» »

Faks ali polaganje ploščic?

Faks ali polaganje ploščic?

Temo vidijo: vsi
1
2
3 4

GrX ::

7982884e je izjavil:

spet kup nasvetov o tehnicnih faksih in programiranju, noben pa ni pomislil, da clovek morda ni za to. ce gre nekdo, ki mu programiranje, logika, matemarika ipd. ne gre dobro, potem bo s tem samo zgubljal cas in denar, bodisi na faksu, bodisi z nekimi poskusi samoucenja.


Za basic programiranje ne potrebuješ ne vem kake logike in matematike.. Pred več kot 20 leti smo se mulci programirati naučili iz spletnih vodičev, ki so bili precej redki, knjige na Amazonu pa precej drage.. Danes imaš video vodiče, tutoriale, campe za vsak programski jezik. Sem mnenja, da se programirati lahko nauči vsakdo, ki ima nekaj volje in discipline.

7982884e ::

Zdaj ne vem kaksno tocno stopnjo matematike imas v mislih, ampak jaz iz prve roke vem za dosti ljudi na FRI, ki so imeli probleme z matematiko, pac ljudje ki so jo na splosni maturi imeli 2, 3. Ti problemi so se tocno odrazali na njihovi sposobnosti softver inzeniringa. S takimi ima delodajalec skoraj vec stroskov kot koristi, razen ce ima po nakljucju neke trivialne naloge, katerih se nobenemu ni dalo avtomatizirat s skriptami.

Torej ne govorim o tem da pri pisanju neke web aplikacije rabis znat linearno algebro. Govorim o korelaciji "cuta" za matematiko in logiko in sposobnostjo softver inzeniringa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7982884e ()

Utk ::

FormerUser je izjavil:

Utk je izjavil:

Ce lahko naredis kak faks, ga kar naredi, ploscice polagat se zmeraj lahko naucis, pri 45ih ko bo od ploscic zjeban hrbet in kolena pa ne bos sel studirat.

Zakaj ne? Marsikdo študira pri 40+, nekateri celo redno. Pred kratkim je bil na nacionalki prispevek o enem stricu, ki je pri 50+ diplomiral na fakulteti za strojništvo. Itak se je treba danes celo življenje učiti novih stvari, življenjska doba je pa vse daljša.

45 letni polagalec ploscic bo sel na faks in postal kaj, strojnik, zdravnik, kaj? Zelo verjetno ja. Edino ce bi s ploscicami obogatel in sel malo na fdv za hec, to bi slo.

7982884e je izjavil:

Utk je izjavil:

Ce lahko naredis kak faks, ga kar naredi, ploscice polagat se zmeraj lahko naucis, pri 45ih ko bo od ploscic zjeban hrbet in kolena pa ne bos sel studirat.

napacna slovenceljska mentaliteta.
vsak danes naredi faks, zato ker vsi gredo na faks. faksi so posledicno prirejeni za povprecno pametne (neumne).
in vecina faksov posamezniku ne prinese nic, samo vzame mu cas in denar. kasnejsa sluzba pa s takim faksom nima nicesar.

Ce bi bil ziher, da hoce celo zivljenje polagat ploscice ali sraufat avte, sigurno, ampak ocitno ni. Ce ni ziher, pa mu polaganje ploscic gre, gre pa lahko poskusit, ploscice bojo ostale.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

moose_man ::

Utk je izjavil:


45 letni polagalec ploscic bo sel na faks in postal kaj, strojnik, zdravnik, kaj? Zelo verjetno ja. Edino ce bi s ploscicami obogatel in sel malo na fdv za hec, to bi slo.


Realnejši scenarij:

45 letnik zapre svoj frizerski salon,
dobi zaposlitev v turistični pisarni v svojem kraju,
vpiše se na visokošolski študij turizma, ker bo z uradno izobrazbo lažje dobil naslednjo službo v tej branži. Ali pa večjo plačo. Ali pa samo tako hoče.

korenje3 ::

frizerske salone redko kdo zapira. naši sosedi je prav fajn, ko kasira 45€ za prišesko. verjetno je imela zato cela familija mercedese ipd.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: moose_man ()

Utk ::

moose_man je izjavil:

Utk je izjavil:


45 letni polagalec ploscic bo sel na faks in postal kaj, strojnik, zdravnik, kaj? Zelo verjetno ja. Edino ce bi s ploscicami obogatel in sel malo na fdv za hec, to bi slo.


