» »

NVIDIA Ampere (2020)

NVIDIA Ampere (2020)

Temo vidijo: vsi
««
12 / 222
»»

Bwaze6 ::

Pa bo "ista" athitektura za compute kartice in za gaming? Ali bodo pač pod istim imenom izdelovali močno različne arhitekture?

Turing gaming kartice so za raytracing uporabljale posebna RT jedra, ki jih compute Volta nima. Je možno, da bo Ampere raytracing izvajal kar v Tensor jedrih, in bodo res poenotili obe veji - kot je dejal Jensen:

Ultimately this is part of NVIDIA's ongoing strategy to ensure that they have a single ecosystem, where, to quote Jensen, "Every single workload runs on every single GPU."

FlyingBee ::

Septembra bo šele za nas zanimivo.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

klinker ::

Bwaze6 je izjavil:

Pa bo "ista" athitektura za compute kartice in za gaming? Ali bodo pač pod istim imenom izdelovali močno različne arhitekture?

Turing gaming kartice so za raytracing uporabljale posebna RT jedra, ki jih compute Volta nima. Je možno, da bo Ampere raytracing izvajal kar v Tensor jedrih, in bodo res poenotili obe veji - kot je dejal Jensen:

Ultimately this is part of NVIDIA's ongoing strategy to ensure that they have a single ecosystem, where, to quote Jensen, "Every single workload runs on every single GPU."


Imas v novici na naslovni strani foruma. Arhitektura bo enaka.

FlyingBee ::

Da se ne bodo zahaklal kot amd z aio gcn.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

klinker ::

Za sedaj kaze samo dobro. So itak tolko v prednosti, da komot 2 generaciji zafusajo, pa jim se vedno ne bo hudega >:D

FlyingBee ::

Konec poletja bo še vroče:
The claim comes from DigiTimes, which says that the long-time rivals are "set to launch their next-generation GPUs in September."

According to a new report, however, the new line of graphic cards will arrive this September, the same month that AMD's Big Navi GPUs arrive.

https://www.techspot.com/news/85339-rep...
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

dolenc ::

Upam, da amd prvi vn vrže, da se ne bo nvidija šparala.

DarwiN ::

Skoraj zagotovo bo AMD prvi izdal kartice.. Iz preproste logike, ker imajo na tak način polno marketinškega materiala v smislu "Fastest card on the market", saj bo Big Navi nekoliko hitrejši od 2080Ti. Na prosojnicah tudi lahko delajo primerjave s Turing karticami in se bahajo s svojim "leadership performancom"..

Po drugi strani pa če Nvidia prva lansira, ni nobenega pompa... Kaj naj kartice primerjajo z lastnimi Turing karticami, ali z usranim Navijem 5700XT? AMD pa potem udari kasneje in svoja najnovejša jajca primerja s 3070 kartico in Ray Tracing v Tetrisu? 8-)

Enostavno je "do or die" za AMD, da prvi lansirajo NAVI2. Hkrati pa je to tudi v interesu Nvidije, da lahko kmalu zatem razkaže mišice superiornosti in zmečka najnovejšo AMD tehnologijo.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Nwanko ::

Se splača počakat na ampere (trenutno na 1070) ali kupit zaj 2080ti za 950~ ?

Seba22 ::

Ne splača se zdaj kupovat če nerabiš nujno počakaj raje do ampere
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

FlyingBee ::

Vsekakor se ne splača, Ampere za 950 EUR bo precej hitrejši od Turinga.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Nwanko ::

Pol bom pa kr na stran dal denar pa počakal.

FlyingBee ::

Če nvidia ni edina izbira, potem bo AMD tudi še pred konzolami z RDNA2 nastopil, kar bo precej povečalo izbiro.
The company has confirmed that an RDNA 2 'Big Navi' graphics card will be arriving before the next-generation consoles.
https://www.techspot.com/news/85494-amd...
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

DarwiN ::

RTX 3080 smiles for the camera?



