» »

Faks ali polaganje ploščic?

Faks ali polaganje ploščic?

Temo vidijo: vsi
«
1
2 3 4

ladybabystan ::

Pozdravljeni!

Mene pa zanima vaše mnenje glede tega problema. Ali naj po srednji šoli grem na faks, ali naj se grem raje izobrazit v polagalca ploščic? Rad bi šel na faks, vendar glede na trenutno stanje našega gospodarstva in pričakovanih sprememb v prihodnosti se mi zdi bolje se preusmeriti v polaganje ploščic. Kaj mi svetujete?
  • odklenil: Mavrik ()

Invictus ::

Odvisno od faksa...

Polaganja ploščic se naučiš v enem mesecu, orodje pa v OBIju stane max 200 EUR...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

CRTbraun ::

Invictus je izjavil:

Odvisno od faksa...

Polaganja ploščic se naučiš v enem mesecu, orodje pa v OBIju stane max 200 EUR...

Sam sp odpret je pa spet strošek. Boljš se nek zaposlit...

Saul Goodman ::

začni polagat e-ploščice. html/php/javascript za začetek, potem se priučiš še par popularnih jezikov, npr python.

začneš lahko takoj, vso potrebno opremo očitno že imaš. znanje je prosto dostopno na internetu. če rabiš pomoč greš na stackoverflow, kjer z drugimi fušarji izmenjate mnenja. ko boš e-majster, te ne bo nihče vprašal, kateri faks si naredil.

v prostem času polagaš anologne ploščice, za gušt. win-win.

MasterTade ::

Tole polaganje ploščic in malanje je dobra fora ja. Vsi pišejo kaki cekini so to, da denar kar pada po tebi, resnica pa je, da moraš biti sp., dober in konkurenčen. Kot imaš programerje ki nesejo po 10k in take ki niti na 1000 ne pridejo
Mors omnia aequat

CRTbraun ::

Saul Goodman je izjavil:

začni polagat e-ploščice. html/php/javascript za začetek, potem se priučiš še par popularnih jezikov, npr python.

začneš lahko takoj, vso potrebno opremo očitno že imaš. znanje je prosto dostopno na internetu. če rabiš pomoč greš na stackoverflow, kjer z drugimi fušarji izmenjate mnenja. ko boš e-majster, te ne bo nihče vprašal, kateri faks si naredil.

v prostem času polagaš anologne ploščice, za gušt. win-win.

Pa te vzamejo brez faksa?

Uros!no ::

Sem mnenja, da če je nekdo proaktiven ne rabi faksa. Kar te bo zanimalo se boš naučil skozi življenje. Srednja šola je dovolj dobra podlaga.

Če te veseli izobrazba se vpiši na faks. Če te veseli polaganje ploščiš, pač polagaj ploščice.

GabrieLeo ::

začni vlagat v bitcoine

A110 ::

fmf

shadeX ::

MasterTade je izjavil:

resnica pa je, da moraš biti sp., dober in konkurenčen.


Ni potreba da si konkurenčen če je povpraševanje večje od ponudbe.

Saul Goodman ::

CRTbraun je izjavil:

Saul Goodman je izjavil:

začni polagat e-ploščice. html/php/javascript za začetek, potem se priučiš še par popularnih jezikov, npr python.

začneš lahko takoj, vso potrebno opremo očitno že imaš. znanje je prosto dostopno na internetu. če rabiš pomoč greš na stackoverflow, kjer z drugimi fušarji izmenjate mnenja. ko boš e-majster, te ne bo nihče vprašal, kateri faks si naredil.

v prostem času polagaš anologne ploščice, za gušt. win-win.

Pa te vzamejo brez faksa?


brez problema. če znaš, si notri. če si dober, boš imel dobro plačo. če si najboljši, te vzame tudi google.

CRTbraun ::

Saul Goodman je izjavil:

CRTbraun je izjavil:

Saul Goodman je izjavil:

začni polagat e-ploščice. html/php/javascript za začetek, potem se priučiš še par popularnih jezikov, npr python.

začneš lahko takoj, vso potrebno opremo očitno že imaš. znanje je prosto dostopno na internetu. če rabiš pomoč greš na stackoverflow, kjer z drugimi fušarji izmenjate mnenja. ko boš e-majster, te ne bo nihče vprašal, kateri faks si naredil.

v prostem času polagaš anologne ploščice, za gušt. win-win.