Realnejši scenarij:

45 letnik zapre svoj frizerski salon,
dobi zaposlitev v turistični pisarni v svojem kraju,
vpiše se na visokošolski študij turizma, ker bo z uradno izobrazbo lažje dobil naslednjo službo v tej branži. Ali pa večjo plačo. Ali pa samo tako hoče.

Ja, to se dogaja v drzavnih sluzbah, pa se to vse manj, ker zdaj ze v startu brez faksa nimas sans. Vcasih so se pa zaposlili s srednjo solo in nekateri celo postali direktorji z njo, potem so pa res sli pri 45ih na faks, ker je bil to pogoj za direktorja.

moose_man ::

No, jaz vem za dva človeka, ki sta naredila nekaj podobnega. Priznam pa, da noben izmed njiju ni bil frizer, niti ni šel delat v turizem, hotel sem samo dat primer, da lahko diploma pride prav, tudi če ni iz najbolj prestižnih programov.

Zgodovina sprememb…

Touche ::

ladybabystan je izjavil:

Pozdravljeni!
Mene pa zanima vaše mnenje glede tega problema. Ali naj po srednji šoli grem na faks, ali naj se grem raje izobrazit v polagalca ploščic? Rad bi šel na faks, vendar glede na trenutno stanje našega gospodarstva in pričakovanih sprememb v prihodnosti se mi zdi bolje se preusmeriti v polaganje ploščic. Kaj mi svetujete?


Pojdi na faks. Tudi po njem lahko še vedno polagaš ploščice.

profii ::

Jaz si pri svojih 30ih ne predstavljam da bi se vpisal na fax in študiral. Niti nimam energije niti možgani niso več tako fleksibilni. Nevem kako bi lahko nekdo pri 45 naredil fax, glede na to da ni celo življenje skoraj nič migal z možgani.

Šmorn ::

Pojdi na faks. Ploščice lahko vedno polagaš.

@profii
Moja mati je pri 50ih naredila 3 letni faks, potem 4 letni in nato še stari znanstveni magisterij. Se da, oziroma se mora, če daš kaj na sebe. Če ne delaš na sebi, boš pri 60ih revež psihično ali fizično ali oboje. Še tako ni nobene garancije da bo zdravje držalo.

jakan123 ::

Odvisno od posameznika. Jaz pri 29ih bi komot še en faks šel naredit, poznam tudi nekaj ljudi, ki malo pred 40im študirajo in jim gre. Jaz raje vzamem kak dober course in opravim kako certificiranje. Leta nikakor niso ovira.

profii ::

@Šmorn, Se strinjam. Ne da nebi zmogel, pomoje bolj lenoba in pa disciplina obiskovanja predavanj ob službi in ostalih obveznostih :) Ni mi problem se kakšno novo stvar naučiti, naštudirat. Vsakodnevno se izobražujem z različnih zadev, vendar različna področja.

Invictus ::

GrX je izjavil:


Za basic programiranje ne potrebuješ ne vem kake logike in matematike.. Pred več kot 20 leti smo se mulci programirati naučili iz spletnih vodičev, ki so bili precej redki, knjige na Amazonu pa precej drage.. Danes imaš video vodiče, tutoriale, campe za vsak programski jezik. Sem mnenja, da se programirati lahko nauči vsakdo, ki ima nekaj volje in discipline.

kvaliteta kode je pa primerna.

Ponavadi potem še avtorji sami ne razumejo svoje kode...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

sandmat ::

Mato989 je izjavil:


Ja, če boš zdržal 20 let... sem bil pač optimist... kolega ki je začel polagat ploščice s 19timi je danes 29 in ga jebe križ pa še kaj... res je da si je (njegove besede) v skoraj 10 letih prihranil cca. 45.000€ in da bo kupil novogradnjo flet ko bo kaj pametnega v naslednjih letih ampak to bom lahko tudi jaz pa nisem križa uničil.