Tu je že sam cooler vreden 1.000€. 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

dolenc ::

Pol zna bit neki na govoricah, ki so nedolgo nazaj krožle, kratki pcb, velki čipi in gretja prek glave :)

FlyingBee ::

dolenc je izjavil:

Pol zna bit neki na govoricah, ki so nedolgo nazaj krožle, kratki pcb, velki čipi in gretja prek glave :)

Fiji a.k.a. Fury Nano like.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

DarwiN ::

Ja, mogoče imata 3080 in 3090 HBM rame in posledično krajši pcb.. Za reveže bo pa GDDR6 zadostoval. :P
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Vuli ::

DarwiN je izjavil:

RTX 3080 smiles for the camera?



Tu je že sam cooler vreden 1.000€. 8-)


ta spodnja je za "angleže", glede na to, da ima vent na drugi strani.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Mr.B ::

Samo kako "ventilator" hladi..
Glede na pozicijo ventilatorja in hladilnih reber, bi rekel da pih skozi PCB ali pa vleče skozi PCB ven.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

DarwiN ::

Eden je na strani PCBja in piha "gor", drugi pa je bolj odprtega tipa in vleče zrak skozi kartico in piha "dol".. Najbrž do tega drugega vodi cel kup heatpajpov. Revolucionaren dizajn. :P
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

BT52 ::

DarwiN je izjavil:

Ja, mogoče imata 3080 in 3090 HBM rame in posledično krajši pcb.. Za reveže bo pa GDDR6 zadostoval. :P


Nebi rekel. Mislim ni rečeno. Recimo lahko so naredili dobro optimizacijo referecnega PCBja from start. HBM je za consumers NO-GO. Še posebej za Nvidio ki mora držat margin pri prodaji in zadovoljit investorje. Plus HBM je oherhypan, ter ga Nvidia niti za consumer konkurečnost ne rabi. Mislim, da je možno naredit vsaj 3080 die z GDDR6

 rtx 2070 mini pcb

rtx 2070 mini pcb



Tako, da lahko narediš intake z zgornje strani, kot je vidno iz "prototipov" zgoraj. In daje iluzijo da gre skozi pcb. Drzni dizajn. Dejasko krepijo premimium image. Amd se lahko malce skrije v luknjo, ko gledaš butaste referečne blowerje, ki so za v smeti zgodovine.

FlyingBee ::

Premium ali pa revolucionarno, temperature ne bodo boljše od dobrega AIB.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

DarwiN ::

Sej jaz tudi dvomim v HBM. Ampak možnost obstaja... HBM2 je doživel že par revizij in je danes precej boljši.. Tudi cena rama ne sme bit problem pri 1000-1400€ karticah. In vsekakor ram ne sme bremzat takšne kartice. Ampak ja... Nekaj je tudi govora o GDDR6X ramu.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

BT52 ::

FlyingBee je izjavil:

Premium ali pa revolucionarno, temperature ne bodo boljše od dobrega AIB.


Saj v tem ni point. Kot si rekel PREMIUM je poudarek. Image je vse. Verjetno vam ni potrebno povedat zakaj obstajajo eni elektronski giganti vodilni na svojih trgih. ;)

FlyingBee ::

Ker imajo halo produkte, prave pulene, ki pa so dejansko boljši od konkurence
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

oo7 ::

Dobro zgleda. Jaz pa še vedno na slavni GTX 970 :P

FlyingBee ::



P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Nice blower.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Tsunamii ::

oo7 je izjavil:

Dobro zgleda. Jaz pa še vedno na slavni GTX 970 :P


Jaz pa na GTX 1070 takoj ko je prišla in trenutno na mojem 32'/1440p dela 85hz je to to. PA če nisi zahteven uporabnik mislim da se da prezivet 2-3 generacije.
Me pa bo verjetno zasrbelo da kupi 3080 ko pride ..da ima mir se par let potem. Recimo.

oo7 ::

Tsunamii je izjavil:

oo7 je izjavil:

Dobro zgleda. Jaz pa še vedno na slavni GTX 970 :P


Jaz pa na GTX 1070 takoj ko je prišla in trenutno na mojem 32'/1440p dela 85hz je to to. PA če nisi zahteven uporabnik mislim da se da prezivet 2-3 generacije.
Me pa bo verjetno zasrbelo da kupi 3080 ko pride ..da ima mir se par let potem. Recimo.