Pa te vzamejo brez faksa?


brez problema. če znaš, si notri. če si dober, boš imel dobro plačo. če si najboljši, te vzame tudi google.

Kaj podobno z linuxom? Ga že kar več let uporabljam, se učim zmeraj več stvari,... Skratka plan B če z faksam zaj.

Unknown_001 ::

CRTbraun je izjavil:

Invictus je izjavil:

Odvisno od faksa...

Polaganja ploščic se naučiš v enem mesecu, orodje pa v OBIju stane max 200 EUR...

Sam sp odpret je pa spet strošek. Boljš se nek zaposlit...


Kakšne bedarije. Za odpret SP. Ne rabiš nobenega začetnega kapitala. Prijaviš in delaš.

Druga stvar je DOO kjer moraš vložit 7500 EUR za zagon.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Saul Goodman ::

Unknown_001 je izjavil:

CRTbraun je izjavil:

Invictus je izjavil:

Odvisno od faksa...

Polaganja ploščic se naučiš v enem mesecu, orodje pa v OBIju stane max 200 EUR...

Sam sp odpret je pa spet strošek. Boljš se nek zaposlit...


Kakšne bedarije. Za odpret SP. Ne rabiš nobenega začetnega kapitala. Prijaviš in delaš.

Druga stvar je DOO kjer moraš vložit 7500 EUR za zagon.


resnici na ljubo, lahko v Sloveniji d.o.o. kupiš za 100e, če ga rabiš.

CRTbraun ::

Unknown_001 je izjavil:

CRTbraun je izjavil:

Invictus je izjavil:

Odvisno od faksa...

Polaganja ploščic se naučiš v enem mesecu, orodje pa v OBIju stane max 200 EUR...

Sam sp odpret je pa spet strošek. Boljš se nek zaposlit...


Kakšne bedarije. Za odpret SP. Ne rabiš nobenega začetnega kapitala. Prijaviš in delaš.

Druga stvar je DOO kjer moraš vložit 7500 EUR za zagon.

A ni mesečno za plačvt?

Unknown_001 ::

Ne vem zakaj glih keramika ampak ok. Neko izhodišče je.

Če bi bil rad obrtnik pejt v keramiko, štrom itd itd. Dela boš imel vedno dovolj. Dela je za vse dost sam zment se morte za pravo ceno in dokončat, ne pa strank krast drugim s "popusti" pa jih nategovat 2 leti na suho.

Bo pa treba delat.

S faksom je tko tko. Lahk se ti userje dobit lušn šiht za meden denar, lahk se zgodi, da postaneš en povprečen pisarniški fikus, lahko pa greš spet v SP dejavnost in prodajaš znanje.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Stari maček ::

Problem je v tem, da so za FDV sposobni vsi, za keramičarje pa ne. V katero skupino sodiš ti, ne vem.

Unknown_001 ::

CRTbraun je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

CRTbraun je izjavil:

Invictus je izjavil:

Odvisno od faksa...

Polaganja ploščic se naučiš v enem mesecu, orodje pa v OBIju stane max 200 EUR...

Sam sp odpret je pa spet strošek. Boljš se nek zaposlit...


Kakšne bedarije. Za odpret SP. Ne rabiš nobenega začetnega kapitala. Prijaviš in delaš.

Druga stvar je DOO kjer moraš vložit 7500 EUR za zagon.

A ni mesečno za plačvt?



Načelno da, plačevat morš mesečne prispevke. Minimalni so nekje okol 350 na mesc, če me spomin ne vara. Maksimalni tam nek malga čez 2 jurja. Odvisn. Za prvi dve leti je minimalni mal nižje (kao spodbuda ob odprtju) pol pa polno dajatev plačuješ. Višina je odvisna od nebroja dejavnikov.

Vseeno v začetku ceneje kot d.o.o in lažje je z denarjem upravljat dokler ne zraseš v veliko ribo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

korenje3 ::

ladybabystan je izjavil:

Pozdravljeni!