Sicer pa saj ni to ,da bi moral na faks it... dejansko je bolje če gre in proba dobit PLC programiranje v tujini... mene so vabli da me naučijo pod pogojem da vsaj 2 leti delam za njih potem, samo sem zavrnil ker me to ne veseli preveč, če ma žilico in se priuči to, mu 2k plus ne uideta, pa še Svet bo videl.


Torej je prihranil 4500€ letno -> 375€ na mesec. Ni ravno za dol past, ob predpostavki dobre plače. Če je do sedaj živel doma in "dobro služil", je to nek minimum, ki ga je moral prišparat, če si je ob tem kupil še novega mercedesa.

Se strinjam bolj z drugim delom, da se splača programirat.

Mato989 ::

Ja tako nekak edini luksuz kii ga je nel je rekel da si je nov avto kupo po 3 letih dela in vsako leto greta z drago na 8 dnevni all unclusive kar ga stane okol jurija ali malo vec, tak da ce bi tu stiskal bi blo verjetno overall kakih 200 ojrov vec mesecno ce bi rabljen avto kupil pa cenejse letovanje

Samo tip je zjeban boli ga kriz tedensko, masaze rabi itd.... Skratka ni prevec roznato...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

VelikiZnoj ::

Polaganje ploščic LOL, svaka čast. Dej nehi bit klovn.

Če maš tako strast ploščice polagat, marš na nek uporaben faks, ki ni filozofska fakulteta ali FDV, ploščice pa lahko polagaš za 4EUR na uro pri X s.p.-ju srednjih let, ki se v tem trenutku bori z eksistencialno krizo in se vsako jutro sprašuje, zakaj se sploh zbuja. Ampak hej, vsaj dEnAr sLuŽži Xddddd, da bo leta X privarčeval - beri inu piši - 45 tisočakov. Če bi mel tako mišljenje Werner Herzog, bi še dons zbirov dnar za svoj prvi film, pa Scorsese pa Lucas pa Spielberg isto, pa Jobs bi bil že mrtu predn bi mu kej ratal.

"trenutno stanje gospodarstva"
"pričakovanih sprememb v prihodnosti"
Dej, model, kok si str? Prosm, da se vedeš letom primerno.

Kaj je pa trenutno stanje gospodarstva? A to gledaš na splošno? Pač, kao, polagalci ploščic zaslužjo več k pa kšni project managerji v IT industriji al neki? Al gledaš na neki super makro ravni, kok recmo zasluž industrija polaganja ploščic(tm) v primerjavi z avtomobilsko industrijo?
Pričakovanih sprememb v prihodnosti? A se prav maš plane, da boš Kitajcem ploščice polagov al kako al pač ker kao povpraševanje raste ni pa delovne sile za ploščice polagat? Kok časa pa že spremljaš borzo pa vse svetovne industrije, da lahko prepoznaš neke spremembe v prihodnosti?
A veš česa tud manka? Kmetov. Dej bod raj kmet, model, to boš loh mlek prodajov (F U L D O B R !), pa še državne subvencije dobiš. Polagalci ploščic tega lih ne dobijo an, tko da EVO - plus ENA prednost za to, da postaneš kmet.

Nej ugibam, nek bebasti profesor slovenščine, ki ma kompleks manjvrednosti z vsakim vrstnikom, s katerim se pogovarja, je reku neki v smislu: "Hurrdeedurrr poklici kot so vodovodar, polagalci ploščic, čevljarji, to so zdej poklici prihodnosti, poslušte me k mam prov k jest tlele Šejkspira recitiram."

Faking uteleščenje "think small" mentalitete. Ogabno. Če maš fotra, nej te fejst useka, pa potem še ene trikrat. Pa Fortnite zbriš dol s kompa. Pomaga tud, da nehaš gledat anime (ker to je gej in ni kul, sploh).

Ploščice polagat, lol.