Jaz najbrž še ne bom menjal, ker potem bi najbrž moral menjati več stvari. Imam I5 4570 pa ne vem koliko močnejšo GPU lahko še kupim, da mi ne bo potem CPU zaviral GPU.

Jaz igram na 1920x1080 in večina iger še vedno dela na mojem Pc zelo dobro se pa najde tudi kakšna igra kjer moram znižati nastavitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

DarwiN ::

Kupiš 4k monitor in RTX 3070, pa si dober še za kakšni 2 leti. Potem bo pa res treba menjat CPU.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Pennywis3 ::

Al pa rajš ostaneš na FHD in imaš mir še leta :)

FlyingBee ::

Tsunami, pascal je bil na brand new 16nm takrat, ampere pa bo tudi na še toplem 7nm, tako da bo lep preskok in potem mir za kar nekaj časa.

Mpower, morebitni cpu bottleneck lahko v real time z msi afterburnerjem opazuješ in sicer primerjaš gpu load in cpu load, ta dva podatka ti veliko povesta tudi o 970 oziroma tvoji kombinaciji.

Pennywis3, če ima cpu bottleneck potem mu ostajanje na resolucji ne pomaga, lahko pa izboljša build kot Darwin predlaga, samo se je treba skeširat za 4k monitor in novo grafo.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

tikitoki ::

Al pa ostane na 1080p, če mi gaming ni edini cilj v življenju.

oo7 ::

FlyingBee je izjavil:


Mpower, morebitni cpu bottleneck lahko v real time z msi afterburnerjem opazuješ in sicer primerjaš gpu load in cpu load, ta dva podatka ti veliko povesta tudi o 970 oziroma tvoji kombinaciji.



In na kaj moram biti pozoren pri gpu load in cpu load ? Morata biti enakovredna ?

FlyingBee ::

Mpower, gledaš odklone, primer: večino časa cpu load 99%, gpu pa 65%, je slab scenarij zate (gpu, ki je najpomebnejši za igre je tako bottleneckan s cpujem), ker bi moralo biti ravno obratno, kar pa še ne pomeni, da je ok, ker gpu na 99% in cpu precej nižje ter hkrati še nizek fps pa pomeni, da grafična ni več dovolj hitra. Torej cilj je gpu nad 90%, cpu pod 90% in za tvoj monitor in zate sprejemljivo kakovost nastavitve grafike dovolj visok in stabilen fps. Precej bolj na splošno gledano ti razlika med cpu in gpu loadom pove koliko ima še katera od komponent fore. Najprej menjaš tisto, ki ima višji load. Seveda je treba biti realen, ne boš na haswella obesil geforce 3800, čeprav ima 970 trenutno višji load od procesorja, razen če kupiš še 4k monitor, pa tudi takrat bo 6 let star proc problem, tako da ali nižanje v nastavitvah (tikitoki style) ali nov proc/4k monitor in grafo (darwin evolution plan).
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

Cange ::

CPU se gleda obremenitev posameznega jedra.

meho7 ::

Gpu load gledas ter cpu load. Ce imas pri vecini iger (1080p ultra) pod 90% gpu usage ti cpu ne sfolga tako zmogljive graficne.

Primer


Glej gpu usage pri 1st gen ter refreshi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meho7 ()

DarwiN ::

Flagship kartica zna res dobit ime 3090. 8-) Kako dolgo jo jaz že tako imenujem? :)

Sem sklepal po čisti logiki in vodilu: Nvidia so perfekcionisti, AMD pa šalabajzerji.. In če si perfekcionist, ne boš dal flagship produktu nek zmazek od imena, z nekimi kraticami, ampak boš mu namenil svojo lastno identiteto na vrhu ponudbe.. Torej 3090. :P Cena pa ena ledvica in 80% jeter.. Zgoraj sem se šalil, da bo že sam ta nov cooler koštal 1kEUR, ampak dejansko je govora o vsoti ~150EUR. :P
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

klinker ::

Meni je ta design prav hud.

tikitoki ::

DarwiN je izjavil:

Flagship kartica zna res dobit ime 3090. 8-) Kako dolgo jo jaz že tako imenujem? :)