Mene pa zanima vaše mnenje glede tega problema. Ali naj po srednji šoli grem na faks, ali naj se grem raje izobrazit v polagalca ploščic? Rad bi šel na faks, vendar glede na trenutno stanje našega gospodarstva in pričakovanih sprememb v prihodnosti se mi zdi bolje se preusmeriti v polaganje ploščic. Kaj mi svetujete?


polagalec ploščic s.p. ali storitve na domu - vodovod, ploščice, zaključna dela.
Bistveno je da imaš SP in da ne delaš za drugega saj lahko le tako zaslužiš. Če boš za drugega polagal ploščice računaj na minimalno plačo + nekaj drobtinic za "motivacijo". Kot SP lahko računaš na minimalno 2000€/mesec.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Unknown_001 ::

korenje3 je izjavil:

ladybabystan je izjavil:

Pozdravljeni!

Mene pa zanima vaše mnenje glede tega problema. Ali naj po srednji šoli grem na faks, ali naj se grem raje izobrazit v polagalca ploščic? Rad bi šel na faks, vendar glede na trenutno stanje našega gospodarstva in pričakovanih sprememb v prihodnosti se mi zdi bolje se preusmeriti v polaganje ploščic. Kaj mi svetujete?


polagalec ploščic s.p. ali storitve na domu - vodovod, ploščice, zaključna dela.
Bistveno je da imaš SP in da ne delaš za drugega saj lahko le tako zaslužiš. Če boš za drugega polagal ploščice računaj na minimalno plačo + nekaj drobtinic za "motivacijo". Kot SP lahko računaš na minimalno 2000€/mesec.


Takisto velja za elektroinštalaterje ipd. obrtnike.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

korenje3 ::

Sej sem napisal S.P.
To je ključno.
Tudi avtomehanik s.p. lahko kasira 2000EUR/mesec ali več.
Če bo pa za drugega delal pa minimalno plačo.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

nsa_ag3nt ::

Op
Si že kdaj počel kaj podobnega ?

Obstaja sš za ta poklic http://gradbena.si/programi/srednje-pok... .
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Polaganje ploščic je crap, pri 40tih boš umrl od želje po tega da se ločiš od križa in še česa... ajde malanje je malo boljše...

Če nočeš it študirat (sam ne bi šel) raje pojdi za PLC programerja... zrihtaj si firmo poglej kdo to dela pa pošilja v tujino pojdi do njih ponudi se da boš se obvezal s pogodbo da boš pri njemu delal X let, če te nauči PLC programirat in pojdi v tujino... po 2 letih boš majster (dejansko že prej) ampak boš oddelal kako dolgo pač moraš pol pa še par let in maš na strani 30k gladko...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

K0l1br1 ::

En ti ne plača, pa si ga najebal. Ga lahko loviš s pikonom (kramp), da ti plača, vendar se ti bo smejal v uh.

nekikr ::

Polaganje ploščic je crap, pri 40tih boš umrl od želje po tega da se ločiš od križa in še česa... ajde malanje je malo boljše...

To je sicer res, ampak bo imel pa že 20 let prihrankov za sabo (če bo vsaj malo pameten). Z nekim FDV faksom in upanjem, da zdaj bo pa res že počasi dobil kakšno službo (pri starosti 30 let), pa nič. V prvem primeru ga bo jebel križ, v drugem psiha. Če bi ploščice polagal vsaj za silo ok in se rokov držal vsaj na dva meseca natančno bi bil tako ali tako že med najboljšimi in bi kdo drug zanj/z njim polagal.
Za marsikaterega mladega je neko mojstrsko delo danes fantastična stvar, ker vsi ostali gledajo samo proti faksom in pisarnam. Kjer je sicer klima in udoben stol, a prva služba šele pri 30+ in s štartom pod jurja.

korenje3 ::

Bistveno je da si fit skozi življenje. Če si debel te bo prej drugega usekal kot križ.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Mato989 ::

nekikr je izjavil:

Polaganje ploščic je crap, pri 40tih boš umrl od želje po tega da se ločiš od križa in še česa... ajde malanje je malo boljše...

To je sicer res, ampak bo imel pa že 20 let prihrankov za sabo (če bo vsaj malo pameten). Z nekim FDV faksom in upanjem, da zdaj bo pa res že počasi dobil kakšno službo (pri starosti 30 let), pa nič. V prvem primeru ga bo jebel križ, v drugem psiha. Če bi ploščice polagal vsaj za silo ok in se rokov držal vsaj na dva meseca natančno bi bil tako ali tako že med najboljšimi in bi kdo drug zanj/z njim polagal.
Za marsikaterega mladega je neko mojstrsko delo danes fantastična stvar, ker vsi ostali gledajo samo proti faksom in pisarnam. Kjer je sicer klima in udoben stol, a prva služba šele pri 30+ in s štartom pod jurja.