Zgodovina sprememb…

kogledom ::

Pa vendar so dobri/izvrstni polagalci talnih/stenskih oblog iskani in dobro plačani. Tako kot v vsaki branži. Npr frizer lahko tudi zasluži na mesec 1000€ bruto ali pa 5000€ bruto, vse v isti koš metat nima smisla.
It na faks samo za to da imaš faks je še večja bedarija, res.
Sam sem šolan in sorazmerno dobro plačan, pa si za svoje potomce ne želim, da bi šli po moji poti - se ne splača. Edino kar si/jim želim je to, da karkoli bodo že delali, naj to delajo res dobro in s strastjo, pa bodo dobro živeli. Povprečnih fušarjev je preveč, tudi takšnih s faksom.

MasterTade ::

Kaj potem še čakaš
Mors omnia aequat

SonyMHC ::

Priporočam ti, da odpreš tale link in si pogledaš, kaj ti priporoča.
Kodo za registracijo lahko dobiš pri socialni delavki, saj pri nas je bilo tako...
https://www.kaminkako.si/kudos

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SonyMHC ()

Vazelin ::

Verjetno je lažje tipkat na tipkovnico pri 50ih, kot se jebati po vseh štirih in polagat ploščice kajne, ko si po 20 letih že ves zgaran? Raje za pol manj delam v pisarni, kot da se zajebavam po objektih vsak dan, od mraza do vročine. ;) Pejt na faks. Moj nasvet.

-valvoline- ::

Vclani se v stranko in aktivno sodeluj. Najbojsa investicija. Boj za drzavni stolcek z fajn placo do penzije za 0 dela.

Zgodovina sprememb…

galinaultima ::

Živijo
Ladybabystan,

zanima me kako si se po tem odločil imaš že sp?

Sama se tudi sprašujem podobno.

shadeX ::

Izurit se za keramičarja zgleda da je danes izjemna investicija, ker je očitno povpraševanja za tale poklic ogromno, majstrov pa malo, zato normalno računajo dost.

Mam za položit ploščice po kuhiniji, pa sem spraševal (ne poznam nobenega, ki bi znal polagat - in da je dobro narejeno), cene so pa tam 25€/m2, torej več kot sem dal za ploščice.

nsa_ag3nt ::


https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Shields ::

Ja o teh keramičarjih se povsod piše okrog, nikjer pa nisem videl info o tem kako in kje se lahko to naučiš. Jaz recimo doma rad pleskam in če slučajno po faksu en čas ne bi našel drugega dela bi morda šel delat to. Vendar ne vem če bi me kdo sploh vzel ker sem to delal le kot hobi (stari starši prestari za to). Se pa pogosto govori kako ljudje ne dobijo nikogar..

FTad ::

Shields je izjavil:

Ja o teh keramičarjih se povsod piše okrog, nikjer pa nisem videl info o tem kako in kje se lahko to naučiš. Jaz recimo doma rad pleskam in če slučajno po faksu en čas ne bi našel drugega dela bi morda šel delat to. Vendar ne vem če bi me kdo sploh vzel ker sem to delal le kot hobi (stari starši prestari za to). Se pa pogosto govori kako ljudje ne dobijo nikogar..


Ja verjetno bi moral iti od mojstra do mojstra in ga prosit, ce te vzame za vajenca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FTad ()

akrk ::

CRTbraun je izjavil:

Saul Goodman je izjavil:

začni polagat e-ploščice. html/php/javascript za začetek, potem se priučiš še par popularnih jezikov, npr python.

začneš lahko takoj, vso potrebno opremo očitno že imaš. znanje je prosto dostopno na internetu. če rabiš pomoč greš na stackoverflow, kjer z drugimi fušarji izmenjate mnenja. ko boš e-majster, te ne bo nihče vprašal, kateri faks si naredil.

v prostem času polagaš anologne ploščice, za gušt. win-win.

Pa te vzamejo brez faksa?


