» »

NVIDIA Ampere (2020)

NVIDIA Ampere (2020)

Temo vidijo: vsi
««
144 / 222
»»

Mato989 ::

tabata je izjavil:

Pustiva te težke debate. Škoda je tako močen sistem kurit 24/7 za teh par evrov, samo to sem ti želel pojasnit. Če si rudaril na zalogo ti zdaj močno pada vrednost rude. :D


Ali pa je še vedno zelo visoko, odvisno kdaj si začel rudarit =)

Poznam tipa ki raudari od 2013... pa ni še nič prodal... mu glede na prirudarjeno 2013 pada vrednost ali raste (če bi prodajal sproti?)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

tabata ::

Verjetno 8 let dela na črno in na koncu ne bo plačal davka. Primer za Furs in Policijo. 5-7 let zapora.

FireSnake ::

tabata je izjavil:

Pustiva te težke debate. Škoda je tako močen sistem kurit 24/7 za teh par evrov, samo to sem ti želel pojasnit. Če si rudaril na zalogo ti zdaj močno pada vrednost rude. :D


Si le uvidel, da nisi dorasel debati.
Redka lastnost. Pozdravljam!

Se bova pogovarjala čez kakih 7 let.

Mato: tako.

Državi, kar je njenega.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

DamijanD ::

Fantje zdaj bo padlo do konca, ker sem sam za par 10€( kolikor sem jih imel na bitstampu) nabavil BTC :D Ponavadi vedno ko sem kupil, je zadeva potem padla. Tako da upam, da zdaj tudi močno pade, da bom lahko profitiral pri HW cenah :-)

FireSnake ::

Počakaj do naslednjega tedna.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FlyingBee ::

Changes and taxes!
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

scythe ::

tabata je izjavil:

Verjetno 8 let dela na črno in na koncu ne bo plačal davka. Primer za Furs in Policijo. 5-7 let zapora.


Eni imajo redno služno + še rudarijo. Zato pa tudi ne prodajajo... Ne delajo vsi na črno, tak ko ti ;)
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

FlyingBee ::

Pustimo to žalost za sabo. Gigabyte to the rescue:
Gigabyte today made its new Lite Hash Rate (LHR) GeForce RTX 3060 cards official.
https://hothardware.com/news/gigabyte-g...

31.5. prihajajo tudi 3070ti in 3080ti oziroma bodo napovedane, izid pa kasneje junija. Vmes pa novi SKUji, ki bodo delali le s pravimi driverji, ki bodo omehčali minerski del gpuja.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

FireSnake ::

scythe je izjavil:

tabata je izjavil:

Verjetno 8 let dela na črno in na koncu ne bo plačal davka. Primer za Furs in Policijo. 5-7 let zapora.


Eni imajo redno služno + še rudarijo. Zato pa tudi ne prodajajo... Ne delajo vsi na črno, tak ko ti ;)


Roko na srce: to, da hodi v službo še ne spremeni dejstva, da je rudarjenje delo na črno.
Sem že zapisal: državi, kar je njenega.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

GR2 ::

Včeraj je fotr prodal Gigabyte GA-EP31-DS3L ter E7400 enemu minerju. Mene zanima kako to sploh deluje na 4 GPU-je, ker ima samo 1x PCIe 1.1 x16 ter 3x PCIe 1.1 x4. Že x16 je enako kot PCIe 3.0 x4.
Jaz sem imel sedaj probleme z mobo BIOS-em in mi je delalo samo PCIe 1.1 x16. Na RTX 3070 pa sem izgubil iz 117 na 103 FPS v SotTR, se pravi vsaj 10%.
Se pravi če govorimo v gamerskih merah, bo imel on 100+25+25+25 FPS (če predvidevam da x4 dejansko zniža FPS za 4x) namesto 4x 115 FPS. To je nekje 2,5x slabše kot bi imel na proper plati.

Ali pri minanju iz nekega razloga PCIe pasovna širina sploh ni pomembna?
Drugače sem včeraj celo našel en angleški topic kjer je eden spraševal ravno za to plato, da bi dal 4 GPU-je, pa so pritrdili da lahko da 4. Adapterji x4-x16 zastopim da obstajajo, bolj se gre za pasovno širino.

Fotr pa mislil da bo dal na tiste 3 PCI-je grafične kartice (drugače je že kupec rekel da bo imel 4), ne vem kaj je mislil, da bo minal s 3x Voodoo 5 5500.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

FireSnake ::

GR2 je izjavil:


Ali pri minanju iz nekega razloga PCIe pasovna širina sploh ni pomembna?

