoka cena.
Potem pa obrazloži zakaj se ti 600€ ali celo 1000€ ne zdi previsoka cena za rabljeno grafo?
Glede na trenutne zadeve:
- RTX 3070 za 500$ (pri nas bo verjetno okrog 600€), ki je enako ali celo malenkost bolj zmogljiva kot RTX 2080Ti
- Market je trenutno prepravljen z rabljenimi RTX 2080Ti (also ever heard of price and demand?)

In ne vem kdo naj bi bil tukaj privoščljivc? Nekdo, ki zna z glavo razmišljat, da grafa nima take vrednosti?

Glede uspešnosti, prvo raje pometi pred lastnim pragom...

Alien123 ::

kak so nekateri pametni zdaj, da si bodo po 10ih letih kupili nove grafične. Dissajo 20xx serijo medtem, ko imajo revščino v kompu. Zdaj pa mislijo da so boga za jajca prijeli :D
Furbo ima prav, delajte malo na sebi da vam 1k ne bo veliko..
Kaj ti bo grafična če iger ni? Že 3 mesce mi doma komp stoji, ker ni nič pametnega in raje ps4 nažigam.

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

Meni pa že PS4 stoji kakšne pol leta, če ne več.

Imamo dovolj v compu, da zadeve normalno delujejo. Nekateri pa se hočete preseravat potem pa panika, ko vidite koliko €€ ste izgubili v trenutku.

tikitoki ::

Alien123 je izjavil:

kak so nekateri pametni zdaj, da si bodo po 10ih letih kupili nove grafične. Dissajo 20xx serijo medtem, ko imajo revščino v kompu. Zdaj pa mislijo da so boga za jajca prijeli :D
Furbo ima prav, delajte malo na sebi da vam 1k ne bo veliko..
Kaj ti bo grafična če iger ni? Že 3 mesce mi doma komp stoji, ker ni nič pametnega in raje ps4 nažigam.


Pametna poraba denarja. Drago placas in potem zaseda plac in nabira prah:). Logika par exellence.

FireSnake ::

Street: Če imaš čurunalo samo za FPS je to res.

Po drugi strani pa:. četudi pride ven nova stvar trenutna ni nič manj zmogljiva.
Kdor kupi strojno opremo, ki mu zadostuje ne izgubi nič.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Alien123 ::

AapocalypseE je izjavil:

Meni pa že PS4 stoji kakšne pol leta, če ne več.

Imamo dovolj v compu, da zadeve normalno delujejo. Nekateri pa se hočete preseravat potem pa panika, ko vidite koliko €€ ste izgubili v trenutku.


streetracer, če bi to mene motlo ne bi imel takšen drag hobi ;)
tikitoki, imam izključno komp samo za igre in nič drugega :D

gozdar1 ::

Trenutno in tako bo verjetno še nekaj časa, vsaj dokler so igre večinoma delane z obstoječimi konzolami v mislih, bo trenutna genreacija grafičnih kart popolnoma zadostovala.

AapocalypseE ::

Je dovolj, zaenkrat. Potem pa pride ven nova igra in vidiš koliko več fps bo 2080 vs. 3070 vs. 3080 in vidiš kje si.

Drugače pa alien, priporočam, da prodaš 2080 za 200€ in nabaviš 3090, če ti je tako vseeno, da te nategujejo.

D3m ::

1200€ je za 6 mesecev odplačila leasinga. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Samo?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Alien123 ::

AapocalypseE je izjavil:

Je dovolj, zaenkrat. Potem pa pride ven nova igra in vidiš koliko več fps bo 2080 vs. 3070 vs. 3080 in vidiš kje si.

Drugače pa alien, priporočam, da prodaš 2080 za 200EUR in nabaviš 3090, če ti je tako vseeno, da te nategujejo.


Kaj si te jezen zdaj? ;(( Streetko, bo treba kakšen pameten monitor si kupit, da bo prišla grafična do izraza.. Al se pustiš nategovat še pri full hdju?..
Zdaj videl da imaš 1440/75hz.. bravoo
mogoče pa res, nikoli ne veš 8-)

Zgodovina sprememb…

Jarno ::

HU je na to opozarjal že na začetku (in padel v nemilost), na ST-ju smo šimfali nGreedio itd. Je samo moje skromno mnenje, da ima njihova cenovna politika višji pomen. Pri 20x0 so si nabirali finance za sirjenje firme, pri 30x0 gre bolj za "world domination". In jim lahko celo uspe.
Kdor pa sedaj lepo shaja z 20x0, pa se mu performans ne bo magično zmanjšal. Malce so se nategnili zgolj tisti, ki so dražje kartice kupovali čez poletje npr.
Ne gre pozabiti na 4000 serijo, ki bo verjetno na novem nodu in še boljša, turingovci lahko nadgradijo tudi čez par let.
#65W!