Sam stran od tega kolikor te noge nesejo. Stanje na tem področju je porazno. Če se ti usirje in maš malo podjetniške žilice, boš pa že zaposlil te kucarje, ne skrbi. Verjemi pa, da si ne želiš cele dneve kucati kodo, medtem ko se tvoj šef okol fjaka v avtu za 100k, hod vsak drug mesec na par tednski dopust, v službo prihaja za max. 6 ur, glih da se zdere na zaposlene, ti pa delaš mogoče za plačo 1k ko majmun. V kakšne resnejše firme pa tako notri ne boš prišel. Prvi pogoj je diploma. Nediplomirance v večini sprejemajo le izkoriščevalski šefoti. Pa kadra, ki danes kuca kodo je ogromno. Neprimerno več kot polagalcev ploščic...

FTad ::

akrk je izjavil:

CRTbraun je izjavil:

Saul Goodman je izjavil:

začni polagat e-ploščice. html/php/javascript za začetek, potem se priučiš še par popularnih jezikov, npr python.

začneš lahko takoj, vso potrebno opremo očitno že imaš. znanje je prosto dostopno na internetu. če rabiš pomoč greš na stackoverflow, kjer z drugimi fušarji izmenjate mnenja. ko boš e-majster, te ne bo nihče vprašal, kateri faks si naredil.

v prostem času polagaš anologne ploščice, za gušt. win-win.

Pa te vzamejo brez faksa?


Sam stran od tega kolikor te noge nesejo. Stanje na tem področju je porazno. Če se ti usirje in maš malo podjetniške žilice, boš pa že zaposlil te kucarje, ne skrbi. Verjemi pa, da si ne želiš cele dneve kucati kodo, medtem ko se tvoj šef okol fjaka v avtu za 100k, hod vsak drug mesec na par tednski dopust, v službo prihaja za max. 6 ur, glih da se zdere na zaposlene, ti pa delaš mogoče za plačo 1k ko majmun. V kakšne resnejše firme pa tako notri ne boš prišel. Prvi pogoj je diploma. Nediplomirance v večini sprejemajo le izkoriščevalski šefoti. Pa kadra, ki danes kuca kodo je ogromno. Neprimerno več kot polagalcev ploščic...


Ce govoris za kake spletne razvijalce, potem bi se strinjal. Ce gre programirat v SAP-u je situacija povsem drugacna ;)

akrk ::

Pa je povpraševanje po SAP dev? Se da dobiti šiht tudi z bolj malo ali nič izkušnjami?

Invictus ::

Seveda je.

Samo ne za take z malo ali nič izkušnjami...

Če znaš malo, še lahko kaj zblefiraš. Pri nič bolj težko...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

FTad ::

Invictus je izjavil:

Seveda je.

Samo ne za take z malo ali nič izkušnjami...

Če znaš malo, še lahko kaj zblefiraš. Pri nič bolj težko...


Ja moras imeti znanje programiranja vsaj v kakem drugem jeziku (OOP). Npr Javi, C-ju (ker so tudi pointerji). V tem primeru se bos moral samo na novo sintakso navadit in je to to. Ce pa zelis it v Fiori smer, pa rabis znat se HTML5 in Javascript. V SAP-u so dobri denarji :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FTad ()

TheBlueOne ::

Glede na to, da omenjas ploscice, te to verjetno veseli in ker omenjas faks kot alternativo, si mislim, da nimas ravno ideje kaj tocno.

Pojdi poslusati predavanja o tem kako imeti podjetje, potem malo na kaksno arhitekturo na predmete za notranji design, potem se morda na kaksen kemicni in strojni faks poslusat kaj o materialih in obdelavah.

Med tem se izobrazuj o pluscicah, kaj obstaja, kaj je na trgu, kako je z drugimi trgi. Poglej tudi malo orodja in novitete ter koliko stanejo te storitve. Poskusi realno poracunat kaj se izplaca, bodi top v svojem poslu, zacni zaposlovati in si zmagal.

akrk ::

FTad je izjavil:

Invictus je izjavil:

Seveda je.

Samo ne za take z malo ali nič izkušnjami...

Če znaš malo, še lahko kaj zblefiraš. Pri nič bolj težko...