Tako je, si si sam odgovoril. Pri rudarjenju to ni pomembno.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

dolenc ::

Nima veze, ker najtežje je zmlinčkat tist kos bloka, kar dela na samem gpuju, same komunikacije z ramom/cpujem pa skor ni.

Neko tako plato, če ne clo isto, sem jaz mel na prvem rigu, mlinčkal na polno.

GR2 ::

Včeraj sem spet gledal na NiceHash (dlje od minute na tej strani se še nisem poglabljal v to minanje), 7 USD na dan je za RTX 3070. Ampak a se to res splača? Še na Wiki piše da, če upoštevaš stroške hlajenja in elektrike, da se ne splača. Jaz sem na hitro računal da bi dobil 500EUR na leto, seveda s pogojem da si kupil grafično lansko leto. To je zame bolj klošarski prihodek kot pa kaj resnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

scipascapa ::

Itaq, da se ne....od teh 7 bolj realno 5€ in še to 24/7....

FireSnake ::

Kot vedno, gre tukaj za špekulacijo:
- predvidevaš, da bo šla zadeva enkrat gor (torej zaslužiš več)
- optimiziraš hlajenje/gretje. Pozimi imaš v stanovanju, poleti umakneš drugam. Torej profitiraš pri kurjavi (moj primer je bil pozimi skoraj 10EUR plina na mesec manj - vse skupaj elektrike je bilo pa 20EUR več).

Malo je treba razmisliti, pa se marsikaj da optimizirati.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

tabata ::

GR2 je izjavil:

To je zame bolj klošarski prihodek kot pa kaj resnega.

Indeed. Ampak če si zelo skromen je tudi to nekaj.

FlyingBee ::

Its official.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

FireSnake ::

Me zanima kaj bo s tem?
Če se ne bo prodajalo in bo zaloga: kaj bo potem izgovor za nenanup.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FlyingBee ::

Če bo zaloga se bo prodajalo, 3070ti in 3080ti se še pridružita in bo veselica.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

oo7 ::

RTX 3000 Prices Up to Three Times Higher Than MSRP

https://www.gamepressure.com/newsroom/g...

Amdforce ::

Ujel zadnji vlak, po nešteto poskusih ujel drop na eu amazonu rtx evga xc 3080 za dobrih 800eur 8-O nisem mogel verjeti, sem šel trikrat gledat če je prava grafa in seller.8-)

Skyman ::

Vsaka ti cast,jaz sem prej dobil ps5 po prodajni ceni kot GPU po prodajni ceni...Upam da kmalu padejo graficne

yayo ::

Amdforce je izjavil:

Ujel zadnji vlak, po nešteto poskusih ujel drop na eu amazonu rtx evga xc 3080 za dobrih 800eur 8-O nisem mogel verjeti, sem šel trikrat gledat če je prava grafa in seller.8-)

čestitam, sem vedno bil proč od pcja tistih parkrat, ko je danes "zazvonilo" :)) Imam od prvega maja eno 3080 Suprim X v stanju "Not yet dispatched" ampak sem prepričan, da bodo na koncu skenslali, ker MSI nonstop dviga cene :(

lonewolf_ ::

Še dobro da sem vzel novembra za ~600€ lol. Zdaj me je skoraj kap ko sem slučajno na funtech pogledal
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

oo7 ::

Nvidia Alters Its Graphics Cards to Make Them Less Useful to Cryptominers

Nvidia announced today that all newly manufactured RTX 3080, 3070, and 3060 Ti graphics cards will receive a reduced ETH hash rate, making them less useful to users that plan to use the cards to mine Ethereum cryptocurrency.

https://www.ign.com/articles/nvidia-alt...

tabata ::

Polovični hashrate in nižanje profitabilnosti rudarjenja bi morala zadostovati za normalne cene. Na obzorju je še Bitmain Antminer E9, ki nadomesti 50 povprečnih kartic in je tudi veliko bolj učinkovit. To bi moralo biti dovolj da otroci dobijo svoje RTX 3080 Ti 12GB za igranje videoigric.

yayo ::

kot je nekdo napisal: segmentiranje tržišča. Minerjem svoje napravice, da jim tolarčki kapljajo kot destilirano žganje medtem, ko si oni jajčka čohajo in meditirajo kake jahte in poršeje bodo kupovali, gamerjem otročkom pa grafične kartice za vožnjo na virtualnih jahtah in v virtualnih poršejih, vse skupaj seveda obogateno z raytracing efekti. :))
Nvidia rešuje življenje sektorju PC gaming industrije. Še leto dve dosedanjega trenda pa bi pc platforma bila le še spomin.

mirancar ::

to bo pohekano še preden bote kartice videli na policah ...