Sem sklepal po čisti logiki in vodilu: Nvidia so perfekcionisti, AMD pa šalabajzerji.. In če si perfekcionist, ne boš dal flagship produktu nek zmazek od imena, z nekimi kraticami, ampak boš mu namenil svojo lastno identiteto na vrhu ponudbe.. Torej 3090. :P Cena pa ena ledvica in 80% jeter.. Zgoraj sem se šalil, da bo že sam ta nov cooler koštal 1kEUR, ampak dejansko je govora o vsoti ~150EUR. :P


A kdo resno jemlje bedarije, k 150 usd proizvodnih stroškov za en blower cooker?

FlyingBee ::

Fury X z vodnim je bila boljša varijanta, če že 150 usd samo za cooler.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Cange ::

Narod ve da so cene zasoljene do amena, nimajo druge izbire kot da kolač povečajo in se skrijejo v njem. Proivodnja 9900k stane 35$, hi tech mašine, kos aluminija oblikovan za 150e bi zgledal precej drugače.

oo7 ::

FlyingBee je izjavil:

Mpower, gledaš odklone, primer: večino časa cpu load 99%, gpu pa 65%, je slab scenarij zate (gpu, ki je najpomebnejši za igre je tako bottleneckan s cpujem), ker bi moralo biti ravno obratno, kar pa še ne pomeni, da je ok, ker gpu na 99% in cpu precej nižje ter hkrati še nizek fps pa pomeni, da grafična ni več dovolj hitra. Torej cilj je gpu nad 90%, cpu pod 90% in za tvoj monitor in zate sprejemljivo kakovost nastavitve grafike dovolj visok in stabilen fps. Precej bolj na splošno gledano ti razlika med cpu in gpu loadom pove koliko ima še katera od komponent fore. Najprej menjaš tisto, ki ima višji load. Seveda je treba biti realen, ne boš na haswella obesil geforce 3800, čeprav ima 970 trenutno višji load od procesorja, razen če kupiš še 4k monitor, pa tudi takrat bo 6 let star proc problem, tako da ali nižanje v nastavitvah (tikitoki style) ali nov proc/4k monitor in grafo (darwin evolution plan).



Današnji rezultat.

Igra Assassin s Creed Odysey

Gameplay
CPU 100% ves čas
GPU 70-98% večina časa nad 90%
FPS 30-45

Cutsceni - danes so se mi prvič tako zatikali filmčki ali je možno, da zaradi MSI Afterburneja ?
CPU 28-40%
GPU 99-100% večina časa 100%
FPS 10-20

FlyingBee ::

Uf, oboje je že problem. Če lahko znižaš nastavitve na toliko, da ti je še sprejemljivo in še enkrat probaš. Drugače pa zamenjati platformo in grafično, oziroma z grafično še počakaj.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

oo7 ::

FlyingBee je izjavil:

Uf, oboje je že problem. Če lahko znižaš nastavitve na toliko, da ti je še sprejemljivo in še enkrat probaš. Drugače pa zamenjati platformo in grafično, oziroma z grafično še počakaj.



Trenutno imam nastavitve take kot mi jih je ponudila igra. Bom spremenil.
Je pa tudi ta igra kar strojno zahtevna. Drugače gameplay dela dobro edino cutsceni se nekaj zatikajo.

FlyingBee ::



WTF, nad 300W pa 7nm+?

Če to glede treh SKUjev z enakim ga102 čipom drži, so z 3090 nov high end "izumili", verjetno tudi cenovni razred. Upam, da jih tokrat AMD ukroti, tole je prehudo.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

Vuli ::

ja itak. Več tranzistorjev = več energije.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Wrop ::

Nvidia bo samo ponudila to za kar ste pripravljeni plačat. Če ste pripravljeni plačat 1500 EUR za kartico, jo bo tudi ponudila. AMD bo samo sledil, ker niso dobrodelna organizacija.
pod 300 EUR za eno res dobro kartico pa lahko kar pozabimo.

Horas ::

wrop za okoli 300eur je že 5600xt za 2k super tudi kakšne 1660super/2060.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd
««
12 / 222
»»