Ja moras imeti znanje programiranja vsaj v kakem drugem jeziku (OOP). Npr Javi, C-ju (ker so tudi pointerji). V tem primeru se bos moral samo na novo sintakso navadit in je to to. Ce pa zelis it v Fiori smer, pa rabis znat se HTML5 in Javascript. V SAP-u so dobri denarji :)


To misliš na SAP ABAP? Gledem vodiče pa je sam nek "SAP ABAP". To se pol splača naučit?

Invictus ::

SAP ABAP je samo kladivo.

Potem moraš še vedeti kje zabijati ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

FTad ::

akrk je izjavil:

FTad je izjavil:

Invictus je izjavil:

Seveda je.

Samo ne za take z malo ali nič izkušnjami...

Če znaš malo, še lahko kaj zblefiraš. Pri nič bolj težko...


Ja moras imeti znanje programiranja vsaj v kakem drugem jeziku (OOP). Npr Javi, C-ju (ker so tudi pointerji). V tem primeru se bos moral samo na novo sintakso navadit in je to to. Ce pa zelis it v Fiori smer, pa rabis znat se HTML5 in Javascript. V SAP-u so dobri denarji :)


To misliš na SAP ABAP? Gledem vodiče pa je sam nek "SAP ABAP". To se pol splača naučit?


ABAP je programski jezik, ki se ga uporablja v sistemu SAP.

Krele ::

Ljudi ki bi obvladali:
Python, HTML5, javascript, React+Typescript, redux, Django/Rails, Node.js (z Express), postgres, nginx, bash scripting, Git

je ogromno?

Kaj pa wasm, Kubernetes & Docker, TensorFlow, PyTorch znalcev je tudi kot listja?

neverlucky ::

Jp, na nasi gimnaziji so nas vse te stvari ucili ze pri informatiki. Ljudi, ki vse to obvladajo je kot listja. V tem ni prihodnosti. /s

Vazelin ::

Frizerka 40 eur ura
Programer 20 bruto če je sreča
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Krele ::

Sem si ravno hotel omisliti dodatnih 16GB RAM-a, zdaj pa razmišljam, če si ne bi rajši privoščil ene dobre škarje.

Iztok105 ::

Iskreno: Če si nekaj svojega najdeš, kar rad delaš, odpreš firmo in če dobiš biznis ter delaš kar želiš nerabiš izobrazbe. Če ti uspe, lahko dosti boljše živiš kot pa oni, ki imajo doktorate.
Z druge strani - kaj če ti firma propade, ali pa bi šel delat nekam drugam?
V državno firmo ne prideš če nimaš izobrazbe pa lahko znaš vse. Spet - če najdeš kakšenga privatnika, ki mu je bolj pomembno znanje?
Če si res dober programer ni tako težko najti, se iščejo. Ampak za programerja so dostikrat spet pogoji: izobrazba vsaj VI stopnja.
Če imaš srečo ali pa napišeš res dobro prošnjo te verjetno ne glede na izobrazbo pokličejo na razgovor. Ampak če ne izpolnjuješ določenih zahtev se moraš pa v znanju bolj izkazati.
Seveda, ko imaš enkrat vsaj 2 leti delovnih izkušenj ni problema. Začeti brez šole je pa bolj težko..

c3p0 ::

Vazelin je izjavil:

Frizerka 40 eur ura
Programer 20 bruto če je sreča


Ponudba in povpraševanje... Če se prodajajo/te short, so/ste si sami krivi.

Par let nazaj so se mi tu isti smejali, ko sem napisal, da mi za instalacijo windows s prenosom podatkov plačajo po 150€+ in me imeli za sleparja.

neverlucky ::

To vprasanje je vse prej kot lahko.

Za primer:
Pred casom so me imeli za sleparja, ko sem jim povedal, da babicam instaliram windows 95 za 1500€.