Amdforce ::

yayo je izjavil:

Amdforce je izjavil:

Ujel zadnji vlak, po nešteto poskusih ujel drop na eu amazonu rtx evga xc 3080 za dobrih 800eur 8-O nisem mogel verjeti, sem šel trikrat gledat če je prava grafa in seller.8-)

čestitam, sem vedno bil proč od pcja tistih parkrat, ko je danes "zazvonilo" :)) Imam od prvega maja eno 3080 Suprim X v stanju "Not yet dispatched" ampak sem prepričan, da bodo na koncu skenslali, ker MSI nonstop dviga cene :(


Ce je seller amazon, bos pomoje dobil. Pri meni je znalo trajat tudi 3 tedne da so mi poslali. Baje pomaga tudi, ce jim sporocis da si pripravljen pocakati narocilo, in ti potem ne skenslajo-nisem probal.

yayo ::

ni rečeno. 3070ko sem sicer dobil po kakih štirih tednih, so pa mi kake tri 3080ke že kenslali. Včasih Amazon trokira pa ne prekine prodaje potem, ko kartce poidejo ampak omogoča nakup še nekaj minut. Takrat jih "kupi" na stotine uporabnikov, katere kasneje skenslajo. Drugače pa jih že preveč pozna trik s save for later listo in Distill aplikacijo preko katerih dobiš link za nakup vsaj deset minut pred Discord alertom. Oni poberejo vso smetano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

tabata ::

mirancar je izjavil:

to bo pohekano še preden bote kartice videli na policah ...

Mislim da Nvidia ve kaj dela. PoW je na koncu življenja, tako da mislim da smo letos zadnjič gledali 3x napihnjene cene grafik. Zelena je prava smer.

FlyingBee ::

Poplava rabljenih?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Sheteentz ::

tabata je izjavil:

Polovični hashrate in nižanje profitabilnosti rudarjenja bi morala zadostovati za normalne cene. Na obzorju je še Bitmain Antminer E9, ki nadomesti 50 povprečnih kartic in je tudi veliko bolj učinkovit. To bi moralo biti dovolj da otroci dobijo svoje RTX 3080 Ti 12GB za igranje videoigric.

Zakaj ne kar zgolj ena desetina ali en procent hashratea? Če se že nekaj gremo, se gremo na orng, a ne?

oo7 ::

Jaz sem pa lansko leto začel razmišljati, da bo treba letos počasi sestaviti nov PC kot kaže ne bo nič iz tega bo treba počakat, da se cene umirijo. No ja saj zaenkrat mi GTX 970 še vedno dobro služi :P

tabata ::

Sheteentz je izjavil:

tabata je izjavil:

Polovični hashrate in nižanje profitabilnosti rudarjenja bi morala zadostovati za normalne cene. Na obzorju je še Bitmain Antminer E9, ki nadomesti 50 povprečnih kartic in je tudi veliko bolj učinkovit. To bi moralo biti dovolj da otroci dobijo svoje RTX 3080 Ti 12GB za igranje videoigric.

Zakaj ne kar zgolj ena desetina ali en procent hashratea? Če se že nekaj gremo, se gremo na orng, a ne?

Verjetno želijo še vseeno prodajat kartice tudi rudarjem, ampak v manjšem obsegu.

Sheteentz ::

btw, kaj se dogaja z BTC? :D

tabata ::

Sheteentz je izjavil:

btw, kaj se dogaja z BTC? :D

Padel je na pol cene od vrha, ampak še vseeno velja za super naložbo na dolgi rok. Pravo pravcato zlato nove dobe.

FlyingBee ::

To, da je samo razpolovljen hashrate, ni resno. Drugače pa se je btc dominance odbila in mogoče je čas za novi ATH potem pa bi bil počasi res že čas, da pade vse skupaj in 3 leta spet mir.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

FlyingBee ::

Najavljeni bosta 3070ti in 3080ti in sicer 31.5. na Computexu.
https://hothardware.com/news/nvidia-gef....
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Bwaze6 ::

Zdajle pri Nvidii verjetno vsak dan spreminjajo marketing strategijo, odvisno od tega, kaj analitiki pravijo glede prihodnosti coinov, ki se jih rudari...