Glugy ::

Mr.B je izjavil:

Vido...
Just speculating + rambling about RDNA2 / Big Navi and how AMD sucks at launching GPUs

Sicer nimam dost časa da bi zdele pogledu video ( ga bom kasneje ) ampak a ni tak da bo večji del kartic pri Nvidia zdej pri Samsungu. Šušlja se da Samsung ne bo mogu tok hitr kartic vn dat in da bo na začetku mal suše; premalo kartic za potrebe trga. No bomo vidli. Mogoče bo spet isto kot pri prejšnji generaciji kjer je bil AMD slabši pri splavitvi kot Nvidia. Ampak tokrat bi se znale zadeve zasukat glede splavitve same vsaj kar se potrebne količine glede na povpraševanje tiče.

Glugy ::

Jz še vsaj 2 generaciji ( bolj verjetno 3 ) kartic ne mislim nadgrajevat sam mi je pa vseen zanimiv spremljat razvoj. Pač ko sem lansko leto prvič v življenju sestavljal svoj računalnik sem zbiral informacije da sem ugotovu kaj se splača; kdaj počakat kdaj ne; kakšna so ugibanja o novostih in govorice o komponenetah; pač mi je ratal to zanimiv spremljat. Lansko leto sem prvič v življenju sploh kupil / dobil v last grafično; prej sem mel vedno samo APU; pač razne pisarniške računalnike. Zadeva me fascinira ampak ne iz potrošniškega vzgiba. Vseeno mi je če nimam naj kartice ; sej lepo vse dela. To je to kar rabm in to mam. Si ne predstavljam da bi dal več k 400 za kartico.

Drgač pa glej enim je bolj veselje potovat po svetu; drugim je bolj v veselje igračkanje; tretjim je avto ful pomembn ; četrtim so knjige al pa serije. Pač nismo vsi enaki pa to je čist ok. Sam da te veseli pa da ob tem ni zapostavljena družina/ljubezen/prijatelji. Vse v zdravi meri razuma ane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

kuglvinkl ::

chill.
Your focus determines your reallity

FireSnake ::

Na slovenskem forumu smo!
Kaj si hotel povedati?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

kuglvinkl ::

Da chill.
Your focus determines your reallity

AapocalypseE ::

GeForce RTX 3070 Uses 14Gbps GDDR6 Memory: ZOTAC and ASUS

https://www.techpowerup.com/271800/gefo...

Bo kar konkretna razlika v ramu med 3070 in 3080.

Furbo ::

FeniksX je izjavil:

Mi deluješ kot trenutni lastnik 2080Ti, ki se ne more sprijaznit z hitro izgubo.
Če pa je nimaš, potem pa navali zakaj ne kupiš ti RTX 2080Ti?

Mislim, vsak ki ma 5 možganskih celic in poveže stvari skupaj lahko pride do zaključka da je 1000€ previsoka cena.

Seveda je cena previsoka, ampak nisem govoril o tem. Niti nimam železa v tem ognju.
Govorim o tem, da se mi želodec obrača ob vaši privoščljivosti.
Samo poglejte se, "hihihi hahaha kako se zdajle počutijo lastniki 2080ti" , "zakaj ne spustijo cen" itd.. sram vas je lahko.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

tikitoki ::

Sram je lahko goljufe, ki probajo nategniti naivne kupce in jim prodati zastarelo robo po veliko previsoki ceni.

m0LN4r ::

Na SAMSUNG LC49RG94SSUXZG 49 Zoll sem danes vklopil G-Sync, sicer uradno ne podpira, pa na vsake tolko se svetloba spreminja in tu pa tam kak preblisk sivine pojavi.

PS: Kdor je online, recimo v nemciji kupil graficno jo lahko v roku 28 dni brez razloga vrne.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

oo7 ::

RTX 3070 Ti incoming? Listing suggest a 16GB GDDR6 model is in the works

https://www.techspot.com/news/86618-lis...

Wrop ::

tikitoki je izjavil:

Sram je lahko goljufe, ki probajo nategniti naivne kupce in jim prodati zastarelo robo po veliko previsoki ceni.


Saj takih kupcev verjetno ni veliko. Tiski, ki je kaj naredil "na sebi", da mu jurja ne predstavlja problem, mu ne bo problema prodati kartico za 400 € in kupiti nove za 1500. Tisti, ki pa so dali zadnje pare, za bahati se pred prijatelji, pa verjamem, da hočejo dobiti vsak € nazaj, da si bodo kupili 2x boljšo robo za podoben denar. Žerjavico pa predati kakemu naivnemu kupcu. Trg velja za ene in druge. Take nerealne oglase in prodajalce smo včasih diplomatsko opisovali, da sploh ne prodajajo, po gostilniško pa so bili proglašeni za nategune.
Koliko kartic se je že prodalo za tretjino cene, ko je prišla nova generacija, pa nobeden ni bil oklican za privoščljivca. Različni so samo absolutni zneski.

meho7 ::

oo7 ::

NVIDIA GeForce RTX 3070 GPU only uses 14Gbps GDDR6 Memory, 16Gbps reserved for future SKUs

https://www.dsogaming.com/news/nvidia-g...

tikitoki ::

Upam, da bo kompresija cimbolj kompenzirala za pocasen RAM.