Ja, če boš zdržal 20 let... sem bil pač optimist... kolega ki je začel polagat ploščice s 19timi je danes 29 in ga jebe križ pa še kaj... res je da si je (njegove besede) v skoraj 10 letih prihranil cca. 45.000€ in da bo kupil novogradnjo flet ko bo kaj pametnega v naslednjih letih ampak to bom lahko tudi jaz pa nisem križa uničil.

Sicer pa saj ni to ,da bi moral na faks it... dejansko je bolje če gre in proba dobit PLC programiranje v tujini... mene so vabli da me naučijo pod pogojem da vsaj 2 leti delam za njih potem, samo sem zavrnil ker me to ne veseli preveč, če ma žilico in se priuči to, mu 2k plus ne uideta, pa še Svet bo videl.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

korenje3 ::

Tisti ki za nas programirajo PLC krmilnike kasirajo po 8k in več na mesec (podjetje seveda... tip verjetno dobi drobtinice). Ni pa nič takega kar jaz nebi znal, saj je interface bolj preprost kot karkoli drugega.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Mato989 ::

korenje3 je izjavil:

Tisti ki za nas programirajo PLC krmilnike kasirajo po 8k in več na mesec. Ni pa nič takega kar jaz nebi znal, saj je interface bolj preprost kot karkoli drugega.


Ti itak znaš vse ja... Zgradiš fabriko, položiš kopalnico, sprogramiraš vse stroje, usput kaj postružiš na vsakem krmilniku za CNC in na koncu obrneš še par jurčkov BTCjev... eni smo pa pač samo smrtniki.

A misliš da nekdo ki začne delat služi kar 8k na mesec? Prosim če nas preusmeriš tja za tak denar grem še jaz jutri delat... govora je namreč o nekomu ki ne zna
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

korenje3 ::

Seveda, programiram unitronic PLCje, siemens logo ipd. Za fabriko sem tudi delal načrte, stroje sem tudi programiral, solidcam tudi obvladam, z btcjem nisem imel stika, sem pa obračal po nekaj 100k€ z forexom.

Za 8k€ na mesec si je treba najti stranke. Te stranke lahko hitro postanejo stalne stranke, saj bodo vedno hoteli neke prilagoditve ali kaj drugega. Edino kar rabiš je nekaj referenc.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

kuall ::

ladybabystan je izjavil:

Pozdravljeni!

Mene pa zanima vaše mnenje glede tega problema. Ali naj po srednji šoli grem na faks, ali naj se grem raje izobrazit v polagalca ploščic? Rad bi šel na faks, vendar glede na trenutno stanje našega gospodarstva in pričakovanih sprememb v prihodnosti se mi zdi bolje se preusmeriti v polaganje ploščic. Kaj mi svetujete?


Ma kaki parketar. Se ti bo zmešalo od dolgčasa.
Raje se usmeri v AI programerja, ki bo napisal robota, ki bo znal polagat ploščice. Tu je lepa prihodnost.

gruntfürmich ::

ploščice. ampak izučiti k mojstru. šelebajzerjev je preveč v poslu.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

MonoPattern ::

Iz osebnih izkušenj povem, da je moj dedek keramičar dobro služil. Res pa da je proper mojster in je delal bolj bogatim strankam. Ko si enkrat na tem nivoju da delajo vajenci zate, lahko računaš stotaka na uro, samo da stojiš zraven in nadzoruješ. Je pa res, da se bo počasi končalo grajenje novih stanovanj in s tem tudi povpraševanje, tako da je programiranje varnejša opcija.

Ganon ::

Sistem sproducira kup neuporabnih kadrov z diplomami, ki potem gnijejo na zavodu za zaposlovanje. Dobrega mojstra pa plačaš z zlatom.

oiwedfhjweif ::

Danes je dobrega zapslenega težje najt, kot svež kruh v trgovini. OP če te delo veseli, zakaj pa ne.
Na koncu se še vedno lahko nekje zaposliš. Če se prav spomnim, je okrog 60% folka s končano srednjo šolo.

Odkrito povem, da meni računalniški faks v življenju ne koristi nič. Je pa fajn imet papir, npr.