Tako da tale tvoj komentar ne pove prav dosti. Res je, ne smes se prodajat pod ceno, prav tako pa ne smes naviti ceno v nebo, zaradi razloga ker bos nasel nekaj nepismenih, napol racionalnih oseb, ki se ne znajdejo v zivljenju in ti bodo za take stvari placale tako ceno.

c3p0 ::

"Visoka" (pravzaprav dokaj normalna) cena ni, ker bi enega očata nahecal, da je to vesoljska tehnika. Itak delam le za podjetja, takih stvari pa sploh ne več, ker mi je premala dodana vrednost. Ampak, ker podjetje ve, da bo delo opravljeno:

- hitro
- strokovno
- bo telefon vedno dvignjen za kakšno vprašanje
- podatki ne bodo izgubljeni

Se bo torej vračalo in plačalo malo več. Povrhu se rešiš cheaperjev.

Bellzmet ::

Bolje ploščice polagat.

Vazelin ::

C3p0: da nisi ti še kaj drugega "poštemal" zraven:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

7982884e ::

Vazelin je izjavil:

Frizerka 40 eur ura
Programer 20 bruto če je sreča

a to je sarkazem?
frizerka, sploh ce ni na svojem, dobi precej manj. 40 mogoce v centru, v nekem fancy salonu. ce je res dobra.
tudi programer lahko dobi precej vec.

povprecje verjetno ni v prid frizerkam.

WhiteAngel ::

OP: Kaj pa sicer počneš? Ali imate polaganje ploščic v familiji, da ti je prišlo na misel? Ali misliš kakšen programerski faks vpisat ali "kr enega", sam da je? Priporočam ti, da najprej začneš kaj migati v smeri poklica, šele potem se odloči. Po SŠ lahko vzameš tudi kakšno leto pavze, preden vpišeš faks, če sploh.

Mato989 ::

7982884e je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Frizerka 40 eur ura
Programer 20 bruto če je sreča

a to je sarkazem?
frizerka, sploh ce ni na svojem, dobi precej manj. 40 mogoce v centru, v nekem fancy salonu. ce je res dobra.
tudi programer lahko dobi precej vec.

povprecje verjetno ni v prid frizerkam.


Jaz mislim da se tu gre bolj za input vs output....

Recimo neka povprečna frizerka gre delat pri 18tih in če je solidno dobra dobi komot na mesec na račun tam okol 1k ali kar 1.2k... medtem ko nekdo ki konča faks je star v povprečju vsaj 23 let kar pomeni da je že po defoltu 5-6 let zadaj po služenju (odmislilma da lahko obe osebi opravljata delo prej ampak ni to redno razmerje)

Torej če ima hipotetično frizerka(ali vstavi poljuben poklic oz. iti delat po SŠ) 1.200 na mesec in je cca 5 let prednosti pred diplomantom to pomeni da je frizerka cca. 72.000€ pred diplomantom ko on sploh pride na trg delovne sile... kar pomeni da kdorkoli recimo pride s faksa pri 23tih in dela za 1.300 na mesec "do konc lajfa" bo rabil 60 let da UJAME frizerkino prednost v zaslužku lol...

Ali z drugimi besedami če frizerka mesečno dobi na TRR 1.200€, mora diplomant pri 23tih začet delat in dobivat vsaj 1.600 na TRR da bo v 15 letih dela ujel frizerko po incomu =) Glede na mediano plače vs število ljudi ki študirajo se to pač ne izide, kar pomeni da večina diplomantov komaj na koncu svoje karierne poti ulovijo tiste ki začnejo pri 18tih delat in imajo kolikor toliko solidne prihodke na TRR =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kalorijagr ::

Seveda ne gledaš samo income, ampak kako income dobiš, delovno okolje, spoštovanje tvojih pravic, izplačilo nadur, dodatne bonitete, izbira datuma dopusta, itd. :) mato, razmišljaš preveč noobovsko.

Mato989 ::

Torej trdiš da frizerke takoj imajo kršene pravice, nimajo izplačila nadur, ne morejo izbirat datumov dopusta itd... A ni ravno tole noobovsko?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj na steno okoli baje razen ploščic

Oddelek: Loža
385150 (4023) Motion
»

Iščejo se programerji za spletno mentoriranje

Oddelek: Programiranje
479126 (6496) Nublet

ZRSZ in denarna pomoč (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20039092 (35808) solatko

Več podobnih tem