AapocalypseE ::

Hitrejša bo od 2080 Ti, to je že 100%.

Sem pa novico že včeraj prilimal sem. oo7, čekiraj malo bolje forum.

Zgodovina sprememb…

dolenc ::

Ne pa ni

Silici ::

RTX 3070 je/bo medgeneraciska spaka, to še vedno ne bo v stanju poganjat RT na visokih FPS. + Poraba je vsaj 60W previsoka, hipe je odveč, nova "GTX 970" se nebi smela zgodit, čeprav ima vse lastnosti polizdelka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Silici ()

globoko grlo ::

Dobr da to zdej vemo.
Kaj pol čakamo na radeone al kaj?

Če bo ene 500 ojrov tm nekje za božička, bo zmaga na celi črti, s silicijem al pa brez njega!
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

3070 lepo pade not na okoli 105 fps

Zgodovina sprememb…

globoko grlo ::

Evo, mal v razmislek kolk se je 2xxx serija (s)plačala :)

Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

DarwiN ::

globoko grlo je izjavil:

Dobr da to zdej vemo.
Kaj pol čakamo na radeone al kaj?


Kaj bi kupil po hipotetičnem scenariju (razlike so samo v količini rama. ostali specsi so nespremenjeni):

RTX3070@8gb - 530EUR
RTX3070@16gb - 620EUR
RTX3080@10gb - 750EUR
RTX3080@20gb - 900EUR

In pol se odločiš, ali boš čakal do novembra na kartice z več rama.
AMD tukaj IMO ne more pripomort praktično nič, ker teh cen ne morejo občutno zbijat in tudi boljše zmogljivosti ne morejo ponudit..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

AapocalypseE ::

Glede na to, da je trenutna top AMD kartica nekje med 2070 in 2070S, bi me res zelo presenetilo, da bi ponudili kartico, ki bi bila na nivoju 3080.

Drugače pa me ne moti, če izdajo performance med 3070 in 3070 Ti/Super s 16GB rama za ceno 3070 ali celo manj.

Moti me samo, da so tako tiho...

DarwiN ::

IMO bodo ponudili ~3080 zmogljivost, 512bitno vodilo s 16Gb rama.. Ampak cena ne more bit občutno nižja, tko da ...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

AapocalypseE ::

Zanima me tudi kako se bo obnesla 3060. Performance med 2080S in 2080 Ti za 400€ bi bilo super.

tikitoki ::

DarwiN je izjavil:

globoko grlo je izjavil:

Dobr da to zdej vemo.
Kaj pol čakamo na radeone al kaj?


Kaj bi kupil po hipotetičnem scenariju (razlike so samo v količini rama. ostali specsi so nespremenjeni):

RTX3070@8gb - 530EUR
RTX3070@16gb - 620EUR
RTX3080@10gb - 750EUR
RTX3080@20gb - 900EUR

In pol se odločiš, ali boš čakal do novembra na kartice z več rama.
AMD tukaj IMO ne more pripomort praktično nič, ker teh cen ne morejo občutno zbijat in tudi boljše zmogljivosti ne morejo ponudit..


Zakaj svoej kristalne kugle ne uporabis za napovedovanje zmagovalnih kombinacij na lotu? BOs vasaj mel kaj od tega. Ko bo prevec, lahko odpres svojo dobrodelno organizacijo in zacnes konkurirati Melindi in Billu.

AapocalypseE je izjavil:

Zanima me tudi kako se bo obnesla 3060. Performance med 2080S in 2080 Ti za 400EUR bi bilo super.


Obcasno **60 serijo mocno hendikepirajo. Lep primer je GTX 960. Medtem, k je bila 970 bomba, je bil GTX 960 beden. Bomo morali pocakati in videti, ce bo tokrat blizu **70, al bo blizje low end ponudbi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

DarwiN ::

Tiki, pogooglaj po pomenu besede "hipotetično".

Sicer pa tudi moja kristalna krogla ni od muh:

DarwiN je izjavil:

Ne kupuj 2000 serije, ker bo čez 2 meseca čist povožena in razvrednotena.. 3000 serija bo velik napredek, ne samo v surovi moči, ampak predvsem v RT in DLSS2.. Če daš zdaj 700€ za 2080S, bo čez 2-3 mesece vredna 300€.

Lahk kupiš nov comp, pri GPU pa ubereš neko začasno rešitev za par mesecev.. Ne?


Če bi me fant takrat poslušal ... 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

AapocalypseE ::

1060 = 980
2060 = 1080

Bomo videli kje bo 3060.

klinker ::

AapocalypseE je izjavil:


Moti me samo, da so tako tiho...


Da so tiho, je pri AMDju naceloma boljse. Ponavadi so zelo glasni.
««
30 / 222
»»