Lahko pa greš na faks in še vedno delaš preko študenta. Popoldanskega s.p.-ja menda ne moreš več imet, če si redno vpisan?

Zgodovina sprememb…

kuall ::

>Odkrito povem, da meni računalniški faks v življenju ne koristi nič.
Kako ne, če pa v vseh objavah za delo piše, da je priporočljivo, če imaš fax te smeri.

oiwedfhjweif ::

Nisem delojemalec.

MasterTade ::

shadeX je izjavil:

MasterTade je izjavil:

resnica pa je, da moraš biti sp., dober in konkurenčen.


Ni potreba da si konkurenčen če je povpraševanje večje od ponudbe.


Ja kot je povpraševanje baje za mizarje in monterje pohištva, pa poznam več ljudi ki so svoje spje vse skupaj zaprli.


Sicer pa se mi zdi, da ko nekdo omeni faks na tem forumu vsi prvo navalijo na FDV. Kot da obstaja samo to. FDV in FRI
Mors omnia aequat

Er333 ::

MasterTade je izjavil:

kot je povpraševanje baje za mizarje in monterje pohištva, pa poznam več ljudi ki so svoje spje vse skupaj zaprli.

osebna izkušnja izpred pol leta: ugodno kupil kuhinjo razstavni eksponat, ki bi jo moral predelat, da bi lepo pasala v prostor. Skrajšat omarice, zamenjat kaka vrata, dokupit oz. iz nule naredit nekaj delov..
V enem mesecu nisem dobil mojstra, ki bi bil pripravljen se tega lotit, pa nisem nikoli spraševal za ceno, nima veze, samo da bo narejeno.
Ker se sam nimam časa ukvarjat s tem, sem kuhinjo prodal na bolhi in vzel popolnoma novo po naročilu v dan kuchen, ker imajo svojo montažo.

Mizarji imajo toliko dela, da se nobenemu ne ljubi zajebavat z nekimi predelavami.
Povpraševanje je noro. Vodovodarja sem iskal en teden, tudi nisem spraševal za ceno, električarja pa 14 dni.

Apple ::

Jaz cakam na gradbenike ze 1+ leto... pa sem se vmes dogovoril ze z drugo firmo... obe me nategujeta...
LP, Apple

profii ::

Pred 10 leti sem tudi sam imel podobno dilemo, šele danes sem si na jasnem, da sem se odločil prav.
Končal sem elektro fax, potem delal v prodaji cca 5 let, 2 leti start-upu, sedaj sem v veliko bolj stabilnem podjetju z boljšo plačo.
Lej, takole je, če se pri 19ih zaposliš pri obrtniku (keramičar, mizar, mehanik,...) in se priučiš obrti in strokovnih prijemov, dela s strankami, hakeljci pri obrti in podobnimi stvarmi, katerih te v šoli ne naučijo, si zmagal. Vendar je potrebna huda disciplina, katere sam nisem imel pri tistih letih. V službo moraš hoditi z odprto glavo, se učiti, biti pozoren na vse, od tega kako se dogovoriš za posel, do tega kako izdaš račun in vse vmes. Imam kolega, kateri je parketar, služi lepo, dela mu ne manjka, z malo pameti bo lahko brezskrbno živel in tudi dejavnost razširil. Poleg tega, ob zidavi hiše ima vse mojstre med prijatelji.
Druga opcija je, da greš na fax, uživaš študentska leta, doštudiraš in greš v random službo iz foha. Kakšna situacija bo čez 5 let, ne moreš vedet, lahko ti pade sekira v med. Ne pozabi pa, da prideš na trg 5 let kasneje (če si priden kakšno leto prej). Papir ti vedno prav pride pri iskanju služb. Če boš imel dobra specifična znanja, boš pa itak na boljšem kot obrtnik. Je pa področje vsakega študija tako široko, da ni rečeno da ti elektro / strojni & računalniški fax prinese dobro (plačano) službo.

Seveda sam najbolje poznaš sebe in odločitev je na tebi :)

Lonsarg ::

Naravoslovni faks > polaganje ploščice > družboslovni faks.

To je sicer približek, ni vse črnobelo, če veš za nek specifični faks, ki ti bo res ležal go for it. Če pa naprimer greš "na silo" v kak naravoslovni faks in ti ne leži lahko da ti bo koristil natanko 0%, oziroma ga ne boš naredil.