:))

oo7 ::

RTX 3090 Ti Approaching? Nvidia May be Preparing a New Performance King

https://www.gamepressure.com/newsroom/r...

Sheteentz ::

Za EU bodo tokrat na voljo celo trije primerki!

FireSnake ::

Cena 5000€ ;((
Hočem eno!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

yayo ::

kdor ima sorodnike ali prijatelje v Avstriji, Nemčiji, Franciji, Belgiji, Španiji, Nizozemski jo bo verjetno z malo truda lahko kupil na njihovo ime in naslov. Za 2000e ali celo manj.

FireSnake ::

Jaz imam kolege v polovici držav, ki si jih naštel.
Pa mi ni jasno kako lahko to pomaga.
Blodnja.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

yayo ::

v Evropi FE edicije Nvidiinih kartic prodajajo: www.ldlc.com/ /www.ldlc.com/es in notebooksbilliger.de
Če imaš koga, ki živi v državah kamor te trgovine prodajajo in se je pripravjen potruditi zate so dropi FE kartic vsakih nekaj tednov. Saj mi je tudi v tejle temi en dolgoletni uporabnik, živeč, domnevam, v Avstriji, omenil da je zrihtal FE kartice "znancem".
npr. cene
https://shop.nvidia.com/fr-fr/geforce/s...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

Skyman ::

Exclusive: NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti and RTX 3070 Ti Availability Details

https://wccftech.com/exclusive-nvidia-g...

Bwaze6 ::

Lol, "availability". Ostale Ampere kartice so "available" od jeseni, pa jih ne moreš kupiti po neki približno normalni ceni.

Kripto je sicer padel na polovico svoje najvišje vrednosti, a propagandni stroj se je zagnal, kako nižje sploh ne more iti, ker so zdaj notri velike firme tipa Tesla, ki ob dipu ne prodajajo.

Tako da ne pričakujem popolnoma nobenega vpliva na dobavljivost kartic - tudi če pada naprej, bodo vsi kriptoverniki temu rekli "priložnost za nov nakup, ne zlom", rudarilo se bo naprej, in kupovalo grafične po absurdnih cenah (sicer večinoma v Aziji, v EU bo prišlo za vzorec kartic). Tudi omejitve ETH rudarjenja v novih karticah bodo zaobšli, verjetno jim bo pri tem pomagala kar Nvidia sama, kot je to naredila za rudarsko omejeno RTX 3060 "po pomoti"...

Po mojem zdaj ne bi dotolkel kripta niti padec pod 10.000. Edina stvar, ki bi ga za dlje časa napravila nezaželjenega za večino, bi bila kakšna stroga zakonodaja glede regulacije ali prepovedi, to pa sploh ni na vidiku.

Mato989 ::

Bwaze6 je izjavil:

Lol, "availability". Ostale Ampere kartice so "available" od jeseni, pa jih ne moreš kupiti po neki približno normalni ceni.

Kripto je sicer padel na polovico svoje najvišje vrednosti, a propagandni stroj se je zagnal, kako nižje sploh ne more iti, ker so zdaj notri velike firme tipa Tesla, ki ob dipu ne prodajajo.

Tako da ne pričakujem popolnoma nobenega vpliva na dobavljivost kartic - tudi če pada naprej, bodo vsi kriptoverniki temu rekli "priložnost za nov nakup, ne zlom", rudarilo se bo naprej, in kupovalo grafične po absurdnih cenah (sicer večinoma v Aziji, v EU bo prišlo za vzorec kartic). Tudi omejitve ETH rudarjenja v novih karticah bodo zaobšli, verjetno jim bo pri tem pomagala kar Nvidia sama, kot je to naredila za rudarsko omejeno RTX 3060 "po pomoti"...

Po mojem zdaj ne bi dotolkel kripta niti padec pod 10.000. Edina stvar, ki bi ga za dlje časa napravila nezaželjenega za večino, bi bila kakšna stroga zakonodaja glede regulacije ali prepovedi, to pa sploh ni na vidiku.



Pa saj to je super... imaš še eno možnost v lajfu kaj zaslužit =)

Sicer pa nihče nikogar ne sili da kupuje kartice ki so mu predrage... lahko pač spremeniš hobi pa je!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Bwaze6 ::

Kripto je zločin.
««
144 / 222
»»