7982884e ::

spet kup nasvetov o tehnicnih faksih in programiranju, noben pa ni pomislil, da clovek morda ni za to. ce gre nekdo, ki mu programiranje, logika, matemarika ipd. ne gre dobro, potem bo s tem samo zgubljal cas in denar, bodisi na faksu, bodisi z nekimi poskusi samoucenja.

Utk ::

Ce lahko naredis kak faks, ga kar naredi, ploscice polagat se zmeraj lahko naucis, pri 45ih ko bo od ploscic zjeban hrbet in kolena pa ne bos sel studirat.

FormerUser ::

Utk je izjavil:

Ce lahko naredis kak faks, ga kar naredi, ploscice polagat se zmeraj lahko naucis, pri 45ih ko bo od ploscic zjeban hrbet in kolena pa ne bos sel studirat.

Zakaj ne? Marsikdo študira pri 40+, nekateri celo redno. Pred kratkim je bil na nacionalki prispevek o enem stricu, ki je pri 50+ diplomiral na fakulteti za strojništvo. Itak se je treba danes celo življenje učiti novih stvari, življenjska doba je pa vse daljša.

c3p0 ::

Da se tudi kasneje, če se prav spomnim je bil pred leti nek 90 letni diplomant arhitekture, je pa gotovo lažje sedaj.

7982884e ::

Utk je izjavil:

Ce lahko naredis kak faks, ga kar naredi, ploscice polagat se zmeraj lahko naucis, pri 45ih ko bo od ploscic zjeban hrbet in kolena pa ne bos sel studirat.

napacna slovenceljska mentaliteta.
vsak danes naredi faks, zato ker vsi gredo na faks. faksi so posledicno prirejeni za povprecno pametne (neumne).
in vecina faksov posamezniku ne prinese nic, samo vzame mu cas in denar. kasnejsa sluzba pa s takim faksom nima nicesar.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: AndrejO ()

FormerUser ::

c3p0 je izjavil:

Da se tudi kasneje, če se prav spomnim je bil pred leti nek 90 letni diplomant arhitekture, je pa gotovo lažje sedaj.

Kakor za koga, nekateri so pri 19tih še hudo neresni in se tako tudi študija lotijo, niti ne vejo kaj točno jih zanima, kasneje je motivacija večja, sploh če morajo sami plačati šolnino, mentalne kapacitete pa vseeno niso toliko slabše, da študija ne bi zmogli.

Zgodovina sprememb…

MasterTade ::

Saj ni tako, da bi moral it na faks. Če mu ni do faksa je itak najboljša opcija da (še) ne gre, če bo pozneje želel im a vedno čas. Ampak meni se bolj zdi, da je pod vplivom govoric o tem, kako je faks brezveze. Ja, če greš nekam, pa ne veš zakaj, je brezveze, pa naj gre za naravoslovni ali družboslovni faks. Če imaš pa idejo kaj bi delal z znanjem, pa ni brezveze. Je čisto ok opcija da gre prvo sprobat polagat, se vsaj ne bo spraševal, kaj bi bilo če bi ubral drugo pot.
Mors omnia aequat

nekikr ::

Takih je 1 na 1000. Ostali gredo, ker gredo tudi vsi ostali in ker smo minimalno zahtevano stopnjo izobrazbe, za umetno nižanje brezposelnosti in dobrobit učiteljskega ceha, spustili na prvo bolonjsko stopnjo. Potem pa od teh 999 ljudi polovica doštudira v 6 letih, ostali se vmes še dvakrat prepišejo, na koncu pa samo nekaj procentov dela tisto, za kar so se učili. Kar je zapravljanje denarja na mnogo višji stopnji kot avtoceste, NLB, TEŠ6, Drugi tir skupaj. In da bo mera polna, od teh 1 na 1000, ki imajo cilj, jih gre potem kar nekaj ven, ker v Sloveniji ne dobijo ustrezne službe/plače.
Po drugi strani pa z mizarjem in polagalcem ploščic ni prav nič narobe, pa še začnejo lahko že pri 18 delat.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj na steno okoli baje razen ploščic

Oddelek: Loža
384961 (3834) Motion
»

Iščejo se programerji za spletno mentoriranje

Oddelek: Programiranje
478925 (6295) Nublet

ZRSZ in denarna pomoč (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20038200 (34916) solatko

Več podobnih tem